За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 4

  • 11 653
  • 303
  •   2
Отговори
# 255
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Момичета, бебка е готова за захранване... поне дава такива знаци,та исках да я почна от сокчета... В магазина от който и пазарувам докато съм в БГ жената ми каза, че съм закъсняла за сокове... и ми предложи пюрета- аз отказах и купих сок на Хип ябълка и Ябълка и морков...
Въпроса ми е колко често да и давам и дали да разреждам... В Щатско соковете се разреждат с вода 1:1, а продавачката ми каза да и го слагам в млякото, на АМ е...
Много съм объркана... опитвам се да ползвам продукти които ще намеря и в Щатите като асортимент и освен това съветите на американските лекари са различни от тези на българските и вече незнам  smile3506

# 256
  • Мнения: 6 446
Момичета, бебка е готова за захранване... поне дава такива знаци,та исках да я почна от сокчета... В магазина от който и пазарувам докато съм в БГ жената ми каза, че съм закъсняла за сокове... и ми предложи пюрета- аз отказах и купих сок на Хип ябълка и Ябълка и морков...
Въпроса ми е колко често да и давам и дали да разреждам... В Щатско соковете се разреждат с вода 1:1, а продавачката ми каза да и го слагам в млякото, на АМ е...
Много съм объркана... опитвам се да ползвам продукти които ще намеря и в Щатите като асортимент и освен това съветите на американските лекари са различни от тези на българските и вече незнам  smile3506
Вместо да слушаш продавачката,вземи попитай педиатъра си.А най-добре провери за инфо за захранване из форума.Такива съвети(като този) не бих приела.
За сокчета изобщо не ви е късно(дават се след годинка).
За пюрето-можете още малко да изчакате.
А и те съветвам с еднокомпонентни каши да започнеш.

# 257
  • София
  • Мнения: 44 389
Аз лично със сок не бих захранила - сока е най-големият дразнител за стомахчето - каша или пюре по избор и да съдържа само един продукт - или ябълка или морков или каквото там искаш НО 1 нещо....и така до като захраниш с всичко въвеждаш постепенно по 1 нов продукт, не 2-3-5.....защото ако  получи някоя алергична реакция идея няма да имаш към какво е ако въвжедаш така едновременно по няколко неща.

Общо взето това е практиката в повечето страни....до колкото знам и в щатите и в канада захренват към 5-6 месец с каши, а не със сокове.....

# 258
  • Мнения: 2 013
Момичета, бебка е готова за захранване... поне дава такива знаци,та исках да я почна от сокчета... В магазина от който и пазарувам докато съм в БГ жената ми каза, че съм закъсняла за сокове... и ми предложи пюрета- аз отказах и купих сок на Хип ябълка и Ябълка и морков...
Въпроса ми е колко често да и давам и дали да разреждам... В Щатско соковете се разреждат с вода 1:1, а продавачката ми каза да и го слагам в млякото, на АМ е...
Много съм объркана... опитвам се да ползвам продукти които ще намеря и в Щатите като асортимент и освен това съветите на американските лекари са различни от тези на българските и вече незнам  smile3506
Вместо да слушаш продавачката,вземи попитай педиатъра си.А най-добре провери за инфо за захранване из форума.Такива съвети(като този) не бих приела.
За сокчета изобщо не ви е късно(дават се след годинка).
За пюрето-можете още малко да изчакате.
А и те съветвам с еднокомпонентни каши да започнеш.

Съгласна съм с Грозното пате.
А защо си решила да започнеш със сок?
Може например картофче,тиква или каша (оризова) да е началото.Но ти си преценяваш.
Щом препоръките тук и в чужбина се разминават,значи самата ти трябва да прецениш кое е добре за детето ти.
В подфорумите за захранване можеш да прочетеш доста полезно инфо по въпроса!  Wink

# 259
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Целта ми беше да е нещо което не се води съсвсем захранване но и поне малко да даде нещо ново на бебето докато се прибера / пътувам след седмица/.
Междувременно на сокчетата пише от 4-ти месец...Чувала съм. че соковете доста дрзнят стомахчето, но смятах да разреждам по препоръка на американските педиатри...
Всъщност всичко със захранването е огромна каша в главата ми... и незнам..Чела съм подфорумите, но те още повече ме объркват

# 260
  • София
  • Мнения: 44 389
Спокойно, като веднъж го почнеш  първите седмици ще са ти каша в главата, после ще си тръгнат от само себе си нещата Simple Smile
Не се шашкай толкова Simple Smile))
Сока си е захранване колкото всичко друго, захранвай си с каша, ако те притеснява, че няма да има същата като се приберете в щатите - захранвай с плодови пюренца например на гербер, те са си щатска фирма и няма да ти е проблем да продължиш с тях и  като си заминете след седмица.

# 261
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Дам, за Гербер съм 100%, но майка ми току що се прибра със две бурканчета на Хип и то с два зеленчука и два плода комбинирани... хем и казах  smile3515. Ама не... продавачката продавала на хиляди жени на ден такива неща и знаела повече от мен  fight

# 262
  • Мнения: 2 013
Дам, за Гербер съм 100%, но майка ми току що се прибра със две бурканчета на Хип и то с два зеленчука и два плода комбинирани... хем и казах  smile3515. Ама не... продавачката продавала на хиляди жени на ден такива неща и знаела повече от мен  fight

Много ги обичам аз такива продавачки,особено "знаещите"!  #Cussing out
Не се ядосвай,комбинациите,ще седят за по-късно,а ти се снабди с еднокомпонентни. Peace

# 263
  • София
  • Мнения: 44 389
Simple Smile))
купи си нови Simple Smile
 не се ядосвай за такива неща......Wink

# 264
  • Мнения: 6 446

Междувременно на сокчетата пише от 4-ти месец...Чувала съм. че соковете доста дрзнят стомахчето, но смятах да разреждам по препоръка на американските педиатри...

Има пюрета на Ганчев,на които пише за след 3 месеца  Laughing Така че не вярвай на всичко,което пише по етикетите.

# 265
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Да, за подарък на някое бебе, че не мога да ги мъкна в багажа- забранено е... Ами.. ще си изляза по-късно сама и ще купя каквото е необходимо

# 266
  • Мнения: 2 013

Междувременно на сокчетата пише от 4-ти месец...Чувала съм. че соковете доста дрзнят стомахчето, но смятах да разреждам по препоръка на американските педиатри...

Има пюрета на Ганчев,на които пише за след 3 месеца  Laughing Така че не вярвай на всичко,което пише по етикетите.

Мисля,че етикетите важат,ако преди това бебето вече е било захранено.
Но пък какво захранване на 2 м примерно?!  Crazy

# 267
  • София
  • Мнения: 44 389
 Peace

имай предвид, че захранването с нов продут обаче е по-добре да стане сутрин, или на обяд....ако получи някоя реакция може да е няколко часа след приема и е по-хубаво да не се случва нощем.......
а плодовото пюре - ако ти се халва можеш да го изядеш ти Simple Smile)))
пък ако не и има на кой да ги дадеш тези също е вариант. то ясно , че няма да помъкнеш две бурканчета през океана Wink

♣٠·˙♥Rbaby1♥˙·٠♣ - етикетите на БГ пюретата са според старата схема на захранване - 40-дни сок, на 2 месеца пюре и т.н.Wink

Апропо преди като купувах гербер на оригиналният етикет например беше окавано от 5 месеца, превода пишеше от 4 месеца.....та така побългаряваха ги Wink

# 268
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Това за месеците го четох на оригиналния етикет а и влизах в сайта им... отдавна съм спряла да вярвам на Бг етикети и инструкции за ползване /заради определена кзометика/.

# 269
  • Мнения: 175
Мелисас мам, аз тъкмо започнах захранването. Давам й бебешки ориз сутрин,на нея миличката й се повдига.А за сокчета съм решила да й изстисквам пресни плодове, не да купувам.
Исках също да заменя последното хранене с АМ (изцяло на кърма беше досега),но тя прави разлика и не го иска въобще. Причина за това е,че започна да се буди 2 пъти през нощта. Някой да ме посъветва нещо?

Общи условия

Активация на акаунт