Тъмната страна на официалната медицина

  • 44 625
  • 333
  •   1
Отговори
# 30
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Днес имам пресен случай на западноевропейски австрйиски педиатьр,който изписва ампицили АБ за тридневна шарка на дете на 2 години.
Понеже хората си мислят,че само в БГ или други страни стават такива неща.

  Значи и там "громят"  вирусите с антибиотик!? LOL! Laughing

# 31
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Марица  Ето последиците от една, недопускаща конкуренция медицина.
  Социализма, затова загина, защото недопускаше конкуренция.

# 32
  • Мнения: 936
Много тъжна тема - и в буквален, и в преносен смисъл...

# 33
  • Мнения: 4 150
Цитат



маг.фарм. Антон Вълев
Ентусиаст


 Offline

Публикации: 266


  Re: Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...
« #2085 Понеделник, 20 Април 2009, 20:36 »   

--------------------------------------------------------------------------------

Цитат на: bim_bam в Понеделник, 20 Април 2009, 16:04
Цитат на: маг.фарм. Антон Вълев в Понеделник, 20 Април 2009, 14:35
... Аз лично винаги съветвам пациентите да ограничат хормоналните препарати за контрацепция - имат доста тежки странични ефекти след години....

Какви са страничните ефекти?
След какъв период е възможно да се появят и има ли значение колко време са приемани контрацептивите?


Здравейте!

Много неприятен страничен ефект на системната употреба на контрацептиви се оказа появата на злокачествени новообразувания (рак) на гърдата или на яйчниците. Уви, жените днес почват твърде рано да приемат контрацептиви, поради ранното начало на сексуалния им живот и това дава един дълъг стаж в приемането на контрацептиви.

Въпреки че съм фармацевт, представител дета се казва на фармацевтичната сфера, горещо препоръчвам да не се приемат контрацептивни препарати от хормонален тип. Използвайте презервативи и други средства за контрацепция.

Използвайте възможностите да ограмотите децата си- както момичетата, че трябва да се пазят и как да се пазят, така и момчетата как да пазят девойките. Щото, много често причината да се приемат контрацептиви, е в мъжа в една връзка- искал да прави "естествен секс"... Да де, ама мъжа не пие хормони, нали!?
В последните години в България много се снижи възрастовата граница на карцином гърда и карцином на яйчниците у жените- стига се до 26-30 години с изява на злокачествени новообразувания. За съжаление, увеличи се и броя на карцином на гърдата при мъжете - яките момчета, които тренират, се тъпчат с хормони, които.. правят същия лош номер - гинекомастия при мъжете и карцином на гърдата при мъжа. И това от суетност!
 

# 34
  • Мнения: 3 098
Добре 4е ме подсетихте за контрацептивите. Laughing
"Много неприятен страничен ефект на системната употреба на контрацептиви се оказа появата на злокачествени новообразувания (рак) на гърдата или на яйчниците. Уви, жените днес почват твърде рано да приемат контрацептиви, поради ранното начало на сексуалния им живот и това дава един дълъг стаж в приемането на контрацептиви."
Истината е,4е в листовките на тези препарати пише то4но обратното,а именно:"Вси4ки  противоза4атъ4ни таблетки намаляват риска от атеросклероза,рак на матката и яй4ниците,доброка4ествени тумори на мле4ната жлеза и мато4ната мускулатура."Също и "Притежават регулиращ менструалният цикъл ефект,приложими са в широки възрастови граници,ле4ебен ефект при ПМС..."
Вси4ки мои познати,които са приемали контрацептиви,са имали след време кисти на яй4ниците,проблеми със способността за забременяване.Независимо,4е са ги приемали под лекарски контрол.
Тук има консултации,където ходят от млади моми4ета до възрастни жени.Набляга се единствено и само върху необходимостта от прием на противоза4атъ4ни на беседите.Общо взето се осмива прекъснатият полов акт и презерватива.Именно защото,както в предният постинг е писано,разваля удоволствието на мъжа.Много разпространен е контрацептива "Ясмин",който е една бомба със закъснител.Не го препоръ4ват само на жени над 35,пуша4ки,заради опасност от тромбози.Но пък на тях им изписват лепенки,предлагат им имплантанти и т.н.
Наистина е хубаво 4овек да се орамоти  по тия въпроси,защото на лекарите им е все тая или по_скоро по тоя на4ин знаят,4е си осигуряват и за в бъдеще тези пациенти.

# 35
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
   Това съвпада с установеното от хомеопатията действие на хормонални контрацептиви и други хормонални препарати върху случаите на злокачествени новообразувания.

  P.S.  Christian, нали от самото начало ти казах че маг.фарм. Антон Вълев
 е свестен човек!  Grinning

# 36
  • Мнения: 1 725
Общо взето се осмива прекъснатият полов акт ...
Като сте на тази вълна, искам да попитам. От гинеколог зная, че мъжът понякога отделя сперматозоиди в секрета си по време на акта още преди еякулацията, което автоматично превръща прекъсването на половия акт като средство за защита от забременяване в нещо, примерно да кажем, игра на тото (50 на 50). Така ли е или съм се предоверила погрешно на класика. Само да уточня, че в случая въобще не става дума за агитация от негова страна към противозачатъчните таблетки, т.е. въпросът не беше поставен като някакво сравнение на опониращи се предпазни средства. Просто словоохотливо ми обясняваше процесът на оплождане и аз за мой късмет се сетих за това, което го зная от майка ми, и реших да използвам удобния момент да го попитам дали е вярно.

# 37
  • Мнения: 4 753
desi_sunshine, това и аз съм го чела на разни места... Склонна съм да вярвам, защото много момичета от форума споделяха, че с този начин на предпазване са направили децата си...   Peace

# 38
  • Мнения: 705
"Ражданията" с цезарово сечение са достигнали 42% в България по официална статистика. Причина - "Българката ражда късно" - д-р Григорова, 1АГ Света София.

Мен ме оперираха само защото бебето беше голямо за сегашните стандарти - 4200 г, без никакви показания за секцио. Знаеха, че много държа на естествено недирижирано раждане и все пак триумфираха. Не мога да опиша как се чувствам. Мислех, че със следродилната депресия болката ще отмине, но съм се лъгала.
Наистина за лекарите сме само тела, които могат да осакатяват, когато пожелаят, само размахвайки диплома.

Но дори само фактът, че жените могат да вземат медицинско решение при рисковете на подобна операция, е сам по себе си цинизъм.

# 39
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Докторите, подвизаващи се из форума с мисията да изписват лекарства и да изясняват коя ваксина е по-по-най, нещо ги няма тук  Thinking Направо ми е гадно колко демонстрирано презрени сме, че чак не се вясват наоколо. Или пък има друга причина  newsm78
Но се радвам на присъствието на Ивонска  Flutter
Тези дни ще се включа с мат`р`ял  Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 3 099
Докторите, подвизаващи се из форума с мисията да изписват лекарства и да изясняват коя ваксина е по-по-най, нещо ги няма тук  Thinking Направо ми е гадно колко демонстрирано презрени сме, че чак не се вясват наоколо. Или пък има друга причина  newsm78
Но се радвам на присъствието на Ивонска  Flutter
Тези дни ще се включа с мат`р`ял  Peace


Не съм лекар; лекувам се с хомеопатия от много години, но от конвенционални доктори не съм пострадала драматично - за какво съм ти?...

# 41
  • Мнения: 38
Renny
Цитат
"Ражданията" с цезарово сечение са достигнали 42% в България по официална статистика...

...Мен ме оперираха само защото бебето беше голямо за сегашните стандарти - 4200 г, без никакви показания за секцио...

   Рени, това звучи абсурдно и нелогично. Но знаейки, че зад всеки абсурд в Бг, се крие озъбеното лице на големи парични интереси, всичко си идва на мястото.
   Някой знае ли колко вземат докторите за естествено израждане и колко при секцио?

# 42
  • Мнения: 4 414
   Някой знае ли колко вземат докторите за естествено израждане и колко при секцио?
разликата е около 500 лв в полза на секциото. това е моята информация от преди една година за София.
колкото до естественото раждане...не мисля, че някой предлага наистина такова:( тук за "естествено" се смята всичко що не е секцио - окситоцин, епидурал...тъжна работа. рядко можеш да постигнеш естествено раждане и то след много разправии, уговорки и ако имаш късмет!

# 43
  • Мнения: 3 869
В частната болница, където първоначолно мислехме да отидем за раждането, цената беше една и съща (според мен в опит да откажат майките от естественото, един вид "какво да се мъча, като така и така ще платя, по-добре 40 мин. в удобно време и хоп-троп, готово") - някъде 2000 лв. Понеже искахме таткото да е активен участник, лекарят започна да ни обяснява как той щял да стои до главата ми и да ми държи ръката докато аз напъвам  Shocked Това, да ти даде идея за колко "естествено" идеше реч. По-късно започна да ни убеждава за секцио  #2gunfire
В същта болница една позната успя да има вагинално раждане - с окситоцин, епидориал в всички екстри ooooh!

# 44
  • Мнения: 4 414
а също е много интересно откога възрастта е показание за секцио?!

Общи условия

Активация на акаунт