БРЕМЕННОСТ СЛЕД 30 ГОД

  • 31 849
  • 146
  •   2
Отговори
# 120
  • Мнения: 514
Благодаря ти little rabit, ще действам, не съм се отказала. Само остава да навия мъжа ми, че вече е дошло времето  Hug

чудя се като съм на 37 вече дали имам шанс за нормално забременяване и раждане.
Разбира се, че имаш шанс за нормално забременяване и раждане, колежката ми роди на 38 год. съвсем нормално. Има доста случаи на късна бременост около мен, от тях черпя надежда, че и аз може да имам второ детенце.

# 121
  • Мнения: 65
аз също съм на 32 и ще си имам бебе и то трето,аз съм в Гърция и тук много рядко можете да видите маики на по 20 по скоро често са над35 така че ние направо сме си момиченца не виждам никаква опасност Laughing

# 122
  • Мнения: 552
Здравейте,
Аз съм на 37 и чакам бебе. Надявам се всичко да е наред и на финала да гушна съкровището. Не съм съгласна със схващането, че майките над 35 са възрастни. Даже се чувствам обидена от това твърдение. Напротив даже - зрели сме, професионално реализирали се и сме подготвени да възпитаваме деца. Когато родих сина си бях на 20 и си беше детска градина вкъщи. Деца отглеждат дете. Вярно, енергията на 20 е повече от тази на 37, но с търпение и любов нещата се наместват.
Така че не се възприемайте като "рискови", това е само във въображението на хората и смея да твърдя - адски комерсиално твърдение.

# 123
  • Мнения: 3 988
amorex, шанс винаги има. Просто имай едно наум и ако не се получи 3 месеца, се консултирай със специалисти. Малко грубо може да прозвучи, но след 35-тата година всеки ден е ценен и с всеки ден шансът намалява постепенно. От сърце ти желая успех.

Отдавна се каня да пиша в темата, но все отлагах. Вчера се видях с моя гинеколог и отново стана дума за рисковите групи и как лекарите напоследък виждат нещата според опита в последните години.
Човекът отговори на моите опасения, че вече остарявам така "...34, oh, you're baby. I have dozens of 40-y-old...". От друга страна, сподели, че за тях границата на рисковата група е 30. Това ме обърка и исках да обясни какво има предвид. Възрастовата граница на жените, раждащи за първи път се качва, това е известно, но по различни причини, възрастовата граница на проблемните бременности се е понижила до 30, което означава, че една 30-годишна бременна се следи толкова изкъсо, както и една 37-годишна примерно, защото проблемите между 30 - 35 не са по-малко от проблемите при 35 и нагоре.
Най-общо жените си мислят, че колкото са по-млади, толкова по-застраховани са, но това не е така.
Някой по-назад го беше описал много хубаво, мисля jam или Дивиана бяха.

Аз съм на 34 и за жалост отново не-бременна, но не мисля да се отказвам толкова лесно.

Пожелавам успех на всички. fingerscrossed

# 124
  • Мнения: 1 169
Аз съм на 37 и всеки ден минава в мисли и дали ще успея, но както беше казал някой по- напред- Божа работа.

Моят лекар сподели същото, както лекарят на Кюбит. Освен това допълни, че процентно проблемните бременности при жени под 30 годишна възраст са се увеличили. "Питате защо" - каза той, "Защото не ги следим така изкъсо".

Аз винаги казвам, че освен Божа работа и Благословия, една бременност е изпитание без известен резултат- от първия до последния ден. Няма значение на колко години си, важното е да искаш и да успееш.

Успех мили момичета!!!

# 125
  • Мнения: 647
amorex, шанс винаги има. Просто имай едно наум и ако не се получи 3 месеца, се консултирай със специалисти. Малко грубо може да прозвучи, но след 35-тата година всеки ден е ценен и с всеки ден шансът намалява постепенно. От сърце ти желая успех.

Отдавна се каня да пиша в темата, но все отлагах. Вчера се видях с моя гинеколог и отново стана дума за рисковите групи и как лекарите напоследък виждат нещата според опита в последните години.
Човекът отговори на моите опасения, че вече остарявам така "...34, oh, you're baby. I have dozens of 40-y-old...". От друга страна, сподели, че за тях границата на рисковата група е 30. Това ме обърка и исках да обясни какво има предвид. Възрастовата граница на жените, раждащи за първи път се качва, това е известно, но по различни причини, възрастовата граница на проблемните бременности се е понижила до 30, което означава, че една 30-годишна бременна се следи толкова изкъсо, както и една 37-годишна примерно, защото проблемите между 30 - 35 не са по-малко от проблемите при 35 и нагоре.
Най-общо жените си мислят, че колкото са по-млади, толкова по-застраховани са, но това не е така.
Някой по-назад го беше описал много хубаво, мисля jam или Дивиана бяха.

Аз съм на 34 и за жалост отново не-бременна, но не мисля да се отказвам толкова лесно.

Пожелавам успех на всички. fingerscrossed

Всичко е относително. Пръвата ми бременност на 30 г. - забременяване от раз, после ми изкараха акъла лудите доктори, заради 2 миомни възела, които ми откриха, някои даже се чудеха как съм забременяла, но въпреки всичките им преувеличени прогнози си износих безпроблемно и леко бременността. Раждане със секцио, заради лоши записи, паралелно със секциото ми отстраниха големия миомен възел - 7.5 см. Възстановяване за 3 дни.
Края на миналата година, вече на 34 г. пак забременях от раз, за съжаление последва мисед в 6-та г. с. седмица и се наложи да правя аборт. Май месец тази година пак забременях безпроблемно и сега си карам още по-лека от първата бременност. Не мисля, че възрастта е определяща, поне не във всички случаи.  Peace

# 126
  • Мнения: 13 894
Little_rabbit
тук говорим не затова как се чувстваш когато си бременна след 30 години , а какви рискове носи самата бременност при жена в тази възрастова група.

Тук бих добавила рискове както за износването дете така и за самата майка. Рисковете за плода са ни ясни - теми бол в бг-мамма. Наистина и аз забелязвам че за лекарите вече рискова възраст в този аспект не се смята 40 години както преди, границата спадна дори на 35.

Разбира се , че възрастта около пък 40 си е рискова в случай на бременност и  за самата жена, знаете че на тази възраст много жени имат проблеми като най-малко с високото кръвно.

Що се касае за самото забременяване подкрепям мнението че фертилните възможности на жената след 35 намаляват. Разбира се че е строго индивидуално и тези за които това не важи за наистина късметлии, но в по-голямата част двойките в тази възраст имат проблеми със забременяването дори да нямат някакви детектирани проблеми с феритилитета.

Така че възрастта Е определяща за тези рискове, а това как износваш бременността е строго индивидуално.

# 127
  • Мнения: 647
Little_rabbit
тук говорим не затова как се чувстваш когато си бременна след 30 години , а какви рискове носи самата бременност при жена в тази възрастова група.

Тук бих добавила рискове както за износването дете така и за самата майка. Рисковете за плода са ни ясни - теми бол в бг-мамма. Наистина и аз забелязвам че за лекарите вече рискова възраст в този аспект не се смята 40 години както преди, границата спадна дори на 35.

Разбира се , че възрастта около пък 40 си е рискова в случай на бременност и  за самата жена, знаете че на тази възраст много жени имат проблеми като най-малко с високото кръвно.

Що се касае за самото забременяване подкрепям мнението че фертилните възможности на жената след 35 намаляват. Разбира се че е строго индивидуално и тези за които това не важи за наистина късметлии, но в по-голямата част двойките в тази възраст имат проблеми със забременяването дори да нямат някакви детектирани проблеми с феритилитета.

Така че възрастта Е определяща за тези рискове, а това как износваш бременността е строго индивидуално.

И какви рискове има между 30 и 35г  newsm78, че не се сещам за нито един. Ми раждайте си на 20, това за мен е пълно безумие, типично за България.

# 128
  • Мнения: 258
Сега ще навърша 31 год и много искам второ дете. Не заная обаче дали няма да попадна в рискова бременост след 30 година.

Това не зависи толкова от възрастта - и на 40 можеш да родиш, стига да искаш.

# 129
  • Мнения: X
Хайде да обобщим : ако си си здрава, ако FSH хормона / паралелно с другите / си е добре, можеш да си родиш докъм 46 години. Обратно, може и на 22 да си и да имаш проблеми. Просто внимание, осъзнаване на евентуалните проблеми и толкова.

# 130
  • София
  • Мнения: 6 372

Това не зависи толкова от възрастта - и на 40 можеш да родиш, стига да искаш.

и стига да можеш, бих добавила...

има огромна разлика между искане и можене в човешката репродукция.

# 131
  • Мнения: X
Jam, от всичките ти постове просто лъха, че на 40 си вече за...не ставаш за нищо.?!
Всеки тук предполагам е наясно за какво иде реч относно рисковете. Но хайде стига- аз съм на 40, никога съм нямала нередовен цикъл, кисти / да чукам да дърво де  Praynig /, имам си 2 забременявания , никога нямам болки преди М, абе нищо! А като чета 20 и няколко годишни за какви чудесии иде реч...
Просто да се успокоим и каквото Господ е казал!

# 132
  • София
  • Мнения: 6 372
Jam, от всичките ти постове просто лъха, че на 40 си вече за...не ставаш за нищо.?!
Всеки тук предполагам е наясно за какво иде реч относно рисковете. Но хайде стига- аз съм на 40, никога съм нямала нередовен цикъл, кисти / да чукам да дърво де  Praynig /, имам си 2 забременявания , никога нямам болки преди М, абе нищо! А като чета 20 и няколко годишни за какви чудесии иде реч...
Просто да се успокоим и каквото Господ е казал!

Рени, по-напред в тази тема специално за теб писах някои неща, но ти явно изобщо не си вникнала в тях!

от всичките ми постове лъха, че над 40 забременяването и износването е МНОГО ТРУДНО - разбери го това! отделно взети жени може и да успяват случайно, но статистически, след 43 години шансът за бременност дори с прилагане на инвитро е 1%!!!
ти може да си на 40 и да си имала 2 бременности, но дете май още нямаш, нали? спонтанните аборти са част от прелестите на възрастовия риск.

аз също съм родила на 39, в момента съм на 42 и правя опити за второ, но ясно виждам какво се променя в организма ми. наличието на цикъл и добрите стойности на FSH изобщо не са достатъчен показател за репродуктивни способности....

адски е гадно, подло и вредно да убеждаваш околните, че като се успокоиш и всичко ще стане - е, не става, Рени.... не става с успокояване.

чукни 50 и се успокоявай колкото щеш - пак няма да заченеш и да износиш.

# 133
  • Мнения: X
Много буквално вземате думите тука из тези форуми, ще взема да спра изобщо да ги чета. Дете нямам, щото съм правила аборт и не съм искала от този човек. Достатъчно интелигентна съм , а и както писах всеки е наясно с рисковете, което озн. че не стои само на едното голо успокоение..каквито си трябва изследвания се правят, ама хайде да се затръшкаме.
Абе който както реши.
 П.П. Никога не съм имала спонтанни аборти.

Последна редакция: чт, 30 юли 2009, 16:55 от Анонимен

# 134
  • Мнения: 378
Jam, от всичките ти постове просто лъха, че на 40 си вече за...не ставаш за нищо.?!
Всеки тук предполагам е наясно за какво иде реч относно рисковете. Но хайде стига- аз съм на 40, никога съм нямала нередовен цикъл, кисти / да чукам да дърво де  Praynig /, имам си 2 забременявания , никога нямам болки преди М, абе нищо! А като чета 20 и няколко годишни за какви чудесии иде реч...
Просто да се успокоим и каквото Господ е казал!

Рени, не знам как да го кажа по-деликатно, затова ще кажа направо - това, че имаш редовен цикъл за съжаление не означава, че имаш и качествена яйцеклетка... Аз съм малко по-малка от теб, никога не съм имала никакви проблеми, чувствам се на 15 +, изглеждам на 25 + и си мислех, че не съм решила, не съм родила!!! Да, ама не! Оказа се, че тялото ми живее в различно време от духа ми и по всичко личи, че ще има нужда от помощ, ако искам да стана майка, без това да значи, че съм болна или имам репродуктивни проблеми, просто съвсем естествен ход на нещата. Да, ако имаш проблеми, ги имаш и на 20, да, жените раждат и на по 50 (но забележи - с помощ!!), да има жени, които забременяват естествено на 45, но са изключения! затова и всички ги знаем, защото са малко, защото е прецедент!!! Скоро четох, че напредъка в технологиите за съжаление по никакъв начин не може да съдейства за увеличаване репродуктивната възраст при жената и след 35 години, колкото и здрава да е една жена, в организма и започва много бърз спад на качеството на произвежданите яйцеклетки, и това при положение,  че самата менопауза настъпва около 50 години, т.е. цикъла ти ще бъде редовен още 10-12 години, но все по-голяма част от яйцеклетките ти няма да бъде годна за оплождане. И това се отнася за жените като цяло, не за жени с проблеми или без. Аз казах в един мой предишен постинг, че последната дума за това кога и как ще има бебе е Божията. Но все пак, когато има фактор възраст, мисля, че не е много редно да разчитаме само на Бог, а да потърсим помощ от ближния (демек от лекарите). Ако Господ беше така добре предразполжен по този въпрос към жени като мен и теб, обстоятелствата в живота ни щяха да се стекат по друг начин и сега щяхме да имаме поне две поотраснали деца, а не да правим първото!!!  Wink Мисля, че в случая важи принципа "помогни си сам, за да ти помогне и Господ", или по-точно "потърси помощ от специалист, пък останалото е Божа работа!" Разбира се, искрено ти желая в най-скоро време да се похвалиш, че си забременяла спонтанно, но все пак... не чакай много дълго това да се случи. Пак казвам, това, че тялото и духа са в чудесна форма, не се отнася на 100 % и за репродуктивната система на организма, там нещата се развиват по-малко по-друг начин. Както първия цикъл предхожда с няколко години реалното полово съзряване на личността и тялото, така и спадът на репродуктивните способности започва още когато организма изобщо няма индикации за наближаването на старостта.
УСПЕХ ТИ ЖЕЛАЯ И ДА СЕ ПОХВАЛИШ СКОРО!!!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт