Великден наближава, стая за бебе ЮНЧЕ мама стяга!!Тема № 52

  • 13 390
  • 275
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 96
Моя съпруг, ще присъства при раждането и това сам ми го каза, че държи да присъства, без въобще аз да повдигам темата. Дори не ми остави право на избор по отношение на това решение, но не съжелявам. Както казва той и мъжа трябва да знае какво е, но най-вече трябва да е до жена си в този момент.

Освен това, той чака с нетърпение да родя, да ме преместят в стаята / самостоятелна/ и да се напием заедно, а принципно той не е по пиенето, аз пия /пиех/ повече от него Peace

# 256
  • Мнения: 69
Amorelove, кураж, миличка!  Hug Дано бързо да се съвземеш!

Франчи, и аз имам такава приятелка, която роди без да се усети. Тя и така живее живота си - на бързи обороти Simple Smile Дано наистина всички да родим като едното нищо Simple Smile

Днес си тръгнах от работа раничко и отидох с 2 часа по-рано от уговореното на ЖК. Акушерката малко ми се накара, че още ходя на работа, ама няма да лежа в болница  Naughty само за единия болничен и без проблеми (да чукна на дърво!) 
Качила съм 6 кила за месец и установиха, че отоците по краката са виновни за днешното ми състояние и за килограмите. Вероятно бебките притискат някоя вена, така казаха... Ама според мен си е от висене в офиса, което УРААА другиден свършва!
Ниската бебка вече е с главата надолу Simple Smile Трябва да си издам амбулаторен картон, а проблемът е, че съм изгубила телефона на GP-то и съм забравила името й. Аз така и не понесох идеята да се "възползвам" от нашата държавна здравна система, та никога не ме е вълнувало кой ми е GP. Нека ми сега!  Laughing Ще трябва да я търся врата по врата в поликлиниката Simple Smile

Отивам да лежа с високо вдигнати крака, само това ме спасява.

И аз като Гъди от другата седмица ще призовавам юнките от Борово, Стрелбище, Ман. ливади и околностите да се забавляваме по кафетата, че ще ме хване скуката без работа

# 257
  • София
  • Мнения: 2 658
somebody, както mgmisheva е обяснила, Изоптина се пие половин час преди Гинепрала, за да намали сърцебиенето, а ако не ти е достатъчно добре, може и таблетка и половина като мен да пиеш. На бебето по абсолютно никакъв начин не можеш да му навредиш. Причината да се появи такова сърцебиене е, че пада кръвното и компенсаторен механизъм на организма е, да повиши пулса.
Франческа, jujkajuj, dari sari, много ви благодаря момичета, много сте мили.  Hug
Nadeto, vodica е дала много хубава информация, но специално за главоболието, знам, че има значение и размера на спиналната игла, за да не се вкарва много бързо лекарството. Аз не съм имала никакво главоболие, нито болки в гърба след това. А точно в реанимация, следобяда започнаха да ни наливат с вода, въпреки, че бяхме на системи.
Amorelove, много съжалявам за неприятностите ти, но няма защо да криеш от нас. Все пак темата не е само "цветя и рози", нали сме тука, за да си даваме кураж? Аз когато загубих баба си, ми беше много тежко, още повече, че миналата ми бременност пък почина дядо ми. Но гледах да мисля само за малкото човече в мен и да не сещам за нищо друго.
за козунаците и яйцата много ме е яд, че няма да мога нищо да направя. Така се бях наточила да правя традиционен козунак 2 кила, руски кулич и пиленца от козуначено тесто. За яйцата бях замислила два вида рисуване, ама не. С тия контракции само ще лежа и ще тъпея. Close

Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 21:11 от petia_tag

# 258
  • Мнения: 1 924
Моят мъж най-вероятно ще е в чужбина,като раждам Rolling Eyes
В понеделник заминава и се гласи да се връща,когато родя Mr. Green
Така че в тоя живот мъж на раждането си няма да видя Mr. Green
Като раждах Ясен беше много смешно-милият мислил,че ще раждам поне 24 часа/аз така му обяснявах,че първите раждания са много по-дълги,не като по филмите/и се прибрал да си доспи.Той тъкмо се унасяше в сън,като му се обадих,че иаме син и трябва да се връща обратно да ми носи сака Mr. Green

Помощ в грижите за бебето от него не желая,той и без това се трепе по 12+ часа,понякога без почивен ден.Е нямам сърце да го моля за каквото и да било!Просто си разпределяме задълженията,а той се старае да не се дразни,че къщата е като кочина Mr. Green-вече нямам сили да чистя!Май малко преди ражадането ще викам някоя почистваща фирма,срам не срам,да приведе дома в ред за посрещане ан бебетата Blush

Не знам вие как сте,но на мен след едно леко замитане на пода ми трябва поне половин час почивка.Такова чудо първата бременност не е било,тогава в осмия месец местих мебели Crazy

# 259
  • На високо
  • Мнения: 825
Хайде и аз да се включа, че днес едва успях да надникна за малко във форума, колкото да почета малко. Нямам много време , че пак съм на работа. Ползвах извесна част от натрупания си стар платен отпуск с уговорката, че ще се върна за седмица на работа около Великден и от днес изпълнявам уговорката. После вече от отпуска направо ще излеза в 45-дневния болничен.
Честит Рожден ден Кари /на патерица/!   bouquet Макар и със закъснение ти пожелавам да си много, много щастлива и усмихната !
Amorevole, не знам какво ти се е случило, но съжалявам за болката ти  Hug!
Аз най-после се срещнах с лекаря, който ще ме оперира. Даже се превърлих при него да ми води ЖК до края. Този лекар хич не е от словоохотливите и емоционалните, което ме затормозява малко, но важното е секциото да мине така добре, както предния път и с бебка да се приберем щастливи у дома. Понеже обсъждахте упойките и аз да споделя, че нямах никакви проблеми със спиналната такава. Не исках пълна упойка за да видя дъщеричката си веднага. Струваше си! Беше най-най-вълнуващото и истинско преживяване в живота ми до тогава!!! Глава и мен не ме е боляла, всичко беше перфектно. Е, първите 24 часа в реанимацията после си бяха доста кошмарни за мен, заради болките, които изпитвах, въпреки обезболяването с течен аналгин и профинид /който сами си купувахме  Confused/, но и това се преживява и забравя, пък и бебчето оправдава всички мъки, нали  Laughing!

# 260
  • Мнения: 1 475
И моят човек ще присъства  Simple Smile. Somebody, исках да те питам, понеже и аз ще съм в Токуда, когато лежа там пълно ли беше или имаше свободни легла по стаите?

Родилното беше препълнено, затова единия ден в моята стая настаниха една мацка, която на другия ден щеше да ражда секцио, нямаше къде да я настанят , а беше с планирано секцио! На другия ден в нашата стая я подготвиха за секциото, клизма, системи и т.н и тръгна за родилната зала,  след това си остана в родилното, там достъпа е строго секретен Heart Eyes, защото и неонтологията е там и вътре единствения, който се допуска  е таткото, дори ако има друго дете майката, не може да влезе, извън заключената врата родилката може да излиза и да се вижда с близките си!! В гинекологията дето бях  и аз ,имаше доста свободни места, бяхме около 5 бременни в цялото отделение, с различни проблеми!!  За 4 дена, в стаята с 4тери легла бяхме само с една мацка, никой не дойде! Междо другото тези стаи на мен ми харесват повече от Випа, защото са просторни, пък Випа  едно,че си си съвсем сам, друго,че са като кибритени кутийки!!

Петя и Маги Мишева, мерси за инфото за Гинепрала, но така или иначе аз го спрях, няма до го пия, да чукам на дърво сега добре се чувствам от магнерота!!

Amorevole, кураж и горе главата каквото  и да ти се е случило!! Hug

Катеринке, аз съм твърдо за за срещичка в нашия район! Peace

Андрей днес в работата си е напечатал в работата едни барбита , да ги залепим над детското креватче, ама са едни красиви, сега ги лепи- стаята се превърна в нещо средно между детска стая  и стая за младоженци, както днес ми каза една приятелка, като я видя!  Heart Eyes

# 261
  • Мнения: 193
Запалих свещичка и на вас, момичета - всички да сте живи и здрави и да родите живи и здрави дечица!!! Искам само да сте спокойни, да си почивате, да се грижите за себе си и, това е - повтарям се - ЖИВИ И ЗДРАВИ БЕБЧЕТА ДА ИМАМЕ ВСИЧКИ!!!

Благодаря ти мила,че въпреки болката която таиш в сърцето си, си помислила освен за твоето бебче и за нас и нашите бебчета.Искам да ти кажа,че колкото и да ти е тежко ако искаш сподели,за да ти олекне - нали за това са сме тук.Както в добрите,така и в лошите моменти ще сме насреща,независимо за коя от нас се отнася.Но и без да знам какво е станало виждам в твое лице една силна жена и бъдеща майка.Възхищавам ти се искренно.   Hug

# 262
  • Плевен
  • Мнения: 858
Amorevole, много съжалявам, че трябва да изпиташ тази голяма болка точно сега. Но в живота всичко е в равновесие. Трябва да изпитаме голяма болка, преди да изживеем голямо щастие. И аз загубих дядо си, когато бях бременна с Андреа, много ме болеше, но явно Господ взима и дава. Бъди силна мила, прегръщам те силно  Hug

Франческа, аз щях тъкмо да те питам за тази ти приятелка, която родила 6 седмици преди термин. Ама как може така бе? Ох, въпреки, че съм с постоянни контракции все не искам да мисля, че ще родя преждевременно. Не съм готова за това - даже още име не сме избрали, нито багаж е готов, абе нищо.

somebody и Петя, явно наистина прекалената активност на бебчо е от Гинипрала, убедих се в това. Но то е логично - на мен така ми разтупква сърцето, пък какво остава на това малко човече. Но както ви казах, на мен не са ми изписали този Изоптин и може би заради това. Обаче ще продължавам да го пия, че сега с по 3 на ден и постоянно съм с контракции, и не мога да си представя без него какво ще е  Outta Joint

# 263
  • Мнения: 639
Момичета, благодаря ви! Hug  Hug  Hug
Животът продължава, сега трябва да сме силни за двама (а някои и за трима  Wink)

Петя, направо ти се възхищавам - какво сърце имаш! С толкова много проблеми, а вместо да се оплакваш или да пишеш само за себе си, ти намираш сили на всеки да отговориш, да благодариш, да проявиш загриженост! Искрено ти се възхищавам!   bouquet

Моят приятел иска да е до мен възможно най-много, може би само без самото раждане. Не сме го решили още - на следващия преглед ще отидем до Селена и ще си поговорим за самото раждане, за условия, цени, анестезиолог и т.н. За упойка също не съм решила на 100% - приятелката ми роди второто си детенце в Селена миналата година с епидурална (нормално раждане) и е много доволна. Искам още малко да почета и да поговоря с анестезиолога и тогава ще реша.
Писахте и за цикъла и прага на болка. За прага на болка - мисля си, че по-скоро ми е висок (споменавала съм ви за проблемите си със схващане и какви болки съм търпяла покрай тях), но все пак не съм раждала още, питайте ме същото след това  Wink. Относно цикъла - не съм нито в едната, нито в другата крайност. Съвсем безболезнено никога не е минавал, на първия-втория ден често съм се присвивала от болки (повече в корема, по-малко в кръста) и съм се дрогирала с Аулини, но не съм стигала до припадъци или повръщане или толкова тежки моменти като някои от вас ( Hug )
Днес си запазих час за събота за следящия бременността ми гинеколог (той чак на 9 май ме "иска", да ми даде 45-дневния болничен с дата 3 май), но предвид днешните ми преживявания, няма да устискам до тогава, отивам в събота, да видим Бебчо и да му задам доста въпроси - чак си записах, да не забравя нещо, и изследвания ще си поискам да ми пусне! Като се има предвид, че той е в Кърджали (това не знам дали съм ви го споделяла), чак следобед ще се приберем, така че и яйцата ще боядисваме в събота след обед. По-точно - приятелят ми иска да ги боядисва, а аз само да му правя компания  Laughing - слънчице ми е той! Миналата година не можа да се включи в боядисването (точно по Великден се местехме от квартирата в апартамента и се сещате каква лудница беше, но все пак боядисах яйца!  Wink ), така че тази година иска да е той (моооже би донякъде и заради суеверията, за които му прочетох).
А, супичката я сготвих - копривена  Laughing - и други са вечеряли с коприва тази вечер, виждам  Mr. Green

Хубава вечер, момичета, с много усещане за любов (помните какво е, нали?  Wink )  Hug

# 264
  • Мнения: 6
Amorevole , силна прегръдка и от мен и кураж!
Мъжа ми няма да присъства на раждането, нито той има желание, нито пък аз искам.
Първия път много ми помагаше: той къпеше Сара до 1 годинка, преспиваше я, извеждаше я на разходка, за да мога аз да си почина или да поспя.Разчитам изцяло на него и сега, въпреки че той се шегува и казва, че ще ме остави сама да къпя бебето и само ще гледа.
За цикъла никога не ми е бил болезнен, а и ми е много кратък 3-4 дни. Затова не знам какво са болки, а и първия път нямах контракции и пак нищо не разбрах преди раждането от болките, само след операцията първия ден много ме болеше.
Лека вечер!

# 265
  • Мнения: 193
Мами бебелани правя нова темичка,но ще я пусна на другата страница

# 266
  • Варна
  • Мнения: 2
ДОБРА ВЕЧЕР БРАТСТВО.
Аз пак зяпам мачове, обаче тия са от конкуренцията и ги за рязах за малко да ви почета, пак супер много сте писали.
За тези братя, които не са се записали мн. съжелявам и ако някой се откаже, нека им отстъпи мястото си.
За упойките- къв е смисъла от тях /исвен ако не се налага/, нали се решили да раждате естествено да усетите как е, тоест съм против.
За болките по времето, когато ти се появява тъпото и мойте са силни, дано се разкарат после.
За таткото в родилна зала- моя мъж го отпишете, сигурно ще е през 3 пресечки.
За отпуската и болничните- аз точно поради скуката сам вкъщи си ходя на работа, докато мога, въпреки гадните дупки и пияните шофери.
Ади лека вечер, връщам се пред ТВ да ги видя тия как ще играят, че  може с някой от тях да се срещнем на финала.

# 267
  • Плевен
  • Мнения: 858
gamby, все пак Бербатов играе, така че моля, моля... Конкуренция били,а, ама хайде дано се видим на финала и пак ще говорим  Joy
Извинявам се за спама...

# 268
  • Мнения: 5 011
да поспамя и аз Mr. Green мъжа ми уж гледа мача, ама започна да похърква Laughing
преди много гледах мачове, нещо откакто родих хич не ме влече Rolling Eyes

# 269
  • Мнения: 1 291
Amorevole  spoko
Тази тема я пропуснах.
Ние сме вече почти готови,че оттук нататък всичко е възможно.Останаха някои незначителни неща.
По списъка ми липсват само малко работи.Още се чудя дали ми трябва стерилизатор, но сигурно ще взема.От произведено в Бг взех такива подложки против напишкване.Че се чудех от къде да си ги набавя.

Нашия татко ще присъства на секциото,камерата е заредена.Че нали филм прави още от първите прегледи.Голям фен е.

Почти 14 килца съм отгоре-гоня 60 кг,а талията вече гони 100.Това са си 35 см отгоре.И то уж се примирих пък онзи ден ревах че съм дебела и грозна.

Надявам се,че всички се чувствате сравнително добре.В нашата клиника вдигнаха цената и вече е 2350 лв. раждането,но не се отказвам.Сега тепърва да се местя..

Така и не разбрах защо не трябва да се боядисват яйца, някой ще ми каже ли? За утре съм приготвила 30 бр.
Утре съм на първия запис на тонове Grinning

Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 23:24 от edno_momiche

Общи условия

Активация на акаунт