Бъдещи мами - *Юли 2009* - Тема 35

  • 14 798
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • Кърджали
  • Мнения: 10 228
Да се включа в новата тема. Не че имам май какво да кажа  Simple Smile
За количката и аз още не съм я избрала. Като съм се разхождала съм оглеждала различни модели. Хубавото той да се каже, че няма как да се засия към някой доста скъп модел, защото тук май такива липсват. Пък и да имаше, няма да има как да си го позволим.
И легълцето виси неопределено. Едно приятелско семейство още като разбраха, че ще си имаме бебче казаха, че ни дадат да ползваме кошарата на тяхното момче. Че то тъй и тъй не я ползвало по предназначение. Майка ми беше казала, че тя ще купува кошарката, и дори ме беше питала каакъв модел си харесвам. Какво ще правим не знам, последно с нея говорихме че ако ползваме кошарата на тези приятели, тя ще ни купи количката. И това ме устройва, поне за тези две неща няма да мислим с мъжо  Laughing
Днес май за първи път усетих контракция. Както си седях пред компа почувствах нещо като стягане в корема. Не мога да го опиша точно... Абе дали просто не си търся повод да се панирам без време.  Rolling Eyes Май трябва вече да се кротна.  А миналия ден с майка ми си говорехме, че ако малкото прилича на баща ми току виж се пръкнало в седмия месец.
Сега съм се замислила и за друго. Май месец е месец на баове, а мъжо има двама племеника абитуриенти. И двамата трябва да се посетят, а баловете им са в два последователни дни, което означава че ще падне лудо пътуване - до Лъки и до София. А аз тогава ще съм края на седмия месец. И май ще се наложи той да ходи, а аз да си остана в къщи. Не че искам така, ама мъжлето го е страх от толкова пътуване да не се случи случка... А като се позамисля и на мен ми се вижда леко рисковано. Другата седмица трябва да поразпитам и лекаря. Ако каже, че има и минимален риск - другите ще празнуват, а аз ще си седя в къщи.

# 16
  • Мнения: 76
Запис и от мен, че току виж сте изписали темичката Hug

Започвам с новините около мен! Днес бях на преглед при Сигридов!! Бебка е вече 1800гр и върви с две седмици напред! Направи нещо, което било изключителна рядкост и в практиката на Сигридов се случвало за трети път - отвори си очичките и то два пъти Party Party Толкова се развълнуваха, а и док също, че реши да ми я запише на диск и ми го подари Party Като цяло всичко е наред!! Шийката също!!!  Лених на мен ми я измери през корема и ако там не се вижда добре или има съмнения, че е скъсена, тогава се мери вагинално!! Това което ме изненада е, че бебка доста шава - не спря през целия преглед, а аз нищо не усещах! А и по принцип не я усещам много, да не кажа, че през деня почти никога, а основно вечер и то много рядко и  много слабо! Така, че искам да успокоя всички, които не усещат бебчетата често и НЕ СА С ПРЕДНА ПЛАЦЕНТА Naughty (аз не съм)!!!!
Обсъдихме и раждането - моята болна тема (иска ми се да родя нормално, а всички настояват за секцио). Сигридов каза, че е абсолютен привърженик на нормалното раждане, но за мен се обоснова така - Слаба съм, с малък таз и съм спортистка! Едно нормално раждане би било игра на руска ролетка  Shocked - много трудно и с много рискове! Става дума за раждане около термин, когато и бебето ще е големичко, както е тръгнало да се развива! Ако обаче тръгне да се ражда в 36-37г.с. ,тогава вероятно няма да има причина да не мога да родя нормално. Каза ми, че преди, когато е израждал, когато дойдела жена като мен да ражда нормално и буквално му настръхвали мартинките Joy Joy Д-р Лазарова, при която всъщност ще раждам, последния път и тя ме пита - още ли ще раждаш нормално Crossing Arms И така се съгласих с тях и ще раждам секцио, пък ако бебчо реши по-рано да излиза, ще си излезе нормално Peace

Честито на Марулка и Виржинити за новите придобивки!!! Да си ги карате със здраве и безаварийно!! Peace

Марулке и аз не никакви пия витамини!!!

И аз съм в списъка за всичките лекции на 9 месеца за месец май Peace Ще се запознаем с доста от вас Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 423
За тия тонове,и на мен ми ги пускат всеки път ,но по малко.Не трябва ли поне 20-30 минути да се запишат как са ,за да могат да направят разлика,ако има нещо обезпокояващо?

# 18
  • София
  • Мнения: 1 635
Хехех.. аманитка, приятна разходка и шопинг.

Аз си оставам в София за почивните дни. Ще се наспя...  Mr. Green А в понеделник ще ходим да поръчаме ламиниран паркет за апартамента и евентуално врати, ако работят. Утре сигурно ще се разходим да видя как е станала банята и плочките в кухнята. Имам да пазарувам и разните му там неща по банята - закачалки, поставки за тоал.хартия, сифони за мивките, изобщо всичко за да добие банята завършен и удобен за ползване вид.

На мен ми мериха тоновете на последната ЖК. Нямаше как да гледам в екрана, но ползваха стандартния ехограф с една кръгла приставка (не тази, с която док гледа бебето) и се чуха ударите на сърчицето, а и явно апарата измери, защото цялата процедура беше някъде около 10 сек. Иначе може докторите да ви мерят пулс всеки път, когато ви гледат на ехографа като част от процедурата без да са казали.

Момичета, аз май съм доволна от ортопедичните стелки, които си взех. През деня като ходя ми натискат свода и усещам лека болка, но сега като се разхождам с обикновени чехли из къщи, понякога направо имам чувството, че ще ми се скъса нещо в свода на левия крак.

И аз съм си харесала количка, но засега не мога да я намеря на старо, а нова ми се струва твърде скъпа. Ще търся още и ако изкочи добре, ако не.. ще търся други варианти.  newsm78 А креватчето, още не мога да го реша.

джиджито, я не му се навивай на раждането. Важно е бебчето да се роди живо и здраво, а как точно няма голямо значение. Една от колежките ми разказа, че на третия ден си е взела бебето и си е тръгнала от болницата след секцио. А и ти, както казваш си спортистка и сигурно ще се възстановиш много бързо.

Миме-то, мисля, че в момента само му мерят пулса на бебето, за да видят дали е в норма за седмицата, в която сме. А, по-нататък ще се мерят тонове по-дълго време.

# 19
  • Мнения: 7 263
Шийката също!!!  Лених на мен ми я измери през корема и ако там не се вижда добре или има съмнения, че е скъсена, тогава се мери вагинално!!

ДжиДжи мерси  Peace, аз на 08.05 съм при Марков и със сигурност ще се поинтересувам за шийката, досега не съм се сещала да питам, но по принцип д-р Георгиев, при който ходя на консултации е много внимателен и прегледите му са детайлни, така че ако имаше нещо обезпокоително би го споделил.
Колкото до раждането - принципно спортистките раждат една идея по-трудно \ парадоксално, но факт - именно заради стегнатата мускулатура\ особено ако не са запознати с техниките на дишане и това как се процедира по време на раждане. Аз също имах тежичко първо раждане, но пък сравнително кратко пак благодарение на тази мускулатура. Така че живи и здрави да наближи повечко термина, пък лекарите по-добре знаят кое е по-добро за нас и бебовците в конкретния случай.
Миме мисля, че доста по-кратичко ги записват тоновете. Не съм засичала, но някъде не повече от 2-3 минути.

# 20
  • Мнения: 76
В крайна сметка това е важното - живо и здраво бебче, пък секцио или нормално все ще излезе това бебе Mr. Green  Peace

Леле като ви слушам с тия ремонти и се връщам година назад и направо ми става лошо, ако сега трябваше да се върши всичко ooooh!

# 21
  • Мнения: 7 263
Леле като ви слушам с тия ремонти и се връщам година назад и направо ми става лошо, ако сега трябваше да се върши всичко ooooh!

тъкмо това и аз си мислех, а при нас ще е неизбежен ремонта.... Но по всичко личи, че бебо ще се роди преди да почне офанзивата, така че няма да го мисля отсега. Въпреки това тръпки ме побиват при мисълта за майстори .... разправии.... и финанси  ooooh! Tired

# 22
  • София
  • Мнения: 1 635
Е, то аз нямам чак толкова много работа по ремонта .. ходим по магазини, набелязвам, спорим за цената и купуваме. Останалото го правят майсторите, а двамата с любимия си делим контрола, доставките и ако има нещо допълнително да се направи. Като свършат всички майстори, мисля да викна една фирма да почисти основно и сме готови. Така или иначе нямам никакви мебели и ще ги набавяме малко по-малко. Преди да се нанесем ще ми трябва само спалня, бебешко легло и един гардероб.

Лених, от всичко ограничените финанси и разпределянето им са най-гадната и досадна работа. Айде, че и аз ставам досадна Simple Smile Лека нощ и целувки на всички.

# 23
  • Мнения: 32
Я, нова тема. Днеска се събирахме по женски, както обикновено и моята приятелка си е взела страшна количка и сега се побърквам, искам такава. На Х- lander е. Наша позната има такава и я бутах, върви сама и не усещаш и една неравност.
 Весели празници на всички и лек път.

# 24
  • Мнения: 76
Е, то аз нямам чак толкова много работа по ремонта .. ходим по магазини, набелязвам, спорим за цената и купуваме. Останалото го правят майсторите, а двамата с любимия си делим контрола, доставките и ако има нещо допълнително да се направи. Като свършат всички майстори, мисля да викна една фирма да почисти основно и сме готови. Така или иначе нямам никакви мебели и ще ги набавяме малко по-малко. Преди да се нанесем ще ми трябва само спалня, бебешко легло и един гардероб.

Точно това имах предвид, но в едни момент става изнервящо - особено спорът и разправиите с майсторите ooooh! (зависи де, има и свестни Peace) А за фирма за почистване - ако нямаш никоя в предвид, мога да ти препоръчам - аз съм много доволна от тях Peace

Я, нова тема. Днеска се събирахме по женски, както обикновено и моята приятелка си е взела страшна количка и сега се побърквам, искам такава. На Х- lander е. Наша позната има такава и я бутах, върви сама и не усещаш и една неравност.

Не се сещам коя е тази количка, но дано си я купиш щом ти харесва Peace

# 25
  • Мнения: 179
Охх, то и аз уж не правя ремонта, а майсторите, ама и аз вече станах майсторка  Mr. Green.Мъжо въобще не го вълнува и не иска и да стъпва докато не стане.Оставил е всичко другите да правят, но аз се размазах да обикалям магазини и да поръчвам обзавеждания както и от чужбина сме поръчали.А и едната ми дружка ми помага много тъй като се занимава с интериорен дизайн и разбира много, дава невероятни идеи.Фирмата за почистване също съм я предвидела, надявам се към юни месец да сме напълно готови.Половината мебели ще пристигнат тогава.Ама после на новичко ще ние много хубаво Wink
Djidji- и на мен с първата бременност ми препоръчаха секцио заради малък таз, предна плацента и спортистка.Тогава и разбрах, че при спортистите по трудно протича раждането е запънах се исках нормално, но спомените са още в мен каквото преживях.Не искам да те плаша, но наистина нека лекарите преценят на място ,хем малката се роди 2.700 те и затова ме оставиха уж нормално, а за по голямо бебе сигурно не бих издържала ooooh!.Наистина най важното е да се роди живо и здраво не го мисли толкова.

# 26
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен!  bouquet И на мен ми казаха,че шийката ми е скъсена и,че била 12мм,каквото и да значи това newsm78!На всичкото отгоре контракциите ми не били от хубавите!И като добавим и това,че бебето е седалищно от доста време и така си си стои и резултата е-в къщи,магнерот,почивка и това е!

# 27
  • Мнения: 9 063
Като си спомня и аз какъв ремонт изкарахме, направо ми става лошо...единственото успокоение в случая е, че после като свърши всичко, усещането е страхотно Grinning така че ремонтиращите да си дават кураж и да се поддържат с тази приказка Hug
Грация - разби ме с разказа за казанчето и горещата вода ooooh!

За меренето на тоновете - на мен още не са ми, но идния петък съм при док, ще видим тогава. Едни казват, че не се поема от касата, други казват, че се поема - май пак всеки си прави каквото иска Tired

Сандра - такова пътуване ще те разсипе, аз също съм канена на абитуриентка, в Смолян, но няма да ходя, а пътят е сравнително лесен и добър. До Лъки - не ми се и мисли по онези дупки и завои как се изтърпява, ние там имаме апартамент и ходихме чат пат, като на вила - ама скоро не съм си и помисляла Crazy
Мамбинка - пази се, както и всички останали - мъничко остана, да не се осираме на финала баш Laughing
Радина - за кашлица не знам какво можеш да взимаш, ама дано ти мине скоро, че е много мъчително да се кашля и напряга в това състояние.
Аманитка - меренето на тоновете е различно от Доплер, да. Между другото - не знаех, че и неболезнените контракции са опасни Rolling Eyes На теб пожелавам да се насладиш максимално на шопинга Heart Eyes А колкото до парите от свекитата - радвай се и на толкова, пак е нещо Hug
Цветен прашец - разбрахме се в крайна сметка, да, тази е количката, мисля, че няма да съжаляваш, ама хич Grinning
Евди - почивай си, 12 мм е наистина доста скъсена шийка, пази се Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 6 110
Момичета,пожелавам ви весело изкарване на празниците!Лек път,на тези,които ще пътуват;успешен шопинг,на тези,които ще пазаруват;кадърни майстори на ремонтиращите! HugНека тези дни бъдат спокойни,усмихнати и пълни с хубави емоции! Party
Ние отиваме някъде близо до Пловдив и ако има интернет в хотела и ни остане време,ще помоля пловдивските момичета за инфо за местните бебешки магазини.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 893
уф...пуста криза...май доста хора са обхванати от стегнация Rolling Eyes
ходих в два магазина днес...всички ме оплюха и нахокаха,само дето не ме линчуваха , че съм се замислила за Бертони-то Blush
ко да праиш - всеки според чергата, а наща в момента доста се е свила Confused
не съм виждала Чиполино Перфекта втора ръка, иначе бих си взела...в момента обмислям варианти пак...ако евентуално не успеем да съберем пари за нея...

Аман , преди две години си пазарувах без да се замислям изобщо за цени... а тогава взимахме ВСИЧКО, сега за едната количка съм се затръшкала сякаш световния мир ще решавам ooooh!
айде да се маха тая криза,че нямам нерви вече #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт