Тъмната страна на официалната медицина

  • 44 584
  • 333
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 392
Здравейте,


Ясно е, че щом сме тук, всички сме изпатили по един или друг начин от "официално признатата" медицина.
Странно е, че досега липсваше конкретна тема за това.

Хайде да съберем материал- статии, изследвания, личен опит.

  bouquet  bouquet  bouquet


Ето аз почвам:

Цитат


Лекарски грешки увреждат поне 4 хил. деца

Поне 4 хиляди са децата, които всяка година стават жертва на различни лекарски грешки и остават инвалиди за цял живот. Това заяви д-р Мария Папазова от БАН на семинар "Европейските практики за обезщетяване на увредените при лекарски грешки".
Точна статистика за броя на всички увредени от лекарски грешки хора в страната няма. Само 30 хиляди са известните деца и младежи от 4 до 21 години, които са придобили парализи, парези или аутизъм заради неправилно лечение. Най-голям е делът на жертвите на ваксините. Причината е, че те въздействат по различен начин на хората и ако за някои са полезни, за други се оказват вредни, твърди Папазова. Негативните резултати понякога се проявявали дори след 30-40 години, като множествената склероза например.

В България няма нито един лекар, който да е осъден заради грешка, при която е пострадал пациент. Около 30-40 дела са заведени досега, но нито едно не е с положителен изход, каза Пламен Таушанов, председател на Асоциацията за защита на пациентите. Едната причина за това е, че според лекарските експертизи няма допуснати нередности, обясни той. Проблем била и тромавата процедура, по която адвокатите можели да се доберат до медицинската информация за клиента си.

Друга причина е, че в съда трябва да се докаже вината на лекаря, а това не е нито възможно, нито нужно, обясни юристът Силви Гавраилов. Във Франция например законите позволяват пациентите да получат възмездие, защото там трябва да се докаже само вредата, която е причинена, каза той. Освен това в нашите закони не са достатъчно точно формулирани понятията за това какво е лекарската отговорност, както и какво точно влиза в задълженията на медиците към пациентите.

Дори тези текстове да се прецизират, жертвите на лекарските грешки пак няма да могат да получават обезщетения, каза Гавраилов. Причината е, че в българските закони не е предвидена подобна възможност. Сега, ако се докаже, че е един лекар е допуснал грешка, той ще бъде глобен, но това няма да помогне финансово на пациента. За целта трябва да се създаде специален фонд, от който да се изплащат обезщетения на пострадалите, тъй като повечето хора остават недееспособни за цял живот, обясни Гавраилов.

------------

Колкото повече вътреболнични инфекции са регистрирани в едно лечебно заведение, толкова по-висока оценка ще получи то при акредитацията си, съобщи д-р Ангел Кунчев от Министреството на здравеопазването. Причината за бъдещата промяна е фактът, че лекарите сега крият броя на вътреболничните инфекции заради страха си от наказания и публичен линч, обясни Кънчев. Над 30% са регистрираните инфекции в света, у нас те стигат до 0.3%. За да се подобри контролът над вътреболничните инфекции, във всяка болница ще има специалист или цял екип, който да отговаря за тях. Това пък предвижда новата наредба за профилактиката и контрола на вътреболничните инфекции, която в петък беше публикувана в Държавен вестник. Освен това всеки един от персонала в лечебното заведение ще трябва да търси и съобщава за появата им.

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2005/01/23/86981_lekarski_greshki … il_deca_godishno/


Цитат

1,5 млн. души в САЩ жертва на лекарски грешки
1,5 млн. американци стават жертви на лекарски грешки в болниците в САЩ. Това показва доклад на Американския институт по медицина, цитиран от АФП. Грешки били допускани основно при предписването на лекарства и те можели да бъдат предотвратени. 7000 пациенти починали през 1999 заради грешките.
Действителният брой на допуснатите грешки обаче може да е и по-голям от 1,5 млн., пише в документа. Те струват на американската здравна система около 3,5 млрд. долара на година, като в тази сума не са включени загубите на работни часове от жертвите.
Лекарите трябва да са много по-внимателни при предписването на лекарства. От института ги призовават да използват електронни рецепти, за да се избегнат грешките при ръкописните. Всички фармацевти и лекари трябва да преминат към използването им до 2010 г.

http://segabg.com/online/article.asp?issueid=2353&sectionid=4&id=0000703

 

Последна редакция: сб, 18 апр 2009, 14:41 от Спиролина на орторексичния галактически кон

# 1
  • Мнения: 2 176
Вчера си мислех дали да пусна такава тема, но ме домързя.  Laughing Laughing
Но ще се включа, обещавам.  Peace

Само да допълня, че не се дължи само на грешки. Здравната система в България е изключително деградирала, а лекарите - некомпетентни и алчни за пари. В болниците масово се изписват несъществуващи лечения и клинични пътеки, с  цел да се присвоят пари от НЗОК. Пациентите получават неверни диагнози, вкл. рак, без никой да помисли какво може да им причинят. Никакъв морал и скрупули - пациентът не е човешко същество, а прасенце-касичка!

Последна редакция: сб, 18 апр 2009, 14:00 от multimodal

# 2
  • Мнения: 7 914
не може ли да се смени името на другата тема  Crazy

# 3
  • Мнения: 3 098


Само да допълня, че не се дължи само на грешки. Здравната система в България е изключително деградирала, а лекарите - некомпетентни и алчни за пари.

Още има да деградира,съвсем не сме на дъното.Когато достигнем заветният "европейски стандарт" ще се 4ака по 9 4аса в спешното,лекарите ще станат симптоматици,специалисти няма да има,така 4е ще се 4ака между 3 и 6 месеца за такъв,за операции ще се 4ака по година и нагоре,който оживее дотогава,разбира се.
Сигурно и ще си отбелязваме къде то4но трябва да ни оперират,за да не стане някоя грешка.

Надявам се да се разминем с вси4ко това,наистина.

# 4
  • Мнения: 4 753
Лекарската грешка

Скандалните случаи с пропуски в диагностицирането и лечението на пациентите се увеличават лавинообразно.

Историите за допуснати медицински грешки или проявена лекарска небрежност много често си приличат. Всеки може да разкаже по няколко абсурдни ситуации, в които е изпадал негов по-близък или далечен роднина. Но истинската драма за всеки човек започва тогава, когато той стане жертва на подобен "инцидент"......

Човешка драма

Преди две седмици жена умира в института "Пирогов" след тежка операция на тумор в мозъка. Според съпруга й лекарите са я изписали твърде рано и здравословното й състояние се е влошило. След направената повторна операция пациентката умира в клиниката. Близките категорично отказват аутопсия и сега не може да се изясни каква е истинската причина, довела до трагедията. Специалистите са убедени, че са направили всичко по силите си, но опечаленият съпруг ги обвинява в проявена небрежност.....

Човешка драма

Окръжният съд във Велико Търново осъди д-р Йорго Герджиков на 3 години условно с 5-годишен изпитателен срок за смъртта на 9-годишната Марина Дянкова. През 2000 г. той оперирал момиченцето от апандисит, но 2 седмици по-късно то починало в "Пирогов". Детето било прието в областната болница с остри болки в корема. Дежурният д-р Герджиков отстранява възпаления орган в нарушение на множество правила и не си е направил труда да проследи състоянието му. Седмица по-късно то отново е прието в отделението, но вече с тежък перитонит. Следват нови 4 операции, три от които в "Пирогов", но лекарите не успяват да спасят момиченцето.....

Човешка драма

Съпругът на Франциска Дуева умира вследствие на погрешно поставена диагноза. Болният е приет със съмнения за бъбречна криза, след това - за аневризма, а истинската диагноза се оказва перфорирана язва. Лекарите в Свиленград, ангажирани със случая, дори не назначават изследвания на кръв и урина. Според независимата съдебна експертиза случаят не е спорен. В заключението на вещите лица е записано, че става въпрос за лекарска грешка. Делото отнема девет години, а хирурзите в крайна сметка са оправдани.....

Човешка драма

Напоследък зачестиха случаите, когато прокуратурата се самосезира от публикации в пресата. Преди по-малко от година Окръжната прокуратура в Пловдив например възложи на Четвърто РПУ проверка по случая с починалите в родилен дом "Весела" 21-годишна Мария Недкова и нейното бебе. Според документацията, водена от гинеколога, следящ бременността, младата жена не е имала сериозни здравословни проблеми. Резултатите от проверките обаче все още се прехвърлят от инстанция на инстанция, а какво е довело до голямото нещастие, не е ясно. Подобни случаи има в София, Пазарджик, Варна, Добрич и Русе.
..........
"Поне 4000 са децата, които всяка година стават жертва на различни лекарски грешки и остават инвалиди за цял живот. Въпреки това много рядко родителите търсят отговорност от медицинския персонал", обяви д-р Мария Папазова от БАН. Тя потвърди, че няма точна статистика за броя на пациентите, пострадали вследствие на лекарска небрежност, но са известни поне 30 000 случая на деца и младежи до 21-годишна възраст, които са с парализа, пареза или аутизъм след неправилно лечение. Според думите й имало много глухи малчугани заради неправилна терапия с гентамицин или с увреден черен дроб след предозиране на антибиотици. Най-голям обаче бил делът на децата, жертви на ваксините. "Причината е, че те въздействат по различен начин на хората и ако за някои са полезни, за други се оказват вредни", поясни след изнасянето на тези данни д-р Папазова. Лекарката е категорична, че след ваксина срещу морбили 7 от 1000 деца може да развият хиперактивност, а 3 от 1000 - епилепсия.....

Човешка драма

Кремена Георгиева е на 35 години, но вече е с мускулна атрофия, отлепване ретината на едното око и увредени бъбреци. Всичко това е вследствие на диабет, който развива от бебе след неправилно поставена ваксина. Семейството й не е завело дело и не е потърсило отговорност от педиатъра, направил задължителната имунизация. Сега жената е пенсионирана по болест, но получаваната от нея ежемесечна сума не покрива разходите й за периодичните прегледи и назначената от специалистите терапия.....

Човешка драма

Какво се случва, когато ти оперират 4-о и 5-о ребро вместо описаните в историята на заболяването 6-о и 7-о? Такъв е случаят на Мария Василева, която съди д-р Красимир Мурджев от Университетска болница "Св. Георги" в Пловдив. Тя обвинява лекаря, че е извадил здравите й ребра вместо тези, по които има метастази. За ужас на жената независимата медицинска експертиза, направена в хода на делото, показва, че проблемните ребра всъщност са... 8-о и 9-о. Вместо да се притесни от "объркването в номерацията" и от това, че е допуснал грешка, пловдивският медик завежда дело за клевета срещу Мария в размер на 100 хил. лв....

По света и у нас

Смъртните случаи вследствие на лекарска грешка в САЩ са над 44�хил. годишно, съобщи неотдавна д-р Менг Кин Лим, експерт от Световната банка. Те са повече от загиналите при пътни инциденти (43 хил. годишно) или починалите от СПИН (16 хил. годишно). Въпреки ежегодното увеличаване на разходите за здравеопазване качеството не се подобрява.
Изследване на Massachusetts College of Pharmacy и Allied Health Sciences пък показва, че в основата на 88% от медицинските грешки стоят приемът на погрешно лекарство или на погрешна доза. В повечето случаи вина за предозирането на медикамента има медицинският персонал. Малцина са пациентите, които по погрешка се изпили повече таблетки от предписаните им по рецепта. Докато в САЩ и страните със стари демокрации в Европа от петнадесетина години се води стриктна статистика на тези случаи, у нас все още не е ясно нито колко професионални грешки допускат докторите годишно, нито има ли медици с отнети права за практика.....


http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=271&aid=6559

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=39258#comments
05.04.09

Лекарска грешка уби родилка на 26 г.

Автор: Диана Тенчева

"Двадесет и шест годишната Запряна Христова от Петрич издъхна в събота вечерта, след като роди със секцио в частната болница на семейство Мазнейкови “Св. София”.
Аутопсията ще покаже точната причина за смъртта, но лекарите от “Майчин дом” и Военномедицинска академия са категорични, че сепсис (бел. ред. - тежко инфекциозно заболяване, развиващо се вследствие заразяване на кръвта)е засегнал всичките й органи, тръгвайки от матката. В резултат младата жена е издъхнала. Преди това няколко дни тя е била в тежка кома.

Близките й вчера бяха смазани от мъка. Съпругът й Христо намери сили въпреки огромната трагедия да разкаже как е започнало всичко. Как една красива и здрава млада жена без никакви проблеми по време на бременността получава сепсис и умира. Не къде да е, а в болница. Без дори да прегърне детенцето си. Христо ще търси правата си в съда, въпреки че това няма да върне съпругата му. Но иска виновните лекари да поемат отговорност.

Ето какво разказа мъжът през сълзи:

“Трагедията за семейството ми започна на 4 март вечерта в Петрич”, разказа пред “Труд” почерненият съпруг Христо Коледаров. И продължи: “Съпругата ми Запряна вдигна температура. Свързахме се с лекарката й д-р Илчовска. Посъветва ни да вземе течен аналгин. Така и стана. Но много ни беше страх. Защото жена ми така искаше това дете.

Така се пазеше по време на бременността! Една цигара не е запалила, не е близвала алкохол. Постоянно пиеше фрешове, хранеше се здравословно, приемаше фолиева киселина, витамини... Отидохме и в Спешна помощ. И оттам ни казаха да вземе течен аналгин. Температурата наистина се понижи. На 5 март отидохме при д-р Илчовска. Направиха й изследвания на урината. Като ги погледна, докторката се поизплаши. Каза, че Пари е за болница - за раждане. И двамата много се стреснахме. Решихме да се качваме в колата и да тръгваме към болницата на Мазнейкови. Защото те са от Петрич и в града за клиниката им се говори, че е на високо ниво. А аз исках най-доброто за жена ми и детето, независимо какви пари щяха да се плащат! Пристигнахме към 20,30 ч на 5 март. Към 22,30 ч д-р Мазнейкова дойде. Прегледа жена ми и заяви: “Не се безпокой, миличък, нещата не са толкова страшни. Ще се оправите.”

Обаче Пари пак вдигна температура. Всеки ден й правеха изследвания и д-р Мазнейкова започна да говори, че резултатите са страшни. Ужасни. С грубо и арогантно държание повтори на мен и на майката на съпругата ми, че Пари е тежко болна. Два-три дни преди секциото (бел. ред. - на 10 март) тя извика консултант от хематологичното отделение в онкологията - д-р Васил Хрисчев. Той погледна изследванията и заяви: “Предприемайте раждане! Извадете бебето. Ще вземете тромбоцитна маса, плазма, кръв, за да не започне да кърви.” Д-р Мазнейкова слушаше и после каза: “Хайде сега дай 100 лв. на д-р Хрисчев за консултацията.” Парите мен не ме интересуват - дадох му 120 лв. Единственото, което исках, е жена ми да роди и да се оправи. Но какво стана - те не предприеха никакво лечение за сепсиса на матката й, можеше да я спасят - 4200 лв. дадох.

С голям мерак им ги платих, но какво стана... (бел. ред. - съпругът се дави от сълзи, едва говори). Екипът на Мазнейкова направи секциото и извадиха бебето, но в много лошо състояние.

В епикризата от детската болница пише: “Детето се ражда с тежка асфиксия (задушаване), реанимирано и интубирано в родилна зала и на 2,5-часова възраст е транспортирано в неоналогията.”

На 12 или 13 март Мазнейкова ни изпрати за изследване на костен мозък в онкологията. Страшно болезнено изследване, но то показа, че всичко е наред. Въпреки че думите на Мазнейкова бяха: “Жена ви е тежко болна, тя е с левкемия.”

Три-четири дни Пари лежа в хематологията. Тъпчеха я с медикаменти, но състоянието й се влошаваше - ръцете й бяха сини, трепереше, през 20 мин вдигаше 38-39° до 40,5°. И въпреки всичко тя ми казваше: “Ще се оправя!” Докато й вземаха кръв в хематологичното отделение, една докторка - Гълъбова, чух да казва на Хрисчев: “Ама това момиче не е за нас, не е с ракови заболявания.”

Но един вид Хрисчев насила я прие, защото с Мазнейкова работят заедно. Ден преди да ни изпишат от онкологията, попаднахме на доц. Дянкова. Тя я прегледа и почти извика: “Момиче, ама ти не си изчистена след секциото! Ти имаш инфекция на матката.” След толкова лутане някой най-сетне каза какво й е. Ние дори се зарадвахме, че знаем диагнозата. С хиляди връзки и обаждания успяхме да уговорим да приемат Пари в “Майчин дом”. Там я прие доц. Николай Доганов. Той потвърди, че има инфекция на матката. 5 дни се опитваха да й помогнат с мощни антибиотици, но тя продължаваше да се влошава. Повръщаше и едва дишаше.

На 26 март й направиха операция по спешност. На излизане доц. Доганов каза: “Матката й е като сварена от инфекцията. А тя е засегнала и червата.” Час след операцията Пари дойде в съзнание, но се наложи втора. За да се спре кървенето. Преди да влезе отново в операционната, тя ми каза: “Няма да издържа...” И ме хвана за ръката. Като че ли се сбогува.

Повече не дойде в съзнание. Изпадна в кома. Стоя 2-3 дни в “Майчин дом”. После я преместихме в реанимацията на ВМА. Но най-лошото вече се беше случило. Сепсисът бавно я завладяваше. И в събота почина...”

Д-р Стоян Стоянов, зам.-министър на здравеопазването: Започва проверка по случая!

Запознат съм със случая на пациентката Запряна Христова. Близките й ми съобщиха за случилото се и по мое разпореждане тя беше преместена от столичната АГ болница “Майчин дом” във Военномедицинска академия.

Това каза пред “Труд” зам.-министърът на здравеопазването д-р Стоян Стоянов. Той беше категоричен, че задължително ще бъде направена проверка по този трагичен случай.

“Вижте, ведомството ни и аз лично нямаме нищо против частните болници. Но за да извършват определен вид дейност, тези здравни заведения трябва да са обезпечени с необходимите екипи. И то в продължение на 24 часа”, заяви д-р Стоянов. Той е на мнение, че не може болница, в която на бял свят идват деца, да не разполага примерно с неонатолог или педиатър при раждането. “Това е абсурдно! А още по-абсурдно е после бебетата да обикалят цяла София в кувьоз, докато някоя от утвърдените АГ болници ги приеме”, смята зам.-министърът.

Лекари от “Майчин дом”, пожелали анонимност, са на мнение, че за да се спаси жената, матката й е трябвало да бъде отстранена още докато пациентката е била в болницата на Мазнейкови.

“Пациентката почина от полиорганна недостатъчност в събота вечерта”, казаха вчера сутринта лекари от Военномедицинска академия (ВМА). И добавиха, че по настояване на близките тя е била приета в реанимацията на ВМА.

“Дойде при нас в много тежка кома, а тя е била изпаднала в безсъзнание още в “Майчин дом”, обясниха от болницата.

Сепсисът беше засегнал първо матката, след това червата и беше достигнал до белите дробове, сърцето и всички останали органи, коментираха лекарите от реанимацията.

Според тях това не е единственият подобен случай, но при този младата жена е издъхнала изключително нелепо.

Акушерка: Мазнейкови ги няма, в чужбина са

Семейство Мазнейкови, собственици на частната болница “Св. София”, са в чужбина, ще се върнат на 14 април, съобщи вчера пред екип на “Труд” дежурната акушерка в лечебното им заведение г-жа Попова. Тя беше категорична, че не може да даде допълнителна информация. А и в неделния ден нямало от кого друг да се поискат подробности по случая. А д-р Васил Хрисчев от онкологията, който по думите на съпруга на починалата работел с Мазнейкови, заяви вчера: “Като хематолог направих изследване и то показа, че жената няма кръвни заболявания. Тя явно е имала гинекологичен проблем, но аз не съм такъв специалист. Не виждам вина в себе си.”

# 6
  • Мнения: 902
От 19 годишна(сега съм на 22) се лутам по разни "светила" и никой не ми помогна! Толкова неадекватни, че ми се налагаше аз едва-ли-не да им казвам каква диагноза да ми поставят. Арогантни, груби...но парите ми взимаха. Много пъти ме отпращаха, защото "ти си млада-ще ти мине!"
разплаквали са ме, също след конските дози орбазон, които ми биеха и несъгласието от моя страна по повод лечението - най-нагло ми беше заявено: "Не си ти тази, която ще ми казва как се чувстваш и кое не ти действа добре!"
Не искам и да си спомням как ме водеха, че съм лежала повече време в диспансера и как "уж" съм приемала някакви незнайни за мен лекарства, които така и не видях! Но те са си взели парите за лекарства - това е ясно. Та...още на 20год. спрях въобще да се занимавам с лекари, болници и лекарства, само гледам отстрани и се самообразовам колкото мога.
Цитат
Още има да деградира,съвсем не сме на дъното.Когато достигнем заветният "европейски стандарт" ще се 4ака по 9 4аса в спешното,лекарите ще станат симптоматици,специалисти няма да има,така 4е ще се 4ака между 3 и 6 месеца за такъв,за операции ще се 4ака по година и нагоре,който оживее дотогава,разбира се.
Това, което описваш е по-скоро американският "стандарт"

# 7
  • Мнения: 818
д-р Атанас Гълъбов
Световната конспирация срещу здравето

Много интересно явление е наблюдавано досега в различни държави при провеждане на стачки от лекари. Например при едномесечна стачка на медици в Израел през 1973 г. смъртността в национален мащаб достигнала най-ниското си равнище. Според сведения на Йерусалимското погребално общество смъртните случаи намалели почти наполовина! През 1976 г. в Богота, столицата на Колумбия, лекарите стачкували 52 дена и според официалните статистики смъртността спаднала с 35%! Подобни събития се случили няколко години по-късно в Калифорния и Великобритания.

Основна грешка на хората е, че са оставили друг да ръководи съдбата им и да се "грижи" за здравето им! Най-лесният и устройващ ни начин е да търсим причината за появата на болести извън нас - независимо дали това ще е вирус, бактерия или някакъв друг фактор от околната среда. Тази тенденция към съзнателна самозаблуда, за да избегнем по този начин отговорността към самите себе си и усилието, необходимо за промяна, е в основата на неблагополучията на човешкия род! Хората искат, без да полагат никакви грижи за здравето си и за усъвършенстването си, да бъдат винаги във форма, ако е възможно, само с помощта на някое хапче.
 
Корпоративни интереси разболяват и убиват хората. Моделът на медицинско обучение и обслужване, който е бил заложен и който все още продължава да действа, от една страна, поставя лекаря в подчинено положение да изпълнява нерядко и против волята си вредни за болния практики. С тях той може дори допълнително да влоши здравословното му състояние, но за това няма да бъде подведен под съдебна отговорност, защото това е "официалното" лечение. От друга страна, ако реши да помогне на пациента по начин, който е различен от общоприетия, дори и да има успех, рискува да бъде изложен както на присмех от своите колеги, така и на тяхната завист, и да влезе в сериозен конфликт с медицинските институции, а понякога дори и да изгуби правото си да практикува. Именно за да не си навлекат неприятности, много лекари на Запад, проявяващи интерес към естествените методи на лечение, не ги прилагат. Ето какво казва известният американски професор по имунология д-р Алън Лъвийн от Калифорнийския университет в Сан Франциско на една национална конференция по проблемите на медицината: "Лекарите са принудени чрез заплаха да прилагат методи, за които те знаят, че не действат. Един от най-ярките примери е химиотерапията, която няма ефект при повечето раково болни... Независимо от факта, че по-голямата част от лекарите са съгласни с безрезултатността на химиотерапията като цяло, те са заставени да я прилагат от групировки, които са особено зантересовани от това и които получават огромни печалби от лекарствената индустрия..."

# 8
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
  На фона на тази статистика, ярко изпъкват прекрасни лекари, ерудирани, знаещи и можещи, постоянно следящи международната медицинска литература, и преди всичко хора.

  Деградацията обаче е неминуема, тъй като на официалната, господстваща медицина и липсва основният обективен принцип, водещ човечеството към прогрес - КОНКУРЕНЦИЯТА.

  А те от десетилетия тънат в разкошен - за тях, монополизъм, който бранят със зъби, нокти и... много пари.
  Един факт: В здравната парламентарна комисия, столът отреден за представител на пациентските организации, все още стои празен, въпреки че организацията Конфедерация "Защита на здравето"обединява всички пациентски организации с членска маса над един милион и триста хиляди пациенти. Абсурд ще кажете, и ще сте прави. Измислят се невъзможни за покриване критерии, само да си запазят удобния Монополизъм!?


 

Последна редакция: нд, 19 апр 2009, 12:59 от Aleksander

# 9
  • Мнения: 2 176
Още има да деградира,съвсем не сме на дъното.
Александър е прав - това е бизнес и идеята е не да лекува хората, а да им взема парите. Монополизмът не може да се пребори от никакви пациентски организации, защото има сериозно лоби, не само у нас, а в световен мащаб. Под маската на загриженост за човечеството продължава промиването на мозъци на лекари и пациенти. За тази цел се използват всички възможни мерки. Без никакви скрупули.

Но никой не може да попречи на един добре информиран и мислещ човек да намери начин да се измъкне от матрицата. Wink

# 10
  • Мнения: 2 176
Diorella, благодаря ти за цитата - прекрасно написано от д-р Гълъбов!  Peace
Може да се използва като аргумент срещу всеки, дръзнал натрапва традиционната медицина.
Особено тук, в този подфорум, където хората се интересуват и четат, а не се осланят сляпо на теории, облечени в сложна медицинска терминология, зад която се крият съвсем други интереси.

# 11
# 12
  • Мнения: 3 098

Цитат
Още има да деградира,съвсем не сме на дъното.Когато достигнем заветният "европейски стандарт" ще се 4ака по 9 4аса в спешното,лекарите ще станат симптоматици,специалисти няма да има,така 4е ще се 4ака между 3 и 6 месеца за такъв,за операции ще се 4ака по година и нагоре,който оживее дотогава,разбира се.
Това, което описваш е по-скоро американският "стандарт"
Знам много добре какво описвам. Wink Имам дълъг опит.

Както казва multimodal,матрицата ми е ясна и я преска4ам направо. Laughing
Никъде по света нямат "полза" от здрави деца и възрастни.Затова зад високопарните хуманни теории,мисии,пропаганди и т.н. се крият ужасни неща,стига да ги видиш и разбереш.
На никой не му пука за пациента_той е единствено клиент и консуматор,поле за експерименти.

Преди време нау4их 4е известна тукашна клиника набира студенти за работа и практика в Африка.Но въпреки 4е са на работа,те трябва да си плащат на клиниката,4е им е позволила да практикуват.Защо?Защото Африка е едно добро поле за експерименти,не 4е другаде по света не е,но там дори и обвинение не могат да им повдигнат.
Друг слу4ай зъболекар отива да прави "безплатно" зъбите на населението в Африка.Защо,нима има хуманни подбуди?Нима се е трогнало сърцето му?Хм,едва ли,при положение,4е там отива и изцяло с негови си средства.Просто според мен зад цялата тази история се крие пак експеримент с някакви нови материали или просто изпълнява някакъв план.
Ина4е,при положение,4е в Испания децата нямат право на профилактика и зъболе4ение и услугите са скъпи,та има много деца с ужасни зъби тук,можеше да направи доброто дело и на местна по4ва,нали?Ако беше такова на4инанието,естествено.


# 13
  • София
  • Мнения: 3 099
Е, ясно е, че има много примери за грешки, нерегламентирани експерименти и нехуманно отношение както при официалната, така и при разните неофициални медицини и лечители...  Wink

Човек не бива да изпада в крайности, защото това би могло лошо да го подведе.

# 14
  • Мнения: 2 176

Преди време нау4их 4е известна тукашна клиника набира студенти за работа и практика в Африка.Но въпреки 4е са на работа,те трябва да си плащат на клиниката,4е им е позволила да практикуват.Защо?Защото Африка е едно добро поле за експерименти,не 4е другаде по света не е,но там дори и обвинение не могат да им повдигнат.

Същото важи за "огромната загриженост" към бедните африкански дечица.  ooooh!
Инициативата на Уницеф и Памперс с ваксините против тетанус, е толкова прозрачна, че става ясно на всеки каква всъщност е основната цел.  Money

Общи условия

Активация на акаунт