Отговори
# 30
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 723
Karacheviyska аз сутринта говорих със счетоводителката и тя каза, че сменят систамата НОИ-НАП и в момента има големи забавяния, но днес или утре ще приключат и след празниците се очаква да почнат изплащанията в срок.

# 31
  • Велико Търново
  • Мнения: 76
Karacheviyska, моят последен болничен беше до 16 март, и от тогава насам нищо не са ми изплащали  Sad

# 32
  • Мнения: 19
Нина, благодаря ти за информацията. Hug

# 33
  • Мнения: 14
Привет мамчета, ама много сте напреднали, не можах да ви изчета.

Ние вчера бяхме на консултация, за моя голяяяяяма изненада моята кукла удари 7 кг. Цяло кило за 1 месец, а беше почнала да намалява наддаването. Миналия бяхме само +500.

Резултата от моите усилия в захранването. Не съм особено горда. Явно трябва да се внимава и с папкането, не съм насилвала човечето, в никакъв случай, просто си е с добър апетит, жива и здрава да ми е. А хич и не ядем по много не повече от 100-120мл., което е къде къде под нормите за месеците ни. 

На нас много ни се услажда Банановата млечна каша на Хумана и май от там ни дойдоха килцата, та сега ще редуваме, каша - плодово пюренце.  Вече имаме и зелена светлина за кисело мляко.  Днес и забърках една лъжичка с плодовото пюренце, не й хареса, ама ще свикне.

Препоръчаха ни и местни пюрета през ден, но тук вече не съм съгласна и мисля да не се съобразя с това. Жълтък през 3-4 дни е достатъчен за наваксване на желязото. Подготовка за изледванията в края на 6ти месец.

Иначе сме си супер, гладки мазнички 65см и 7 килца. Това е!! А аз си имам още кърма и си папкаме и нощно и дневно време, ама не си признахме на педи, да не ни се кара Wink /за нощното хранене де/.

лек и спокоен ден на всички

# 34
  • Мнения: 12
И аз ще смесвам с кърма кашите, да има нещо познато на вкус първоначално, но със сигурност няма да е нищо на Нестле.  Naughty А и също не искам нищо българско...

Сасано, аз не разбрах кой е коментирал за българските храни, но си мился че не е правилно да обсъждаме по този начин темата все едно никоя от мамите не ги дава...аз лично се сещам за няколко мами които дават пюретата на Ганчев и кашите на Слънчо и смятам, че те биха се обидили с такива коментари. Това, че можеш да си позволиш да купуваш на детето си от най-качествените и съответно скъпи храни на пазара е чудесно, но не всеки може да си го позволи и аз мился, че трябва да бъдем толерантни една към друга!

# 35
  • Мнения: 616
Подкрепям Орлина  Peace

Абелче елдата не съдържа ли глутен, аз знам че се въвежда по-късно?

# 36
  • Мнения: 399
Ани,благодаря! Blush Hug

# 37
  • Мнения: 14
Еми, в елдата няма глутен, препоръчват я след четвърти месец, аз я гледах, но не посмях да я взема, не ми е позната...

Аз купувам пюренцата на Ганчев и нямам оплаквания от тях.  Ганчев, имат и една серия Бебо, които определено са по изчистени и  по- блудкави, Ачето не ги предпочита и затова си папкаме от класическия Ганчев.

Какъв им е проблема на Ганчевите пюренца, не съм разбрала!!??

# 38
  • Мнения: 12
Санчес- няма проблем, мила Hug Всеки сам си решава какви пюренца да дава на малчугана си! Просто ми се иска да не коментираме марките пюрета и каши...обяснила съм защо Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 438
Еми няма глутен в елдата, а хипската каша е също като оризовата без млако, глутен, захар Simple Smile Идеална е за втора каша според мен, мисля втория месец след захранването да я вкарам, че и тя е хипоалергенна: http://www.hipp.bg/?p=products&c=13&id=7

За Ганчев - въпроса е, че съдържат захар, оцветители, модифицирана скорбяла(нишесте), аромати - в съдържанието ги пише. За сравнение с другите марки - сега ще дам пример с Хип, че ми е пред очите - пюрето е без: сол, захар, аромати, оцветители, консерванти, сгъстители, модифицирана скорбяла, глутен (тиквеното е  90% тиква и другото е вода). Т.е. съдържа зеленчука и вода - това, което и вие бихте сложили, ако го приготвяте у дома. А на ганчев не пише колко % е плода в съдържанието - в момента гледам бурканче от пюре със сини сливи.
Та за това става дума в общи линии - че има съставки, които не са препоръчителни за хранителния режим на толкова малки деца, нали искаме да им даваме плод/зеленчук, а не нишесте с оцветител Sad Цената в случая даже не е водеща - за пример кашата Слънчо като цена за 200 гр. забелязах, че излиза по-скъпа от разни други каши - примерно на Хумана Simple Smile
НО не ме разбирайте погрешно, просто аз пред ганчев предпочитам домашно приготвените пюрета Simple Smile В момента просто обръщам по-голямо внимание на съставките, заради алергиите и ми направи впечатление разминаването.
Иначе нямат проблем пюретата - все пак са детски храни и минават съответния контрол. Просто са различни по състав.

А между другото няколко приятелки ми казаха, да не купувам на Нестле пюретата - децата не ги харесвали. Към списъка си добавям и прословутия картоф на Семпер Wink

# 40
  • Мнения: 187
прибрахме се от ДК-ве4е сме 67см и 8 кг  newsm44 казаха ни и на нас 4е може да ядем кисело мляко,ама нещо сякаш не съм много съгласна и за сега не смятам да давам.някоя мама давала ли е кисело мляко

# 41
  • София
  • Мнения: 438
Хм, не са ли още много малки децата за кисело мляко...
Аз навсякъде чета, че след 8-9 месец е добре да се дава. Пък и няма ли да дразни стомахчето много - все пак е кисело  Thinking

Иначе все се каня да ви питам - напоследък като дават рекламата на напитката Нескуик и се нервирам, нищо че обичам прясно мляко с нескуик. Та тя започва как децата като не обичат мляко, могат да го пият с нескуик и ставало по-полезно и т.н....
За мен това е манипулация и внушение на децата, че не обичат прясно мляко с цел да се продаде продукта. Мамите с малко по-големи дечица какво мислят по въпроса. Как реагират вашите деца на рекламата?

# 42
  • Мнения: 187
Хм, не са ли още много малки децата за кисело мляко...


ами и азтова си мисля и затова питам newsm78

# 43
  • Мнения: 1 152
kamelia ilieva всичко ще е наред!  Hug

Karacheviyska на мен вчера ми преведоха първата сума след като свършиха болничните, а тя беше за втората половина на март. Имай търпение. Иначе от НОИ се превеждат парите, но след като се подаде декларацията от работодателя с инфо за цялата фирма и след като са преведени осигуровките.  Peace Срокът е двуседмичен след датата на подаване в НОИ.

abel бързо да се оправяш и да си направите най-страхотната семейна почивка!  Grinning

Орлина не знам дори защо повдигаш въпроса. Моите мотиви да не купувам нищо на Нестле и първоначално да не започвам с български продукти изобщо не е продиктувано от финансови съображения. Нестле като марка повече не може да ме спечели като клиент, темата за тях е обсъждана и коментирана в много блогове и в тези форуми включително. Не бих се доверила и на Ганчев, просто защото в България липсва контрол, а все пак пюрето ще го яде бебе. Същият би трябвало да е и коментарът ти, когато говорим за различните марки колички, памперси и т.н. Ако някой се е обидил от моето лично мнение какво аз няма да давам на детето си, толкова по-зле за него!

# 44
  • Мнения: 464
МАМИ ВЛИЗАМ САМО ДА КАЖА ЧЕ ВСИЧКО С НАС Е ОК!!!!!!!
КАТО СЕ ПО ОПРАВИМ ЩЕ ВИ РАЗКАЖА ПОДРОБНО.

Общи условия

Активация на акаунт