Отговори
# 15
  • Враца
  • Мнения: 166
Добро Утро и от нас. Моите деца ядат безмлечната каша на Милупа, като я разтварям в АМ (което м/у другото според мен има ужасен вкус), така че мамите които кърмят спокойно могат да я разтворят в кърма. Също така понякога слагам и малко плодово пюре, за да е по-сладка, но ми става на бучки така, не знам защо.
soffi, ще се радвам да разменяме опит с близнаците. Ти започна ли захранването и ако да как ги храниш - заедно или по отделно. Много ми е гадно когато единя яде пък другия го гледа.

# 16
  • Мнения: 551
Добро утро и от нас  Hug
Нина   bouquet
Ние сме вси по разходките, но ви чета редовно. Не се включвам по въпроса за захранването, защото още ми е пълна индия и по добре да си мълча от колкото да изтърся някоя глупост  Laughing
Имам един въпрос пак относно захранването: кашата каква трябва да бъде млечна или безмлечна, защото аз мисля да захраня с оризова каша, та се чудя каква да е  newsm78 А относно марката мисля да е на Нестле  Peace
Честита месечинка на сладурковците  Hug

# 17
  • Мнения: 399
Здравейте!
Нинка,  bouquet!
При нас всичко е нормалничко! Grinning
За лъжичките - сменила съм поне 10 (с каката,де) и съм най-доволна от най-най-най-обикновените лъжички на Хип - мисля,че не се продават-на мен ми ги даваха като бонус при покупката на пюренца!  Peace
Аз все още не съм започнала да захранвам и сме само на една вечерна порция кърма! Rolling Eyes
Вчера са първи път излизах САМА с бебо в количката и какичка за ръчичката! ooooh! Голям зор видях,трудно ми беше най-вече пресичането на улиците,дъщеря ми е много послушна,но все пак очите ми бяха на 200 и след два часа прекарани навън адски ме заболя главата (а това ми се случва изключително рядко)! Сега обмислям пак да си причиня същото  Laughing ,защото времето е чудесно и е грехота да си стоя у дома!  Rolling Eyes
Хубав ден! Hug

# 18
  • Мнения: 1 152
Привет!

Аз съм болна и сега пия чай  Tired дано не заразя и малката. Така съм сополива, кихам и ме боли главата. Пазете се, мами!

И аз ще смесвам с кърма кашите, да има нещо познато на вкус първоначално, но със сигурност няма да е нищо на Нестле.  Naughty А и също не искам нищо българско...

Защо и тук не е хубаво времето, но да се надяваме на слънце следобеда!  Grinning

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Здравейте мами

Орли siseto84  Hug

Светле аз нищо не бях чела или чувала.Майката , която ми я подари ми го каза.Аз съм на същото мнение като теб , но исках и вас да чуя , иначе тя има две дечица , но по-големи и не посмях да изкажа съмнение пред нея  Embarassed.Ще си е сувенир за Габи  Hug !

Мимина малкия мъж е порастнал много и се е променил  Heart Eyes много !Страхотна снимка  Hug !

Весел ден   bouquet

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 10:42 от rrhh-Ани

# 20
  • София
  • Мнения: 608
Добро утро!  Hug

Ние бяхме на консултация миналата седмица - Албена е станала 7 кг и 65 см. Все още е само на кърма, но от няколко дена й давам малко плодово пюре сутрин между кърменията.

За лъжичките - взех в началото силиконова, обаче бебка направи физиономия все едно ей сега ще повърне... Сега е с обикновена пластмасова, мъничка. Няма проблеми с нея.

Мисля от другата седмица да започна със зеленчуково пюре, така каза педиатърката. Ще замествам с него обедното кърмене. Мисля, че е нормално да започна със захранването, не съм привърженик на дългото оставяне само на кърма (това е лично мнение, надявам се да не предизвика спорове  Hug)

Аз много обичам да излизам с двете хлапета на разходка. Боби много слуша като е с бебето.

Сребърна лъжичка нямам, но идеята за сувенир е страхотна!  Peace

Нинка,   bouquet

Весели празници на всички!

# 21
  • Мнения: 468
Ето ни и нас. От два дена не съм на себе си заради изследванията, които ще ни правят днес. Дано не е това което лекарката записа като диагноза  Praynig . След малко тръгваме и като се върна ще пиша. Иначе аз давам на Галка безмлечна оризова каша на Милупа, като я разреждам с кърма. Първо я направих с вода, ноне я близна сега си хапва с апетит. Лъжичка използвам или метална или пластмасова на Нестле, че моята мадама е с претенции от време на време не иска пластмасовата и след това металната.  baby_neutral
Лек ден и приятни разходки

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 11:59 от kamelia ilieva

# 22
Здравейте, момичета!
Аз май взех само преди празник да влизам, че да ви пожелавам приятно изкарване ...  Embarassed Но то е нормално, в хубавото време е най-важно да сме навън, а дечицата да си вземат въздухчето  Grinning!
При нас последният номер е да се завиваме през глава. Но понеже е смела девойката, не се паникьосва и си стои така. Вчера утихна по едно време, помислих,че е заспала, а като отидох да я завия, я намерих пак презглава, но тя самата вече беше червена като домат ... Изкарах си акъла, а тя се смее ... И сега час по час припкам да видя дали е добре. През нощта си спи в торбичка, за да няма какво да си нахлупи на главицата, но с тази торбичка вече започва да й става топло. Мисля да проверя какви летни торби за спане има на пазара, но като нищо може пак от ибей да й купим - хем по-евтино, хем са по-красиви ...
Всички декемврийчета виждам, че се разхубавяват не с дни, а с часове направо. Нека са ни живи и здрави!
Хайде, стига за днес. На всички желая весели празници, а на Георги-тата и Герганите - да са здрави, засмяни и само късмет да им носят красивите имена!  Heart Eyes
Нинка, страхотна си   bouquet!
Ками, стискам ви палци!  Praynig

# 23
  • София
  • Мнения: 318
Kami, мила стискаме палци всичко да е ок   HugPeace Hug

# 24
  • Мнения: 19
Момичета, да ви питам за майчинските. Болничните ми бяха до 22 март и ми ги плащаха редовно. Последно изплатеният ми болничен беше на 31 март. Оттогава нищо не са ми плащали. Всъщност кой трябва да ми плаща майчинските пак НОИ ли. Шефът ми каза, че са подали документите навреме и всичко е наред. Не са ги връщали за нередности или нещо подобно. Къде трябва да звъня, за да питам какво става? И на вас ли ви ги бавят така.

# 25
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Записче и отиваме да нападаме пюрето от праскови. Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 438
Ками стискаме палци да се върнете спокойни и доволни Simple Smile

Иначе Сасано и аз съм полу-болна  Confused заболя ме вчера през нощта гърлото и от вчера сутринта съм на хомеопатични най-различни, че... Ние нали в петък пътуваме за Гърция, и ми идеше да се самонабия  #Cussing out Дано се оправяме бързо  Praynig

За кашата - в кърма ще я разтварям (мисля с кърма и пюренцата в началото да смесвам или с нея да правя домашни), но си мисля, че като я добавя кашата в кърмата и не ми е ясно какво ще стане с вкуса   newsm78  Но здраве да е, имам още време да се порадвам на 'лесното' кърмене Wink пък после ще се борим  Mr. Green
Другото което реших, е че няма да замествам хранения - ще давам кашата и пюретата след кърменето. Хем да свиква с новите вкусове, хем да продължим кърменето максимално дълго И поне за лятото да ми е лесно Simple Smile

Сребърните лъжички се ползват от едно време, защото среброто има антибактериални свойства (съответно и сребърната вода). Та за едно време това е било голямо предимство. Сега мисля, че не е наложително Simple Smile Иначе и на нас ни донесоха - сребърната лъжичка, с която е бил хранен нашия тати  Rolling Eyes Whistling Но не смятам да я ползвам Wink
За кашите - безмлечна и без глутен трябва да е първата каша (Гевито питаше), а пък може да се разтваря в кърма или АМ. най-лесно се приема оризовата - такава знам, че е на Милупа и на Хип, аз имам и на Блевит Плюс оризова, но се оказа, че тя има захар, затова ще я оставя за малко по-късно. След оризовата взех и от елда, мисля да я дам като втори вид каша.
Аз и за каши и за пюрета разглеждам кои фирми имат Био и хипоалергенни - смятам за началото, първите поне 2 месеца да давам такива. За сега ги разучих на Хип и Сънвал, предстои да разуча и другите австрийски/немски - аз на тях имам доверие, че там поне контрола е сериозен. А като попораснем и други ще включвам. 
Аз да си призная, през бременността нали много ми се изнежи стомаха, та за закуска си хапвах пък и сега си хапвам на Слънчо кашите.  Embarassed  Много са ми вкусни, но са и много сладки - иначе си има без глутен и безмлечни, но с тази захар определено са за по-късно.

# 27
  • Мнения: 19
Ками,стискам палци всичко да е наред.Преди година на тази дата видях  EFPи година по късно съм най-щастливата майка и съпруга.Вчера на Криси биха последния Пентаксин всичко мина добре.Вече е 7,300 кг и 64см.След сокчетата,плодовите пюренца,този месец идва ред на зеленчуковите пюрета.Относно захранването аз изцяло се доверих на педи,следвам нейните съвети.Съвсем скоро и Криси ще се "обзаведе"със две чисто нови зъбчета(почти са избили).Лек ден от нас на всички декемвриичета!

# 28
  • Мнения: 187
ние след малко ще ходим на ДК и по късно ще се от4етем.
Ками,стиснати палци имаш и от нас дано вси4ко е наред
лек и усмихнат ден на вси4ки мами и бебоци и приятни разходки,аз днес ще се разхождам сами4ка 4е и брат ми и пиятелката ми са заети   Confused

# 29
  • Мнения: 2 149
Здравейте, мами!
Днес на бебе Дидо му бяха 2 новите неща - обърна се по корем сам, само ръката си заклещи, та овика орталъка! И яде първия си варен картоф!  chef Свераих стари картофи и му намачках една супена лъжица, плюс кърма стана рядка каша - малко му беше странно, но нали бе гладен, та го изяде малко по малко, после и цица получи и сега спи. Отделила съм му в една кутийка за утре да има отново. Надявам се да му понесе.
Втора нощ спи като пън - печката шуми, а той за вечеря оплучава 100мл кърма+30 мл преварена вода+ 4 лъжички АМ и това меню го засища 100% Joy

Общи условия

Активация на акаунт