Месец МАЙ е близо вече, на път е малкото човече! N 33

  • 14 384
  • 307
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7
Айййй, Честито бебче на Ели!!! Да е много здрав малкия юнак Георги и да расте щастлив и обичан.
И аз да докладвам за вчерашния преглед при д-р Григорова и последвалата среща със зайчето. Вчера за първи път се видях с лекарката, която избрах за раждането във ваната на Тина Киркова. На мен ми се стори, че чак тя се зарадва, че искам да раждам във вода newsm78. За първи път от началото на бременността ми направи гинекологичен преглед и само с напипване с ръка каза, че бебето не е много голямо (което вече си го знам от всички прегледи, но е в нормата все пак) и че много добре си е наместило главичката в таза ми #Crazy Това вече доста ме очуди, защото изобщо не съм усетила това дето разказват майките, че имат чувството че имат "диня между краката". На мен пак си ми е удобно  Laughing Освен това шийката ми била на 50% скъсена newsm78, но не звучеше като да я е притеснило това...Но е чудесно, че дребосъчката се е смъкнала де. След прегледа на ултразвук се потвърди, че е малко по-дребна от средното, но с мойта късна овулация вече хич не се стряскам на тези приказки. И най-хубавото от всичко: д-р Григорова каза, че съм много подходяща за водно раждане, страшно съм щастлива!!! Там ще съм!!! Все пак се разбрахме за още един преглед след 2 седмици, за да се проследи как се развива бебчето и дали всичко е ок. За първи път ми записваха тонове и казаха, че са перфектни, макар че дребната се скъса да рита и пулса й стигна до 178 по едно време #Crazy
След прегледа ходихме на кафенце със зайчето и аз лично страшно се забавлявах! Момичета, тази мацка е направо невероятна! Не стига, че е запазила страхотна форма като за близнаци, ами и по дух е страшно силна и позитивна! Това е бъдеща майка за пример! Страшно й се възхищавам. И си изкарах страхотно с нея. Даже толкова забавно, че след като таткото си беше тръгнал от първата част от прегледа (не остана за тоновете) и аз си тръгнах със зайчето, бях забравила да му се обадя какво е станало, а той звънял, звънял...а аз не чувам телефона в чантата... И сестра ми звъняла и двамата се шашнали. Като му звъннах след повече от 2 часа и каза, че тъкмо вече тръгвал към болницата Embarassed Много съвесно ми стана! Милото така се беше притеснило...
Това е за сега от мен, още малко остана, всички ще се справим и вярвам, че нищо не може да застане между нас и щастието ни!

Последна редакция: вт, 14 апр 2009, 10:31 от Ани Борисова

# 46
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
II МБАЛ – София АД,
София, бул. Христо Ботев 120
За записване: ст. акушерка Адриана Сотирова –
тел. 02/ 915 83 20  (от 8 до 14 ч.)
8, 22 април, сряда 13:00 ч.

Обади се вднага, може и да имат места. А в предната тема някой беше писал, че преотстъпва място за 22-ри.

Вече няма места  Confused

# 47
  • Мнения: 367
Леле порастнаха бебоците момичета. Стягайте се вече за раждането.
Днес бях на преглед. Бебчо е 2700 гр.
Моя лекар за израждането ще е в отпуск със  сигурност ще раждам при една жена за която ми гарантираха че е ок уж.
Ще се срещам с нея скоро да си говорим . Доки ми каза че ще се съобрази с мен по време на раждането и ще обсъждаме всичко ако нещо не върви по план.Ще съм в АГ на ВИП етажа в самостоятелна стая и мъжа ми може да си седи при мен  колкото си иска.Супер.
Ето го малчето . Този път си показа лицето и имаме много снимки http://www.snimka.bg/album.php?album_id=284374&pid=11586981
Бебо си смучеше палеца на крачето през цялото време доки и сестрите си умряха от смях. Казаха че ще си запазят видеото не моя маймунчо Joy
Дано всяка да намери начин да се забавлява в този мрачен мокър ден.
Много целувки  newsm51

# 48
  • Мнения: 83
Здравейте мамчета  Hug
Честита ни нова темичка Heart Eyes ,браво на madlena_bg80   bouquet
Аз искам да ви почерпя понеже нашия татко днес има имен ден,но ще се въздържа от снимчици(да не стана виновна за някое по-раничко раждане Sunglasses ) ЧЕРПЯ ВИ!  party023 beer  food002
Честит да е на всички носещи името Мартин или Мартина! Heart Eyes
Аз да бързам да почерпя за таткото забравих да ви се похваля!Моята съседка родила на 12-ти момиченце Ива 3.450кг и 50см в Окръжна! В събота и изтекли водите и след 3-ри системи в неделя са и направили секцио,понеже не настъпило разкритие!В събота я чакам да си дойде и да разказва!
Лек и усмихнат ден на всички  Hug

Последна редакция: вт, 14 апр 2009, 12:10 от plami213

# 49
  • Мнения: 432
Като гледам за ориентираните мами към раждане в Майчин дом сме аз, Раличка и ти Бебз, ако има още мами нека да пишат. Пък може и да се засечем, знае ли човек
Desislava Goranova ставаме 4-ри за Майчин дом и аз съм за там с избран екип-Дяволов! На 21-ви съм на контролен преглед да видим как ще се ражда,за сега е нормално,но на прегледа ще си покаже какво ще правим!Който е пръв ще разказва  Peace
Деси, и аз ще раждам в Майчин дом, засега нормално надявам се, въпреки че пъпната връв незнам в момента в какво положение е.Само се моля да е нормално, но ако няма друг начин ще  се прежалвам за секцио.Трябва психически да сме готови и  на двата варианта.
Отивам да видя снимките на малкия Ради. Wink Grinning Grinning.
geribg ще чакаме да разкажеш за твойто раждане. Със сигурност всички сме заинтересовани. Crazy Wink Wink
Здравейте и от мен. Аз май съм шеста за Майчин дом. Може де се засечем. Моят термин е на 22.05.  И аз съм за нормално раждане, че при секциото наистина е по-трудно възстановяването.
Я вижте как може да си направим едно клубче на мамите, които ще раждаме в Майчин дом. Ще обменим повече инфо Hug

Аз да обобщя -     До тук сме 6 мами -
Рали, Hug - секцо не по нейн избор - д-р. Дяволов
Оличка, Hug - секцио, ако се налага - ?
Плами,  Hug - секцио, ако се налага - др. Дяволов
Бебз,  Hug - естествено - д-р?
acko,  Hug - естествено 0 д-р?
Аз,  newsm78 секцио по и.збор, но да видим Дяволов какво ще каже Tired
Всъщност всички ли сме при д-р. Дяволов или? Thinking
Ей, таквиз неща ми ги ражда главата - списъци -  като се чудя какво да правя та да заспя. Хайде, аз се надявам да отлетя за страната на Морфей, пък утре да се чуем пак:hug:


И аз съм в МД. И първият път бях там. Секцио, тъй като и първото раждане мина така, при проф. Димитров. Ако е същото като преди - голяма мизерия, но пък големи професионалисти...

# 50
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Фелина голям сладур тоя Ксандър бе заплювам го за нашета панделка каква къдрава и изписана устичка има само пу пу да ти е жив и здрав  newsm03

# 51
  • Мнения: 60
Бебз, права си ще вземем да си направим един клуб Майчин дом newsm62 smile3521
Фелинче, браво на бебе Ксандър, добре наддава пък и толкова нежни черти има smile3501 smile3525
Аз нямам търпение да си видя моето мъниче Макси. Ще ми се да знам, че расте и дебелее, но има още време до прегледа Weary Сигурна съм, че всичко е наред и се надявам да я докараме до термина, та да порастнем още newsm10 smile3503
Опа, май станахме 7 мами в клуб Майчин дом smile3501Павлетозначи секцио при Димитров, така ли Hug
Пламиsmile3525 newsm67да ти е жив и здрав таткото и да си те слушка и обичка много теб и бебо Hug
До мамите от клуб Майчин дом. Аз вече си стегнах чантите - една за мен една за бебо, щото знае ли човек. За мен лесно, но едва реших какво да взема за бебо. Някой ще даде ли идеи newsm78

# 52
  • Мнения: 849
Зайче и аз съм се насочила към болница Доверие, само че ми препоръчаха освен д-р Зоева и д-р Хлебарова. Мисля и с двете да се видя и да преценя на място. Иначе в Доверие добри ли са условията? Що за болница е? 10х предварително!

И на мен ми казаха за д-р Хлебарова. Но точно когато аз бях там, нея мисля, че я нямаше. Затова чаках пред кабинета на д-р Зоева. Тя в този момент преглеждаше малко детенце. А докато чаках, от пациенти чух добри отзиви за нея. Честно казано, нямам време да ходя по срещи и таткото направо ще запише малките при една от двете. да видим как ще тръгне, ако не съм доволна, винаги мога да сменя. от предварителна среща и разговор не мисля, че мога да си създам адекватно мнение - трябва да видя как работи конкретният човек, преди да вадя заключения. А иначе от самата болница нямам никакви впечатления - пак по форуми съм чела добри отзиви. Вътре гледам, че е голяма лудница - много народ, много нещо, та вероятно са добри специалистите, за да има толкова пациенти... Условията им са добри - нова частна болница...

Ани, направо ме разбри с комплиментите  Embarassed. Не съм чак толкова за възхищение - просто съм щур чешит Laughing. Аз също много ти се кефя!!! Но да кажа още веднъж - мнооого се радвам, че се засякохме при Григорова и излязохме след това. Трябва да повторим - ако не преди ражданията, то задължително след това. Ако се поосаферя, може още на следващата срещичка с другите майчета.  Heart Eyes

rosita__, изпревари ме със заплюването на Ксандър - тъкмо мислех да ходатайствам и за другата близначка (след като вече си заплюх талисманчето Ради)  Laughing. Пу-пу! Да са ни живи и здрави всички мъничета!!!

# 53
  • Мнения: 172
Момичета, пращам ви поздрави от Miika, която за съжаление, остава и днес в болницата. Бебчо е показал е лоши резултати на записа на тоновете сутринта и шефката на отделението е настояла Мия да остане и следобед за още един запис.Ще стискаме палци всичко да е наред с бебчо fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed
Felina,албумчето иска парола Sad
Плами, да ти е жив и здрав именника! smile3525

# 54
  • Мнения: 432
Бебз, права си ще вземем да си направим един клуб Майчин дом newsm62 smile3521
Фелинче, браво на бебе Ксандър, добре наддава пък и толкова нежни черти има smile3501 smile3525
Аз нямам търпение да си видя моето мъниче Макси. Ще ми се да знам, че расте и дебелее, но има още време до прегледа Weary Сигурна съм, че всичко е наред и се надявам да я докараме до термина, та да порастнем още newsm10 smile3503
Опа, май станахме 7 мами в клуб Майчин дом smile3501Павлетозначи секцио при Димитров, така ли Hug
Пламиsmile3525 newsm67да ти е жив и здрав таткото и да си те слушка и обичка много теб и бебо Hug
До мамите от клуб Майчин дом. Аз вече си стегнах чантите - една за мен една за бебо, щото знае ли човек. За мен лесно, но едва реших какво да взема за бебо. Някой ще даде ли идеи newsm78



За бебето можеш да занесеш само памперси и кърпички. Всички други нещо - като дрешки, одеалца и т.н. - при изписването. Въобще - приемат те с минимален багаж, а всичко допълнително ти се носи в следващите дни. На мен преди ми върнаха половината багаж. Сега съм приготвила само две нощници, 2 кърпи, чехли, прибори, превръзки и лигнин, тоалетни принадлежности.

# 55
  • Мнения: 79
Може би въпросът е глупав, но аз не разбирам и за това питам  Crazy За какво ни е лигнин в болницата, нали превръзки се носят  newsm78?

# 56
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Лигнин се продава в аптеките - на топче е и са два вида /бял и тъмен/. Прилича на големи листове хартия /подобна на тоалетната, но с размери около 40/40 см.
Превръзки не се препоръчват и в повечето родилни категорично забраняват да се слагат след раждане, защото макар и памучни, съдържат найлон в тях и запарват. А това е крайно нежелателно за рани или охлузвания при нормално раждане.

# 57
  • Мнения: 96
Здравейте!
Най сетне ви изчетох - мале колко ми се беше насъбрало за два дни Whistling Crazy
Първо стискам палци за мийка - ама според мен е по-добре да си сои в болницата под наблюдение. Вярвам, че всичко ще мине добре. fingerscrossed

Иначе аз по принцип съм За нормалното раждане, ама щото преди си раждах нормално и мине сравнително добре. Изтекоха ми водите към 3 през нощта. Отидох в болницата бързо. Към 7 ми сложиха система и чак тогава лека полека почнаха болките. Но не изведнъж и не ме е боляло повече (поне така смятам), даже си мисля, че без система много щеше да се отече. В 1 без 10 родих Симона. Blush. Нямах проблеми. Не съм плащала на екип. И сега не мисля да плащам, щото смятам, че това им е работата все пак на докторите, но това е мое мнение и не искам да споря, а и не сме толкова добре финансово, че да плащам. Ако се наложи, ще видим ...., но за сега Не. А иначе ако трябва секцио - друг въпрос е Peace. А за секциото - все пак всеки сам си решава, но пък това, че няма кърма или че има белег според мен не фатално. Възстановяването май май като гледам не е много по-бавно от това на нормалното раждане, така че .... Мен просто много ме е страх от тези процедури. Упойката, катетъра, и още сто неща дето ти правят ....Важното е резултата да е живо и здраво бебенце, а другото са бели кахъри Hug Peace

Малко се по-олях с писането, затова преставам вече, обещавам. Чакаме новини за мийка  Hug

Приятен мрачен ден на всички от нас Heart Eyes

# 58
  • София
  • Мнения: 155
madlena_bg80 10х за готината тема  Hug

Моля, посъветвайте ме какъв размер одеало или шалте за зимата да купя и какъв размер възглавничка.  Знам, че е рано, но първо сега имам време да подбирам и по-важното, че сега купувам спалното бельо.

Друго което искам да изкоментираме с какъв сак мислите да влизате в болницата. Аз ще раждам в частна болница и трябва само лични вещи да си нося, но като гледам моите са за цял сак не много голям, но все пак не е от тези малките като за личен багаж за самолетите.

Аз доколкото разбрах при секцио вече не се режат мускулите!? Някой ако препоръча интересна статия за секциото ще съм му благодарна. На мен вече 4-ма доктори ми казват, че съм за нормално раждане и аз съм ЗА.

# 59
  • Мнения: 826
Зайче и аз съм се насочила към болница Доверие, само че ми препоръчаха освен д-р Зоева и д-р Хлебарова. Мисля и с двете да се видя и да преценя на място. Иначе в Доверие добри ли са условията? Що за болница е?
Здравейте момичета. Hug
 Позволявам си и аз да се включа с отговор за Доверие, защото там си водя ЖК, а също там е и моят личен лекар.
Болницата е в Овча Купел и е много хубава. Прилича на частна, защото там се лекуват допълнително осигуряващите се във фонд "Доверие". Работят и със здравната каса. Вътре е чисто, лъскавичко и винаги добре затоплено (нали половината ми бременност мина през зимата). Притесни ме това, че пред кабинетите чакат доста хора винаги. Обаче като отидох да разуча пред детските кабинети имаше само една мама с момченце. И аз реших да запиша бебка там, като първо прочетох от форума добри мнения за д-р Хлебарова. Обаче визуално някак си, не ми допадна съвсем. Blush Знам, че не е критерий. Пък и майката пред кабинета беше при д-р Зоева и като я разпитах, каза, че е много доволна от нея и била "желязна" и много точна. Докторката е една дребничка и с уморен вид, но не ми отказа. Даде ми телефона си (в кабинета, не личния) и ме посъветва да и звънна, когато се прибера с детето от болницата. Разбира се, ако съм се спряла окончателно на нея. Е това информацията от мен. Simple Smile Ако има нещо, питайте - аз всеки месец, поне по веднъж (а по често по два пъти) съм там.

Общи условия

Активация на акаунт