Бъдещи майки- ЮНИ 2009! Тема №55

  • 15 199
  • 295
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 193
Здравейте сладуранки- бебеланки.
Аз днес за първи път спах следобяд и то до 17:20. Направо като се събудих и се стреснах,като видях колко е часа.
Моят бебчо май пак се е обърнал с краката надолу и се притеснявам - дано да се врътне по-бързо,защото като ме ритне и немога да ходя.
Тази седмица ще боядисваме квартирата и ще купим останалите работи.Аз си приготвих сака за болницата,остана само да изпера дрехите на бебчо,но като боядисаме тогава.Гадното е че нямам дъска за гладене и ще се узоря малко.
AYAS исках да те питам - помпата ти /понеже нали са ни еднакви/ изварявала ли си я в стерилизатор или в тенджера.Защото пише да не се слага в микровълнова,за да не се деформирала /но предполагам,че имат впредвид директно да не се слага/ Flutter
Мами кажета още мнения за козметиката и какво точно да се ползва,защото си нямам и на идея въобще какво да взимам.Купила съм само крем "Бочко" за подсичане.Благодарско предварително Hug

# 76
  • Мнения: 753
Роси, да ти призная, донесоха ми я от аптеката, аз я измих с бебешки сапун /тогава не знаех, че трябва изваряване/ и я ползвах - нищо му нямаше на бебо.
Тази вечер ще погледна на етикета на моята какво пише и после на ЛС ще ти пиша.
На нас Бочко ни действаше прекрасно за първите месеци, но после като започна повече да яде и се подсичаше,само Себа мед помагаше. Имах и от двете и сега ще е така. Бочкото на някои е помагал и при силно подсечено. А в останалите случаи при всяка смяна на пелени  го слагах. Моят бозайник, кърмен на поискване, акаше от 7-10 пъти Simple Smile и все се налагаше.

# 77
  • Мнения: 216
Здравейте мами,
Дано сте имали лек и успешен ден- моят тепърва започва, и то с хубава новина, следващият петък ми е последен на работа( е ще се върна след 4.5 месеца- толко е майчинството тук). Не знам дали има работещи майки още, но на мен ми идва на нагоре малко( нали от трети месец имам прищипан седалищен нерв, и задържам много вода  а с тези жегаи тука 30 всеки ден  си е мъка) Та от 1 май сме в активна отпуска. Сдобих се и с нов бански ( приличам на матрьошка/пумпал ама кво да се прави) и ще сме по цял следобяд в басейна.

По въпроса за тоника- момичета- гледайте да избягвате газирани напитки, защото се водят дюритици( дори да нямат кофеин) което не е добре за бебчето.

Ранитидина е безопасен за киселините, но не взимайте повече от 300мг на ден ( ако искате 2x150mg= 1 сутрин и 1 вечер) ако го вземете 30 мин преди да легнете ще сте ок.

Петя_тая- тук ние също посабрахме парички от партито ( и ваучери за определена верига магазини, която ние избрахме)  а подаръците( 90%) бяха от наш списък в друга верига magazin само за бебета и играчки( тук е прието за бебешко парти, годежно и сватба да се регистрираш където искаш т. е. да си маркираш желаните подаръци и да се спомене в поканата) цялата идея е да имаш нещата преди да дойде бебчо, че да не се окажеш неподготвен и да търчиш по магазини с новороденото. Иначе за погача- и ние ще правим, но само за семейството( има-няма 12 човека)

Видях че сте ходили( някои) да гледат бебчетата на УЖ за размери- тук след 20 седмица не правят ултразвук, освен ако няма съмнения за здравето на бебчо, само ти мерят килата, и корема( ако инчовете съвпадат със седмиците, значи расте нормално) и кръвни изследвания и доплер задължително всеки 2-3 седмици. На мен ми се искаше да го видя сега ама щом всичко е наред, няма нужда от излишни вредни вълни, пак и нали ще излезе все някога...
Хайде лека ви нощ мамета, а аз се захващам  с проекти че имам още малко да си приключа нещата. Пазете се.

# 78
  • Мнения: 9 814
Момичета, аз отново заминавам в къщата при свеки.
Мъжът ми са го пуснали утре отпуск и ще боядисваме хола, трапезарията и детската стая там.
А пък и в събота ще ни доставят новите мебели за хола и новия гардероб, та ще пада работа....

Само положителни емоции и добри новини за всички! Heart Eyes

# 79
  • Мнения: 7
За козметиката-Аз съм взела на Себа мед,всичко необходимо.Така ме посъвева и педитърката,но каза,че като види кожата на бебка,ще каже кое и кога да ползвам.Иначе съм взела-шампоан,олио,миещо блокче,крем за тяло-за първия месец след раждането и зимата,мляко за тяло за след този месец,крем против подсичане и мокри кърпички.Искам да си вема и за тялото,нещо за банята и слънцезащитен,но изчаквам пак какво ще каже докторката.Днес ми обясни,че първия месец не трябва да го мия със нищо по тярото,освен с вода.

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Здравейте!
Прибрах се от работа, готвих до сега, четох ви и ето вече мога да пиша.
ayas толкова се радвам, че се завърна  Hug Благодаря и за списъка! Както винаги даваш много ценна информация за всички ни.  Heart Eyes
Наде да ти е жив и здрав рожденика и много да те радва.
kris4an добре дошла!
Момичета вече и мойте крака започнаха да отичат. Снощи ги забелязах. Държах ги цяла вечер на високо, но нямаше ефект. А тази вечер са направо ужас  Shocked Не ми се виждат кокалчетата на глезените. Може би защото съм на работа по цял ден, а не си полягвам както правех до сега като бях в отпуска, а и до сега като готвих и бях на крак. Освен, че трябва да се пие повече вода какво да правя още? Добре, че утре ми е последен работен ден. Нещо трябва ли да се пие за това? Знам, че имаше още мами с отичащи крака-как се справяте? Инъче на ръцете все още нищо ми няма-щом си слагам и махам халката.
Като си помисля, че сигурно така ще е до края и особено като се стопли времето и незна как ще изглеждат мойте глезени  Sad Хайде отивам да ги вдигам на високо.

# 81
  • Мнения: 136
Момичета,

Имаме си първите 2 бебета.   newsm44 newsm44

Днес *Di* е родила своите близначета  newsm05 В 10:43 ч. на бял свят се е появил Кристиян - 2 кг., 44 см., а в 10:56 ч. е проплакал Калоян - 2,150 кг., 44 см. Родила е нормално, всичко е минало наред.

Майката се чувства добре, бебчовците също. Имаме поздрави и от тримата.

Да са ни живи и здрави и оттук нататък все такива леки и безпроблемни раждания да имаме  Hug

# 82
  • Мнения: 216
За краката- само масаж( горкото ми мажле по 1 час прави на краката и после по 1 час на кръста- всеки ден) но това е единственото спасение а като спиш вечер ги качвай на 2 възглавници, или така че да са ти над нивото на сърцето и на сутринта ще са по-добре. А и намалете солта до минимум

Ах да са живи и здрави и майка и бебчовци. ( ей сега настана шубето- набилжава)


# 83
  • Мнения: 69
ИМАМЕ ПЪРВИТЕ ЮНСКИ БЕБЕТААААААААААААА!!! ОЛЕЛЕ, КАК СЕ РАЗВЪЛНУВАХ!!!! *ДИ Е РОДИЛА ДВАМАТА СЛАДУРИ - КРИСТИЯН - 2000 ГР. 44 СМ (В 10:43) И КАЛОЯН - 2150 ГР, 44 СМ (В 10:56)

ВОДИТЕ СА Й ИЗТЕКЛИ ПРЕЗ НОЩТА В 3:30 И Е РОДИЛА ПО ЕСТЕСТВЕН ПЪТ!!!


Simple Smile

# 84
  • Мнения: 165
Олеее започна се....

Да са живи и здрави малките юнаци Кристиян и Калоян, а на Di бързо възстановяване..

Оле треперя от вълнение..

# 85
  • Мнения: 3
Честити ни първи бебчета.......Супер да са живи и здрави.......И аз много се зарадвах като получих СМС от *Di* ............... newsm44 smile3525 newsm30 newsm30 baloni baloni moresmile

# 86
  • Germany
  • Мнения: 8 007
Лелеее, колко хубаво!!! Настръхнах цялата. Да си ни живи и здрави 1вите бебоци и все така безпроблемно да се раждат всички в темичката!

# 87
  • Мнения: 1 419
Да са ни честити първите юнчетаааа    bouquet. Тъкмо идвах да снеса добрата новина и аз  Crazy. Прозълзих се от радост и вълнение  Heart Eyes. Мама Ди да се възстанови бързо и да прибере сладките си юнаци в къщи много скоро  Hug.

# 88
  • Мнения: 2
Благодаря за топлото посрещане smile3525
Честито и от мене на ДИ да са и живи и здрави бебоците и много да я радват

# 89
  • Мнения: 59
Лелееееееееее да са ни живи първите бебета Simple Smile И те и Ди да са добре и само да я радват !!!!!!!!!!


Момичета почна се Simple Smile стягайте се !

Общи условия

Активация на акаунт