БРЕМЕННОСТ СЛЕД 30 ГОД

  • 31 849
  • 146
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 372
Четох днешния брой на списание "Тя" и там е описан случай на жена, родила 2 здрави бебета на 52 години, забременяла инвитро от първия път. На 42г. една жена според мен има все още огромни шансове.

пропускаш факта, че тази жена е забременяла с чужди яйцеклетки, не със собствени. а и такива случаи са изключителна рядкост. много малко лекари се наемат да правят такива неща.

# 61
  • Мнения: 838
Четох днешния брой на списание "Тя" и там е описан случай на жена, родила 2 здрави бебета на 52 години, забременяла инвитро от първия път. На 42г. една жена според мен има все още огромни шансове.

пропускаш факта, че тази жена е забременяла с чужди яйцеклетки, не със собствени. а и такива случаи са изключителна рядкост. много малко лекари се наемат да правят такива неща.

това не го знаех за чуждите яйциклетки

# 62
  • Мнения: 1
здравейте аз съм на 40 и съм бременна в 6 -тия месец чуствам се добре но моята лекарка не ми дава да ходя на работа очакваме нашето сладурче на 18.09 желая на всички мами УСПЕХ Heart Eyes

# 63
  • Мнения: X
Бъди здрава и късмет, Сеевеи!
Само не ми е ясно защо повечето, като им се каже възраст 40 и няколко години, все на ин-витро пращат! Чакайте сега, имаме си редовни овулации засега, редовни цикли,без проблеми-защо да не стане??

# 64
  • София
  • Мнения: 6 372
Рени, ще ти обясня защо.
след 37 години, фертилността на жената рязко спада. с всяка измината година след 37-мата, кривата на фертилността върви стръмно надолу. редовният цикъл и редовната овулация далеч не са всичко. това, което се влошава, е качеството на яйцеклетките. цикъл има, яйцеклетки има, но все по-често те не са годни за оплождане или за развитие на ембрион. зачестяват и хромозомните аномалии. затова става все по-нисък процентният шанс за успех. не казвам, че е невъзможно, но вероятността за естествено зачеване е много по-ниска и най-важното - стремително намалява, а времето е малко. една жена на 30 има доста години време да опитва. една жена на 40 няма това време. затова обикновено лекарите съветват да се обърнат такива жени към клиника по репродуктивна медицина, където с помощта на по-агресивни технологии да се помогне за по-бързо забременяване. това не значи непременно инвитро.
аз ти казвам какво знам, пък ти си преценявай...

# 65
  • Мнения: 822
Рени, ще ти обясня защо.
след 37 години, фертилността на жената рязко спада. с всяка измината година след 37-мата, кривата на фертилността върви стръмно надолу. редовният цикъл и редовната овулация далеч не са всичко. това, което се влошава, е качеството на яйцеклетките. цикъл има, яйцеклетки има, но все по-често те не са годни за оплождане или за развитие на ембрион. зачестяват и хромозомните аномалии. затова става все по-нисък процентният шанс за успех. не казвам, че е невъзможно, но вероятността за естествено зачеване е много по-ниска и най-важното - стремително намалява, а времето е малко. една жена на 30 има доста години време да опитва. една жена на 40 няма това време. затова обикновено лекарите съветват да се обърнат такива жени към клиника по репродуктивна медицина, където с помощта на по-агресивни технологии да се помогне за по-бързо забременяване. това не значи непременно инвитро.
аз ти казвам какво знам, пък ти си преценявай...


абсолютно подкрепям, аз забременях след инвитро почти на 38 /имахме и мъжки фактор/, имах лека и прекрасна бременност, на 39 родих по естествен начин.

# 66
  • На брега
  • Мнения: 1 482
Рени аз забременях на 39 и стана от раз без даже да го плануваме Сега правим второ на 41 съм мисля че е станало чакам 30 да съм сигурна Така че и на тази възраст се получава лесно А с първата бременност нямах никакъв проблем даже корем не ме е болял пътувах непрекъснато Те ще кажат че след 35 била рискова бременност Peace

В България ли?

# 67
  • Мнения: 3 675
Аз съм на 31 и се чудя дали се водя в рискова група.Само за бременност на 35 години ли се препоръчва БХС?

# 68
  • Мнения: 919
Аз съм на 31 и се чудя дали се водя в рискова група.Само за бременност на 35 години ли се препоръчва БХС?
Не си рискова изобщо,не се притеснявай. Hug

# 69
  • Мнения: 3 675
да, ама мъжът ми е на 42, това има ли значение или е рискова възрастта само на майката? Hug

# 70
  • Мнения: 7
Хайде да се включа и аз. До сега не съм писала по този въпрос. Незнам защо, може би защото много боли. Аз съм на 40 и не съм нито забременявала, нито съм раждала. Семейна съм от 20 г. но до сега резултат никакъв. Незнам и причината за стерлитета си. Досега винаги е било ходене по мъките, и разправии с некадърни бургаски лекари. Всеки се прави на много разбиращ, и умеещ, а резултат никакъв. Вече нямам нито пари, нито нерви да се разправям и мисля, че съм се предала. Желая успех на всички бебеправещи.

Последна редакция: ср, 03 юни 2009, 18:51 от panyra

# 71
  • Мнения: 919
да, ама мъжът ми е на 42, това има ли значение или е рискова възрастта само на майката? Hug
Честно казано,не знам.Обаче не вярвам да се гледа възраста на бащата,поне не съм чула. Grinning

# 72
  • Мнения: 58
Аз родих за първи път на 31 и без проблем си ходех на работа до последния момент. Това по повод,
че изобщо не бях рискова бременност. От известно време се замислям за 2-ро дете, но нещо не мога да
събера смелост, защото скоро навършвам 39 години и се страхувам, че за бебето може да има риск,
а съм и чувала, че е доста голям процента при майки в тази  възраст да се раждат деца със синдрома
на Даун.

# 73
  • Мнения: 801
Преди два дена ходих на изследване за "риска" след 35.
Рискът при тази ми бременност (39 г.) за генетично увреждане и грешки, се равнява на рискът при едно 15 годишно момиче. Същото беше и преди 3 години, когато бях бременна със синът ми.
Положителното при късните бремености е липсата на гадене, а рискът винаги се изследва (което също е +, защото младите майки нито се замислят за това, нито правят изследванията и раждат повечето увредени деца) 

# 74
  • Мнения: 167
Страхът не е добър съветник - какво ще се случи си е божа работа и на 20 и на 30 и на 40. От страх човек може да пропусне най-хубавите неща в живота си, като раждането на дете. Ако пък става дума и за първо, тогава изобщо не разбирам...  Naughty Не пренебрегвам така наречената рискова бременност, но рискът да останеш без дете ми изглежда непоносим.

Общи условия

Активация на акаунт