Бъдещи мами - ЮЛИ 2009 Тема № 33

  • 11 634
  • 287
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 232
cveten prashec как бе душа, твоя термин е 02,07, моя е 07,07 - и двете трудно ще отидем в лъв, така че ние се падаме точно по средата на рак  Simple Smile Иначе аз си ги обичам рачетата, много са добрички  Hug Макар че все накриво ходят  Joy А и жена рак според е страхотно (каквито дай боже ще са нашите, гледам и твоите гащички са розовки).

Искам да питам малко тъп въпрос за болничните - 80% от нетната или от брутната заплата плащат?

За пелените - вижте в раздел  Майки (бъдещи и настоящи) -  в момента върви такава тема.

# 61
  • Мнения: 260
Пелените на Памперс не ги ползвахме, защото още отначало Пламена нещо не ги понесе добре. Последно бяхме на Хъджис и бях доволна.

А за киселините - миналия път последните 2 месеца спях почти седнала като се подпирах на 2 възглавници. Иначе беше кошмарно.  Tired

# 62
  • София
  • Мнения: 423
Мерито, и на мен ми дотежа да работя, но си пуснах отпуска до онези 45 дни. Ако си вземеш болнични, ти се намалява сумата за майчинство, колкото и да е незначително, все пак с натрупване 12 месеца сумата не е за пренебрегване. Аз 100 пъти съм го обсъждала със счетоводството и нашия ЧР.
Засегна моя болна тема.Това е дъвкано и предъвкано,но е лъжа.
Защо продължава тази заблуда,че парите се намаляват?До кога така ще си пишете и заблуждавате другите.Сумата за майчинство се изчислява от сумата от която ти е изчислен болничния,а не от която са ти превели!!!Каква е тая счетоводителка,която ги разправя тези.
И за какво натрупване говориш?Хората ти изчисляват едно средно дневно възнаграждение (90% от заплатите ти)и ти всеки месец си го умножаваш по работните дни по закон.Това ще получаваш.
Така е и с болничния.Аз от началото на годината съм в болничен.Взимам средно от 30 до 90 лв повече отколкото ,ако съм на работа.Осигуряват ме на пълната заплата (малко под 1000лв)и ми е по-изгодно да съм в къщи болничен.Това,че съм в болничен и взимам повече е само в мой плюс,защото така ми се вдига и сумата от която ще ми изчислят майчинството.Не съм счетоводител и не знам как по-просто да го обясня.

Евала,Бъфи,виждам светлина в тунела. PeaceЯвно във вашето счетоводство са в ред.А имаш ли впечатление,че ти превеждат повече пари от преди?Данъците ли са по-различни,че е така?

Последна редакция: чт, 23 апр 2009, 17:34 от Mime-to

# 63
  • София
  • Мнения: 4 025


Искам да питам малко тъп въпрос за болничните - 80% от нетната или от брутната заплата плащат?


И на мен това ми е също болна тема, точно вчера говорих по въпроса с нашата счетоводителка, каза ми че болничния е от нетната заплата, мен и без това ме осигуряват на по-малко от половината заплата и щ взимам някаква смешна сума, но какво да се прави.
Иначе не знам как действа болничния в/у майчинството после.
При предната бременност бях точно както Мимето е написала - взимах болнични повече от заплатата, но ме осигуряваха на всичките пари.

# 64
  • София
  • Мнения: 6 141
Buffy, и аз като теб съм сериозно свързана с раците-майка ми,1вия ми съпруг ,настоящия,работодателката ми...Определено за децата си искам да са лъвове.С батковците успях,дано да устискам и този път.Между другото аз съм везни(ако правилно съм разбрала-като теб)  и мисля,че ще е по-лесно с лъвове,но пък каквото дойде Grinning

# 65
  • София
  • Мнения: 3 581
Здравейте! Да се включа и аз, че скоро не съм го правила. Но ви чета постоянно, много сте ми интересни. Първо да ви се оплача - мъчат ме страшни киселини. Направо не се издържа, няколко нощи подред не съм спала, ужас. Гори... Снощи вече си приготвих Ранитидин, ако е същото да си изпия един. То пък снощи си изкарах един спокоен сън. И днес се чувствам добре. Да ви питам - до кога смятат работещите майки да ходят на работа, ще си спазвате ли болничния 45 дни? Аз мислех да го направя, но нещо взе да ми тежи много и незнам дали ще издържа. Трудно взе да ми става вече. И като нищо може да си взема някакъв болничен и така да избутам до другия. Ами стига толкова от мене. Приятен и слънчев ден на всички!
и аз съм с киселини напоследък, но прочетох че хапчетата не се препоръчват за бременни. затова пия по 1-2 чаши прясно сурово мляко и това ми помага доста. Даже гледах, че применно във Фамотидина основната съставка е лактоза
Иначе аз съм до края на месеца тука, после целия май платен отпуск и на 27.05 ми излизат 45-те дни. Но ще си ги ползвам разбира се

# 66
  • София
  • Мнения: 3 581


Искам да питам малко тъп въпрос за болничните - 80% от нетната или от брутната заплата плащат?


И на мен това ми е също болна тема, точно вчера говорих по въпроса с нашата счетоводителка, каза ми че болничния е от нетната заплата, мен и без това ме осигуряват на по-малко от половината заплата и щ взимам някаква смешна сума, но какво да се прави.
Иначе не знам как действа болничния в/у майчинството после.
При предната бременност бях точно както Мимето е написала - взимах болнични повече от заплатата, но ме осигуряваха на всичките пари.
Бе как от нетната - кой ти ги разправя тия неща

# 67
  • Мнения: 1 424
Запис и от мен! Темичката е много сладко оформена! Hug
 Аз също съм последна година редовно студентка и мисля  да си оставя един изпит, за да не се водя семестриално завършила. Иначе информацията, която имам аз е същата като на Аманитка. В Социалните не могат да кажат нищо съществено по този въпрос, нито от университета знаят(поне в този , в който уча аз) нещо. Rolling Eyes
  Относно киселините - аз нямам, не съм имала и се надявам да нямам и за напред.
   Що се отнася до памперсите - имам приятелки с дечица и повечето са доволни от марката " Памперс", затова мисля да сме на такива, пък ще видим по- нататъка дали ще са добри за бебчо. Wink

# 68
  • София
  • Мнения: 4 025
nellyr , ами написала съм, счетоводителката ни , тя дори е от една външна счетоводна къща, смята и на други  жени предполагам .Иначе някъде из нета има разни калкулатори, които смятат, но не помня къде точно гледах.

# 69
  • София
  • Мнения: 15
Бъфи, за раците се пошегувах, впрочем мога да кажа наистина много неща, но те се отнасят за нашия тати, не съм склонна да обобщавам за всички хора родени в тази зодия, защото все пак всеки си има своята индивидуалност. Иначе мога да кажа, че нашия рак е много амбициозен, захванели се с нищо трудно се отказва (между впрочем и мен така спечели, със своята настоятелност), мога да кажа, че има нежна душа, но пък настъпиш ли го по "мазола", бягай далече, отмъстителен е и гони до "дупка", пак не се отказва, злопаметен и след 20г. ще ти напомни ако си му направил някаква мизерия. В общи линии е това, а и също ако решиш и си малко по-хитра можеш да му извадиш душата с памуче, хайде стига, че колко метафори употребих само в 3-4 изречения.
Емили, в предишна тема бях писала, че термина вече ми се е изтеглил през юни и се очертава раждането ми да е към средата на юни, но си ви харесвам вас и затова си пиша тук.
И аз се присъединявам към групата на "юнашките" киселини.

 

# 70
  • Мнения: 87
Това за болничните при мен не е така, т.е. аз получавам доста по-малко от нетната си заплата (а ме осигуряват на пълна заплата) , но предполагам, че се получава така, защото имах някаква социална програма, която едва ли се включва в осигурителната база, а не мога да си намеря някой стар фиш да разбера на каква база точно ме осигуряват и да проверя нещата.
Сега искам да задам един въпрос и на вас, макар че вече писах в Майчинството счетоводно. Тъй като съм в болничен от началото на бременността, т.е. от декември болничният ми не е прекъсван и ще е така до края... кои месеци ще се вземат като база за изчисляване на майчинството (45 дни преди термин излизам около 24.05) - 04.2004 - 05.2008, или 11.2008 - 12.2007г (тъй като сега базата за болничния ми е от ноември м.г. назад). Стана много объркано, но се надявам някой да ми отговори...

# 71
  • Мнения: 0
Здравейте мами!Казвам се Деница и от доста време ви чета,но все не се наканих да пиша Simple Smile Термина ми е на 03.07,от София съм

# 72
  • Мнения: 755
Здравейте мами!Казвам се Деница и от доста време ви чета,но все не се наканих да пиша Simple Smile Термина ми е на 03.07,от София съм
Добре дошла Деница! Hug  bouquet

# 73
  • София
  • Мнения: 423
Това за болничните при мен не е така, т.е. аз получавам доста по-малко от нетната си заплата (а ме осигуряват на пълна заплата) , но предполагам, че се получава така, защото имах някаква социална програма, която едва ли се включва в осигурителната база, а не мога да си намеря някой стар фиш да разбера на каква база точно ме осигуряват и да проверя нещата.
Сега искам да задам един въпрос и на вас, макар че вече писах в Майчинството счетоводно. Тъй като съм в болничен от началото на бременността, т.е. от декември болничният ми не е прекъсван и ще е така до края... кои месеци ще се вземат като база за изчисляване на майчинството (45 дни преди термин излизам около 24.05) - 04.2004 - 05.2008, или 11.2008 - 12.2007г (тъй като сега базата за болничния ми е от ноември м.г. назад). Стана много объркано, но се надявам някой да ми отговори...

Вземи си пин код за сайта на НОИ да си следиш сумите от минали месеци ,а и сегашните.Малко фирми дават истински фиш,повечето минават с висящи листчета.Да не са те объркали нещо с тая социална програма newsm78.
В майчинство си от 04.2009 назад до 05.2008 вкл.Болничния не се прескача.Аз се надявах да се прескача,че в началото на 2008г взимахме много по-прилични заплати,но нямам късмет.

# 74
  • Мнения: 42
Здравейте мами!Казвам се Деница и от доста време ви чета,но все не се наканих да пиша Simple Smile Термина ми е на 03.07,от София съм

Добре дошла Дени!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт