Великден наближава, стая за бебе ЮНЧЕ мама стяга!!Тема № 52

  • 13 377
  • 275
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 64
И моят човек ще присъства  Simple Smile. Somebody, исках да те питам, понеже и аз ще съм в Токуда, когато лежа там пълно ли беше или имаше свободни легла по стаите?

# 241
  • Мнения: 187
А за килограмите: От както сме заедно е качил доста! Той е от около4 години в 9-ти перманентен! Наскоро установихме, че съм го стигнала по обиколка в корема! hahaha Само че преди няколко дена стиган човека до извода, че аз ще родя и ще се оправя, а неговия термин не се знае кога е! Иначе отказва категорично да присъства на раждането, защото щял да му трябва допълнителен лекарски екип специално за него! Много ми е гнуслив и онзи ден отказа категорично да се занимава с памперси и други подобни! Даже като говорел само за това и започна да му се повдига и за да не съм сама в реши, че ще вика майка си да сменя памперси и да мие наа..но дупе! hahaha

# 242
  • Мнения: 35
и аз да се включа: цикъла ми никога не е бил болезнен, болки по никакъв повод не съм имала /да чукна на дърво/ и незнам дали имам висок праг на болка. Е така или иначе ще разбера като дойде време да раждам.

яйца няма да боядисвам и то само заради суеверията,но ще присъствам на боядисването. При нас това си е традиция.
А иначе днес поръчах на една позната, която има баничарница кифлички и козунаци за събота. Така че и такива неща няма да правя /то не че съм правила някога де, пък и немога Laughing/

за присъстването на таткото - това при нас няма как да стане. Пламен е толкова страхлив и гнуслив, че .......нямам думи просто ooooh!

# 243
  • Мнения: 64
Ееееее, ама много ги щадите тези вашите мъже  Simple Smile! Аз за присъствие на раждането нямах предварителни очаквания и го оставих той да си реши как ще се чувства по-добре, но за преповиване и през ум не ми е минавало да го правя само аз. За радост, всичките ни приятели мъже също много активно участват в този тип битови грижи за децата си, така че и той не е имал колебания дали да участва. Даже е много въодушевен и както бях писала с голям интерес дойде с мен на лекцията "Първи грижи за новороденото у дома." Но трябва да се признае, че в цялата зала пълна със 100-тина жени имаше само 3-ма мъже. Даже се притесних да не се смути, но той само се развесели.

Що се отнася до въпроса на snowwhite защо в България присъствието на бащата е толкова необичайно, си мисля, че това е все пак една новост (и в Западна Европа вероятно едва от 10-20 години това е обичайна практика) и в нашето общество, което е доста традиционалистично, а и дълги години е било по-затворено, новостите навлизат трудно. Когато един българин емигрира, например, и заживее трайно на Запад, макар да си е мислил, че не е в състояние да присъства на раждането, обществените очаквания често го променят и нагласата му става съвсем различна. За моя Жоро, например, си мисля, че е много повлиян от това, че имаме много приятели в чужбина и самите ние сме прекарали доста време на Запад. За всички тези приятели, когато говорят с него, няма съмнение, че той ще е до мен като раждам и че това е много вълнуващо и ценно за бащата преживяване. Ако не беше тази нагласа около нас, може би нямаше по този начин да приема той нещата. От друга страна, за приятелите ни в България може и да е необичайно това, че ще присъства - не сме обсъждали. И пак за майка ми да кажа, защото ми е много интересно да сравнявам моите с нейните преживявания. Когато си говорихме за раждането, тя също като Лили и the1 каза, че не може да си представи баща ми да е присъствал, защото му става много зле от кръв, болници и прочие. Но като стана дума за присъствието на Жоро беше на съвсем друго мнение - че е много важно, много ценно и ако мисли, че няма да припадне е добре да присъства.

Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 18:50 от Sv.

# 244
  • Мнения: 9 814
При нас първият път присъствието му в предродилна зала дойде съвсем спонтанно.
Аз не отидох да раждам, а само за запис на тоновете в деня на термина.
Решиха обаче да предизвикат раждането с вагинална таблетка.
Та Иво докато ме чакаше, от дума на дума влезе с мен, уж за малко, но поостана. Wink
За грижите за Кати пък е несравним. Никога не се е притеснявал/страхувал да я къпе или преоблича.
Да не говорим, че в периода на захранването аз ходех на лекции и той се оправяше с всичко. Като свърших с училището и понятие си нямах как се храни това дете. Само знаех да я кърмя сутрин и вечер.

# 245
  • Мнения: 199
gmarinova от всичките държавни и частни болници в София в Шейново май е най-малък шанса да получиш естествено раждане. Има теми за всички болници тук във форума. Аз доста се рових когато сменях болницата. Но май във всички държавни ти слагат системата, без да те питат. Начина да я избегнеш е май само във ваната в Тина Киркова.

ето един сайт с разкази за по-естествено раждане в болница http://estestveno.youthbg.net/taxonomy/term/60#stories

# 246
  • Мнения: 136
Ето ме и мен. Ходих на фризьор, влизам в салона и всички започват да се смеят. Питам защо, а се оказа, че момичето, което я правеха в момента, също бременна. Мъжът й беше също там и ми вика: Ти нали не си с контракции? Аз казах, че не съм, ама малко се поочудих защо ме пита  newsm78  И след малко се разговорихме и се оказа, че момичето след фризьора отива да ражда, паднала й тапата, имала вече чести контракции. По принцип утре й било секциото, ама май ще го поизтеглят за днес. И мацката си беше най-спокойна, направо ме изуми  Crazy

the1,  преди 2 години след едно голямо преяждане се помайтапих с моя Жоро, че ако продължаваме така, ще ни викат сем. "Шишкови" и че някой ден ще си имаме и едн омалко Шише, той тогава ми се разсърди, ама като си гледам голямото коремче, нищо чудно и да съм познала  Blush

Мами, вече започва да ми става скучно по цял ден да стоя вкъщи и да бездействам. Почти всичките ми приятелки работят, а тези, които не работят, са с деца и живеят в другия край на София и ми е трудно да ходя да ги виждам. Давайте редутските, слатинските, източните и т.н. мами наблизо да си правим от време на време срещички, че язък за хубавото време, което е навън, а ние само подпираме дивана.

За присъствието на таткото - мисля да го взема поне в предродилната зала, че какъвто е устат, ако някой се държи лошо с мен, да вдига скандал там  Peace  А и да вземе малко и той да се помъчи с мен, това дете да не съм го правила сама, я  Crossing Arms

# 247
  • Мнения: 64
Greenlife, аз на дена на отворените врати в Токуда зададох въпроса дали поставят рутинно система с окситоцин и те ми отговориха, че не, а само когато се налага. Но по начина, по който ми отговориха, не им повярвах напълно...

# 248
  • Мнения: 78
Здравейте и от мен....

За присъствието на бащата, не мисля, че моят ще бъде съгласен. В Америка присъства по принуда, тъй като там гледат с лошо око, ако в такъв момент мъж изостави жена си. Но сега сме в БГ и той си се върна към старите навици....мята жената в родилното и чака новината, за да се напие.

За грижите към децата също спада към балканските мъже и от както съм забременяла си знам, че не мога да разчитам на него, тъй че ще си се оправям както и с останалите деца....сам самичка. Нито е преобувал дете, нито е къпал, нито на родителски е ходил newsm78 и т.н. Чак се чудя как го търпя Simple Smile

За упойките съм с две ръца за епидюрална...раждала съм и със и без упойка. Е никой не може да ме убеди, че си заслужава да ги търпиш тези зверски болки, ако имаш алтернатива.

# 249
  • Мнения: 13
Здравейте,

за сега сме говорили с нашия татко, че ще присъства в предродилна. Според мен там е по-необходим отколкото на самото раждане. Но не сме говорили с болницата дали е възможно...

Яйца ще боядисвам, както всяка година ... единствено няма да ги боядисваме с мама, но пък като семейство ще си боядисваме с моя приятел двамата.

Да се похваля - мама и татко се прибраха от Дания, бяха на гости на батко, и има цял куфар с неща за Тео, но чакам  таткото да го разгледахме. Е понадникнах в куфара и поразгледах няколко нещица, колкото да си начеша крастата и останалите ще ги разглежам с таткото Simple Smile

За Гинипрала и Изоптина
Аз го пия от два дни и нямам сърцебиене. 3 пъти ми повториха, че трябва да изпия Изоптина първо и след половин час чак Гинипрала, за да може Изоптина да подейства. Единствено първия път малко ми се разтупа сърцето, но след това нямам проблеми ... Може би зависи и от дозите, аз пия 2х1 Изоптин 40, и 2х1 Гинирпал.

# 250
  • Пловдив
  • Мнения: 746
Прибрахме се. Всичко е наред, мацката ни е с главата надолу, гръбнака й е от лявата ми страна/аз се чудя защо от ляво ми е по издут корема отколкото отдясно/, тежи 1.9 кг и според д-ра си върви точно. Даде ми и направление и утре ще ходя да пускам изследвания.
За присъствието на таткото-аз мисля да ползвам ВИП родилна зала за раждане, тук в Пловдив е 50лв и таткото може да присъства, той има желание но на мен много не ми се иска та да видим. Аз инъче искам такава зала защото си имаш акушерка която не се отделя от теб от началото  до края, и се грижи за теб, за това ми се иска.
Сега ще вечеряме и почваме количката, че не издържам вече. Айде до скоро.

# 251
  • Мнения: 639
Здравейте, момичета! Днес ви пиша чак вечерта, понеже просто нямах сили цял ден да го направя .... Денят ми започна с ужасна новина. Не можех да си поема дъх просто и си мислех, че всичко е сън, кошмар някакъв, и не може да се случва наистина! Cry Уви, истина е ... Искам да ви споделя, но няма да го направя - не искам да ви разстройвам, сега трябва да сте усмихнати и спокойни!  Hug
Тръгнах си от работа, задавена в сълзи, разкъсвана между емоциите и разума - толкова боли, а не бива да се разстройвам! Аз съм прекалено емоционален човек, разплаквам се от какво ли не, задушавала съм се от плач ... Днес през цялото време си повтарях, че нямам право сега да го правя! Че обичам преклено много вече бебчето, което нося под сърцето си, за да му го причинявам, че трябва да съм силна и спокойна заради него! Мислех си за Скарлет О'Хара - спомняте ли си - как си повтаряше, че трябва да е силна и няма време сега да страда, а по-нататък, след това, когато има време ... Може би днес усетих какво е "майчински инстинкт", наложих си да се успокоя, и до голяма степен успях, при това сама (приятелят ми искаше веднага да си тръгне от работа, за да е до мен, но му отказах). Тръгнах си от работа преди обед, отидох на църква, запалих свещички, помолих се, поплаках си, и излязох малко по-облекчена... Минах през пазара, прибрах се в къщи (доста повървях и малко се уморих, но имах нужда да си "избистря главата") ... Дори си поговорих с Бебчо, да го успокоя, че всичко е наред и да му се извиня, ако съм го разстроила и него. Не ми пука, ако някой ме е помислил за смахната, като ме е видял да си говоря сама и да си галя корема по улицата!
Запалих свещичка и на вас, момичета - всички да сте живи и здрави и да родите живи и здрави дечица!!! Искам само да сте спокойни, да си почивате, да се грижите за себе си и, това е - повтарям се - ЖИВИ И ЗДРАВИ БЕБЧЕТА ДА ИМАМЕ ВСИЧКИ!!!

# 252
  • Мнения: 35
аааааа изобщо не съм си помисляла да щадя таткото в грижите за детето - било то хранене, преобуване, къпане и пр.  Naughty  ще сменя памперси та свят ще му се завие...

Забравих да ви кажа - днес като бях на ЖК и докторката ми разказва за снощи като била на работа в болницата през нощта пристигнало момиче от близко съседно село на Казанлък, което родило в колата на път за болницата. Като влязла в отделението държала бебето в ръце висящо от нея ooooh! в смисъл че пъпната връв попречила бебенцето да изпадне съвсем. Док каза също че едва спасили след това момичето, защото колабирала или нещо такова,заради това че плацентата й останала в нея известно време. Ужас!!! Мислих че живеем в цивилизована държава и в 21-ви век,но ето какви неща стават.

И накрая да питам - някой ако има отзиви за козметиката на Клоран, моля да каже.

Amorevole, незнам какво си преживяла, но докато четях поста ти ми се насълзиха очите. Прегръщам те силно и кураж мила Hug

Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 19:21 от lili_to

# 253
  • Мнения: 9 814
Amorevole Hug
lili_to, моя приятелка лекарка! за малко да роди у дома. С толкова висок праг на болката е, че не е разбрала, че ражда. Усещала е само лека болка в кръста и леко стягане на корема.
Решила все пак като медицинско лице да отиде до болницата за да й направят преглед за разкритие, по пътя й изтичат водите...Колегите й се шашнали била с 9 см. след 20 мин. и един напън се родил Георги- 4750, 53 км.  ooooh! Малкият вече е на 2 г.
Кръщелницата ми също за малко да се роди в колата- лека болка в кръста и така цял ден, убеждавах приятелката си, че ражда, но тя не повярва беше в края на 8-мия месец. Чааак вечерта в 22 ч. й изтекоха водите и контракциите станаха болезнени, докато стигне в болницата  и хайде... без клизма без нищо в 12 и 10 се беше родила дъщеря й. Laughing
Като ми се обади да ми каже си мислех, че се шегува.

# 254
  • Мнения: 35
lili_to, моя приятелка лекарка! за малко да роди у дома. С толкова висок праг на болката е, че не е разбрала, че ражда. Усещала е само лека болка в кръста и леко стягане на корема.
Пожелавам си такова раждане, както и на всички вас Hug

Общи условия

Активация на акаунт