Бъдещи мами - ЮЛИ 2009 Тема № 33

  • 11 632
  • 287
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 256
Mambinka, благодаря за сладурската темичка! Hug
Светли, дано  тези лекарства да спрат процеса и да не се налагат по-тежки интервенции! Hug
За апетитът - не мога да кажа че ми е повишен, дори напротив.Ако хапна малко повече започва едно гадене, едни киселини.Така че момичета ако искате да не ви става тежко по -малко храна, но по- често.
Санитам, не се притеснявай относно резултатите.При нас бременните е нормално да има повишение на дадени стойности. Hug
При нас времето е разкошно и аз заминавам на разходка!
Чао за сега от мен!

# 31
  • Мнения: 425
Само се записвам в страхотната тема. Днес нещо не ми се пише, то и няма кой знае какво. Утре съм на ЖК и тогава ще се отчета.

# 32
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Малко е старо, но http://www.az-jenata.com/?page=article&aid=7852
Т.е. майките редовно обучение (не съм сигурна за магистратурите), независимо от стажа ще получават тези пари.Четох някъде из форума обаче че може би ще се изплащат към стипендията(което не знам дали озчнава че задължително трябва да взимаш стипендия)
Ето още една тема по въпроса http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=372924.0
Сърничке, ако си вземеш всички изпити се водиш семестриално завършил, т.е. не си редовен.Затова си оставяш 1 изпит за септември, взимаш си него и се явяваш на държавния.Поне така си мисля да направя аз.А колко ще се явя септември на тия изпити само бебето знае  Crazy
Надявам се да бях полезна Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 67
Здравейте момичета! Дано новата ни темичка е пълна само с хубави новини за ритащи бебчета!
Аз сега се връщам от МЕТРО. Имаме си вече столче за кола - Бертони Пилот /0-18 кг./ - http://family-bg.com/prX_2973.htm. В понеделник гледахме същото в Хиполенд за 107 лв., а днес от МЕТРО го взехме на промоция за 66 лв. Притеснява ме обаче факта, че няма пълно легнало положение, а полуседнало. Жената ме увери, че всички столчета за новородени са такива. И в Хиполенд ми обясняваха същото. Искам да попитам мамите с опит дали и техните са такива с полуседнало, а не легнало положение.
 Hug Hug Hug от мен!

# 34
  • Мнения: 14
здр-те
прекрасна нова темичка  !  Hug
май нямам какво да пиша само се записвам!
а днес бях на лекцията от сп. 9 месеца беше мн интересно супер!
 Hug  Hug  Hug на всички !

# 35
  • Мнения: 603
Amanita благодаря ти мн  Hug чела съм я отгоре отгоре темата от форума, пък ще видим, ще взема и в университета да питам за всеки случай, въпреки че хич няма да ми се зарадват на въпроса там  Mr. Green  Интересното е вече какви документи ни трябват, може би уверение от унито и останалите неща са от АГ - то, но пък дали трябва преди раждането да се подава нещо или цялата процедура е след това  Thinking

# 36
  • Мнения: 755
Здравейте момичета! Дано новата ни темичка е пълна само с хубави новини за ритащи бебчета!
Аз сега се връщам от МЕТРО. Имаме си вече столче за кола - Бертони Пилот /0-18 кг./ - http://family-bg.com/prX_2973.htm. В понеделник гледахме същото в Хиполенд за 107 лв., а днес от МЕТРО го взехме на промоция за 66 лв. Притеснява ме обаче факта, че няма пълно легнало положение, а полуседнало. Жената ме увери, че всички столчета за новородени са такива. И в Хиполенд ми обясняваха същото. Искам да попитам мамите с опит дали и техните са такива с полуседнало, а не легнало положение.
 Hug Hug Hug от мен!

Аманита честито столче за малкото човече! Повечето столчета нямат напълно легнало положение. Аз имам от сина столче на "Cam" в него легналото положение на  бебето е като  се получава специфична чупка на гръбчето , така че всъщност не е напълно легнало. В началото можеш да подлагаш нещо :одеялце или пелена/ за да изравниш положението за гръбчето на бебока.
И аз нямам днес с какво да се отчета , утре съм на ЖК и ще пиша как е минало.
Усмихнат ден от мен!  bouquet

# 37
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Сърничке, не знам кога се подават документите.Те и тия от Социалното не знаят още каква е процедурата за нас студентките  Rolling Eyes
Форчън, не съм си купила аз столчето ама карай  Joy Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 493
То въобще кой може адекватно да ти отговори на тези въпроси не се знае..  ooooh!Момичета вие знаете ли каква марка памперси ще използвате? Аз като видя в някой магазин и се изкушавам да си купя  Laughing  ,но не смея,че мъжа ми ще ми се смее..

# 39
  • Мнения: 194
Момичета вие знаете ли каква марка памперси ще използвате? Аз като видя в някой магазин и се изкушавам да си купя  Laughing  ,но не смея,че мъжа ми ще ми се смее..[/color]
 
Ние сме на Памперс, случвало ми се е инцидентно да взема някоя друга бройка различна марка, но аз не признавам - Памперс си е Памперс Crossing Arms

Мише66, не успях да дойда на лекцията, аз и на изследвания не можах пак да отида, с моя световъртеж....Сигурно е било интересно, ще разказваш  Hug

# 40
  • Мнения: 755
Сърничке, не знам кога се подават документите.Те и тия от Социалното не знаят още каква е процедурата за нас студентките  Rolling Eyes
Форчън, не съм си купила аз столчето ама карай  Joy Hug


 Embarassed Joy  ooooh! Embarassed т.е. Usmivka123   честито столче! amanita   ми време ти е да си вземеш , ако нямаш , вече съм ти честитила , даже!  Hug Joy Joy

# 41
  • Мнения: 89
Мамбина, благодаря за красивата и сладурска темичка!
Кукумявче, за пампита съм се спряла на Памперс. Все пак са си класика в жанра. Peace Пък после ще видим, ако не й паснат на девойката.
Усмивка, честито ти столче!  Heart Eyes Да си го ползвате със здраве! И аз да се изкажа за полулегналото положение.  Grinning Да не те притеснява че бебчето ще е малко свито. Тези столчета са специално конструирани, така че да не се натоварва гръбчето. Не ти препоръчвам да подлагаш нищо за да изправиш чупката, защото така се нарушава безопасността му, а все пак това е неговата основна функция - бебето да е защитено при пътен инцидент. Сигурно тази поза не е от най-удобните за бебоците, но затова и препоръките са да се използват максимум до 2 часа, след което задължително да се прави почивка.
Юлско бебе, Викторията си е много хубава количка.  Grinning Широка и удобна за бебето, с проходими големи гуми. Тя ми беше една от фаворитите.  Peace В нашия парк половината от майките бутат такава и са много доволни. Доколкото имам наблюдения коша не се обръща, както си забелязала, а само се променя мястото на сенника. Моят съвет е да я покараш малко с бебето, да видиш какви са й плюсовете и недостатъците, да решиш за теб какво е важно в една количка, пък то винаги може да си купиш нова.

# 42
  • София
  • Мнения: 4 025
Чудесна темичка,   bouquet за Мамбина!

Много сте изписали, после ще се върна да прочета по-обстойно.
Светли, стискам палци за твоето момченце, дано да сте попаднали вече на точния лекар!!!

# 43
  • Мнения: 694
Момичета здравейте и тука да попитам ходих при моя гинеколог каза че всичко е нормално , но ме озадачи това че каза че плацентата е малко по малка и по дебела и е първа степен в 27 г.с това дали е нормално има ли някой с такива показатели? Peaceлек ден на всички

# 44
  • Мнения: 87
Веси, и на мен при последния преглед плацентата ми беше леко удебелена, док каза, че може да почнат отоци и да съм наблягала на белтъчната храна... честно казано не разбрах много има ли проблем, но утре съм на ЖК и ще попитам какво е състоянието и дали е притеснително.

Общи условия

Активация на акаунт