Любители на котки, тема 22

  • 23 298
  • 359
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 287
Здравейте и от мен!
Тед, наистина с какъв апарат снимаш? Снимките са кристални просто! Защо ли ми се струва, че снимаш с професионални апарати? Интересувам се и аз малко от фотография, баща ми е бил запален доста по фотографията и ми е обяснявал някои нещица, но си е скъпо хоби  Money
Нашата нова мания са мухите, дебнем ги само и пада голяма игра,  прави салта във въздуха, беснее из цялата къща. Всякакви мушици привличат вниманието му и отключват инстиктите му на ловец, за които не знаех, че дремят у него Mr. Green

# 331
  • София
  • Мнения: 39 759
Видяхме Торо, позна ни Simple Smile

# 332
  • Мнения: 4 116
Леле, писах , писах и се затри....  ooooh!
Днес бяхме на гости на майката на Нико  Mr. Green
Тя има котенца, но не ги открих.


А това е дружката й там - тя още е бременна.


Двечките -


Един възпитан приятел на котките -


И една пчела, която ми показа пътя - много й бях досадила вече явно  hahaha


zila1 , апарата ми е Пентакс к10, но зависи с какъв обектив се снима. Аз сменям няколко, в зависимост от това, което снимам.
Радвам се, че снимките ми ви харесват - това е моето хоби, моята страст. Благодарение на него живота ми става по- цветен и весел  Grinning

# 333
  • Мнения: 416
Вижте моя знаменосец!!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Ето я и злобарката  Crazy

Ако знаете колко много малки са се навъдили около нашия блок  Crazy Crazy Crazy... Общо 10 броя от 3 майки и все едни сладурски Hug Hug Hug

# 334
  • София
  • Мнения: 13 146
Добре дошли на Мила от Марс и сладура Гогър! Пристрастна съм към сивите котета, още повече като гледам умаленото копие на моя Мъро  Laughing! Интересно, че като беше малък и неговите шарки бяха така отчетливи. Колкото повече остарява, толкова по-тъмен и едноцветен става  newsm78.

Тед кат, както винаги са чудесни снимките ти! Аз днес се опитах да го снимам, но не знам дали е станало нещо. Ако се е получило нещо ще пусна снимки. Ядосвам се, че моя мъж снима всичко друго, но с Мъро не му се занимава.

Днес цял ден шия едни шарени възглавнички с връзки за градински столове и котаракът се побърка от игра. Само дебне да ми вземе връзките или да легне на ватирания шарен плат.

А сега да ви покажа няколко гръцки котета. Особено първата е много интересна. Има бяло, почти сребристо над очите. Кой знае каква порода има сред прадедите си  Laughing





Последна редакция: нд, 10 май 2009, 23:03 от tania tda67

# 335
  • Мнения: 651
Аааахах, Pentax    Tired скоро от мен качествена снимка няма да видите, имайки предвид знаците след $ (долу настраничката)...

А да е ползвал някой вече Frontline Combo, дето го рекламират по TV?

P.S.
Новият ми домашен любимец виси в момента на пердето  ooooh!

# 336
  • Мнения: 8
Аз пръскам персийчето с Frontline  и за сега сме доволни...то няма и от какво да не сме де.. Тя не излиза и няма допир с други котки, даже имаше мнения, че не й трябвало да я пръскам толкова често, както пише на опаковката ама аз нали съм си стриктна... BTW от препарата съм много очарована, защото с него изчистих хлебарките вкъщи точно с 1 напръскване!!!

# 337
  • София
  • Мнения: 13 146
adriana.flame, ако котето не излиза навън наистина не е нужно да го пръскаш - все пак си е отрова, а и може от дълга употреба да получи алергична реакция. Само да ти кажа, че за почти 12 години само веднъж ни се е случвало да хванат бълхи, но ги изчистих доста бързо. Тогава опитах с някаква пудра, но като видях, че ефекта е почти никакъв им сложих Фронтлайн /на капки/ и се разреши въпроса. Но това беше един единствен път и мисля, че доста ненужно тровене съм им спестила. Друг е въпросът ако излиза навън...

# 338
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Фронтлайн капки слагам веднъж месечно и Дронтал кат вътрешно също,няма абсолютно никаква опасност за животното,фронтлайна образува защитен филм на кожата с трайност от един месец против кърлежи и 2 месеца срещу бълхи,дронтала "напуска" организма точно за 96 часа без да се отлага и натрупва в същия,препаратите не са отрова,а медикаменти за редовна превантивна профилактика против вътрешни и външни паразити,за да навредят на животното по някакъв начин, дозата трябва да е надвишена 15 пъти на едно поставяне... 

# 339
  • Мнения: 8
Честно казано, няма да има едно мнение дали е вредно или не... уморих се от това вече.. Същият е проблема и с ваксините, и с гранулираната храна пред месото и т.н. И за хората е така.. днес едно е добро, утре го отричат и аз не знам вече с колко ли излишни отрови съм се нагълтала... Въпрос на лично решение е, какво да даваш на котето си и колкото и форуми и статии да изчета, резултата е нулев... Никога няма категоричен отговор  Simple Smile Аз още не съм решила с каква храна да я храня, освен ROYAL CANIN , не съм намерила още някоя на която да се доверя, а знам, че има... и така всичко си е ровене, търсене на инфо и накрая решението е лично за всеки...

# 340
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
adriana.flame ,абсолютно си права,но собственото решение е на база събрана информация преди всичко... Simple Smile
...иначе как се развиват нещата с котана,посетихте ли друг вет?

Тед, радвай ни очите по-често с твоите снимки....  bouquet

# 341
  • Мнения: 8
Така е, но точно това имах пред вид, че информацията навсякъде е много противоречива  Simple Smile На мен лично ми е много трудно да вземам дългосрочни или важни решения, винаги има множество "за" и още толкова "против"  Laughing Иначе с Ари утре отиваме при доктор mommo  Wink Да видим какво ще каже и тя. Не смея да го кажа даже, ама ми се струва, че понамаля малко подутината..може и да си въобразявам, защото така ми се иска ама... Качих още снимки в същия албум, за който дадох линк по-горе. За съжаление качеството им е на светлинни години от снимките, които прави Ted_cat . (правени са с телефон  Sad ) . Бялото ми коте вече е зелено, ама това е от Гранулин-а, ако знаете само каква мъка е с него...  Cry Горкото ми животинче...  Cry

# 342
  • София
  • Мнения: 13 146
Да, така е, въпрос на личен избор. Но все пак бях длъжна да предупредя, защото на брат ми кучетата/8 и 9 години/ последните 2-3 години развиха алергия. И докато при кучетата няма друг избор, то при котка гледана само в апартамент може да се избегне тази макар и минимална вероятност. Говоря за външни паразити, които много рядко може да се хванат от такава котка и в случай на такъв инцидент много лесно се премахват. Както казах при нас за 12 години се е случило само веднъж. Беше много дъждовно лято, мазето се наводни и се завъдиха бълхи. Как са стигнали до 4-тия етаж- не знам. Най-вероятно с нашите крака. За вътрешните не става дума - и една муха е достатъчна....

Пожелавам на всички спорна и приятна седмица! Най- вероятно ще успявам да ви чета, но няма да съм в къщи, за да мога да се включвам.  Hug

# 343
  • Мнения: 4 116
Добро утро, мацки!
Аз да си призная, нищо за бълхи не съм им слагала на моите. И макар Нико от време на време да обикаля по етажите, не е донесъл бълхичка. То не е късно де, лято иде.
Стискам палци Ари да се оправи бързо. Такава е хубавица...
Мила от марс, това от линка е тест за обектив пентакски, който аз имам от няколко месеца. Един от най- добрите на тази марка.
Фотографията наистина си е скъпо хоби, но всичко се купува постепенно. В началото обикновенно се взима тялото + 1 обектив, после си харесваш друг. И така... И аз се плашех много от цифрите, и мислех, че никога няма да имам такова нещо. Но с малко лишения се получава  Laughing  Странното е, че се запалих по фотографията, за да снимам децата си,  а сега най- малко тях снимам. Все котки, кучета, птички , цветенца  Joy  Луда работа...
Поздрави от моите котаци за вашите и успешна работна седмица!

# 344
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Добро утро, дами!

За бълхи и аз не съм пръскала, откакто ги взех.
Да кажа, че тъй като ремонта е в спряна фаза /незнайно докога/ и къщата е позачистена, снощи двамата котараци бяха изкъпани! Действието премина доста шумно, но без раздрани ръце. Мъжо цяла вечер вървеше след дях да им предлага одяло, да не изтинат, беше направил климатика да духа много топло  Laughing ... Бъзнах го, че за децата не се притеснява толкова  Crazy...
Сега имам два красиви и добре ухаещи сладура ....  Joy

Общи условия

Активация на акаунт