Кюретаж и забременяване след това - 2

  • 29 120
  • 729
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 305
Здравейте момичета!
Първо честито на ЕДНА ОТ НАС - Изпращам ти и моята положителна енергия за успешна бременност!!!! Бъди силна и позитивна!!!!
Абе, момичета да ви попитам защо се чистите само с лекарства и преживявате тези болки и ужаси? Лошо ми става като ви чувам. Когато моята докторка ми съобщи по телефона, че съм за кюртаж и аз това първо попитах - не мога ли да се изчистя сама? Но тя каза, че рискувам да направя кръвоизлив или други усложнения, а беше и точно ден преди Великден...Майка ми кято също е преживявала аборти и загуби на 2 деца също извика по телефона - върви веднага да те почистят! Е, много беше гадно...Плачех непрестанно, като влезнахме в болницата само роднини с розови и сини балони щастливи ходеха на гора на долу, а аз рева. Мъжа ми и той горкия си беше глътнал езика и го преживя много тежко, но.....сложиха ми опойката и се събудих по-късно, имах малко зацапване за няколко дни, без болки, без нищо, само емоционалния стрес от загубата....Дойде ми по часовник миналия месец и това е...........Ще ходя да ме види лекарката ми в петък - тя пък смята, че няма нужда от изследвания, ама ще видим какво ще я убедя.
Разказвам всичко това, за да ви питам защо се плашите от кюртажа - като се е стигнало до там по-добре да е както трябва....
Прегръщам ви и просто пожелавам на всички тук - никакви повече подобни ужаси да не ни се случват - достатъчно сме изстрадали!!!!! Praynig

# 721
  • Мнения: 453
Момичета,  Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Биби, страшно съжалявам, че трябваше да се присъединиш към нас, животът е несправедлив, обаче пък ако знаеш колко са готини всички тук, много ще ти помогнат (и аз в това число с каквото мога  Blush) - просто готини хора, на които се случват кофти неща. Но пък затова сме заедно - да се справим и да се разбираме  Hug
Аз да си ви призная във вашата компания се чувствам най-добре във форума, направо си се сближихме дет се вика  Party
Линел, и на мен ми препоръчаха физиотерапия - мисля, че трябваше да са някакви нагревки 7 дена поред, за да се успокоят евентуални възпалителни процеси в таза. Всъщност повечето от вас знаят как на мен след първия цикъл след кюртажа около 30 дена ми тече кръв  ooooh! и после усещах леки болки тук-там, та последно ми препоръча лекар тази физиотерапия, защото не виждаше да имам какъвто и да било друг проблем. Трябваше да я започна сега от новия цикъл, но пък той така и не дойде (дано и да не идва скоро  Praynig)  Hug Така че само това мога засега да ти кажа...
Нюклиър, хайде да ти минават вече гадните болки, милата  spoko , чудя се какво да ти кажа, за да ти облекчи някак състоянието, но май няма какво...  Cry Мога само да съм пак с теб и докато те боли и като продължиш пак напред с нови сили  Hug
Кика, браво, браво за цигарите  newsm68
Това ако не друго, показва че имаш сили и воля и борбеност, а то какво друго ни трябва на нас  Hug
мари_рус, хубаво е че във Франция не прибягват често до кюртажа, наистина е ужасна процедура (сестра ми живее в Париж, а имам и много приятелки там(за съжаление една от най-добрите ми приятелки там загуби бебето си заедно с мен, но се изчисти сама)). Скоро и ти да се похвалиш  Praynig
Румикс, къде се загуби? Simple Smile Изглеждаш ми в добро настроение, много ти се радвам  Hug
Светленцето, Роси,  Hug И за вас имам стиснати палчета за постоянно
Бебка, колко искам нещата да са наред при теб, просто много се моля  Praynig
вентолин, бебка-ки, рейни, каритас, нинката, биби76, неземната, тони, толинка,  Hug
Дано да не изпускам някоя от вас (леле, сега си дадох сметка колко сме много  Sad )

Аргхт, къде се изгуби, не ни оставяй така само по женски  Hug Извинен си само ако вече сте получили зелена светлина (знам че скоро трябваше да дойде момента) и нямаш време  Joy

Yoskrek,  Hug

# 722
  • Мнения: 1 325
Yoskrek  , при мен беше точно обратното(понеже не бях запозната), исках си от док вакум(бях в 11седмица).Док много дълго ми обяснява, че според него е много по-добре естественното чистене(аз дори не съм пила и медикаменти), организмът ми сам се справи, още на същият ден, Слава Богу Hug
Вече даже имам и цикъл(на 28ден от изчистването)
Рейни, за цикъла се интересувах HugБлагодаря ти за отговора Hug

# 723
  • Мнения: 2 617
една от нас Hug
АРГХТ е на пътешествие с любимата, скоро трябва да се прибере. Simple Smile

Последна редакция: ср, 03 юни 2009, 20:33 от caritas

# 724
  • Мнения: 305
Мари-рус, аз точно за това питам, защото и аз не съм много запозната. Просто разсъждавам от случилото ми се и от това което чувам тук. Ако споделите, защо не се ви препоръчвали кюртаж да знам........то да не ми се случва повторно newsm20, Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig, но по-добре и да знаеш.........Първа бременност, първа зъгуба - аз бях в пълен шок, камоли да разсъждавам, но и тези болки, които Nuclearbaby преживява ми късат сърцето.

# 725
  • София
  • Мнения: 10 694
Мари-рус, аз точно за това питам, защото и аз не съм много запозната. Просто разсъждавам от случилото ми се и от това което чувам тук. Ако споделите, защо не се ви препоръчвали кюртаж да знам........то да не ми се случва повторно newsm20, Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig, но по-добре и да знаеш.........Първа бременност, първа зъгуба - аз бях в пълен шок, камоли да разсъждавам, но и тези болки, които Nuclearbaby преживява ми късат сърцето.
е болките са гадни, но ще минат. предпочетох хапчета пред кюртаж защото първо не е с упойка, второ няма медицинска намеса,моята лекарка е завеждаща патология и й вярвам 100% че щом ми е предложила хапчета така е по-добре в моя случай и няма никаква опасност,тя ме следи през ден как вървят нещата, а и самата тя ми каза че организма се възстановява по-бързо, матката не е изтормозена,ако мога така да се изразя/ преди ден ме прегледа и на магарето, каналите да не са запушени и да чукам на дърво са ок.

# 726
  • София
  • Мнения: 2 908
Yoskrek аз бях със кюретаж,8 г.с.,и преживях същите болки и неразположения, като Nuklearbaby едно към едно както ги е описала при нея,доктора ми каза че това е от хапчето което ми беше изписано за три дни тогава(Метергин),така че според мен гаранция няма,всичко си е индивидуално.

# 727
  • Мнения: 802
Момичета пуснах нова тема, тази стана доста дълга.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=402806.0

# 728
  • varna
  • Мнения: 20
Здравейте момичета.Ще ви моля за съвет .Та въпроса ми е -задължително ли се прави кюртаж следспонтанен аборт -при мен8 г.с.и 2 дена.Притеснявам се защото не съм го правила-оставих на организма сам да се изчисти .но оттогава вече3г не мога да забременея.Ходих на гинеколог но като споменах за съмнения за аборт док. гоотхвърли катовъзможност.Ендокринолога ми откри                                     първо гуша но сегаТСХми е внормите Впоследсвие се откридиабет тип2 и завишена стойност наЛХспрямоФСХ.Та на въпроса-може ли да има нова бременност ако не енаправено изчисване слеед аборта.

# 729
  • София
  • Мнения: 2 908
bombi70,това е стара тема,пиши тук във новата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=423621.0

Общи условия

Активация на акаунт