Идеи за сватба

  • 10 772
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
не ми се спори с теб, защото знам, че си като масло над вода  Wink

ти си представяш горяща градина,
а аз си представям през 5 минути как някой се проска като пран чаршаф,
спънал се в някой кабел за тези лампички  Joy
и да знам има как да се обезопаси, но същото важи и за свещите, нали  Wink

аз предпочитам свещи,
винаги могат да се сложат във фенери и да се избегне огнената катастрофа,
която обрисуваш  Peace
просто са по-естествени и романтични Peace

# 16
  • Мнения: 2 229
Свещичките в стъклените чаши са много хубави и изглеждат стилно.
Тези с фунийките са меко казано грозни и хич не отиват на сватба.. Sick

Според мен, не прекалявайте с балоните, сложете повече цветя и никакви хартии, ленти и т.н. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 4 380
не ми се спори с теб, защото знам, че си като масло над вода  Wink

ти си представяш горяща градина,
а аз си представям през 5 минути как някой се проска като пран чаршаф,
спънал се в някой кабел за тези лампички  Joy
и да знам има как да се обезопаси, но същото важи и за свещите, нали  Wink

аз предпочитам свещи,
винаги могат да се сложат във фенери и да се избегне огнената катастрофа,
която обрисуваш  Peace
просто са по-естествени и романтични Peace

Навлизаш ми в територия която ми е и професия, така че не можеш да ми опонираш с абсурди. Безопасност преди всичко.

Има екстериорно осветление което е без кабели, както и изкуствени свещи за подобни цели.



Може да не е най-евтино решение, но може да се намери евтина алтернатива без компромиси с безопасност.

# 18
  • Мнения: 4 380
А декор на двора с новогодишни лампички винаги е ефектен и ако е направен както трябва никой няма да се спъва.



Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 23:51 от xenia

# 19
Идеите ви са прекрасни.Дайте някой предложение за ястията... newsm78

# 20
  • Мнения: 940
Видях,че в този форум има само готини хора и реших да се допитам до вас за малко идеи за сватбата ми.Понеже ние трябва да си я правим сами,родителите ни не могат да ни я поемат,трябва да е възможно най-скромната.Няма да има ресторант,а нещо като градинско парти в нашата къща на двора.Църква също няма да има,но това защото младоженеца е против.Все пак ще се съберем към 30-ина човека някъде и аз хал хабер си нямам какво да им сложа на масата и въобще колко пари ще ми трябват.Много ще съм благодарна за всякакви идеи за празненството ни,защото аз не съм много по тези работи-нямам голямо въображение.И благодаря предварително на всички  smile3525

И аз си мечтах за такава сватба с градинско парти в двора на нашата къща. Обаче плановете се промениха, когато родителите ма мъжа ми (бъдещия) решиха, че искат да поемат сватба за около 30 човека.
На масата сложи хапки, соленки, има много идеи във форума. Даже имаше и снимки, аз си бях измислила всичко. Наемете си диджей, не вземат много пари--около 150 лева,но правят купон.
Сега ще сме в ресторант 33-те Стола, и е доста евтино--по 30 лева на човек е куверта. Не мисля, че ще е по-евтино ако готвиш у Вас. (е, може малко, зависи колко неща слагаш).
Ето идеи: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=297162.0;all
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=379328.msg10473978#msg10473978

Успех! Кога е датата?

# 21
  • Мнения: 4 380
И аз това си мислех, че те кувертите реално си покриват стойността на продуктите. Може да икономисаш евентуално ако имаш прасета и агнета от село или разпределиш готварските задачи по част от родата. Grinning Но определено менюто може да стане много по-добро отколкото в ресторант.

Менюто би зависело от това дали се планира само коктейлно парти на шведска маса (мисля че не е добра идея) или с маси и пълноценно хранене.
Иначе за кулинарни идеи- в готварския. Wink

От себе си мога да ти предложа плодова салатка. Wink

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4704117

# 22
Сватбата е на 14 юни.Има около месец и половина до тогава,а реално даже и халките не сме си направили още  Grinning.Но иначе сме си оправили работите по ритуална зала и покани.

# 23
  • Мнения: 940
Сватбата е на 14 юни.Има около месец и половина до тогава,а реално даже и халките не сме си направили още  Grinning.Но иначе сме си оправили работите по ритуална зала и покани.

Първо един съвет от мен. Можеше да спестите от покани. Ние така направихме. От храна обаче няма да спестим. Поканили сме само най-близките си, и знам, че ще ми купят големи подаръци. Разбира се, у Вас храната може да е доста по-добра. Аз мисля, че може и на кетъринг фирма да се довериш ако имаш желание, но и там са доста надути цените.
Украса, маси, столове и осветление можеш да вземеш под наем. Ако си от София, в Сватбен център-Младост дават такива неща под наем на разумни цени. Все пак, предполагам, нямаш столове за 30 човека.Не е разумно да ги караш да стоят прави, макар това сега да е много модерно.  ooooh!
Аз бях планувала всичко, но както в повечето случаи, нещата просто не се случиха...Аз си ги представях нещата така--маси и столове, диджей, украса--всичко това в двора ни, а храната да е предястия,салати на шведска маса+основно за всеки. Тортата е ясна.
Пожелавам ти успех.

# 24
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Направи си поканите - ще са много по-хубави от готовите, и винаги можеш да добавиш или поправиш -  също цветята на за масите и своя букет, не забравяй да забодеш цвете на ревера на младоженеца.
Подсигурете хубава музика и добра храна - не е необходимо да е супер изискана и или супер обилна Simple Smile сухари с хайвер е достъпно и много вкусно предястие, което открих точно на сватба Wink Ако има кой да помогне или поеме готвенето, направете го вие - освен цената, ще спечелите от качеството Wink , а и 30 души не са много.
Същото важи за тортата - в нормални торти - не са много Wink, или 3 дузини малки кексчета, ще бъдат много елегантни и лесни за изпълнение.
Свещи, ако е вечерна сватба. Колкото и да са симпатични ел. идеите едва ли ще са ти в бюджета и съответно общия стил.

Помислете за щафери ако има подходящи мъници Simple Smile и помолете родителите да изберат подходящи светли дрешки. Съответно булката може да е в семпла "градинска рокля" - по-скоро ненатрапчиво елегантна, отколкото царствена Simple Smile

Напишете имената на гостите на малки картички, лично. Едва ли някой ще разбере , че не сте платили на сватбен агент, а и ще бъдат поласкани.

Ако пестите пари, можете да си спестите официалностите в съвета и просто да подпишете със свидетелите, а гостите да дойдат направо на партито. Ние направихме така и дори в друг ден, но се и венчахме, и съответно гостите дойдоха на венчавката. Допълнителния бонус, заради който го направихме ние - по-малко време, по-малко натоварване в деня на сватбата, а и аз после отидох директно на работа и ползвах дните полагащи се за брак след брака, но преди венчавката. При вас, евентуално за готвене и украси, ако още има такава възможност и се разберете.

Последна редакция: пт, 01 май 2009, 20:17 от арт мама

# 25
  • Мнения: 22 434
Ето някой идеи за градинска сватба, за някой от тях зависи с колко място разполагаш. )))
Според мен е добре да заложиш на добре украсени и аранжирани маси, със сигурност ще направи впечатление. ))))
Ако ще е вечерна също можеш да украсиш дърветата (ако има такива), или самата къща със светлинки.


нещо красиво
още идеи
светлини

Общи условия

Активация на акаунт