Отговори
# 30
  • Мнения: 367
Katrinka  и при мен беше така навремето, но си носех силиконови зърна и си ги слагах и така засука дъщеря ми .
Иначе имам много малки зърна и никаква ореола около тях и нямаше какво да захапе.
Кажи на мъжа ти да ти купи от някой по-голям супер или аптека.Десетина лева са и пробвайте.
Изцеждаш 2-3 капки в зърното колкото да намокри и да направи вакуум и после бебо като усети млякото си засуква а от вакуума зърното се издърпва във формата на силиконовото зърно което бебчето засуква.
При мен поне свърши работа.
Успех  newsm10

# 31
  • Мнения: 385
Зайо, стискам палци и аз. Сега се наспи защото утре ще се срещнеш с най-хубавият подарък в живота ти  Hug

# 32
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Катринка, споделям съвета на Надеждата за топлите компреси. Това отпуска гърдите и спомага да се отпушат каналите. Още от болницата се налагах с такива по няколко пъти на ден преди кърмене.
За температурата можеш да вземеш Парацетамол.
Плоските зърна - решението на този етап са или силиконови зърна /във всички детски магазини и аптеки ги има/, или виждала съм едни като помпички, които изтеглят зърното /правят нещо като вакуум и го издърпват, така че бебето да засуче.
Твърдите гърди са също голям проблем за бебчето. За да се облекчи кърменето можеш първо да изцедиш малко, а после да дадеш леко омекналата гърда на бебчето. Когато са препълнени и твърди, гърдите не са много удобни за захапване и сучене.
Скоро бебчето ще заякне и само ще издърпва зърната. То самото може да ти помогне много за кърменето.

# 33
  • Мнения: 87

Честити бебенца на Eva Chavdarova  и на a wich , Вяра и Беборанка! Да са ви живи и здрави бебенцата и да имат много късмет в живота!

BebZz - Честит Рожден Ден!!!Честит рожден ден на патерици и на Лоранхол!!!
Бъдете живи и здрави и ви желая  скоро най-хубавите малки подаръчета да ви зарадват!
Зайче - стискам палци, утре всичко да мине по вода и ще чакаме хубави вести ! Hug

essivessela- мила, добре съм, благодаря ти за загрижеността, просто два дни с мъжа ми не сме се спрели и не съм сядала пред компа. Иначе за разположението на бебка - на нашата мънинка краченцата са от ляво, а гръбчето от дясно. Незнам зали това е проблем, иначе си е главично разположена! newsm78 Я кажете момичета, задължително ли трява гръбчето да е от ляво?!?! Shocked
Момичета да ви попитам има ли някоя от вас болки в китките? От няколко дни ме мъчат страшни болки и подувания на пръстите на ръцете -особено сутрин. Ако има някоя друга мама с подобни болежки, моля да споделя!

# 34
  • София
  • Мнения: 6 133
Добър вечер и от мен!! Мадленка - благодарности за хубавата темичка!!   bouquet За пукането - на мен ми се случи преди няколко седмици, едни странни звуци "изотдолу", които съвпадаха с мърдането на бебо. Така и не разбрах от какво е.
ЗайоFlowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
Честито бебче на уич, да са живи и здрави!!! Simple Smile
kazablanka_v - не че е задължително да е вляво, но се счита, че като е отпред или вляво гръбчето, раждането върви по-бързо и лесно. Аз не мога да разбера нашето бебе как е разположено, утре съм на преглед, може би ще се изясни.
Ние днес, понеже сме умни глави, му хвърлихме такова обикаляне с мъжа ми за да намерим работеща аптека, че аз буквално едва се довлякох до вкъщи. Болки в кълките, в кръста, уморих се, пък и хладно... мани!! Като легнах после, та половин час не съм шавала.  Laughing
П.П. Забравих, Катринка, наскоро научих, че лецитинът помагал при запушени канали, за по-лесното преминаване на кърмата (нещо такова). Първите дни се взимат ударни дози - по 4 на ден, да речем, после се намаляват до 1.

Последна редакция: нд, 26 апр 2009, 22:03 от лято!

# 35
  • София
  • Мнения: 94
Зайо, успех утре Peace
Честито на новите майчета Grinning

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 180
Здравейте. Днес не ми е много добре . Цял ден ми се гади и нали не мога да връщам ... а бе ужас.
Искам да поздравя a wich   и нейното бебче. Много радост да носи на мама и тати.
 А на теб Зайо много стиснати палци от мен . Утре ще гушкаш малките зайчета. Когато имаш възможност се обади за да разберем как си.
Лека нощ от нас и лека седмица на всички вас.

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 340
Зайче включвам се да ти пожелая късмет утре,всички ще сме с теб мислено и ще те подкрепяме.Ще чакаме новини с нетърпение   Peace Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover силно гушшшшшшшшш от мен и бебо  Hug Hug Hug

# 38
  • Мнения: 16
Безкрайно ви благодаря за загрижеността мили майчета! Hug
За компресите и аз бях чувала, но лекарката изрично ми забрани, защото нямам запушени каналчета, а просто много кърма...
Още от първия ден без проблем извличам по 40 мл от едната, но много боли и едната се разкървави.
За топлите компреси ми каза да внимавам, защото ще стане повече кърмата и ще се чудя какво да правя после...по-скоро лед трябвало да си слагам в моя случай.

За силиконовите зърна - 100% ще пробвам. Вече поръчах да ми вземат утре и чакам с нетърпение да видя какво ще стане, че не ми се цеди и да давам в шише. Предпочитам истинско кърмене.

Аз тъкмо се изцедих и изпратих малкия и е време малко да поспя.
Лека нощ на всички ви желая и ви прегръщам много.  Hug Heart Eyes

# 39
  • Мнения: 826
Честито на малките бебоци и на техните майчета a wich, Eva Chavdarova,  Вяра  и Беборанка! Да са ви живи и здрави и много радост да ви носят. newsm51
Бебз честит рожден ден.  newsm59
Много здраве и любов и най-хубавия подарък да те прави щастлива съвсем скоро!

Зайо, стискам палци всичко да мине по-учебник и скоро да си щастлива двойна мама и да ни се хвалиш! Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

# 40
  • Мнения: 849
Мили момичета, още веднъж огромни благодарности на всички ви за подкрепата!!! Броени часове останаха до най-вълнуващото събитие в живота ми. Вие, естествено, ще сте сред най-първите, които ще научите вестите около нас.  Heart Eyes
И понеже не знам кога пак ще съм на линия, искам да пожелая на всяка една от вас леки последни дни от бременността и много спокойно и безпроблемно раждане на всички!!!  Hug До скоро (след колкото и теми да се пада ...  Wink)

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 9
добър вечер, момичета и лека нощ!

минавам само да пожелая на Зайчето кураж и скоро да гушка малките зайчета!!! всичко ще е ОК, когато си позитивна!!! леко и бързо да мине!!!

Лято, благодаря ти за отговора! Мадлен - и аз пуках нощес, чак се притесних, че се почва Simple Smile

Казабланка - радвам се, мила! ще пиша утре - имах някаква инфо да ти казвам, ама сега не се сещам. а за пръстите - не само те, и глезените б олят като китките, и се подувам цялата Sad пия вода, сол не ям, гледах да огранича тестеното и стоенето на крака - засега се търпи. когато е зле, мъжо ме масажира с олиото, с което мажа коремчето - поне малком помага да се разнесе лимфата (хормоните са ни вповече).

лека нощ, момичета! утре и аз ще кача снимчици в албумчето, а няма да се спотайвам както досега  Sunglasses

# 42
  • Мнения: 68
Честито на мама a wich! Да са живи и здрави с бебчето!

BebZz  newsm67 честит рожден ден! Много щастливи мигове в най-скоро време Simple Smile

Успех на всички майчета, за които понеделник ще бъде много важен ден!

Фелинка, специално за теб снимка Simple Smile Приятно ми е да се запознаем Simple Smile
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=284369&pid=11847601

И седмица преди финала купихме червеното ферари (патент на Сиска) за младежа Simple Smile
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11848889
 

# 43
  • Мнения: 857
Честито на мама a wich!
Зайче желая ти късмет днес и всичко да е наред !
И мен ме болят всички краиници,зареди което още не мога да заспя  Tired.
Пукане чувам доста често и все си мисля,че ми се пукат водите и почва раждането   Laughing

# 44
  • Мнения: 147
 Здравейте и благодаря за пожеланията!
 Малко съм назад със съня, затова ще се отчета накратко:
 На 14.04 започнаха да ми изтичат водите, както после се установи вследствие на инфекция. Сигнализирах на лекаря, който ми води бременността и постъпих в болница с надеждата да родя по-набързо. Да, ама не - водите си изтичат, на мен ми бият някакъв широкоспектърен антибиотик мускулно (който даже не подействал), понеже не ща абокат, и така до 20.04, когато с докторът се разбрахме да ми предизвика раждане с таблетки; поради горчивият ми опит от преди, за система не давах да се чуе. И така, слага докторът таблетката и аз си лежа в стаята, където слава богу бях сама. Като започнаха сериозните контракции, започнах да заемам разни облекчаващи пози, после отидох в предродилна зала да питам дали при тези контракции и напъни, които имам, съм напреднала с разкритието, погледнаха ме... и рязко се разбързаха. После с няколко напъна в родилна зала, се срещнах със синът ни. Е, имаше и някои неприятни моменти, като това, че нямах пълно доверие на лекарката, която ме израждаше и реших да не рискувам детето си, та предпочетох епизотомия, но така или иначе аз си имам и от предното раждане, така, че се преживява, важното е, че сме заедно и сме здрави. Изписаха ни на шестия ден, заради това, че малкият се роди по-раничко и беше и на два антибиотика. Сега се учим за живеем всички заедно.

Общи условия

Активация на акаунт