Тъмната страна на официалната медицина

  • 44 613
  • 333
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 518
Това не е само в Ракова болница, в повечето болници е така.

Повече от ясно е, че не е направено от грижа за болния, а единствено с цел повече приходи за болницата за сметка на изтерзаните болни.

Да оставим и настрана касичките на телевизорите - те са отделен въпрос.
Ако в стаята има 2-ма 3-ма болни и на един му се гледа едно, а на друг друго, тогава възникват спорове, а понякога и караници, които не са здравословни за здрави хора,камо ли за болен човек, провеждащ болнично лечение.

А какво да кажат онези,които са по-тежко болни и имат нужда от спокойствие и почивка, а не шум от телевизор?

Ако в болниците наистина подхождаха с грижа към пациента, биха сложили телевизори в столовата и/или във фоайетата на болницата, но не и телевизор във всяка болнична стая. И така не толкова болните да ходят си гледат, но без да нарушават тишината и спокойствието на по-тежко болните в стаята им...
Само дето спокойствието на болния човек не влиза в сметките на нашите болници,защото не им носи приходи ooooh!

Последна редакция: вт, 03 сеп 2013, 23:50 от krem-karamel

# 331
  • Мнения: 4 753
Въпросът с телевизорите в болниците е спорен... Телевизор в столовата е ок, докато не отидат да гледат телевизия двама, които не могат да се разберат кой канал да гледат... А в столова за десетина стаи с по няколко болни си е направо навалица пред телевизора... Освен това, много от болните може да нямат възможност да се придвижват или да седят повече време, а също да имат нужда от развлечение... Друг е въпросът и къде отиват парите от тези телевизори... Според мен, фирмата, която осигурява техниката и възможността да се гледа телевизия взима по-голямата сума - нормално, телевизорите не са безплатни... А до колко цените са реални е съвсем отделно нещо... Иначе, в болнична стая никой да не попада - възникват спорове не само дали и кой канал да се гледа, а и дали и колко да е отворен прозореца/вратата, както и подобни... Налага се да се съобразяват хората едни с други, не е като вкъщи - един зиморничав, на друг все му жега, един хърка, друг пръцка - абе....

# 332
  • Мнения: 0
Вчера си мислех дали да пусна такава тема, но ме домързя.  Laughing Laughing
Но ще се включа, обещавам.  Peace

Само да допълня, че не се дължи само на грешки. Здравната система в България е изключително деградирала, а лекарите - некомпетентни и алчни за пари. В болниците масово се изписват несъществуващи лечения и клинични пътеки, с  цел да се присвоят пари от НЗОК. Пациентите получават неверни диагнози, вкл. рак, без никой да помисли какво може да им причинят. Никакъв морал и скрупули - пациентът не е човешко същество, а прасенце-касичка!


Обобщаването е най-краткият път към глупостта.

# 333
  • Мнения: 1 518
РЕКЕТ В БОЛНИЦАТА: САНИТАРКИ ИЗНУДВАТ БЛИЗКИ НА ПАЦИЕНТИТЕ С ТАКСА "ПАМПЕРС"

28 май 2015

Болничните служителки просят пари, бонбони и кафета

Санитарки изнудват близките на пациенти с такса "памперс". За това пише "Телеграф", позовавайки се на възмутени потърпевши, които са били принудени да плащат нерегламентираните суми в различни болници в страната. Най-големият рекет е при възрастните пациенти, които не могат да се обслужват сами. Цената за всяка смяна на пелени и бельо варира между 2 и 5 лева в различните градове.

Роднини на болна жена останали втрещени от наглото отношение на санитарка в болница в Горна Оряховица. Трудно подвижната пациентка била настанена там със сърдечни проблеми. Тъй като не можела да бъде постоянно край нея, дъщерята на бабата помолила едната санитарка да я наглежда и ако се наложи да й смени памперса.

"Няма проблеми. Но да знаеш, че аз пуша цигари "Слим" и много обичам шоколадови бонбони "Пияна вишна", ама от скъпите. Пък и на нощните смени ми трябват и 1-2 кафенца, за да не заспя, че съм много уморена", отговорила болничната служителка.

На озадачения поглед срещу нея бялата престилка тросната пояснила:
"Ти какво, да не си мислиш, че ще се цапам и ще сменям памперси на майчето ти безплатно, ей-така, за Бог да прости. Всичко на този свят се плаща, моето момиче. Като не щеш да се ръсиш за пари и бонбони, ще трябва да ми платиш по 2 лева на памперс. Няма да те излъжа, не бой се. Ще събирам мръсните памперси на бабата в една чанта, сама ще можеш да си ги преброиш колко са и колко пари ми дължиш".

Управителят на болницата д-р Георги Вашков заяви, че не е запознат с подобни случаи на изнудване. "Ще бъда безкомпромисен, ще уволнявам всеки, който поиска пари или почерпка. Санитарки има под път и над път", коментира той.

/БЛИЦ/

Общи условия

Активация на акаунт