За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 4

  • 11 661
  • 303
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 326
За храненето- Вальо беше на месец и малко и сам си направи 2 паузи от 5 часа, вместо по 3. От третия месец прави нощтна пауза от 9-10 часа. Иначе през деня яде на 2,5-3,5 часа. Никога не съм го мъчила да яде по часове или да не яде нощем. Само на кърма е, и вода не иска. Лошото при наго е, че заспива към 1-2 ч сутрин, но и това ще отмине предполагам.

Смятам да започна да го захранвам края на шестия месец със зеленчуково пюре. Сега е 7,200кг, последния месец е качил 1,300 кг и педиатърката каза да не бързам със захранването, че качва добре. Кога се дава сок? Притеснява ме, че до скоро беше с колики и ми се иска да го отложа възможно по-дълго.

Да се притеснявам ли, че не иска да се обръща от корем. По гръб лежи и се завърта на една страна, но по корем не иска да седи. Може би си притиска коремчето, а и по някога повръща и явно му е дискомфортно.

# 61
  • Мнения: 1 745
Лошото е,че педито е втора смяна,а нали трябва някакви бешежки да ни даде?

# 62
  • София
  • Мнения: 44 389
отиваш в лаборатория и си плащаш ПКК със СУЕ и урина....бележката е направление...просто зависи колко си обезпокоена и колко сериозно си възприела да има такъв риск.....

Защо просто не звъннеш по телефона, не й кажеш от какво се опасяваш и не я питаш точно какво да се пусне...но общо взето това е....ако е вирус кръвта ще покаже, ако е бактерия в урината урината, ако е бактерия другаде - кръвта....а след обяд ще можеш да занесеш резултат направо.....

# 63
  • Мнения: 9
Момичета до каква възраст трябва да се дава преварена вода за пиене  и колко време може да се пие след като се превари  Thinking

# 64
  • Мнения: 251
Момичета до каква възраст трябва да се дава преварена вода за пиене  и колко време може да се пие след като се превари  Thinking
До една годинка. После изворна на Девин с розов етикет .Аз преварявам в ел. кана и обикновенно си я изразходвам и с готвенето ,та я сменям всеки ден задължително.

# 65
  • Мнения: 1 763
Момичета до каква възраст трябва да се дава преварена вода за пиене  и колко време може да се пие след като се превари  Thinking

Аз давам изворна на Девин от шест месеца.

# 66
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Кога се дава сок?

Да се притеснявам ли, че не иска да се обръща от корем.

Сок може изобщо да не даваш. Като захраниш ще даваш пресни плодове. Добре си се ориентирала да захранваш след 6 месец.

Моята маймунка се обърна по корем едва сега - към края на 4-ти месец. Не съм се притеснявала.


Момичета до каква възраст трябва да се дава преварена вода за пиене  и колко време може да се пие след като се превари  Thinking

Водата се преварява до 4-ти месец включително. След това не е необходимо. Ако толкова те е страх преварявай до 6-ти. До годинка си е направо мъчение и е абсолютно излишно.

# 67
  • София
  • Мнения: 44 389
Че какво пък мъчение е, това с преварената вода????
Аз знам, че се преварява до годинка, после изволрна.
Аз лично я сменях с прясно преварена 2-3 пъти дневно Wink
Бутилирани води са тежички за бебе.....

Сок се дава като се позахрани детето с други неща, понеже е най-дразнещата "храна", по-късничко, по-добре....моят пропи след годинка, въпреки че предлагах от 8 месец нататък....

# 68
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Че какво пък мъчение е, това с преварената вода????
Аз знам, че се преварява до годинка, после изволрна.
Аз лично я сменях с прясно преварена 2-3 пъти дневно Wink
Бутилирани води са тежички за бебе.....

Сок се дава като се позахрани детето с други неща, понеже е най-дразнещата "храна", по-късничко, по-добре....моят пропи след годинка, въпреки че предлагах от 8 месец нататък....
Ами още един ангажимент за и без това натовареното ежедневие на майката с малко бебе.
А ти защо именно си давала преварена вода до годинката?
Бебето може да пие и вода от чешмата, макар че аз лично давам бутилирана изворна или трапезна.

# 69
  • Мнения: 1 336
Вода преварявам няколко пъти на ден, аз и още стерилизирам  Blush макар че знам, че се стерилизира до 6 месец. Пресни плодове откога могат да се дават и какви т.е. с кои плодове да започна? Глутен кога давате? Аз си мисля към осмия, но пък четох, че и много късно пак не е добре.
отскоро яде много малко и ака много често, почти на всяко хранене се изхожда – дали е от зъбите или да му дам Хидрасек или нещо друго за диария?
Ако изпражненията са нормални а не течни,според мен не е нужно да даваш нищо.Можеш да дадеш банан за следобедна закуска(ако си давала досега естествено)
Изпражненията бяха течни да, но мисля че защото кара почти само на мляко. От 1 седмица не хапва повече от 5-6 лъжички на ядене и то трудно, а преди изяждаше около 100 грама. Не го насилвам, чакам да отмине този период. Днес хапна малко оризова каша с банан (суров още не съм давала) и не се изака веднага  Simple Smile
Ами още един ангажимент за и без това натовареното ежедневие на майката с малко бебе.
А ти защо именно си давала преварена вода до годинката?
Бебето може да пие и вода от чешмата, макар че аз лично давам бутилирана изворна или трапезна.
Не е чак такава трудност да се преварява, особено с термокана става много бързо.
То аз избягвам да пия вода от чешмата, на бебето ще давам  ooooh!

# 70
  • Мнения: 2 013
Ох,чак сега намерих време да надзърна в темичката,че по цял ден скитаме и няма кога.
Като ви чета,май наистина се убеждавам,че педиатрите са...  ooooh!
Това със соковете на 3м иди-дойди,ама сега и с жълтъка  Laughing
Благодаря ви за отговорите момичета   bouquet
Вече се чудя другия път с какво ще ме сюрпризира нашата педи  Thinking

П.С. Минахме на 5 хранения дневно по 180мл.Нямаме никакви проблеми,промяната се приема отлично.На консултацията се оказа,че сме порасли повече на кила отколкото на см.Качила е 900гр,а е порасла само с 1см.
Нормално ли е това?  Thinking Педи каза,че сме порасли повече на ширина.  Shocked

# 71
  • Мнения: 9 776
Всъщност майката сама решава за детето си. Аз не преварявам вода, давам бутилирана. То е силно казано , че давам, защото не пие. Но всеки ден след пюрето предлагам, а той по-скоро си чеше венците с биберона и отстрани се стича струйката Laughing. Вода не съм преварявала и за дъщеря ми, нито пък съм стерилизирала някога нещо.
yani_cat, благодаря за честитката! Дано всички зъбчета изскочат бързо и лесно, че да не се мъчат бебоците ни!

# 72
  • Мнения: 2 447
И аз смятам че майката сама преценява дали да и до кога да преварява.
Аз лично преварявах чешмяна вода до годинката,сега давам чиста чешмяна.Аз лично смятам че е по-добре от бутилираните.

# 73
  • Мнения: 6 713
Момичета до каква възраст трябва да се дава преварена вода за пиене  и колко време може да се пие след като се превари  Thinking

Аз давах до 8-месечна възраст. Преварявах вода по 1 път на ден.

# 74
  • София
  • Мнения: 2 508
Мен все ме е страх, че ако дам вода, ще се обърка кърменето... А и наистина си е досадно, всеки ден по 20 минути, тя се изпарява, айде пак... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт