Тъмната страна на официалната медицина

  • 44 612
  • 333
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 586
Инициативата на Уницеф и Памперс с ваксините против тетанус, е толкова прозрачна, че става ясно на всеки каква всъщност е основната цел.  Money

О, да. Основната цел винаги е тази  Tired

# 16
  • Мнения: 927
Много интересна тема.
И аз имам позната с  дете с увреден слух ,поради неправилно изписах гентамицин. Няма лечение за детенцето, а "доктора" продължава да работи необезпокояван..

# 17
  • Мнения: 4 392
Tова е задната корица на известната книга на д-р Р. Менделсон:

Признанията на един лекар - еретик


Едно интересно четиво за всеки, който не се задоволява с лесни отговори. Wink


# 18
  • Мнения: 4 392
Е, ясно е, че има много примери за грешки, нерегламентирани експерименти и нехуманно отношение както при официалната, така и при разните неофициални медицини и лечители...  Wink

Човек не бива да изпада в крайности, защото това би могло лошо да го подведе.

Не става дума само за лекарски грешки, а за изцяло грешна основа, за симптоматичност, за приеманието , че ти си само твоето физическо тяло и нищо повече. Но както и да е... Няма да ме разбереш.
Ако приемеш, че ти си само твоето видимо тяло, значи конвенционалната медицина е за теб. И в това няма нищо лошо. Въобще не става дума за "добро" и "лошо", за "правилно" и "грешно". Всеки сам си търси пътя. И всеки сам си го намира. Рано или късно.

# 19
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Марица
Цитат
...Преди време нау4их 4е известна тукашна клиника набира студенти за работа и практика в Африка.Но въпреки 4е са на работа,те трябва да си плащат на клиниката,4е им е позволила да практикуват.Защо?Защото Африка е едно добро поле за експерименти,не 4е другаде по света не е,но там дори и обвинение не могат да им повдигнат.
Друг слу4ай зъболекар отива да прави "безплатно" зъбите на населението в Африка.Защо,нима има хуманни подбуди?...

Африка?!  В книгата на Джон льо Каре - "Вечният градинар", ужасяващо точно е описана чудовищната машина, симбиозата на официална медицина, фармация, и техните жестоки дистрибутори.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 099
Е, ясно е, че има много примери за грешки, нерегламентирани експерименти и нехуманно отношение както при официалната, така и при разните неофициални медицини и лечители...  Wink

Човек не бива да изпада в крайности, защото това би могло лошо да го подведе.

Не става дума само за лекарски грешки, а за изцяло грешна основа, за симптоматичност, за приеманието , че ти си само твоето физическо тяло и нищо повече. Но както и да е... Няма да ме разбереш.
Ако приемеш, че ти си само твоето видимо тяло, значи конвенционалната медицина е за теб. И в това няма нищо лошо. Въобще не става дума за "добро" и "лошо", за "правилно" и "грешно". Всеки сам си търси пътя. И всеки сам си го намира. Рано или късно.

Аз лично от почти 10 години не съм прибягвала до конвенционалната медицина, но това не значи, че съм в другата крайност - сляп последовател на сектантски прийоми с неясен статус.

Искам да кажа, че статистики и примери има както от конвенционалната медицина, така и от шарлатанските методи. Смятам, ще се съгласиш...

# 21
  • Мнения: 2 176

Аз лично от почти 10 години не съм прибягвала до конвенционалната медицина, но това не значи, че съм в другата крайност - сляп последовател на сектантски прийоми с неясен статус.
Не знам кого се опитваш да убедиш, след написаното от теб в темата за вредата от ваксините..
Нито един холистичен метод не подкрепя инфекциозната теория, просто защото стъпва на грешна основа.  Peace
И ако обичаш, въздържай се от квалификации, (след прочетеното в няколко теми) очевидно за теб сектанти са всички, които не споделят твоето мнение.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 099
...
И ако обичаш, въздържай се от квалификации, (след прочетеното в няколко теми) очевидно за теб сектанти са всички, които не споделят твоето мнение.

Припозна ли се някъде, че се засегна?  Shocked Не виждам конкретно да съм квалифицирала някой или нещо...  Thinking

ПП. Нямам намерение да убеждавам виртуалното общество, че от 10 години дори един аспирин не съм изпила.  Laughing Но да, ваксинирам и ще ваксинирам детето си и това няма отношение към аспирините.  Laughing Моята истина не е локализирана в нито една крайност.  Wink

# 23
  • Мнения: 2 176
...
И ако обичаш, въздържай се от квалификации, (след прочетеното в няколко теми) очевидно за теб сектанти са всички, които не споделят твоето мнение.

Припозна ли се някъде, че се засегна?  Shocked Не виждам конкретно да съм квалифицирала някой или нещо...  Thinking

ПП. Нямам намерение да убеждавам виртуалното общество, че от 10 години дори един аспирин не съм изпила.  Laughing Но да, ваксинирам и ще ваксинирам детето си и това няма отношение към аспирините.  Laughing Моята истина не е локализирана в нито една крайност.  Wink
Това не е темата за ваксините, но както и да е. Simple Smile
"Сектанти" и "секта" присъстват в последните ти няколко постинга из различни теми, всеки може да го види. А сме и стари познайници, така че на всички е ясно кой имаш предвид. Wink

Това че се лекуваш с хомеопатия не те прави алтернативно мислеща, щом споделяш теории от традиционната медицина, които противоречат на основната концепция на всички холистични. А тя е, че в природата няма външен причинител (микроорганизъм) , който е в състояние да разболее човека.  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 3 099
multimodal, не всичко можеш да знаеш за мен от последните ми публикации...  Wink

Ако преди време, на искрения ми интерес към ГНМ не бяхте реагирали като секта, в която се опитват да проникнат, не бих и помислила за нещо съмнително...  Wink Аз и към момента не отричам всичко, касаещо ГНМ, не може да не ти е направило впечатление...


Сори за офф-а.  Peace

# 25
  • Мнения: 2 176
Аз и към момента не отричам всичко, касаещо ГНМ, не може да не ти е направило впечатление...
Прави ми впечатление, че единствената ти цел е да оспамваш темите!
Тази тема не е нито за ГНМ, нито за ваксините!
Нито пък за изясняване на това кой какъв е - за това си има ЛС. Simple Smile
Като не ти е интересно и няма с какво градивно да се включиш, а само се заяждаш и провокираш, върви чети и пиши в здравния.

Спирам да обръщам внимание флудовете и спамовете ти, бъди жива и здрава.  Peace

Последна редакция: вт, 21 апр 2009, 11:11 от multimodal

# 26
  • Мнения: 2 070
ние три години ходим по лекари,заради нощната кашлицата на дъщеря ми.сигурно сме обиколили около 30 специалисти.
алергия,астма,антихистамини ,кортикостероиди.оказа се че детето ми има рефлукс,и от там тръгват всичките ни проблеми.но от неправилното лечение имаме увредена лигавица на носа,два пъти махаме носна сливица,имаме наднормено тегло,и всичко това заради некадърни "специалисти"сега оправихме основното заболявания,не можем да се справим с последствията от неправилното лечение.иде ми да ги удуша #Cussing out

# 27
  • Мнения: 4 150
Днес имам пресен случай на западноевропейски австрйиски педиатьр,който изписва ампицили АБ за тридневна шарка на дете на 2 години.
Понеже хората си мислят,че само в БГ или други страни стават такива неща.

# 28
  • Мнения: 417
Преди 9 години моят баща си взе отпуск от работа и отиде в болница, за да си направи рутинна, планова операция, за която лекарите казаха, че била напълно безпроблемна, /сравниха я с вадене на  зъб/. Баща ми не се върна у дома.
Дъщеря на семейни приятели /израстнали сме заено като деца/ в зората на 21-ви век почина в боница при раждане, като не можа да прегърне дъщеря си.
Моето дете се разболя от диабет - никъде в двата рода до сега няма диабет дори тип 2 /имаме живи баби и дядовци на по 90 години/. Лекарите казаха само - имало да става.

# 29
  • Мнения: 3 098
Днес имам пресен случай на западноевропейски австрйиски педиатьр,който изписва ампицили АБ за тридневна шарка на дете на 2 години
Tук пък изписват Атаракс на деца за по4ти вси4ко_шарки,уртикария,хема и т.н.
Правят ЕЕГ с един електрод само и поставят смело диагнози епилепсия.
Винаги педиатрите 4етат каква доза би трябвало да се даде при съответните кг,т.е.не го знаят,въпреки 4е са от 10 години в кабинет.Много 4ето завишават дозите.

Бившата ве4е тукашна педиатърка на детето ми не знаеше терминът евстахиева тръба и ме пита къде то4но се намира.Беше силно у4удена,4е уши,нос и гърло имали връзка помежду си. Shocked Също така не знаеше и латинското наименование на сливиците.Не тонзили,ангини ги нари4аше.В същото време имаше страхотно мнение за себе си и супер вяра в способностите си да лекува.

Редовно поставят ваксини на болни в момента на ваксинирането деца,като убеждават родителите,4е опасност не съществува.



Африка?!  В книгата на Джон льо Каре - "Вечният градинар", ужасяващо точно е описана чудовищната машина, симбиозата на официална медицина, фармация, и техните жестоки дистрибутори.
Естествено.Просто написах този слу4ай.
Знам,4е винаги се е експериментирало върху населението,което на свой ред мисли,4е живее в един справедлив свят. Whistling

Общи условия

Активация на акаунт