Отговори
# 30
  • Мнения: 382
Много ти благодаря Ники  Hug
Аз я намерих в нета, рецептата на д-р Михайлов,но тя е с вода,а не с физиологичен разтвор.
Няма значение ще пробвам пък дано и мине вече,че нито спи,нито яде Sad
Весели празници на всички  bouquet

Последна редакция: сб, 18 апр 2009, 01:21 от Бебинщайн

# 31
  • Мнения: 1 710
Чувствам се зле, яд ме е и съм притеснена и за това ще си излея гадното настроение тук, но вие можете да си спестите мрънкането ми, защото не е нужно да се разваляте празничното настроение с негативизмите ми.

Смятах да меся козунаци, но май ще пазя леглото или ще тичам по лекари. Cry Писна ми да съм болна на всеки 2 месеца и никой лекар да не го е грижа защо боледувам толкова често. В момента се лекувам с ДВА антибиотика едновременно, защото единия само не ми действа, с кортикостероидни мускулни инжекции и с четири други лекарства. Чувствам се много зле физически, а и психически вече почвам да се предавам на депресията. Имам след няколко дни рожден ден и планирах да празнувам с всичките си приятели, защото имам кръгла годишнина, но явно, вместо хубаво преживяване, ще си остана само с плановете за нещо по-добро от безумна кашлица и тежко състояние. Да не говорим, че дадох за лекарства 190 лв. Това за мен е безумно висока сума за лекарства за бронхопневмония, но дано поне ме излекуват и да не се налага скоро пак да се оплаквам от поредното разболяване. Лошото е, че от днес и мъжът ми кашля доста сериозно, а за капак ми се струва, че Дея я започва хрема и гърдичките й хриптят. Утре ще търсим дежурен педиатър. Sad

Мами, споделете - по колко часа на ден отделяте за игри, четене на книжки, показване на предмети, животни и т.н.? Имат ли си вашите мъничета любима играчка, която да ги успокоява или към която да проявяват особен интерес? Чудя се какво да направя, та и Дея да си нарочи нещо за любимо.

# 32
  • Мнения: 219
Добро утро.
Марги, недей така. Щом си  болна ще се лекуваш, нормално е да се депресираш, но ако трябва се консултирай с друг лекар. Всеки има такива периода в живота си.
А за празника - явно наистина ще трябва да го отложиш, че пневмония не се лекува лесно и бързо.  Heart Eyes


Хубави празници ви желая още веднъж!

# 33
  • София
  • Мнения: 3 123
добро утро! Hug


Честит рожден ден , цвети... !Бъди здрава и щастлива, обичана и уважавана жена!
Нека имаш само поводи за положителни емоции през цялата година и постигнеш всичко, което си си пожелала!
Весел празник!




Марги* ,дано се оправиш бързо,наистина е ужасно това и най-вече стискам палци с Дея всичко да е наред! Praynig Hug Heart Eyes
За игрите - Жоро преди имаше едно любимо влакче,но отдавна го забрави.Сега любими са му топките,които всвъщност винаги е обичал.От малки топчета до огромни топки - все са му интересни.Трудно се задържа да играе с нещо определено,по скоро е в непрекъснато движение.Обича да хвърля нещо,после да го вземе и пак го хвърля и така сумати време.Също му изсипвам коша с играчки и той си рови и занимава.Много обича и играчките,в които се пъхат топчета или фигурки.Там тъпче всичко,включително и чорапите. LaughingВчера сумати време му търся чорапа и накрая го питам къде му е и човека отиде и го изкара от проходилката - наврял го там,където се слагат топчетата. Crazy
Книжки разглеждаме по няколко пъти на ден - той сам си ги носи и ни кара да му показваме,но бързо губи интерес - 5 мин. максимум.

# 34
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Цвети, чЕстит Рожден Ден!
Желая ти много здраве, любов и прекрасни мигове!


Марги, какво ти е? Аз не съм разбрала, че не си добре.. Желая ти бързо оздравяване Hug
МАрги, на Виктор любимите играчки са всички видове въртящи се гуми - на коли, на количката, на чуждите колички, а от нормалните играчки играе с топка. Научила съм го да рита и да хвърля много хубаво. С друго почти не играе. книжки не обича - изобщо не иска да им обърне внимание, а като чета изобщо не ме слуша, дори се нервира.
като излезнем на вън лази по земята и напада количките чуждите колички да им върти гумите...

Бебинщайн, на Д-р. Михайлов истинската рецепта е със сребърна вода, но другият вариант е физиологичен разтвор - пак той го препоръчва. Дозата е както Ники е написала 6 капки тинктура и 10 мл ФР. Аз давам и за засилване на имунитета по 2  капки в млякото 2 пъти на ден.

хубав ден на всички и не се преуморявайте много Hug

# 35
  • около Варна
  • Мнения: 1 085
Здравейте! Ние пак си имаме татко-работник, така че празниците са ни като всеки ден.
Една приятелка ме боядиса сутринта и ме отърва от Ева за час-два, сега са на разходка, а пък аз се привеждам в приличен вид, да ми е жива и здрава, че много ми помага.

Цвети, честит рожден ден, пожелавам ти здраве, щастие, късмет!

Марги  Hug, съжалявам мила, че ти се е струпало толкова на главата, наистина от здравето по-ценно няма, нормално е да се чувстваш зле, но всичко ще мине, сигурна съм.

За игрите, Ева до преди месец беше най-любознателното дете на света, занимаваше се самичка,научаваше нови неща постоянно, сега откакто реши, че е голяма и може да се придвижва по някакъв начин нищо не я интересува, освен да направи някоя беля Grinning

Бебинщайн, скорошно оздравяване на твоята госпожица.

Весел празник на всички мами и дечица  bouquet

# 36
  • Мнения: 1 710
Момичета  Hug

Забравих вчера да попитам - успяват ли вече дечурлигата ви, да нацелят и да пъхнат различните формички /звезда, елипса, триъгълник и т.н./ в отворите предназначени за тях? Ние имаме поне 5 играчки с такива формички, но повечето са мънички и не смея да й ги давам още, но има една с големи форми, но от тях може да пъха само едно кръгче и евентуално, ама с доста помощ от наша страна и един триъгълник. 

# 37
  • Мнения: 263
Честит Рожден ден ЦВЕТИИИИИ! Hug Любов и късмет да те следват навред!

Марги горе главата девойко 'ша са опра'ш Wink Без депресии Naughty

Имам въпрос - давате ли Зимафлуор за зъбките? И ако давате колко?

От няколко дни Виктор е станал непоносим, глези се, рев за всичко яде когато той реши, каквото той реши...ужааас! Не се трае! Дано да е период, 'щото нещата ще загрубеят сериозно Sunglasses

Браво на всички домакини, аз нямам мераци да меся и да боядисвам яйца, мама ги боядиса, козунаците от магазина  и.... Христос вече може да Възкръсва Mr. Green

Хубав ден и весело посрещане на празника  bouquet

# 38
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Mарги и ние имаме много  такива играчки, но на Виктор не му е интересно това и аз не го насилвам да играе с тях.
Аз меся козунаци - т.е. машината ги меси, а аз гледам Wink После ще боядисвам яйца.. моят мъж е на работа и с нашият терминатор и в банята не мога да влезна за 5 минути.
Виви, направи ти завиждам как имаш доверие някой да ти разхожда детето, аз майка ми я проверявам по 100 пъти, като съм в офиса, а ако за друг е направо немислимо... може би не съм добре... ooooh!

# 39
  • BG
  • Мнения: 1 900
Здравейте,
аз днес боядисах яйцата,направих някоя друга кифличка и съм готова.
Честит рожден ден Цвети! newsm51 newsm51 newsm51

Това е от днешното ми творение.

Последна редакция: сб, 18 апр 2009, 18:28 от vivi٭an

# 40
  • Мнения: 62
Момичета трогната съм,че сте се сетили за мен!Безкрайно ви благодаря! Kissing Heart
Аз не пиша,но ви чета редовно Embarassed
Марги на теб специално пожелавам скоро всички болести да са забравени!

# 41
  • София
  • Мнения: 3 123
здравейте пак/ Mr. Green

Ние днес ходихме в Заимов и Жори беше много щастлив.Много харесва пързалките и едва го отделихме .Вече тотално отказа количката и не знам как ще го водим по екскурзии.Тръгнахме си,защото ни заваля ,а Жоро не хареса дъждобрана и постоянно го вдигаше и си подаваше главата. Crazy
Тук пък в Дружба не капна изобщо.

Айде да почерпим и ние с нашите яйца и козунак:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11678957

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11678958

# 42
  • Мнения: 1 738
Цвети... Честит Рожден Ден. Пожелавам ти здраве, щастие, любов и късмет.

Марги, бързо оздравяване и никакви болести повече. Hug
Между другото от бременността и раждането ли, от умората и недоспиването ли и аз тази зима се скапах да боледувам. Нищо сериозно, но не бях боледувала от ученичка. Замислила съм се да си купя някакви витамини.
Бебинщайн, другите са ти казали за клеевата тинктура, аз ще споделя моя опит с хремите. Купих си една помпа за нос, която се връзва към прахосмукачката. Звучи страшно, но се оказа страхотно ефикасна. Последният път Калоян като беше хремав му чистих носа с тази помпа и така мисията спане и ядене беше възможна. Не знам дали при вас го има това чудо, но го препоръчвам.
За играчките - напоследък Калоян се заиграва сам, което много ме радва. На вълна отваряне и затваряне на кутийки, шишета и прочее неща е. Може да отвори и затвори дадена кутия по 100 пъти и това да продължи с часове. Другото, с което се заиграва напоследък е един конструктор (с много големи елементи). Опитва се да ги сглобява - къде успешно, къде не, но отделя по около половин, един час на ден на това занимание. И топките, разбира се - хвърля ги, рита ги и т.н. Тези играчки с формичките много го нервират. Опитва се да ги пъха, понякога успява (но и той уцелва само кръглата форма). Но като не успее да ги пусне в дупките, почва да ги хвърля и да се нервира. Книжките не ги долюбваме. Аз се опитвам да показвам животни, картинки и т.н., но за сега книжките според Калоян стават само за ядене. Даже съм ги прибрала нависоко, че всички вече са наядени.
Зимафлоур не давам. Педиатърката ми не ми е казвала да давам, а и имаше някаква истерия, за този зимафлоур - дали да се дава или не. Ако ми каже лекарката да давам ще давам, ако не няма.
И сега и аз въпрос. Как ги обличате децата в това време? Днес излязохме беше топло, но подухваше. След 1 час ходене навън, Калоян беше вир вода. Започна повече да духа, а той заспа. Сега съм на тръни да не съм го простудила. Направо не знам как да го обличам вече. Като го облеча повече се поти, като го облеча по-малко носа му е постоянно студен. Голяма философия е това обличане значи Grinning.
Весели празници на всички.
Лека вечер и спокойна нощ.

# 43
  • Мнения: 1 710

Пожелавам на всички здраве и късмет и нека Бог бди над нас!

Цвети, честит рожден ден! Бъди много обичана!
Пипи, аз слагам на Дея боди, блузка и пролетно яке, а надолу чорапогащник и панталон и в зависимост от това дали на мен ми е топло, я събличам и нея. До сега не съм виждала нито веднъж да се поти, така че това не ми е критерий.
Виви ан, много ми харесаха яйцата ти. Simple Smile

# 44
  • София...........
  • Мнения: 961

Общи условия

Активация на акаунт