Как се прехвърля майчинство?

  • 47 721
  • 150
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 119
Здравейте ! Знам,че е малко извън темата, за което се извинявам, но бих искала да попитам...
Примерно, детето ми навършва годинка и аз се връщам на работа,но не искам веднага да си ползвам старите отпуски а искам примерно след 2-3мес. Може ли, работодателя да ме задължи първо да ги ползвам и тогава да се върна на работа ?
Благодаря предварително !

# 121
  • Мнения: 3
Здравейте, имам нужда от помощ от знаещи мами. В момента съм в обезщетение за гледане на дете до 410-тия ден, което изтича другия месец. Желанието ми е да го прехвърля на майка ми. На трудов договор съм във фирмата, от която ми се плаща обезщетението и същевременно съм самоосигуряваща се на високия процент в ЕООД от м.Март 2011г. Въпросът ми е мога ли да прехвърля майчинството за гледане на детето до 2-годишна възраст на майка ми и да напусна от едното място, където съм на трудов договор. Ще може ли така майка ми да получава това обезщетение и какво трябва да направя. Благодаря Ви предварително!

# 122
  • Мнения: 660
имам едно питане,от всичко което чета майчинството се прехвърля на баба,дядо,,ако са на трудов договор,та въпросът ми е,ако са самоосигуряващи се тогава не може ли да се прехвърля?Аз също се самоосигурявам,родителите ми и те,свекър и свекърва също -тогава какъв е варианта?моля за помощ.Мъжът ми е на трудоя договор,но той заема такава длъжност,че не може да отсъства.

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
имам едно питане,от всичко което чета майчинството се прехвърля на баба,дядо,,ако са на трудов договор,та въпросът ми е,ако са самоосигуряващи се тогава не може ли да се прехвърля?Аз също се самоосигурявам,родителите ми и те,свекър и свекърва също -тогава какъв е варианта?моля за помощ.Мъжът ми е на трудоя договор,но той заема такава длъжност,че не може да отсъства.

ако са на високия процент,могат и те да поемат майчинството.но може да се наложи да назначат прокурист за фирмата им



Здравейте, имам нужда от помощ от знаещи мами. В момента съм в обезщетение за гледане на дете до 410-тия ден, което изтича другия месец. Желанието ми е да го прехвърля на майка ми. На трудов договор съм във фирмата, от която ми се плаща обезщетението и същевременно съм самоосигуряваща се на високия процент в ЕООД от м.Март 2011г. Въпросът ми е мога ли да прехвърля майчинството за гледане на детето до 2-годишна възраст на майка ми и да напусна от едното място, където съм на трудов договор. Ще може ли така майка ми да получава това обезщетение и какво трябва да направя. Благодаря Ви предварително!

можеш да прекратиш ТД и да прехвърлиш на майка ти /тя работи ли/.процедурата за прехвърляне съм я пускала по-назад в темата-разгледай

# 124
  • Мнения: 28
Здравейте,

Имам нужда от помощ - ходих в НОИ и не получих 100 % отговор на въпросите си ( по точно бях питала преди време в друг под форум тук и получих съвсем различен отговор от този в НОИ). Случая е следния: на 15.10 ми изтича първата година майчинство. Аз искам да го прехвърля на таткото, който е на трудов постоянен договор. Могат ли да му откажат на него да ползва отпуск по майчинство, до кога трябва да се подадат документите? Документите който са посочени на 1 вата страница ли трябва да се попълнят само? Имам ли право на 1 месец платен отпуск за тази 1 година майчинство?

# 125
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
процедурата за прехвърляне анита я е дала на първа страница
когато смогнете с документите тогава
работодателят му може да не се съгласи да излезе в отпуск за гл на дете до 2 г
ти имаш натрупан пл отпуск,да

# 126
  • Мнения: 28
Благодаря за отговора.

Не мога да се ориентирам в следното - термина ми беше на 15.10, а родих на 20.10. До кога ми се води 1 та година майчинство до 15.10 или  до 20.10?


# 127
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Благодаря за отговора.

Не мога да се ориентирам в следното - термина ми беше на 15.10, а родих на 20.10. До кога ми се води 1 та година майчинство до 15.10 или  до 20.10?




така не може да се
брои си 410 каледарни дни от началото на 45 дневния ти болничен

или ако имаш пик,влез в сайта на нои и виж докога ти е декларацията за 410 те дни

# 128
  • Мнения: 28
имам пик, но не се ориентирам - под декларация  по чл. 50 и 51 пише дата на обезщетение 14.01 и до него дата на раждане 20.10 ?!  Това ли трябва да гледам? Иначе от 1.09 се водя в 45 дневен болничен.

# 129
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
това е декларацията,да
последната колона е дата на прекратяване

# 130
  • Мнения: 28
няма посочена дата в тази колона - празна е. Утре ще звънна в НОИ да ги питам.
Мерси за отделеното време Simple Smile

# 131
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
няма посочена дата в тази колона - празна е. Утре ще звънна в НОИ да ги питам.
Мерси за отделеното време Simple Smile

сметни си 410 дни от 1 септември

# 132
  • Мнения: 28
Elfita имам нужда от помощта ти - никой не знае как да ми попълни справката от работата  Sad
Там където пише :
трудов договор и е ползвал (а) отпуск по чл.164 и 165 от КТ за отглеждане на детето ....................................      ,
род. на  ....................... г., в размер ................. дни, считано от ................ 20... г., и остава да ползва още ............................. дни.
 Какво трябва да се попълни, като реално от 01.09.2010 съм излязла в 45 дневен болничен, а от 14.01.2011 съм в отпуск по майчинство и 410 дни ми изтичат на 15.10, а детето е родено на 20.10 Колко дни остават да се ползват и колко съм ползвала?

Благодаря ти.

# 133
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
каква е тази справка-някаква измислена от работата ти  и доста некоректна.чл 165 е за майки с повече от три деца.ти четири деца ли имаш?
ти сега стартираш ползването на отпуск по чл 164 как ще напишеш колко си ползавала до момента като не си ползавала,а предстои да ползваш след  16 ти октомври ???
погледни пак да не си объркала членовете

# 134
  • Мнения: 28
от работата ми не ми искат тази справка, но я има в 1 та стр на темата, заедно с другите декларации и им я изпратих да я попълнят.Иначе и на мен ми стана странно...
Благодаря ти още веднъж.

Общи условия

Активация на акаунт