Киста в главичката на неродено?

  • 7 209
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 729
Вчера и на мен ми откриха такива кисти,но и вадех на д-рката думите с ченгел от устата.Според нея всичко друго е наред при бебето,задължително да отида на фетална ехокардиография,записах си час при Марков,но неизвестността ме плаши много,защото вчера ми повтаряха само имаш кисти,трябва да се прави пак изследване.Така и не разбрах дали има проблем с лицето,за нищо не получих отговори,само обобщаваш, че другото било на ред.
Опитах се да намеря в нета евентуално какви размери са допустими и често се резорбира при такива? Дали имаш такава информация?

# 16
  • София
  • Мнения: 12 554
Миличка обяснила съм го няколко поста по-нагоре.

Няма значение размерът на т.нар киста. Ако няма външни белези на увреждане - значи няма проблем. Ще се резорбира. Аз обаче ти препоръчвам да си запишеш час за фетална ехокардиография при доцент Томова. А не при Марков. Тя е корифеят.
За резорбирането - на теория водят, че мозъчната течност трябва да изчезне до 25-та гестационна седмица.

# 17
  • Мнения: 7
Зравейте и от мен. Моят АГ нищо не ми беше казал докато не отидох при друг за да разбера пола. Бях в четвъртия месец и половина петия. От там ми казаха, че имам киста на плацентата и ме пратиха в София на преглед. Отидох разбира се, казаха ми да не се притеснявам но към 7 месец да ида пак за всеки случай. Сега съм в 6. Началото на 7 ще ида при личния ми АГ  и той ще ми каже дали се налага да ходя до София или не. В София са я писали киста на пъпната връв. Всички ми казват, да не се притеснявам, аз ще раждам планирано секцио.  Много мее страх наистина, незнам защо искам всичко да е нормално, но много съм се наплашила от тази киста. Ако някой знае нещо повече, моля да пише. Иначе бебо си се развива нормално но много ме е страх. Благодаря ви предварително.

Не се притеснявай.Аз също имах този проблем сега съм 7 месец и нашите 2 кисти изчезнаха.Ето тук аз получих информация.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=115696

# 18
  • Мнения: 185
Доколкото ми е известно това е често срещано явление и в повечето случаи не е тревожно, кистите се разсейват с времето.
На моя приятелка нероденото бебе имаше по едно време кисти в мозъка, бяха я наплашили, но се оказа, че няма повод за тревога- детето й се роди здраво, вече е голямо палаво момиченце. Wink
Познавам същия случай - само да не се паникьосва Simple Smile Успех  bouquet

# 19
  • Мнения: 573
При нас имаше CPC /choroid plexus cyst/ в едната половина на мозъка. Това всъщност е течност, която нормално е там при формирането на мозъка, но към 18 седмица е редно да се абсорбира. При 1-3% от бебетата тава става по-късно. На нас ни казаха да не се тревожим, при положение, че е само една изолирана CPC  и няма други проблеми - сърдечни, бъбречни или малоформации на крайниците. Изчезна в 20 г.с. , но четох че това обикновено става доста по-късно.

# 20
  • Мнения: 50
Не се притеснявай всичко ще е наред както са ти казали момичетата това е доста срещано и от самосебе си се абсорбира .

Общи условия

Активация на акаунт