Влизане с обувки...

  • 38 168
  • 841
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 34
Ау, Сорка! Разбра ме погрешно. Беше към:
Сега направете паралел с исляма и защо аджеба вярващите влизат в джамиите боси и съвсем ще изтрещите. Поне се забавляваме, де, и не се караме за някакви чехли или плюнки.

 Hug Hug Hug - това е към теб

# 826
  • Мнения: 562
Не е важно как влизат в джамия. В храмовете влизат живи хора. Мъртвите ги погребват с обувки, следователно с обувки влизат в онзи свят Wink

И все пак ангелите са боси.  Crossing Arms

Животът след смъртта според мен няма общо с живота ни приживе.  Naughty  Ако го има - според мен е доста различен.  Peace

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 15:31 от Pavlina Nikolova

# 827
  • Мнения: 562
Ау, Сорка! Разбра ме погрешно. Беше към:
Сега направете паралел с исляма и защо аджеба вярващите влизат в джамиите боси и съвсем ще изтрещите. Поне се забавляваме, де, и не се караме за някакви чехли или плюнки.

 Hug Hug Hug - това е към теб

А, нищо! Благодаря за  Hug , ето и за теб -  Hug . Знаех си, че не е към мен.  Mr. Green
И хем си мислех, че може да е към бъръльо, а не знам защо не я споменах.  Thinking

# 828
  • Мнения: 34
 Hug Всъщност, исках да изтъкна факта, че дори и даден човек да атеист, все пак трябва да има уважение към религиите - те са святи...

# 829
  • Мнения: 2 388
Някой да информира модератор да слагат ключ вече.

# 830
  • Мнения: 562
А между другото само да вметна, че на запад нямат по улиците ей така оставени да бродят бездомни животни, не плюят и не се храчат на обществени места (изключвам тоалетни и други по предназначение), не хвърлят боклуците си, където им падне, улиците се мият по-често и т. н. (не че няма прах, но ... ) - така че опасността от зараза с кучешка тения и т. н., щом влизат с обувки, е значително по-малка отколкото тази в България.  Peace И не - това не параноя, а факт - не на всеки се случва, но все пак се случва и то доста по-рядко от миналото, когато дори са живеели в една стая със семскостопанските животни и не са спазвали никаква хигиена!  Peace
И аз съм играла със селски животни, играла съм до тъмно в "мръсотия", но не съм се хранила преди да си измия ръцете след галенето на дворкосто куче например.  Wink
Освен това там, където не се събуват по гости, то са си цели официални приеми на подходящо място (не на всички домовете са подходящи за подобни официални събирания и не всички могат да поберат цял куп гости вкъщи!), а не само виждане с най-близките, което дори е възможно да мине в седене на пода, докато гледаш филм, пиеш бира и/или кола и ядеш чипс и/или пуканки.  Peace За такива обикновени срещи с най-близките не важат официалните правила.  Peace
Още нещо - мислите ли, че хората, които се заразяват с тения, хепатит и т. н. болести най-вече "на мръсните ръце", си събуват обувките, преобличат се с домашни дрехи, мият ръцете си, щом се приберат и преди хранене, а също измиват и хранителните прдукти, позволяващи това - особено тези, които се консумират в прясно състояние без термична обработка и т. н. действия от този род? Мислите ли, че хора, които го правят и които не го правят, имат еднаква процентна вероятност да се заразят???  Thinking Не мисля!  Naughty

И не на последно място - отново повтарям репликата на една друга съфорумка: "В Рим прави като римляните!", т. е. не навсякъде важат нашите правила и е редно ОТ ВЪЗПИТАНИЕ (не от друго, а точно от възпитание!) да се съобразяваме с хората, щом сме на тяхна територия и да не държим всичко да ни е на 100000000 ... % за сметка на домакините!  Peace Просто всеки има различни навици, разбирания и начин на живот. Аз уважавам това и ми е неприятно да напрапвам нещо в чужд дом и да развалям "енергията" при все, че ще съм там само няколко часа, а дори и по-малко.
Имаче е вярно, че тези, които засичат водомерите и т. н,. няма как да се събуват във всеки дом, но и за това си има решение - теракот в коридора, калцуни, застилане на пода временно с нещо лесно за слагане и махане, казване на числата без да влизат, излагане на данните на листче до/на врата извън дома и т. н.
Разбира се, калцуни могат да се дадат и на гостите, но все пак не мисля, че домакинът трябва да бъде ощетен.  Peace
Естествено е, че "опасности" (в кавички, защото не съм параноичка) винаги има!  Peace Въпросът е, че според мен всеки има право да живее така, както му е удобно, щом не пречи на околните - още повече в собственото им жизнено пространство!  Peace

Това е от мен. Успех на всички!   bouquet Hug Heart Eyes

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 16:47 от Pavlina Nikolova

# 831
  • София
  • Мнения: 10 379
Hug Всъщност, исках да изтъкна факта, че дори и даден човек да атеист, все пак трябва да има уважение към религиите - те са святи...
Имам, имам. Затова и дадох пример, че само това остава - да се прави подобен паралел. Вече се спомена рая...защо да не минем и нататък? Да прочете думичката "изтрещите"?

# 832
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541

Още нещо - мислите ли, че хората, които се заразяват с тения, си събуват обувките, преобличат се с домашни дрехи и си мият ръцете, щом се приберат и преди хранене? Мислите ли, че хора, които го правят и които не го правят, имат еднаква процентна вероятност да се заразят???  Thinking Не мисля!  Naughty


Да, ако окрилени от мисълта за събутите обувки и измитите ръце, забравят да си измият плодовете и зеленчуците!   Laughing

Никой от познатите и роднините ми, които не се събуват на гости, парти, тържества и т.н. няма тения.  А имам и възрастни роднини, които не се събуват от десетилетия. Така че от моя опит казвам, че процентът на заразяване е еднакъв с тези, които се събуват! 

# 833
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Не ви ли писна бе.., защо толкова яростно се защитавате.Казахте си мнението...
 Бършете си подметките, ходете си по килимите... Поколения наред не се събуват. Ако си спомняте едно време София се е миела всяка седмица, строежите бяха рядкост, а ние играехме до тъмно сами на улицата. Сега е смрад и мърсотия. Всеки сам си преценява, стига толкова.
 

# 834
  • Мнения: 562
Е то ако не си измия пряните продукти би било смешно, но това е друга тема.  Laughing

# 835
  • Мнения: 2 388
Е то ако не си измия пряните продукти би било смешно, но това е друга тема.  Laughing

Ти нали приключи с темата, преди два поста? Thinking

# 836
  • Мнения: 562
Е то ако не си измия пряните продукти би било смешно, но това е друга тема.  Laughing

Ти нали приключи с темата, преди два поста? Thinking


Не съм - не съм споменала, че приключвам с темата.  Mr. Green "Това е от мен." значеше, че това са основните ми изводи.  Laughing В тази тема вече не смея да кажа, че приключвам.  Mr. Green

# 837
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Е то ако не си измия пряните продукти би било смешно, но това е друга тема.  Laughing

Да, но задаваш въпросите си най- общо "хората"; а това, че ти си миеш продуктите, не означава автоматично, че и останалите събуващи се ги мият.  Mr. Green

# 838
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Hug Всъщност, исках да изтъкна факта, че дори и даден човек да атеист, все пак трябва да има уважение към религиите - те са святи...
А, не, към вярващите хора мога да имам и имам уважение, но към религията - НЕ. Има разлика.

# 839
  • Мнения: 562
Е то ако не си измия пряните продукти би било смешно, но това е друга тема.  Laughing

Да, но задаваш въпросите си най- общо "хората"; а това, че ти си миеш продуктите, не означава автоматично, че и останалите събуващи се ги мият.  Mr. Green

Аз винаги говоря само за себе си и собствените си навици.  Peace Понякога обобщавам "хората", но не и за собствени привички и съжалявам, ако не съм била разбрана.   bouquet Това, което имаш предвид - казвам, че за едните има по-малка вероятност, но не я изключвам напълно (а и вярвам, че е рядкост тези, които си мият ръцете преди да се хранят да не си измият продуктите, които консумират пресни  Mr. Green , но знае ли човек ...  Rolling Eyes ). Айде сега ще добавя това за продуктите в поста си.  Mr. Green Логична забележка. Wink Както и да е ...  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт