Бъдещи майки- ЮНИ 2009! Тема №55

  • 15 182
  • 295
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 27
Боже какви глупости пиша!!! Embarassed
Не ми обръщайте внимание.
Последно уточнявам смятам секциото ми да е на 25.май!

# 61
  • Germany
  • Мнения: 7 979
vance, ако правилно съм те разбрала - питаш дали самата дървена решетка е стационарна или може да се вдига? Фирменият магазин на "Дизайн бейби" е на 2 мин от офиса ни, няколко пъти сме ходили (ние също сме си избрали тяхна кошарка), но не се сещам да съм видяла някакви метални пръчки ... Иначе дървената решетка сама по себе си е стационарна, а самото "дъно" на легълцето може да се се вдигне (за новородено) и после да се свали надолу (т.е. има 2 нива). Поне така казаха в магазина. Хм, сега ме хвърли в размисъл ... Гъди, нали и ти беше харесала този модел? Какво ще кажеш?

П.С. - Ако има някакви въпроси за тези кошарки, пишете - да отскоча довечера или утре до магазина и да получа достоверна информация!

Аз сега загледах този модел. Може ли да попиташ маха ли се решетката и колко см. е височината й? Иначе пише, че има 3 нива на регулация на дъното - това 3 нива ли значи?

# 62
  • Мнения: 2

Здравейте бъдещи мами preggo
Нека да се представя първо-казвам се Лора на 28г от Плевен
Присъединявам се към вас
Терминът ми е  за 18 юни втора бременност ми е
Имам син Кристиян на 7г 5м  
Сега очакваме МОМИЧЕ  за сега сме 1 700 и  е седалищно обърнато
 lovekiss

# 63
  • Мнения: 639
Nadeto, да ти е жив и здрав рожденика! Да е много щастливо дете, да те слуша и да е готин батко!  Wink

Анито, както се казва в една реклама, "... тепърва предстоят" - в нашия случай - разходите  Sad . Но, и хубавите моменти тепърва предстоят!   baby_neutral
Гъди, добро утро!  Wink
Рая, още като видях датата, се усъмних, че си сгрешила нещо, ама си замълчах  Mr. Green.
baby12, миличката, какво си преживяла! Радвам се, че всичко е наред вече и звучиш по-добре! Пиши ни по-често сега ...

Момичета, някой има ли някакви новини от/за Мона Балона?

Мони, за кой модел става дума? Ако е за "Аделина лукс", Jana Georgieva писа, че я има сглобена в къщи и може да ти даде много точна информация! Ако е за друг модел - ще отида пак до магазина да попитам. Ако искате, пращайте ми въпроси на лични, за да не пропусна нещо в темата (и да не ходя час по час до магазина, че ще ми се смеят вече  Laughing) .

Охо, хубава новина - kris4an, добре дошла!  Hug Леко добременеене и жива и здрава принцеса през юни!

# 64
  • Мнения: 35
kris4an, добре дошла в юнкото братство  bouquet

Наде, да ти е живо и здраво момчето newsm59

Да и аз често се сещам за Мона Балона. Какво ли става с нея? Защо така ни напусна? Дано да е добре и тя и бебето Praynig

# 65
  • Мнения: 69
мгамишева, благодаря за отстъпеното място за утре за "9 месеца"!   Hug Кой още ще ходи и къде се чакате по принцип? Разбрах, че в 10 обикновено на входа на ЦУМ откъм Мария Луиза.

# 66
  • Germany
  • Мнения: 7 979

Мони, за кой модел става дума? Ако е за "Аделина лукс", Jana Georgieva писа, че я има сглобена в къщи и може да ти даде много точна информация! Ако е за друг модел - ще отида пак до магазина да попитам. Ако искате, пращайте ми въпроси на лични, за да не пропусна нещо в темата (и да не ходя час по час до магазина, че ще ми се смеят вече  Laughing) .


Много съм зле  Crazy. Забравих линка - http://www.dizainbaby.com/bg/toni.php

# 67
  • Мнения: 1 419
Магазинът на Дибо е на ул. Цар Симеон от центъра към Света Троица, около 50м преди Константин Величков от ляво. Доста е невзрачен, но пък е изложено всичко  Peace.

Май ще имаме много майски юнчета. И аз се очертавам натам, но ще знам датата на 18 май.

Мазане на бебето, абсолютно да - до 6ти месец не може да регулира ПХто си и затова мазилата помагат. Искам отново да припомня, че лятото не се препоръчват загряващи мазила, особено МАС! Всички останали масажни олиа, зехтини и т.н. също - всичко това може лесно да доведе до прегряване, а на 30 градуса външна температура това не е трудно да се постигне.  Peace Аз мажех зимата с мляко, лятото с лосион - след 5ти ден не се лющеха вече и никога не са ми били прегряти Wink.

# 68
  • Мнения: 13
Крисе добре дошла тук, ще  видиш че е малко по-оживено. Как си ти?

# 69
  • Мнения: 9 814
kris4an, добре дошла!

# 70
  • Мнения: 7
Катеринка-аз ще ходя на лекцията.Там се чакаме обикновено в 10 ч.Надявам се да се познаем.Ако искаш пиши ми на лични да се разберем.

# 71
  • Мнения: 753
 Hug за всички, които ме  Hug посрещнаха
За козметиката - ще се доверя на съвет от лекаря на бебо - имам му доверие.
Иначе имам идея да ползвам крем против подсичане, бебешки сапун, нещо за мазане на Себа Мед. Отлично ми вършеха работа с първото. Сега ще е лятно бебе, та ще потърся съвет от него.
И при мен се получиха доста покупки, а уж имам основното от дечко. Но и ми доставя удоволствие да допълвам, разбира се, според възможностите ни сега.
От началото на третия месец се глася да сме и с Бамбино мио пелени, ще видим.
И аз ще съм планирано секцио, ако не ме изненада бебето. Ще кажа по-късно дата.
Днес си купувам Гармастан и започвам мазане след баня вечер. Предния път направих същото, а и сега ми се лющи кожата на зърната. Другите кремчета, които са без отмиване, ги проучих - още 4 вида. Най-много ми препоръчаха едно холандско и едно швейцарско. Но аз не бих искала бебето да "яде" крема за зърна. И по тези лични съображения, се отказах да сменя изпитаното средство Wink
Купих си сутиен за кърмачки за сега само един да видя как ще потръгне, еднократни гащи и подплънки за кърмачки на Канпол. Ето ги:
http://family-bg.com/prX_2512.htm
http://family-bg.com/prX_1676.htm
http://family-bg.com/prX_2478.htm
Ако ми е наложително, ще си взема пак подплънките на Chicco, но за началото не ми се ще да ги купувам.
Фантазия, успех!
Ето и един списък, на който попаднах наскоро и ми се стори добър /само превръзки за родилки не съм срещала/:
СПИСЪК ОТ ПЪРВА НЕОБХОДИМОСТ ЗА БЕБЕТО
РАЗХОДКА
- Количка + кошница , дъждобран и чадър за количката (най-важното да е с големи колела и устойчива. Да се внимава с избора на триколки – някои са нестабилни)
- Кенгуру или слинг (аз не съм ползвала - болеше ме кръста)
- Столче За Кола - след 6месеца,или като започне да иска да сяда - до тогава се вози в кошницата.
- слънцезащитен крем
- крем против вятър на Мустела (за зимата)
- една пелена памук или тензух - за завиване/ако пече много да покриете количката/да се "скриете" ако кърмите навън
- 2 комплекта дрехи (за всеки случай)
- термос - с топла вода(ако сте на АМ) или чайче за колики
- памперси - 3-4 бр
- биберон (за чайче или АМ)
- залъгалка
- шарена играчка за количката
СТАЯТА
!!!никакви цветя,ароматизатори и пръскане с парфюми и деодоранти в стаята в която е детето!!!
- легло-люлка за спане - (aз лично не препоръчвам защото бебето свиква, и не иска да спи без да го люлеят!)
- шезлонг – ако нямате кошница
- столче за хранене (с положения на гръбчето) - ще ви трябва чак за захранването
- активна гимнастика
- кошара
- Матрак
- Плот за преповиване или пикливка (това са едни подложки облицовани с мушама.)
- Музикална въртяща се играчка за легло
- бебефон
- Протектор за матрак
- обиколници - 2 комплекта
- Спални комплекти чаршафи – памучни– 3 бр.
- Одеало памучно – тънко, средно и дебело
- одеало "Порт-бебе"
- Олекотена завивка – 2 бр.(за зимата)
- Спално чувалче според сезона – 2 бр
- пелени от памук/бархет и отгоре тензух - слагат се под главата, вместо възглавница, за да не се плюнчи върху чаршафа ; също така се ползват вместо лигавник, при оригване, хранене и т.н.
- възглавница за спане на една страна (или две хавлии/одеяла навити на руло)
- Възглавнички за бебе – 2 бр. (ползват се след годинката, но е хубаво да ги има)
- Термометър за стая (трябва да е в креватчето на бебето до третия месец)
- овлажнител за въздух (ако сте с климатик) или една купа с вода (ако сте на радиатор)
- Нощна лампа със слаба крушка
- залъгалка -2 броя (може и да не иска)
* бебешки дневник (да си вписвате в него важни неща за бебето, които след време се забравят и да слагате снимки там)*
- ако бебето има рефлукс или хрема, се навива една хавлия под матрака, да е повдигната главата,да не се дави. а вече продават и у нас специални триъгълни възглавници за под матрак,препоръчва се матракът да е повдигнат на 30градуса откъм главата
ХРАНЕНЕ
- Шишета - ако ще сте основно на АМ 4 бр. иначе най-много 2 бр.(Антиколик-системата да е на биберона, а не на шишето)
- контейнери за кърма (ако имате в излишък или решите да замразявате)
- лъжичка за хранене или дозираща (ако не иска да пие от биберон)
- Четка за шишета и биберони
- Стерилизатор за микровълнова или течност/хапчета за студена стерилизация
- силиконови зърна
- възглавница за кърмачки (много е удобна и за спане в по-напреднала бременност)
БАНЯ
- вана анатомична или обикновена със стойка/възглавница за бебе (има едни със "сифон" за оттичане на водата, много са удобни)
- кофа за вода-5-10л
- канче за поливане
- Термометър за вода
- шампоан или гел за коса и тяло (не се препоръчва сапун, защото изсушава кожата)
- Кош или легенче за мръсни дрехи
- малък леген за миене на дупе
- Преварен зехтин (за мазане след баня) - на водна баня, да се внимава да не е горещ!
- бебешко олио или тоал.мляко (ако не сте фенки на зехтина)
- Прах за пране бебешки
- Кош за мръсни памперси, С КАПАК!!! (макар че според мен е по-добре да ги хвърляте веднага, защото заседят ли се - миришат много гадно!)
- Малки хавлийки за дупе – 2 бр
- хавлия за баня – 2 бр. (бебешки с качулка в единия ъгъл)
 
АПТЕЧКА
- Бебешко гребенче и четка
- Бебешка нокторезачка и Ножичка за нокти (както ме подсетиха бебешките не са много удобни за ползване, затова по-добре купете някой наистина хубав комплект за нокти, от скъпите)
- Мокри кърпички -един голям пакет за вкъщи и малък пакет за излизане
- Памперси - вземете по 1-2 броя от марка, за да видите кой ще е най-удобен на бебето ви
- Бебешки термометър, дигитален
- Топоцин – антибиотичен прах за пъпче
- Лепенки за пъпче
- Спирт 70 % - за пъпче
- Стерилни марли за пъпчето
- памучни тампони за грим или клечки за уши (за пъпчето)
- Бебешки клечки за уши с ограничител
- пудра против подсичане
- крем против подсичане - СебаМед, Бюбхен, Мустела, Нивеа, Бочко, Здраве, Пенатен.....има ги много,трябва да се пробват,индивидуално е
- Капки против колики – Sab Simplex, Babynos,Espumisan-L, Infacol, Чай на HIPP. (при нас най-голям принос имаше сешоара)
- Носов аспиратор Chicco
- Физиологичен р-р
- Панадол, КалПол, Нурофен - сиропчета за температура и/или болки при растящи зъбки
- Дуфалак - за запек (нормално е бебета изцяло на кърма да не се изхождат по една седмица)
- Вит С, ампули, 2мг - за сополи, или ако настине
- капкомери 5-6 бр
- Калциев Глюконат - ако настине
- Дактакорт - за изприщено дупе
- Дактарин - за млечка
- ментолов вазелин - при сърбеж
- Ентерол,Хидрасек - при разстройство
- Вигантол(вит.Д) - за зимата
- КалГол,Пансорал,Дентинокс - гелчета за мазане на венеца при зъбоникнене
 
ДРЕХИ
- Бодита – с къс ръкав 7 бр.
- Бодита – с дълъг ръкав – 5 бр.(за всеки случай)
- ританки– 7 бр.
- Гащеризончета с къс и дълъг ръкав – по 5 бр.
- елече - 3-4бр (ако се притеснявате да не настинат)
- Чорапки тънки– 4-5 чифта
- терлички - 4-5 чифта
- 3 бр. ръкавички и шапки - тънки, за след баня
- 2-3 бр. шапки и ръкавици дебели за излизане (това е за зимата)
- Лигавници – 7 бр.(аз предпочитах тензух,лигавник сложих като започнах захранването)
- Пижамки – 2-3 бр. - дълъг ръкав
- 2-3 комплекта по-хубави дрешки - за излизане
- космонавт (за зимата)
- Тензух - 5 метра - правите две двойни големи парчета, които се слагат под хавлията, попиват много бързо и не дразнят кожата ; отделно нарязвате няколко парчета за лигавници
- комплект пелени – 2 бр.(могат да се ползват за възглавница, за завиване на разходка и за много работи Wink )
- комплект за изписване - памучен (ще е топло) - боди къс ръкав, ританки , чорапки , ръкавички , шапка , гащеризон/връхни дрешки - дълъг ръкав, одеало Порт-бебе или някое обикновено - памучно тънко или средно дебело
ЗА МАМА
- помпа за кърма
- силиконови зърна
- кремче Авент,Лансинох или Гармастан за зърната
- мокри кърпички за кърмачки
- чай за кърмачки на HIPP
- 2 бр. сутиен за кърмачки,или спортен безшевен сутиен 2-3бр
- подплънки за кърмачки на Chicco
- удобен стол за кърмене, може и люлеещ (ако имате място)
- Дамски превръзки ЗА РОДИЛКИ няколко пакета (различни са от нощните, по-големи,по-дебели и памучни, да не ви метнат в аптеката!)
във Варна със сигурност ги има в аптеката на Майчин Дом!
ЗА БОЛНИЦАТА
- еднократни гащи (5 бр) или памучни,безшевни, по-дълбоки, за предпочитане в по-тъмен цвят,че голямо мазало е първите дни
- нощница с дълбоко предно закопчаване - 2 тънички и една по-дебела,ако ви втресе (за предпочитане пазарски, от евтините, понеже 2 от тях 100% ще хвърлите още в болницата)
- чорапи 2-3 чифта тънки + едни до коляното,дебели, защото може да ви втресе след раждането!
- колан за стягане на корема след раждане (не е задължително,но е препоръчително,особено ако сте качили повечко килца)
- един пакет подплънки за кърмачки на Chicco

За лекарствата - не бих давала на своя глава, винаги съм питала педиатъра на бебо.

Последна редакция: чт, 23 апр 2009, 18:42 от ayas

# 72
  • Мнения: 199
KaterinkaM и аз ще ходя на лекцията. До сега един път съм ходила само, но се чакахме между 10:00 и 10:10 пред входа от към Мария Луиза. Missy3380  аз ще ви позная  и двете Wink Но ако нещо не ви видя, поне имам телефона на Катеринка, нали е вестителка  Grinning

Да ви се оплача - понеже съм си запазила час за моята лекарка преди 6 седмици и се оказа че днес имала личен ангажимент и не работи.  Sad Ще ме види в понеделник, ама го чаках днес като детенце 1 юни.

ayas аз твърдо съм ентусиаст за Бамбино мио още от началото. Ще разкажа как е  Wink

Ох сега по радиото пуснаха Депеш... Аз пък на 18 ти вечерта ще си правя разходка около стадиона, нали съм до него. Най-много да ми се влиза още повече. Ама то и от терасата в къщи ще се чува.  Sad

Последна редакция: чт, 23 апр 2009, 18:45 от greenlife

# 73
  • Мнения: 255
Ayas, welcome home, както се казва  Heart Eyes
Аз бях на варненската среща и имам някои записки, но сега нямам толкова време да пиша, че трябва да чета за изпита. Надявам се някоя друга мама да се включи с инфо (не мернах досега-прегледах темата отгоре, отгоре). Само да кажа, че повечето неща са обсъждани тук и са част от съветите на опитните майчета.

# 74
  • Мнения: 2 091
Лекцията днес беше интересна горе-долу, на мен не чак толкова, че ми е второ детенце, но все пак имаше и полезна информация за покупките и за кърменето.
По повод на мазането със зехтин лекторката каза, че е чудесен за салати и ястия,  но не и за бебета Mr. Green.  
Днес получих известие, че е пристигнала козметиката на Веледа - утре ще дам отзиви.

Общи условия

Активация на акаунт