Бъдещи мами - ЮЛИ 2009 Тема № 33

  • 11 623
  • 287
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 194
Привет и от мен  Hug
Искам да се включа по въпроса с роднините, които се изсипват в началото...защото ми е болна тема. Просто имам невероятна свекърва, която за всичко мисли, че е права и взима отношение по  всички въпроси.... Първия път вкъщи имахме война, бях измислила график - първата седмица да дойде майка ми, а след като тя си замине да заповяда свеки....да, ама не Thinking аз лежах 2 седмици в болницата и свеки решила да дойде при изписването, при положение, че майка ми вече беше пристигнала, пътувала 12 часа жената...В къщи няма достатъчно място за спане на повече от 1 човек, свеки много добре знае, но каза най- спокойно: "Не се притеснявай, ние двете ще спим на 1 легло Shocked" Е аз не издържах и в добавка на непрестанните забележки от сорта на това как трябвало да се къпе бебето, как трябвало да се облича....искала тя да го изкъпе, е, в крайна сметка аз с нетърпение чаках първата баня на бебка вкъщи, нали си е моето първо бебче и исках аз да направя това за първи път...Вярно е че имах нужда от помощ, но там е разликата между майка и свекърва: Майка ми винаги ме пита от какво имам нужда и как да ми помогне, докато  #2gunfire свеки казва: "Ти направи това, а аз ще направя онова..." В крайна сметка всички се изнервихме и след 2 дни майка ми каза, че си заминава, а мъжо каза на свеки, че на сме я канили нея сега...Ей, вярвайте ми, много ми беше гадно. Наистина имах нужда от помощ, но не такава натрапена, а както казва Стеф - например за пазаруване, или домакинска работа... Сега уж сме в добри отношения, но аз директно й казах че тя би ми била от помощ сега да се заеме с каката в началото, като се роди малката. Казала съм своята позиция, дано този път да има кой да ме чуе... Praynig
Казвам своя опит с идеята да дам пример как НЕ се прави!!! Роднините са добре дошли, но един по един и то с покана от родителите на бебето....(Сори за многословието)

Юлско бебе, не се тревожи, предполагам не малко от нас имаме подобни пререкания с татковците (включително и аз), нашия татко каза - "айде раждай вече, че ми писна от тези бременни хормони"....А за имената - Николай е едно от любимите ми мъжки имена, ако беше момче, щеше така да се казва Peace, и аз обмислях женски варианти на името, но нещо не ги харесвам... Thinking Важното е на теб да ти харесва, а може и в последния момент да ти дойде провидение Peace Андреа ми харесва...

Усмихнат ден без недоброжелателни роднини наоколо... Joy  Hug Hug Hug

# 286
# 287
  • София
  • Мнения: 423
Стеф,права си за леглото чичко от Касида,но това от 165лв,го няма в наличност и кой знае кога ще заредят.Другите скачат на 286лв и затова може би.От сайта излиза 135лв с доставката.
Галето,в коя Св.София е била приятелката ти,в Тина Киркова или при Мазнейкова?
Кукумявка,разсмя ме,то много лой в колата има,аз затова не пия газирано.Майтап.Тази ти приятелка е от по-тъпите ти,нали.(дано не те обидя)ама трябва да е доста ограничена,да го мисли сериозно,че вафлите и колата правят лой.Това е верникса,който го имат всички бебета,и не трябвало да се мие,а да се остави да попие.Тук го мият и сега измислям тактика как да не го измият на мойто бебе.
ЕлиГ,от Ла Редут е комплекта,те всички дрешки ,които съм снимала са от там.Ще пазаруваме след празниците като вземем заплати.За 3 евро го взех още февруари месец,даже 2 взех,различни цветове.В момента е около 6 евро.
Емили,като съм куку-руку и нали не работя,по цял ден се чудя какво да измисля.Не лесно.А за памперсите майка ти е права,всеки си разбира различно,но аз няма да ползвам памперси.Ще купя само за родилния дом и в къщи ще продължим на многократни гащи.Като ги комбинирам с ЕБХ се надявам бързо да махнем и тях.

Общи условия

Активация на акаунт