Отговори
# 45
  • Мнения: 445
Честито бебоче на Witch! Всичко ще се оправи, въпреки малките несгоди!

Зайо, от мен и бебока имаш стиснати палци! Късмет!

# 46
  • Мнения: 488
ЧЕСТИТО БЕБЧЕ A WITCH!

Зайо пожелавам ти всичко да мине прекрасно и скоро да се заърнеш при нас с две сладки зайчета! Успех!  Hug

loranholl много ми еприятно и на мен да се запознаем  Mr. Green Количката е супер. Една приятлка има за нейното детенце такава и е адски доволна, а и аз наблюдавам, че детето се чувства много добре във всички кошове. Много широко е мястото за сядане. Ще се чувства прекрасно детенцето. Със здраве!    bouquet

Аз съм добре. Нямам и контракции даже. Чакам сега визитация да видим какво ще стане, какво ще кажат. Дано поне ми кажат кога ще е секциото. Имам чувството че съм тук от един век.  #Crazy

До скоро   bouquet

# 47
  • Мнения: 21
Добро утро и от мен.
Какъв хубав слънчев ден,само за появата на бебенца!Още веднъж успех на всички,които днес ще се срещнат със своите съкровища.
Адашче,дано разбереш датата,че това чакане.....сигурно е убийствено.И за теб едни палци от нас.
при мен нищо ново,никакви симптоми освен вече осезаемото стягане на корема от време на време,но без болка.Та....чакам все още.
Лек и изпълнен само с хубави новини ден!!!

# 48
  • Мнения: 367
Добро утро майчета.
 Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed за Зайко и за Рали44ка.
Чакаме с вас момичета Hug Hug Hug
WHITCH мерси за разказчето  newsm10 Какви са тези хапчета за разкритие ? За колко време подействаха за да получиш разкритие за раждане? Много ме заинтригува  Hug и аз мразя игли и абокати Sick


А ето намерих малко мнения - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=337980.0

Вариант който ми хареса - хапче за предизвикване + епидурална упойка  newsm10 само седиш и чакаш разкритие  newsm47
Раждане мечта  smile3503


Рали44ка , кой счупи яйцето  smile3503 smile3534

Последна редакция: пн, 27 апр 2009, 08:56 от Felina

# 49
  • Мнения: 8
Честито на всички нови майчета!!!  bouquetЗайче,леко раждане!

# 50
  • София
  • Мнения: 12 228
Безкрайно ви благодаря за загрижеността мили майчета! Hug
За компресите и аз бях чувала, но лекарката изрично ми забрани, защото нямам запушени каналчета, а просто много кърма...
Още от първия ден без проблем извличам по 40 мл от едната, но много боли и едната се разкървави.
За топлите компреси ми каза да внимавам, защото ще стане повече кърмата и ще се чудя какво да правя после...по-скоро лед трябвало да си слагам в моя случай.

За силиконовите зърна - 100% ще пробвам. Вече поръчах да ми вземат утре и чакам с нетърпение да видя какво ще стане, че не ми се цеди и да давам в шише. Предпочитам истинско кърмене.

Аз тъкмо се изцедих и изпратих малкия и е време малко да поспя.
Лека нощ на всички ви желая и ви прегръщам много.  Hug Heart Eyes
   При напрегнати гърди, съветите за компреси, са топъл компрес малко преди цедене или кърмене, и студен компрес между кърменията  Simple Smile
   Извинявай, че питам, но може би съм пропуснала, ако искаш ми пиши, има ли проблем с кърменето при вас и какъв е той. Ако бебчето суче от гърда, не е добра идея да се ползат силиконови зърна. Имаш болки при сукането ли? Ако е така кога се появяват, в началото, по средата или в края на кърменето? Има ли промяна на формата и цвета на зърното преди и след кърмене?
   Много важно за избягване на разраняването е правилното поемане на гърдата от страна на бебчо. Изчакваш хубаво да си отвори устичката, широко и тогава приближаваш бебчо към гърдата. Ако правилно е захапал трябва устичката му да сключва тъп ъгъл и почти цялата ареола да е вътре, като може захапката да е леко асиметрична, тоест отдолу да е по-голяма част от ареолата в устичката, отколкото отгоре. Главичката е леко изнесена назад, така че лесно да може да преглъща, при което съвсем естествено нослето е свободно, а брадичката се допира в гърдата. Ето тук може да се видят клипчета, където хубаво си личи как бебето е поело правилно гърдата и суче добре - http://www.drjacknewman.com/video-clips.asp Например на втория ред първото клипче  Simple Smile
   П.П Видях, други постове от които схванах положението, всъщност другите мами са ти дали много добри съвети. Опитай първоначално само с помпата да изтеглиш леко зърното и след това да сложиш бебчо, ако не става ползвай силиконовите зърна. Тъй като често мамите се оплакват, че се отлепят и падат има едно трикче. Леко ги навлажняваш и обръщаш наопаки преди да си ги сложиш, след това те леко всмукват зърното и се прилепят по-добре и по-стабилно. Успех и пиши как се развиват нещата при вас  Simple Smile

Последна редакция: пн, 27 апр 2009, 09:06 от Aila

# 51
  • София
  • Мнения: 155
в 9.35 по Канал 1 в предаването "Здраве" ще се включи д-р Клара Балджиева - председател на Националното сдружение и педиатрите

# 52
  • Елин Пелин
  • Мнения: 75
зайче стиснати палци и от мен. не остана много и ще се гушкате с бебенцата Simple Smile   newsm06 успех всичко да мине бързо и леко!!!  Hug newsm06

# 53
  • Мнения: 125
Добро утро, МАЙчета!
Пак е сестрата на Идар  bouquet
Влизам да ви покажа снимки на нейното съкровище:


Те са добре. Бобо е много кротичък (пу-пу), само спинка и прави сладки физиономийки Heart Eyes Ради е ОК, възстановява се от секциото, но изглежда много свежа. А откакто Бобо е при нея - и много спокойна Heart Eyes
Праща ви много поздрави на всичките! И казва, че ще се включи, само да ги изпишат (което ще е утре) Hug
Поръча ми специално на Дендри да се извиня от нейно име, че не и е звъннала онзи ден. И да кажа, че може да и звъни спокойно, да не се притеснява.

Хайде, "снесох" добрите вести, мащам се Hug

Последна редакция: пн, 27 апр 2009, 10:29 от Шматка

# 54
  • София
  • Мнения: 155
Идар, баща му на Бобо да не е художник  Grinning като рисуван е  Hug

# 55
  • Мнения: 7
Момичетааа, имам огромната чест и удоволствие да ви съобщя страхотната новина, че zaiobaio е родила в 8:41 бебе Сияна - 2510гр 46см, а в 8:42 бебе Дария - 2460гр. 45см - здрави и хубави, пък и синеоки  newsm44. И трите са добре! Ако имам още вести ще ви пиша!
Хайде, вие сте, давайте!

# 56
  • Мнения: 16
Страхотна новина Ани! Simple Smile
Честито на zaiobaio за двете принцеси - прекрасно ги е отгледала по 2.5 ихаааа Simple Smile Simple Smile Да са и здравички и бързо да се възстановяват всички!

# 57
  • Русе
  • Мнения: 343
Ехаа, влизам, и какво да видя!
Браво на Зайобайо Hug!!!
Да са живи и здрави малките принцеси!!!
Много бързо възстановяване на мама и скоро да са си вкъщи, да се радват на двойното си щастие!!!
  bouquet

# 58
  • София
  • Мнения: 11
Честити зайчета на Зайо, да са живи и здрави, да имат много късмет в живота и много да радват мама и тате!

# 59
  • Мнения: 172
Добър ден и от мен в новата тема!Мадлена  bouquet перфектна си!
Честито бебче на a witch Много да я радва и да расте здрав и послушен smile3525 smile3525
Зайо, честити принцески!Да са ти живи и здрави!Желая ти бързо възстановяване!Страхотен понеделник newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51
Bebzz, newsm59 на патерица и от мен!
Аз все още съм дебела Mr. Green Бебка Рая явно не ще да се вижда с мама Crazy

Общи условия

Активация на акаунт