Тъмната страна на официалната медицина

  • 44 608
  • 333
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 38
Meg!   И частните болници работят със здравната каса, а тя им плаща доста повече за секцио, нали?

 Да не забравяме и от къде идват парите в здравната каса, и защо всяка година вдигат процента, който ни удържат за здравното осигуряване.

# 46
  • Мнения: 3 869
Бебчо, за осигуровките най- ме е яд!! Плащам максимума, а нищо не получавам и не желая да получавам от тази система! Нямам нищо против да плащам за услуги, които получавам и реално са ми от полза, и ще се радвам, ако не само аз, но и здравния фонд плаща на хомеопата ми, защото благодарение на него спасихме и оправихме каквото беше останало от мен след инвазиите на съвременната медицина. Също да беше платила и за сесиите при психолог, длед като се лакерите направиха всичко по силите си да ми вменят страхове и конфликти (сега като чета ГНМ и ми настръхва косата, толкото дълго време съм била в активни конфликти, че е цяло чудо, че не са ми открили рак, а може и да е защото отказах всякакви прегледи и изследвания в един момент...) Е, дислексията още си я нося, и засега не ми дават никакви надежди, само ме успокояват, че все пак пиша и чета (макар и с много грешки), а има хора, на които и това трудно им се отдава...

# 47
  • Мнения: 3 929
Преди 8 години получих масивен кръвоизлив. За 1 ден свалих 7 кг! Помня, че мъжът ми и девер ми ме пренесоха от вкъщи до колата на найлон, защото...да не бъда толкова описателна. Първо ме закараха в един частен медицински център, където ме прегледа акушер - гинеколожката и изказа "съмнение" за извънматочна бременност, но без никаква конкретика и със съвет да посетим Пирогов. Оттам отидохме в Пирогов. Мъжът ми ме положи на пейката пред кабинета. От мен кръвта се стичаше като вода от чешма. така стояхме 5 минути, но никой не излизаше от кабинета. Мъжът ми не се стърпя и почука на кабинета, повтори и накрая отвори една сестра и се развика: "Кой се е разтропал така бе?" Мъжът ми й каза, че има спешен случай, а тя най-хладнокръвно и безмчувствено отвърна: "Тука всички случаи са спешни! Ще чакате!" Хората, които чакаха като мен отвън, възнегодуваха и едва ли не насила накарах сестрата да ме приемат в кабинета, защото състоянието ми беше очевидно трагично. Влизам вътре, а те - отбор доктори и сестри бяха седнали около едно бюро, пушеха, пиеха кафе и си лафеха. Стана един от докторите и ме пита какво ми е. Казах му, че съм с кръвоизлив. той ме изгледа, меко казано, учуден, и ми каза да се съблека и да се кача на "магарето". Този път аз го изгледах учудено и недоумяващо, защото в моето състояние беше абсурдно да се съблека. Казах му го. Казах му, че вече съм била на ехограф при друга гинеколожка и тя ми е препоръчала определени медикаменти.Тогава той ми каза, че нямам какво да правя при тях, щом те не могат да ме прегледат и при условие, че вече са ми изписали хапчета. каза да си купя хапчетата и да си ходя вкъщи. Shocked
Тогава отидохме на трето място, при частен гинеколог. Още се чудя, защо първо не отидох при него. Човекът ме прегледа и не знаеше как да ми съобщи, че състоянието ми е много лошо и се налага кюртаж. Сподели, че точно преди седмица така починала жената на неговия най-добър приятел. Получила инфекция на матката. Не успели да я спасят.
Слава Богу, всичко мина добре.
Не искам да коментирам случилото се. Всеки може да направи изводите сам за себе си. разбира се, винаги има изключения от общото правило, както в моя случай - с последния гинеколог, който извърши интервенцията, без да съм му платила, и то в частна клиника, и изчака за парите.  bouquet

# 48
  • Мнения: 2 176
Да не забравяме и от къде идват парите в здравната каса, и защо всяка година вдигат процента, който ни удържат за здравното осигуряване.

Голяма гадост, да.  Confused
Плащаме за да ни наваксинират децата и куп други гадости.., без никакъв шанс да се измъкнем. То ако бях си събирала парите, дето ми ги удържат всеки месец, сигурно щеше да се събере такава сума, че ако ми се наложи - да ида в някоя свястна хомеопатична болница из белите страни в ЕС..  ooooh!

По информация, в Германия има праг на доходите, над който не си задължен да плащаш здравни осигуровки, по презумпцията, че имаш пари да се лекуваш на частно. И при тях е яко прецакване - излиза, че само богатите могат да се лекуват алтернативно, без да плащат излишни пари...  Naughty

# 49
  • Мнения: 3 869
А, мулти, и у нас има праг! В момента е 2000 лв. брутен доход на месец или 24000 на година - презумцията, е че до този праг могат ди те се предоставят някакви услиги, над него вече държавата не е в състояние да ти предостави услиги съответстващи на вноската ти (същият праг важи за всички видове държавно задължително осигуряване). И държавата си иска 32% (в общия случай) процента именно от тези 2000 лв макс - за останалото (ако има такова) иска само 10% данък (да не е капо  devil). Вярно че излишно плащаш 160 лв. на месец, но пък може да го разгледа човек като един вид спонсорство. Примерно предпочитам да мисля, че тази година съм платила за раждането на 4 циганчета  Mr. Green Пък миналата - за кинезитерапията на няколко деца - не е лошо като благородна кауза  Simple Smile

Зуки, има и читави лекари, така е. И както сама си се убедила, те са много малко вече. Но ги има!! Познавам трима млади лекари, завършили наскоро медицина, но още по време на следването си са се усъмнили в много неща и сега прилагат наученото пестеливо, като се съобразят с доста алтернативни учения. Надеждата ми е в такива като тях да променят системата Praynig (ако тя не ги смаже преди това....)

# 50
  • Мнения: 13 512
Марица
Цитат
...Преди време нау4их 4е известна тукашна клиника набира студенти за работа и практика в Африка.Но въпреки 4е са на работа,те трябва да си плащат на клиниката,4е им е позволила да практикуват.Защо?Защото Африка е едно добро поле за експерименти,не 4е другаде по света не е,но там дори и обвинение не могат да им повдигнат.
Друг слу4ай зъболекар отива да прави "безплатно" зъбите на населението в Африка.Защо,нима има хуманни подбуди?...

Африка?!  В книгата на Джон льо Каре - "Вечният градинар", ужасяващо точно е описана чудовищната машина, симбиозата на официална медицина, фармация, и техните жестоки дистрибутори.
eto link към филма: http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=135522&hit=1

# 51
  • Мнения: 2 176
Е, като ще си препоръчваме материали за четене/гледане, аз съм много впечатлена от тази на д-р Атанас Гълъбов:


Бях я чела в електронен вариант, но е непълен (май навсякъде) из нета. Преиздадена е и още я има на пл. Славейков.
Има написани десетки, а може би и стотици цитати, от лекари и всякакви специалисти от различни науки, свързани със здравеопазването. Всички те доказват, че медицината не лекува, а води до ятрогенни заболявания, които засягат дълбоко генетиката на човешкия род. И вместо болестите да намаляват право пропорционално на революционните методи в здравеопазването и науките свързани с него, хората стават все по-болни, а болестите все по-тежки и трудни за преодоляване от организма.

Препоръчвам я на всеки, който не я чел.  Peace
Най-малкото ще даде впечатления и за обратната на традиционните схващания страна...
 

# 52
  • Мнения: 13 512
Az съм чела преди десетина някъде  години първото издание.( имам го). Знаеш ли дали второто е допълнено?

# 53
  • Мнения: 3 098
И вместо болестите да намаляват право пропорционално на революционните методи в здравеопазването и науките свързани с него, хората стават все по-болни, а болестите все по-тежки и трудни за преодоляване от организма
 
А и все по_рано умираме.

Марица
Цитат
...Преди време нау4их 4е известна тукашна клиника набира студенти за работа и практика в Африка.Но въпреки 4е са на работа,те трябва да си плащат на клиниката,4е им е позволила да практикуват.Защо?Защото Африка е едно добро поле за експерименти,не 4е другаде по света не е,но там дори и обвинение не могат да им повдигнат.
Друг слу4ай зъболекар отива да прави "безплатно" зъбите на населението в Африка.Защо,нима има хуманни подбуди?...

Африка?!  В книгата на Джон льо Каре - "Вечният градинар", ужасяващо точно е описана чудовищната машина, симбиозата на официална медицина, фармация, и техните жестоки дистрибутори.
eto link към филма: http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=135522&hit=1
Благодаря,Монда!

# 54
  • Мнения: 2 176
monda, в  моята пише, че е от 2001, предполагам че от тогава няма добавки.
Тиражът е бил малък, затова е възобновен. Продавачката каза, че и цената е почти същата (+2лв.), върви и този път към изчерпване.
Дано повечко хора я прочетат и разберат защо здравеопазването не е основна цел.

ПП. Не е най-отпред и я няма на всички сергии. Ако някой има мерак, ще му кажа откъде точно я купих.

# 55
  • Мнения: 5 539
Дали не може да се купи по интернет книгата на Гълъбов?

# 56
  • Мнения: 3 869
Може мултимодал да сподели кое е издателството и IBAN на книгата, по този номер може да се намири и евентуално да се купи през нета  Peace

# 57
  • Мнения: 13 512
Може мултимодал да сподели кое е издателството и IBAN на книгата, по този номер може да се намири и евентуално да се купи през нета  Peace
http://knigibg.com/book_inside.php?book_id=4932
ISBN: 9549841138
Автор: Д-р Атанас Гълъбов
Издател: "Атанас Гълъбов"

# 58
  • Мнения: 2 176
Печатницата е "Експреспринт" , а има и код ISBN 954-9841-13-8

ПП. Монда, заедно сме писали.  Hug

# 59
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Renny
Цитат
"Ражданията" с цезарово сечение са достигнали 42% в България по официална статистика...

...Мен ме оперираха само защото бебето беше голямо за сегашните стандарти - 4200 г, без никакви показания за секцио...

   Рени, това звучи абсурдно и нелогично. Но знаейки, че зад всеки абсурд в Бг, се крие озъбеното лице на големи парични интереси, всичко си идва на мястото.
   Някой знае ли колко вземат докторите за естествено израждане и колко при секцио?

Само за протокола - не съм "раждала" с операция. Раждах само с Арника 30С и две акушерки  Wink Това за секциото го е написала zozima  

Не съм лекар; лекувам се с хомеопатия от много години, но от конвенционални доктори не съм пострадала драматично - за какво съм ти?...
За да те посъветвам да си смениш хомеопата, ако все още не е успял да ти обясни опасността за организма, произтичаща от слагането на ваксини. Знам, че ти е любима тема, та като прочетох, че си пациент на хомеопат и не се лекуваш с конвенционалната медицина (алопатично), се сетих да го споделя. Форумът е за взаимопомощ и реших за помогна.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт