Съжителство без брак и бебе на път

  • 13 655
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 556
И ние сме без брак.Като родих с моят ''мъж'' попълнихме едни документи в болницата,в които пише,че той е баща на детето.Първо го записаха с моите имена и после,с на ''мъжа ми''.
Не е имало нужда от ходене при нотариус,но при всяка болница политиката е различна.Всичко става бързо и лесно.

# 16
  • Мнения: 651
И аз съм така и мисля да подпишем,за да не се разправям с такива неща.Едва ли на мъжото ще му е до това...нотариуси,декларации....

# 17
  • Мнения: 2 011
В болницата,където родих аз,жената,която записваше имената на бебетата,ме попита как са трите имена на таткото и как ще бъдат трите имена на бебето.Това беше."Мъжът" ми не е подписвал никакви декларации,не е ходил при нотариус,нищо не е правил.

# 18
  • Мнения: 2 110
В повечето болници искат декларация от таткото подписана при нотариус ,има и такива при които става на място в болницата в присъствие на таткото. Но,за да си сигурна попитай в болницата в която ще раждаш !
Желая ти леко раждане !

# 19
  • Мнения: 1 725
За да вземе фамилията на баща си, трябва да имаш нотариално заверена Декларация за припознаване на новородено. Текстът е свободен, трябва да съдържа имената на всички - родители и очаквано дете, като се пише предполагаемия термин, освен ако детето не е вече родено, т.е. бащата да отиде да го направи същия ден. На другия ден в болницата записват имената на детето и искат този документ за несемейни с претенции детето да носи определено име. В моя случай поискаха допълнително и копие от личната карта на бащата, понеже е чужденец. Той не е вече с ЕНЧ, а получи лична карта и му дадоха ЕГН, но те си знаят - все пак не е български гражданин.

# 20
  • Мнения: 4 519
Абе във всеки град е различно. Двете ми деца са родени в два различни града, процедурата беше различна. Няма да я описвам, защото сигурно 5 пъти се е променила от тогава. В болницата всичко ще ти обяснят, леко раждане!

# 21
  • Мнения: 3 621
Питай директно в болницата в която си решила да раждаш.
Така е най-добре, че нашия татко го разкарваха в петък следобяд да търси нотариус, за да подпише декларация. Явно във всяка болница е различна процедурата

# 22
  • София
  • Мнения: 932
Аз раждах в, "Света София" -  бившата "Тина Киркова" , преди почти 2 години и ни искаха нотариално заверено, Simple Smile. Но не беше нито разправия , нито сложно да го изкараме, просто се смяхме много , а мъжа ми недоумяваше как , ще му се налага да припознава собственото си дете при нотариус  Laughing. Но така е , като  не подписваме вече 5 година , 6-та почваме. Не че сме против брака, просто така стана в началото , че не подписахме и после така си и продължихме.
Леко раждане ти желая и не се притеснявай за това Simple Smile, че нямате брак , други неща са много по - важни.  Peace

# 23
  • Мнения: 1 354
Първо попитай в болницата дали ще ти трябва нотариална заверка,а иначе както са ти казали момичетата - съпругът ти отива при нотариус след раждането  и подписва съгласие, че това дете е негово Peace

# 24
  • Мнения: 8 999
Независимо от изискванията на конкретната болница, е добре мъжът ти да завери при нотариус Декларация, с която припознава роденото то теб дете /имената/ на съответната дата /датата на раждането/. Просто скоква до най-близкия нотариус /добре е да отиде сутрин, защото тогава нямат много работа и ще го приемат без предварително записан час/. Може да си подготви текста предварително, за да не се мотае.
Леко и безаварийно раждане!

# 25
  • Мнения: 735
Случаят ми е следния. С моя "мъж", си живеем на семейни начала и нямаме намерение да се подписваме. Понеже чакаме бебче ми е интересно как стоят нещата с признаването на бебето. Моля ви ако някои е наясно да ме просветли. Благодаря ви предварително

И аз съм от Сливен.Ситуацията при нас е същата.Наскоро питах в Окръжна болница и ми обясниха, че като се роди бебо мъжа отива при нотариус и после носи документа в болницата.Няма никакви проблеми. Peace

# 26
  • Мнения: 914
Ами лично аз бих поискала да направи и предварително една декларация - че припознава детето, което ще родя. Не пречи и би трябвало да я приемат в болницата. Ако пък не искат -  след това  на място в болницата ще попълни, или ще отиде да завери друга.
Но независимо каква е процедурата не е нещо сложно.
В болницата,където родих аз,жената,която записваше имената на бебетата,ме попита как са трите имена на таткото и как ще бъдат трите имена на бебето.Това беше."Мъжът" ми не е подписвал никакви декларации,не е ходил при нотариус,нищо не е правил.
Това е много странно, не би трябвало да става без негова декларация newsm78

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 180
Аз ще раждам ЖЗ в Окръжна - Пловдив. Говорила съм със секретарката , която ще запише бебето точно по този въпрос , защото и ние с бъдещият татко не сме женени. Във всяка болница процедурата била различна и , както са казали другите , питай там където ще раждаш. При нас се оказа , че не е необходимо да се ходи предварително при нотариус. На следващия ден след раждането таткото трябва да дойде при тази секретарка и тя ще запише детето с неговите имена.

# 28
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Ние бяхме в същата ситуация . В родилния дом при записването на бебето се вика бащата , за да го признае и да даде имената си.
Провери в болницата , в която ще раждаш какви са изскванията.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
В родилното бях с жена , която нямаше брак.Единствено се качиха с мъжа и той да "признае" детето и да попълни някакви документи.

Общи условия

Активация на акаунт