Бъдещи мами - ЮЛИ 2009 Тема № 33

  • 11 613
  • 287
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 109
Здравейте! Да се включа и аз, че скоро не съм го правила. Но ви чета постоянно, много сте ми интересни. Първо да ви се оплача - мъчат ме страшни киселини. Направо не се издържа, няколко нощи подред не съм спала, ужас. Гори... Снощи вече си приготвих Ранитидин, ако е същото да си изпия един. То пък снощи си изкарах един спокоен сън. И днес се чувствам добре. Да ви питам - до кога смятат работещите майки да ходят на работа, ще си спазвате ли болничния 45 дни? Аз мислех да го направя, но нещо взе да ми тежи много и незнам дали ще издържа. Трудно взе да ми става вече. И като нищо може да си взема някакъв болничен и така да избутам до другия. Ами стига толкова от мене. Приятен и слънчев ден на всички!

# 46
  • Мнения: 694
Веси, и на мен при последния преглед плацентата ми беше леко удебелена, док каза, че може да почнат отоци и да съм наблягала на белтъчната храна... честно казано не разбрах много има ли проблем, но утре съм на ЖК и ще попитам какво е състоянието и дали е притеснително.
Еви ще чакам да пишеш какво ти е казал док ,че ми е любопитно на мен такова нещо не са ми казали но все пак е хубаво да имаш инфо Hug

# 47
  • Мнения: 0
Мерито, и на мен ми дотежа да работя, но си пуснах отпуска до онези 45 дни. Ако си вземеш болнични, ти се намалява сумата за майчинство, колкото и да е незначително, все пак с натрупване 12 месеца сумата не е за пренебрегване. Аз 100 пъти съм го обсъждала със счетоводството и нашия ЧР.
Док смята, че ше трябва секцио да раждам и честно казано страшно се изкушавах да го помоля да ми пише 45-те дни от по- ранна дата /т.к секциото се прави поне 10 дни преди термина/, но после може пак нещо да трябва да се изравнява и реших да не рискувам да стане "хитрата сврака с двата крака"  Outta Joint
Много ме съветваха да си пазя отпуската за след ражданет, но пък парите ще трябват....

# 48
  • Мнения: 260
А 45-те дни преди раждане как се смятат - работни или календарни дни? Преди раждането на Пламена (термина ми беше 26.01.) ми започна болничния още през ноември. Това са работните дни. Сега обаче ми казват, че се смятали календарните.  newsm78

# 49
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Календарни  Peace Аз излизам на 8 юни в тоя болничен а термина ми е 23 юли

# 50
  • Мнения: 178
Здравейте да се запиша и аз в новата темичка.
Лек ден

# 51
  • Мнения: 3 092
Да , календарни са 45-те дни  Grinning Аманитка , твоя пръв ден от болничния е тъкмо рождения ден на дъщеря ми  Laughing
Викторията е със сменящ се сенник , закачва се и от двете страни , една приятелка имаше такава .
И наистина са удобни колички.Обаче става въпрос за тази  ( в смисъл за нея отговарям  Wink)http://www.bebence.com/index.php?main_page=product_info&products_id=102
Деянова , става за малки бебенца сребърната вода , но ако имаш притеснения все пак винаги можеш да се консултираш с доктора си .
Иначе е вярно че има много приложения . Simple Smile Абе откриваме стари истини за среброто , ама  така е като сме ги позабравили .

# 52
  • Мнения: 1 208
И ние сме на Памперс - досега никакви проблеми с пишкано или акано сме нямали - побират и поемат всичко  Laughing
Да календарни са 45 дни преди раждане.Аз така си ги сметнах,че си пуснах отпуска точно до тези 45 дни и на 21 май излизам в болничния преди раждане.

# 53
  • София
  • Мнения: 451
Олеее нямате изчитане  Laughing, пропуснах тема и половина...Запис. Връщам се да чета, за да се включа адекватно.
 Hug на всички

# 54
  • София
  • Мнения: 6 109
Усмивка,всички столчета за кола са с извивка,затова бебето не трябва да стои повече от 2ч.в него
Кукумявка,ние ползваме основно Либеро,понякога Хъджис,от Памперс не съм доволна

# 55
  • Мнения: 603
А някой ползвал ли е тези, които ги рекламират сега Pufies май се казват или са съвсем нови?
Amanita, сега се сетих, на мен ми даде днес лекаря някаква мижава декларация за майчинство, която уж се попълвала и се давала в общината където ти е адресната регистрация, и направо да съм ходела там да питам дали е същата още...каша голяма, никъде никой нищо не ти казва  Laughing

# 56
  • София
  • Мнения: 15
Мамбинка, ех, че хубава темичка. Hug
Емили, мога да кажа много неща за зодията рак, но ще се въздържа, че по-голямата част от бебоците в тази темичка ще са рак, (ние май ще се разминем), а това което ще кажа предимно не е свързано с положителните им качества.
Искаше ми се да напиша и още неща, но нямам време, днес нещо ме затрупаха с работа и то все спешна и трябва да поработя, че трябват парички за беболина.
Само ако ме видите, на единия лап-топ работя, а на другия съм отворила вас и непрекъснато надзъртам с едното око да не пропусна нещо. Просто съм чудо, добре, че нямам шефове.  hahaha Joy

# 57
  • Мнения: 42
Здравейте! Да се включа и аз, че скоро не съм го правила. Но ви чета постоянно, много сте ми интересни. Първо да ви се оплача - мъчат ме страшни киселини. Направо не се издържа, няколко нощи подред не съм спала, ужас. Гори... Снощи вече си приготвих Ранитидин, ако е същото да си изпия един. То пък снощи си изкарах един спокоен сън. И днес се чувствам добре. Да ви питам - до кога смятат работещите майки да ходят на работа, ще си спазвате ли болничния 45 дни? Аз мислех да го направя, но нещо взе да ми тежи много и незнам дали ще издържа. Трудно взе да ми става вече. И като нищо може да си взема някакъв болничен и така да избутам до другия. Ами стига толкова от мене. Приятен и слънчев ден на всички!
Относно киселините и аз преживявам подобни неща, док ми изписа някакво лекарство, което се оказа, че вече не се внася и една аптекарка ме посъветва да пробвам да спя на по-висока възглавница. Каза ми също, че няма лекарство, което да ми помогне, защото киселините освен от храната можели да се получат и в следствие на притискане от бебока. Пробвах с възглавницата и определено има ефект  newsm10.

А за болничните -  и аз смятах да работя точно до 45-те дена, но след като поразпитах нашия личен състав ми обясниха, че ако взимаш болнични преди тези 45 дена не оказват влияние върху обезщетението, което НОИ ще изплаща. Ако си вземеш обикновен болничен - НОИ ти изплащат 80% от осигурителната сума. След като излезеш по майчинство - НОИ  ти изплащат 90% от сумата върху, която те осигуряват смятано за последните 12 месеца. Когато си в обикновен болничен тази осигурителна сума не се променя. Не знам дали го обясних дибре, а и трябва да се има предвид, че мене ме осигуряват на реалната сума, която получавам. Аз много се чудех и двуомях, но след като ми обясниха, че няма да има промяна, реших и си взех два месеца преди 45-те дена и сега си мързелувам по цял ден в къщи  rotfImbo

# 58
  • Мнения: 42
Мамбинка, ех, че хубава темичка. Hug
Емили, мога да кажа много неща за зодията рак, но ще се въздържа, че по-голямата част от бебоците в тази темичка ще са рак, (ние май ще се разминем), а това което ще кажа предимно не е свързано с положителните им качества.
Искаше ми се да напиша и още неща, но нямам време, днес нещо ме затрупаха с работа и то все спешна и трябва да поработя, че трябват парички за беболина.
Само ако ме видите, на единия лап-топ работя, а на другия съм отворила вас и непрекъснато надзъртам с едното око да не пропусна нещо. Просто съм чудо, добре, че нямам шефове.  hahaha Joy

Cveten prashec наистина ми е интересно какво ти е мнението за зодия рак. Аз започвам да си мисля, че съм кармично свързана с тази зодия, защото много близки около мен са зодия рак и мъже и жени. Таткото е рак, в негова чест като бяхме гаджета си направих татуировка, която символизира тази зодия  yes Моят термин е 29 юли, но нищо не се знае ... Определено се чудя кое е по-хубаво раче или лъвче. И двете зодии страшно много ми харесват. Не знам дали защото съм пристрастна, но везните май клонят към Рак. Само не знам бебка какво мисли по въпроса  Thinking

# 59
  • Мнения: 119
Здрасти на всички  Hug
Много се радвам, че нещата тук са наред и бременоста върви с пълна пара.preggo
Отдавна не съм се вясвала, но откакто се стопли прекарвам доста време навън с малката и като се приберем съм направо каталясала от тичане по градинките и гледам да полегна с нея, затова и не ми остава време за форума.  Embarassed
Аз съм ОК, пълнеяяяяя и вече ми става тежичко, но се мобилизирам, защото знам че тепърва идват трудните месеци, но пък и не остава още много докато гушнем малчовците.  Heart Eyes
Не знам още какво да напиша.  newsm78 Цялото ми ежедневие е заето със София и тази бременност ми минава изключително бързо.  Laughing

Evvi, Веси тепърва плацентите, започват да се удебеляват и "остаряват", на някой по-рано на други по-късно но на всички се случва, така че не мисля че има повод за притеснение, но за по-голяма сигурност питайте лекарите си.

julsko bebe, може да ползвате тази количка, щом мамите казват че е удобна, пък догодина напролет да си купиш някоя скъпа и хубава лятна количка. А на свекърва ти и натреси някой по-голям и скъп подарък /Пр. кошарка или детско обзавеждане/ друг път да внимава със съветите.  Mr. Green

sanitamm, стискам палци всичко да е наред с бебоците и бременоста.  fingerscrossed

За пелените - аз съм ползвала само на Памперс и съм много доволна, не знам дали са най-добрите, защото нямам база за сравнение, но и с това бебе ще заложа на тях.

Слънчев ден на всички и целувки на коремчетата!!!  newsm51

Общи условия

Активация на акаунт