Месец МАЙ е близо вече, на път е малкото човече! N 33

  • 14 456
  • 307
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 16
и на мен ми правят запис - 15-20 мин, слагат колани като мерят тонове + контракции
после гледат хартийката и ми я дават Simple Smile

# 181
  • Мнения: 166
Фелинка,пък и другите мами които ще раждат в АГ-то,ще носите ли дрешки за бебетата!?
Веднъж ми бяха казали,че ги повиват,друг път ,че ги обличат... newsm78 и незнам какво да правя.
Преди малко пък прочетох ,че искали само блузки...а надолу... Thinking

# 182
  • Мнения: 87
kazablanka_v значи и при мен може да са води тези подмокряния  newsm78 ,а ми се смяха за чашката,че си въобразявам.Утре съм на консултация и задължително ще попитам. Аз тази нощ имах силни болки ниско долу но бяха за кратко и само 2-3 пъти .Тъкмо се зарадвах,че раждането започва,а то било фалшива тревога. Малко се шашнах,защото вчера имах малко по-обилно подмокряне придружено с нещо снежно бяло,което аз реших ,че е тапата,но после като прочетох как я описвате се усъмних.Не беше слузесто,а малко по-гъсто. Оф не знам вече май си въобразявам.  Thinking
zruncho - Да ти кажа няма нищо смешно  Naughty- моето изтичане си беше баш колкото петдесетограмка Grinning Действително питай док, щом те притеснява, а това за тапата  newsm78 незнам какво е точно - чета различни неща, да не говорим,че незнам дали ще го различа при положение,че от месец си имам някакво бяло течение. На микробиология излиза,че няма нищо и док каза,че било от смяната на киселинносттта, така че ако тапата е само бяла, то може ли да не я различа ?! newsm78 #Crazy
Dendri - да ти кажа и аз съм се настроила да устискам поне до май,но ще видим.... Grinning Да знаеш,че си те заплювам за вестителка /пу-пу за мен/ Laughing

# 183
  • Мнения: 4
Здравейте мами лелееее колко много сте писали за половин ден  Laughing Laughing Laughing
Аз днес ходих в МД и ми правиха запис на тоновете, при д-р Хранов. Чувам само хубави неща за него, а и добро впечатление ми направи.Каза да ходя 2 пъти в седмицата за тоновете. Направо от сега се абонирам за тая болница Simple Smile .То си е малко честичко но вече към края така е по-добре.

# 184
  • Мнения: 66
а това за тапата  newsm78 незнам какво е точно - чета различни неща, да не говорим,че незнам дали ще го различа при положение,че от месец си имам някакво бяло течение. На микробиология излиза,че няма нищо и док каза,че било от смяната на киселинносттта, така че ако тапата е само бяла, то може ли да не я различа ?! newsm78 #Crazy

И да не я различиш мисля не е толкова фатално, така или иначе само с нея, нищо няма да ти се случи, после или ще потекат водите или ще почнат контракциите , няма как да пропуснеш раждането Simple Smile)))))))

# 185
  • Мнения: 87
а това за тапата  newsm78 незнам какво е точно - чета различни неща, да не говорим,че незнам дали ще го различа при положение,че от месец си имам някакво бяло течение. На микробиология излиза,че няма нищо и док каза,че било от смяната на киселинносттта, така че ако тапата е само бяла, то може ли да не я различа ?! newsm78 #Crazy

И да не я различиш мисля не е толкова фатално, така или иначе само с нея, нищо няма да ти се случи, после или ще потекат водите или ще почнат контракциите , няма как да пропуснеш раждането Simple Smile)))))))

minolta Joyтова много ми хареса, казваш да не се притеснявам, все някак ще разбера, че започвам да раждам! Laughing

# 186
  • Мнения: 30
 baloni Дидка честит рожден ден bdbaloni Много щастие, радост и здраве  baloni

Miika добре дошла thumbsup Радвам се, че се закрепи и ще устискаш още малко "колкото повече, толкова повече" (както казва Пух) Mr. Green

Фелинка и аз ще се възползвам от твоето неустоимо предложение за г**но кремче Joy

На мен тоновете ми ги слушат и записват на всеки преглед от както съм в 8-мия месец, като ми правят запис (на листче) на тоновете и матката (за контракции) и го прилагат в картона ми.


# 187
  • Мнения: 128
Ако не беше повдигната темата за водите ...нямаше изобщо да се вгледам по-добре в един потенциален проблем; ... ако Бебз не беше се обадила ... ако Рони не беше през цялото време наоколо, тъкмо когато на човек му е най-самотно и тъжно в болницата ... Знаете ли колко гадни неща могат да се случат на човек, ако ги няма наоколо правилните хора?
Късмет съм уцелила в този форум!
В стаята, където лежах, само аз ползвам бг мама като извор на инфо и за споделяне. И смея да твърдя, че само аз не гледах като препарирана, когато дойдеха на визитация, или когато ни обясняваха нещо докитата. Колко сила има в споделената информация. Трябва да продължаваме да го правим.
И най-важният урок, който ми остана, и заради който съм благодарна, че изтърпях болничния дискомфорт: МНОГО Е ВАЖНО да вярваме на доктора си и да слушаме какво ни казва, как ни направлява по време на раждането, какво иска от нас. Всичко това е само и единствено в наша полза! Имах възможност с очите си да видя какво значи разлика от 1.момиче, което покорно изпълняваше препоръките и напътствията, докато й траеха напъните; 2. и нейна "колежка по съдба", която просто се остави на болката да я надвие, вместо тя да надвие нея с помощта на доктора си. Е, исках да съм на мястото на първата. Няма страшно - важното е да не забравяме нито за минутка за какво ще сме отишли да ни боли! Simple Smile
Нали няколко часа по-късно вече ще имаме по едно истинско съкровище - за цял живот и само наше си - сгушено в прегръдките ни???
Обичам ви наистина.
Пзете се, мили.

P.S. А дали ще устискам до 9мес? - колко си остана, нищо и никакво, то си дошло, естествено, че ще устискам! Както и всички вие! Направо не остана!!! За нищо друго не мислех, докато слушах тоновете на моя малък син и се благодарях, че самият господ ми е изпратил тази прекрасна мелодия!!!
Благодаря ви, че ви има.

# 188
  • Мнения: 2
 bdbaloni Дидочка! Много усмивки за днес,  леко раждане, здраво бебче и бързо възстановяване за в бъдеще baloni

Miika, добре си се завърнала във форума  bouquet

Относно тапата - доколкото разбрах от нета - почти всичко около нея е неясно  Crazy Цвета варира - от прозрачно до кафяво и започването на раждането след падането й също - от почти веднага след нея спукване на води, до няколко седмици. Единственото, което май е сигурно е че е около 2с.л. като количество и че има вид на белтък на яйце.  Thinking Моля обаче мамите с опит да ме поправят, ако и това не е съвсем сигурно   ooooh!

Като почнахте за хемероидите - действам с домашен крем от мас и невен и никакви оплаквания от как съм бременна. Ако някой има интерес мога да питам как се прави.

Katrrinka, опитах да ти пиша на лични, но ти е пълна кутията  Cry Ще може ли да ми пратиш рецептата за кремчето с невен и мас (на ЛС, освен ако няма и други заинтересовани). Благодаря предварително!  Hug

# 189
  • Мнения: 172
Момичета, раждането може да започне първо с контракциите и да се наложи доктора да ви спука водите, а може да започне и със изтичане на водите и след това контракции. Но както и да започне, ще разберете. Няма как да го сбъркате! Не го мислете толкова, само се шашкате допълнително! Природата си знае работата Peace

# 190
  • Мнения: 367
Точно така - моето раждане започна с контракции. Тапата ми падна в болницата след клизмата.
А водите ми ги спукаха след 10 часа в предродилна зала.
Така че ням точна последователност - тапа, води , контракции...
Както дойде  newsm53
Майтап не майтап Идар г-то кремче е много добро  hahaha
На мен личната лекарка ми го " изписа " по телефона - каза бягай в аптеката и вземи това , как се прилага и готово след 24 часа - мир и любов. А ми идеше да набия някого от болка. smile3511

# 191
  • Мнения: 66
При всяко едно положение, макари за тези на който им е за първи път да не заят какво ги чака, няма как да пропуснете момента момичета. Само трябва да запазите спокойствие.
При мен , май се повтарям, бях на преглед в 14 часа, в 15 и 30 някъде видях слузестото гадно нещо, наречено тапа, не знаех какво е.. не бях наясно... 15/20 мин. след това ми изтекоха водите докато си бях вирнала краката да гледам телевизия... Хукнах към болницата,... а не беше чак толкова нужно да бързам, ама понеже знам, че изтекът ли водите трябв ада си по най-бързият начин там... приеха ме в 16 и 30.. и така след преглед установиха, че нямам никакво разкритие, казаха ми, че няма да раждам днес... Хубаво ама към 23 часа контракциите почнаха директно .. не на час, два или три..а минута има, минута няма.. Разбрах, че явно  няма да се бави много появата на бебо. Потръсих сестрите.. те ми казаха "Ние сме те оставили за сутринта". Аз попитах какво значи това -  те ми дообясниха, че сега нямало да раждам.. незнамкак го решиха след като дори не ми обърнаха внимание... Както и да е.. покарах се малко с тях .. обидени все пак ми обърнаха внимание.. И разбраха, че нещата наистина вървят към раждане. в 3:05 пез ноща малкия се роди.. Най ме беше яд че не ми дадоха да го видя, оставиха го на 5 метра от мен и два часа го гледах как мляска Simple Smile)) .. Но иначе  всички бяха на ниво, не мога да се оплача от екипа който изроди синът ми.

# 192
  • Мнения: 66
Точно така - моето раждане започна с контракции. Тапата ми падна в болницата след клизмата.
А водите ми ги спукаха след 10 часа в предродилна зала.
Така че ням точна последователност - тапа, води , контракции...
Както дойде  newsm53

Абе хора да ви питам, за първо раждане в България кога казват да тръгнеш за болницата, че нещо вече взех да се обърквам  Crazy Те контракции до колкото разбрах може да си има няколко дена преди това, ама трябвало да станат на еди колко си минути и чак тогава да се тръгне към болницата. Та въпроса ми е, колко минути?
Това при положение, че няма изтекли води, да предположим, че само контракциите са започнали...

Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 21:35 от Burberry

# 193
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 577
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН,ДИДИ!ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ Hug
ЛУНИЧКА И НА ТЕБ ТИ ЖЕЛАЯ СЪЩОТО/на патерица/ Hug
ДРУГОТО ЩЕ СИ ГО КУПИТЕ!

За контракции,води,тапи и т.н. оставам безмълвна.Не ги познавам тези работи дано не се и запознаваме Mr. Green

# 194
  • Мнения: 367
Абе контракции може да имаш дни наред, но като почнат ефективните контракции, освен че ти се втвърдява корема като камък, боли много силно. Дъха ти спира чак от изненада колко е силно.
Няма начин да сбъркаш просто.
Стягане, отпускане , като при цикъл подобни болки не е нищо това.
Като те стегне истинска контракция така боли че няма как да се чудиш какво става.
Като почнат през пет минути най-добре да скачаш в колата и право в болницата Heart Eyes
А при пурво раждане колко ще се проточи раждането - божа работа.
Имам приятелка дето родила в лекарския кабинет като отишла на преглед при гинеколога си . Човека се хванал за главата.
Имам и позната която 3 дена раждала.

Общи условия

Активация на акаунт