Морално ли е взимането на еднокр.помощ след като бебето е починало?

  • 4 539
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 772
Аз не взех тази помощ, нямала съм била право според властите! Бебка почина на 16 ден ... честно да ви кажа, въобще не ми беше до това....

Ако не е късно и ти се занимава хвани закона и ...

# 31
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Аз не взех тази помощ, нямала съм била право според властите! Бебка почина на 16 ден ... честно да ви кажа, въобще не ми беше до това....

Ако не е късно и ти се занимава хвани закона и ...
Май е късно,минали са 5 години.

# 32
  • Мнения: 772
Аз не взех тази помощ, нямала съм била право според властите! Бебка почина на 16 ден ... честно да ви кажа, въобще не ми беше до това....

Ако не е късно и ти се занимава хвани закона и ...
Май е късно,минали са 5 години.

В такъв случай да. Здраве да е! Simple Smile

# 33
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Ето и от мин резултата:
Миналата седмица ми стана готова новата лична карта.С нея,днес  в 8,30ч. отидох в общината и (евала,аферим,ашколсум) ми издадоха удостоверение за родствена връзка с детето ми.
После отидох в "Социални грижи",което е в друг квартал,чаках на опашка отпред,после чаках на опашка и вътре за да ми даде служителката от готовите бланки (ако не си на ред не ти дава бланка...).След като я попълних пак се наредих на опашката.Като ми дойде реда се оказа,че се изисква Rolling Eyes и копие от смъртния акт.За щастие той беше в мен.Ходих да търся ксерокс и с копието пак се върнах на същата опашка.После пак ми дойде реда,нооо...:
     -Личната ви карта е издадена септември месец,а детето е родено април.Аз откъде да знам,че адресната ви регистрация е била тук?Ами ако сте си получили парите от друго място?Айде сега в общината,да ви дадат удостоверение,че през април месец сте били с постоянен адрес тук!
Ми отидох в общината,там за пръв път чуваха за върнат с такъв довод,но(браво!)ми издадоха веднага такова удостоверение.
Варнах се за енти път в "Социални ГРИЖИ",след като чаках на същата опашка си подадох докиментите и след 2 седмици чакам резултат- Заповед за изплащане на ..........
Не стана ясно къде и кога ще ми изплатят парите,но здраве да е.
Офф,с 2 думи,писна ми!
P.S.В "Социални ГРИЖИ" имаше залепен голям плакат със снимки на деца и лозунг:"За всяко дете - грижа и любов!",или нещо подобно. #Crazy hahaha

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 6 945
Гел, пак там, в Социално грижи ще ти дадат парите, мисля, че 1 мес. се чакаше.

# 35
  • Мнения: 177
Gel, както ти е писала Карен се чака около месец, но социалните трябваше да ти кажат от коя каса и кога ще ти ги изплатят
Офф:-то при теб е било чисто заяждане защото акт за смърт изобщо не се иска, а това за адреса нямам думи, защото на акта за раждане отзад бият печат че е изплатена сумата и няма опасност да се прекарат и да ти я дадът пак

# 36
  • Мнения: 7 112
Аз направих постъпки за сумата. Ще ми ги преведат със пощенски запис. Не оставам нищо на държавата. За 5 години съм вкарала повече от 20 млн. лв. допълнително в бюджета, за да се гаврят с мен хора, които са ги получили под една или друга форма. Аз не съм за тези 200 лв., но има дечица, които са лишени от много повече. Когато ги получа ще намеря начин тези пари да отидат при дечица в нужда - болни или сирачета. Не са много, но са отредени за помощ за дете. 
Вярно, че ме поразкараха насам-натам няколко пъти, но си заслужава.

Гел, хората в социалното не трябва да ти отказват с предтекст, че има вероятност да си източила друга община. Ива0175 е напълно права.  За това вземат оригинала на Акта за раждане. Отзад му се слага печат, че сумата е изплатена и се връща обратно заедно със заповедта за изплащане.

# 37
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Така е,аз вече си получих парите.
Само че, направиха каквото можаха.Може би трябваше да им заформя един грандиозен скандал,специално на служителката Пу..ина,която ми прие документите в социалните. Sick
Сега мисля какво да ги правя (парите).

# 38
  • Мнения: 7 716
Аз  имам проблеми със забременяването. Правя опити от година и осем месеца Cry
Ако някой не знае и има желание бих предложила да преведе парите на ЗАЧАТИЕ.
Аз не съм член на сдружението, нямам нищо общо със сметките.
Но през последната година хората оттам много ми помогнаха да намеря пътя към себе си, както и с нужната медицинска информация.
Просто идея.
Сега има идея за създаването на филм за популяризирането на сайта, както и за дългият път към забременяването.

# 39
  • Мнения: 11
може парите да отидат в българската коледа

# 40
  • Мнения: 218
Съжалявам, че чак сега пиша тук, но искам да кажа на тези, които се чудят дали да правят постъпки за получаване на помощта да го направят. Моето дете живя само 40 минути, родено 28 г.с. и пак го записаха, дадохме му име, издадоха едновременно и Акт за раждане и Смъртен акт и никой не ми е искал Удостоверение за наследници при положение, че съм от Варна, а родих в София... Взех си парите биз проблеми.
Успих на всички!  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 41
  • Мнения: 7 112
може парите да отидат в българската коледа
Oтидоха за Българската коледа. Дано тази малка сума помогне на някое детенце или дечица с шанс да оцелее или оздравее.

# 42
  • Мнения: 218
Това за Българската коледа е добра идея, преди 3 години нямам спомен да е имало такава инициатива. Аз като взех парите (беше точно по Коледа) купих на всеки от семейството си по нещо... за да помнят детенце. Не знам вие дали няма да ме осъдите, но така се почувствах по-добре...

# 43
  • Мнения: 7 112
Това за Българската коледа е добра идея, преди 3 години нямам спомен да е имало такава инициатива. Аз като взех парите (беше точно по Коледа) купих на всеки от семейството си по нещо... за да помнят детенце. Не знам вие дали няма да ме осъдите, но така се почувствах по-добре...
Елинор, човек прави винаги най-добрия избор за момента и според преценката си. Тук не е съдилище. А и твоят начин да разпределиш тези парички е толкова добър, колкото би бил и всеки друг  bouquet

# 44
  • Мнения: 218
рони благодаря за думите.  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт