Отговори
# 255
  • Мнения: 616
аз от 4 март нямам 1 лев  Close днес пак ще звъня

за кг вече почти няма какво да свалям около 2 кг ми остават и това без диети и нищо специално да правя  Simple Smile не мога да се нарадвам на стаите дънки  Party

# 256
  • Мнения: 48
 Simple Smile   хубав ден, мами и бебоци!

Чаена, лек да е пътя пред тебе     bouquet    Честита книжка!

Лате
    Hug   разбирам те, мила и много ти съчувствам за емоциите с таткото. Дано не се повтаря, ако пък зачести и ако можеш да не се въвличаш в разправии ще е най-добре и за тебе и за Боил. Минала съм по такъв път и знам какво ми/ни е коствало, та за това те разбирам добре    Hug

Ние вече си имаме високи столче за хранене. Много сме доволни. Даже ми е трудно да кажа кой се радва най-много - дали Йонас, Лили или аз    Joy   жалко, че освен Йонас друг не може да си сложи дупето в столчето    Flutter

ето какво избрахме

http://www.baby-markt.de/HERLAG+Hochstuhl+Tipp+Topp+III+Modell+2 … kl+Kissen+217.htm

За килограмите....ух...и аз съм качила. След раждането бях по-малко кила. Сега съм повече. И аз си мисля, че е от кърменето - нали все гледам да се храня добре и да имам кърма. Но не се притеснявам как ще ги свалям после. Вече веднъж свалях килограми след раждането и кърменето на Лили, та ще се справя и сега. Жалко, че нямам късмета на Еми да не задържам килограми, ама това е положението    Wink

А за самото кърмене - ние продължаваме само на кърма. Напоследък се случва, че Йонас иска да яде по два-три пъти през ноща и после в 6 часа пак хапва и деня за него е започнал. Та тези нощни хранения са ми малко трудни, че много ми разбиват съня и се опитвам с чай да поотложа кърменето за по-късен час. Понякога успявам, а понякога не. Надявам се, когато започнем да хапваме и пюренца да спрем да се храним толкова през ноща    Peace

# 257
  • Мнения: 1 152
Привет!  Grinning

@->-- wild flower
честито столче, много пюренца да изядете в него.  Mr. Green И ние вече си имаме и си го ползваме всеки ден като шезлонг, а много ми харесва, че е на високо и светът е друг така.  Wink И аз продължавам с нощните кърмения 2 на брой, но какво да се прави...няма да се оплаквам.  Whistling

amber
аз вече получих първите майчински по декларациите за март и април /в края на април ми ги преведоха/, сега чакам за месец май парите и вече се надявам да си вървят на време.  Peace И живот и здраве до края на годината ще получавам повече парички.  Mr. Green После колкото даде държавата.

Чаено момиче честита книжка, лека и полека, безаварийна и без посещения в КАТ.  Grinning

Steil
когато започне да прави така моята буба, я изправям изчаквам я да поогледа и да се разсее и започваме отново, понякога се иска доста търпение и настойчивост от моя страна....ох... Crazy Crazy Crazy

И да си ви се похваля, че вчера си поръчах мебелите за спалнята в къщата на родителите ми и сега остава да си почакаме вноса около месец и половина...ух че дълго ми се вижда.  #Crazy

# 258
  • Мнения: 399
Здравейте!  Grinning
Орлинка,благодаря за комплимента!  Hug

Чаената,честита ти книжка!   bouquet
Вчера при Милен Цветков един господин обяви,че ще връща своята или просто няма да я поднови...аз също като него съм на мнение,че ако поне половината от хората,които не стават за шофьори просто не се качават зад волана,драмата по улиците нямаше да бъде толкова кървава!  Peace Това го повтарям от години на всички мои роднини и приятели,които направо насила искат да ме накарат за карам кола-нещо,което аз не мога!!! Имах шоф.книжка...валидността й изтече още преди 2г и през ум не ми е минало да я подновявам!  Grinning Шофирала съм,но бързо осъзнах,че не ставам за тая работа!  Flutter Освен от собствената ми неувереност,ужасно се страхувам от другите шофьори... Confused Отплеснах се...сори  Blush

Еми,щом сте мераклии за второ бебче...успех!  Grinning

На моя Диман навик му стана да спи до късно...тази "сутрин" се събуди в 10:40,а снощи заспа в 21:30!  Mr. Green
След малко излитам на разходка,а всички вас желая прекрасен ден!  Hug

# 259
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Здравейте мами ,

Честити месечинки на порастващите бебоци днес   bouquet !Да са здрави и много щастливи   bouquet !

Еми поздравление за решението за второ слънце   bouquet  !
Аз нещо не се решавам още  Embarassed .Не знам дали ще се справя, имам страхове , че не мога да обичам друго дете толкова колкото Габи , притеснявам се да не правя разлика между децата си.Всички мами казват ,че обичат еднакво и двете си деца и не правят разлика , аз обаче съм се нагледала на случаи , различни от това твърдение и ме е страх  Embarassed .

Чаена честита книжка и безаварийно пътуване   bouquet !

wild flower със здраве и с удоволствие да се похапва в него   bouquet !

Аз да попитам мамите , които имат столчета вече :Коя марка и модел имат регулиране на височината на седалките ?Почти всички модели на Чиполино имат такава опция , но по скъпите столчета като чета виждам , че повечето нямат.

Гледах "На кафе" и се натъжих от фаталния случай с починала родилка  Cry .Да не дава Господ да се случва на никой  Praynig !

Весел ден с много  разходки.

# 260
  • София
  • Мнения: 318
Честито на нашия млад шофьор   car003

Ето един интересен линк за мамите, които са мераклии да си приготвят вкъщи пюретата за бебоците - доставка на био плодове и зеленчуциhttp://gaiaorganic.com/

Дългото пътуване с кола и нас ни поизмъчи  Sad Пътувахме 3 часа. Последният от тях беше кошмарен. Рев и въртене.....нито в стола иска да седи, нито гушната мирясва. Направо ни подлуди малкото дяволче. Надявам се да посвикне, че искаме и до морето да я водим (имаме си баба във Варна и лятото ще се спасим натам)  Rolling Eyes

Чесалката на tommie tippie и на нас не ни върши работа. Купила съм 2 шарени дрънкалки, които стават и за чесане на зъбки и с тях се забавлява.

А за второ бебче ние ще трябва да почакаме  Sad След секцио ми казаха 2 години  smile3555
Еми, надявам се скоро да ни зарадваш  thumbsup

Хубав ден от мен. Ние ще папкаме и после на разходка....

# 261
  • София
  • Мнения: 3
Браво на мамите, които вече са решили, че искат второ бебче! Не мисля, че ще се навия отново, но кой знае, времето ще покаже Simple Smile

Лизи вече си ми е голяма дружинка. Играем си, говорим си, с нея си се чувствам с компания Simple Smile А тепърва ни предстоят най-хубавите моменти- да четем приказки, да рисуваме, да караме кънки и още хиляди други Simple Smile

Днес бях на зъболекар- прати ме на снимка на венеца, че не знаела какво е. Някаква кост, която си расте нагоре?!В понеделник ще видим. Но нямало страшно.

Лизи беше в парка с единия дядо. После ние с другия й дядо отидохме и продължихме разходката всички заедно. Интересна компания с баща ми, свекър ми и Лизи:)

# 262
  • София
  • Мнения: 308
Чаена, честита книжка! Безаварийно шофиране!

И аз имам книжка, ама само си я нося в портфейла Blush И аз като Мимина мисля, че не ставам за шофьор, а и нямам желание да карам. След време може да ми дойде музата. Иначе е голямо предимство, особено сега с малкия.

Еми, поздравявам ви за решението! Успех! Ще чакаме да се похвалиш. Wink

Аз днес купих няколко пюренца и от другата седмица мисля да започваме. Още не съм решила кога, че искам и таткото да присъства и сигурно ще е някоя събота или неделя.

От чесалките и аз няма да взимам, че много се настървява като дъвче нещо подобно и настава един рев.

Лека вечер на всички!

# 263
  • София
  • Мнения: 357
Здравейте на всички!

Днес времето е страхотно, дано все така да се задържи!  Grinning

Мерси за отговорите за акането - аз тамън днес бях решила да пробвам с термометъра в дупето и нашият човек взе че напълни памперса и то като за 5 дена  Laughing Не вярвах. че така ще се равам на пълен памперс. Явно сме в някаква фаза на растеж и се усвоява по-пълно кърмата.

И аз мислех, че не ставам за шофьор, щото много ме беше страх, ама като почнах да пътувам по 1 час до работа и ми опря ножа до гърлото и много бързо се научих и ми премина страха и смея да кажа, че се справям и че съм по-внимателна от доста мъже.

Еми - много си смела Simple Smile И ние много искаме детенце, ама след 3-4 годинки, искам хубаво да се нарадваме на малкия бонбон, да поотрасне той малко, че тогава.

От НОИ и аз не съм получила парички от 15 март, от когато почва да тече молбата за отпукс по майчинство всъщност и се чудя дали нещо с нея има проблем или тия в НОИ се бяват просто  newsm78 (щото за януари парите си ги получих през март)

# 264
  • Мнения: 252
Привет от нас-скитниците.
Чаена честита книжка и леко и безаварийно шофиране!
Еми срам не срам и ние се замисляме за второ. След година може би ....Че като знам малката колко я чакхме не се знае сега колко време ще е нужно.
wild flower Честито ви столче.Със здраве и апетит да си го ползвате.
Steil успех със зъболекаря и дано скоро минат вашите кризи.
За килограмите говорите аз без упражнения съм минус 3 вече.Даже взехме да се притесняваме защо слабея толкова.Но от друга страна аз никога не съм задържала повече от 55 килограма тъй че ми се вижда нормално. Crazy
За НОИ пари чакам от декларацията.(10 март)Внесена е на време със сигурност.Чак вчера получихме известие ,че я връщат,защото на едното място сме забравили да сложим печат над подписа.Тъпанари.След 2 месеца се сетиха. #2gunfire
Честити месечинки на порасналите декемврийски сладкиши

Никола на Цвета пиле
Андрея на Малинка-къпинка
Димитър на Карачевийска
Да са ни живи и здрави и много послушни.
Айде аз ви изнесх една тирада и се оттеглям.

# 265
  • София
  • Мнения: 179
Здравейте мамчета.

Чаена, честита ти книжка и безаварийно шофиране.

Честити месечинки на порасналите декемврийчета. Да са много здрави и послушни.    bouquet
Браво Еми, че толкова скоро след раждането вече мислите и за второ дете.   Grinning

Лека вечер на всички.  Hug

# 266
  • София
  • Мнения: 3
Ние днес цял ден спим. Голяма е поспаланка. И май пак постепенно минаваме в режим на хранене безнерви. До следващия път Simple Smile

След дълъг размисъл, четене и чудене реших да започна захранването на 5 месеца и половина със зеленчуково пюре на ХИП, най-вероятно картоф и раннен морков. Плодовите пюренца после, както и сокчетата. Пак ще говоря с педи на 20 май, когато сме на консултация.

Вчера оглеждахме столчета за хранене и не знам какво трябва да гледам, освен външен вид. Една приятелка ме посъветва да има колелца, по-удобно било, че постоянно го местела. А и кухнята ни е малка, може би ще се налага да го местя насам натам, знам ли.

# 267
  • Мнения: 187
и аз не съм полу4ила и стотинка за май4инство Sad Close Close

# 268
  • Мнения: 468
Привет мамчета! Ние по цял ден пантосваме и нямам много време да пиша. Искам да ви попитам: Препоръчайте ми хубав матрак за кошарката на Галка. Нашата кошара е "Аделина-лукс" .
За НОИ на 28.04 получих превод, но той беше за месец Март, че колежката е занесла декларацията чак Април месец. Днес чаках превод ама нъцки.  #2gunfire Значи те ми казаха че превеждат пари всеки понеделник и в сряда парите са по картите

# 269
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Честита месечинка на порастващите днес декемврийчета!  bouquet

АЗ също имам шоф книжка за авторитет Laughing и предпочитам така да остане.Не  ме бива в шофирането  и гледам да съм само пътник  Mr. Green.
Еми и LLBB Hug,  браво   bouquetИдеята за второ бебе не ми е чужда изобщо и предпочитам да е  скоро ( но трябва да има година заради секциото) .Знам си , че върна ли се на работа едва ли ще искам отново да спирам.Трудно ще бъде , но пък си заслужава.

Wild Flower със здраве и много апетит да папкате Heart Eyes


НОИ сменяха до края на април софтуера и имаше забавяне в плащанията.АКо са Ви коректно подадени декларациите и приети   ,би трябвало да имате пари. Аз на 30.04 получих майчинството си за  целия месец.Предполагам , че около 30.05 ще чакам следващо плащане  newsm78

Ками в понеделник няма как да са превеждали пари , заради почивните дни .Може би другата седмица ще имаш превод.Какво ти пишат на страницата на Нои.

Общи условия

Активация на акаунт