КГО2008- 1-ва

  • 15 577
  • 442
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 817
Мананка, благодрая за пожеланията, предния път си направихме страхотна разходка в гората на чист въздух, надявам се и сега да е хубаво времето за разходки. А пък в Зоологическата от кога се каня да отида ... много е приятно, а ми е и сравнително близо.

Днес нямаше как да дойда на срещата, че му удавихме един сън с бебка от 11 и нещо до към 12.40 ч. Но съм За среща в Южния парк или Зоологическата градина.

Аз бих се радвала да се захвана с оформянето на първа страничка, ще ми бъде изключително приятно, но не знам точно кога ще мога да я свърша тая работа.  Hug

# 391
  • Мнения: 899
Аз имах две албумчета в общия в снимка.бг. Едното беше изтрито, а другото с покупките за беба си стоеше. Не знам какъв е бил гениалния замисъл на извършителя, но си самоизтрих и него. Като ще е гарга.........
Гледах Гала. Страшна трагедия, но не това ме провокира. Изумявам докога в нашата татковина ще се приема за нормално лекарите да се държат грубо и арогантно с пациентите и близките им. И ги оправдаваме (в случая водещата), че им било ежедневие, че били свикнали със смъртта, че били изнервени от натоварената работа......  #2gunfire. Така и не се научихме да сме общество със задължения, но и с изисквания; да си търсим правата. Нищо не може да оправдае цитираното отношение на "звездата" Мазнейкова към хора, преживяващи ужаса на неизвестността какво се случва с любимия им човек. При това тези хора са й наброили 4200 лв, за да могат да получат професионализъм. В такива моменти ми иде да събера набързо куфарите, да си грабна децата и да бягаме презглава при Софко например. Повръща ми се от реалността тук и сега.

Шивани: http://www.consumer.philips.com/consumer/bg/bg/consumer/cc/_lang … 20_70_BG_CONSUMER. Това съм си харесала. Водят го мини-робот, но нито като размери, нито като цена ми е в листата на роботите. Прилича си ми точно на блендер  Simple Smile.

Аз също нямам цикъл още. Доста станахме.

Масажа при нас  е трудна история, непрекъснато ми избутва ръцете. Най обича потупването с възглавничките на пръстите и докато го правя кротува. После пак е бяс. А гимнастиката на краката си я прави сама в каквато последователност реши. Река аз да направя някое упражнение - стяга крака в коленете и аз съм пас, не мога да натискам със сила. А тя ми се хили доволно. Голям дявол.
За вземането на урина да кажа, макар че няма да помогна. И аз съм от лудите майки, които слагат по малко на гърне. Та си я заделих направо от гърнето. За пренасяне ползвах стерилно контейнерче.

Клото, мисля, че около 8-ия месец може храна с частички.

Сев, ти си майстор по аранжирането на заглавна страница. Ще те изчакаме, когато и ако имаш малко свободно време. (Невидимата също чудесно се справя, си спомням  Wink)
Параход, благодарско за инфото  Hug Тук повече се застоява авокадото и в магазините има подходящи за употреба бройки  Simple Smile
Дълъг ден беше. Лека нощ!

# 392
  • София
  • Мнения: 278
Добро утро!
Щях да пиша нещо....ама какво....забравих, май ще се включвам по-късно  Joy
Да пожелая приятно пътуване на Гери и семейство и много весело да си изкарат на почивката   bouquet

Сев, ако имаш време и желание, пусни втората тема.  Тази ще бъде заключена на 30-та страница. Помня и аз какъв си майстор  Hug Аз още в началото казах, че хич не ме бива в украсите, то и затова сега първата страничка изглежда хмммм.... скучновато  Joy

# 393
  • Варна
  • Мнения: 152
Хелоу момичета,
върнахме се от дългата почивка в покрайнините на Добрич.  Изкарахме приятно, починали и заредени се прибрахме.  Simple Smile Бебочка, за кое село в района пишеш?

Та много нещо сте изписали и доста време четох, абе при нас е винаги весело ... така ще ни върви, това ни е съдбата явно в този форум. Но както се казва - събрахме се! Поздравявам ви всички,   bouquet сега чак разбрах, че сте ми липсвали ... а това за изчезналите снимки вече е черешката на сладоледа! Не че ме дразни, напротив, много се забавлявам, смешно е защото няма никаква логика, но явно човека който го е направил не мисли така. И изобщо не си мислете, че не е нарочно, твърде много съвпадения стават напоследък, така че... какво да говорим!

Сев, имаш още няколко страници време за да подготвиш първата ни страница, а колажа, които ще изработи Капучино не искате ли да е с майка и бебе, а не само бебета?

Алис, фен съм ти да знаеш!

# 394
  • София
  • Мнения: 368
Ех, Ренка, тази твоята Соня е голям образ  Wink Joy Още ли го помни портокала, ще го сложа пак, да се радва детето!
Момичета не съм писала два дни, само ви чета, нямам много време, че Рая е болна и е нерна, постоянно иска да се гуши. Баща и пипна някакъв вирус на морето и ние с нея го прихванахме. С температура е трети ден, има сополи и гърлото и е зачервено.
Гери,приятно пътуване, да покажеш снимки после!  Hug
Одата ми харесва, поздравления за творчеството!
Албумът на моето дете не е изтрит, вчера видях, но е много грозно да изтриеш албумите на децата, правени с толкова любов, недостойна постъпка!
Исках още нещо да пиша ама имам да сменям наакано дупе.....
Такааа, смених пампата и се връщам да питам нещо.
Вашите деца къде ги слагате да лазят, на земята, в кошара или  newsm78? Рая е неудържима, обикаля целия апартамент, а се притеснявам, че пода е още студен ( при нас е ламинат в хола и спалнята и плочки в кухнята )и се чудя какво да я правя. Като се изправи на колене иска да докопа всичко, което и попадне пред погледа - телефони, дистанционни, коппютъра и мишката ( тя свети и и е много интересна ) и т. н. опитва се да отваря чекмеджетата, дърпа вратата на пералнята, абе с две думи в чудо съм се видяла с тая калпазанка. Моля ви дайте идеи, ще съм ви благодарна!

Последна редакция: сб, 09 май 2009, 09:29 от trixy

# 395
  • Мнения: 80
  Добро утро  morning!
 Беба ми разказа играта тая нощ,то и предната беше така де.Цяла нощ ми вися на цица breastfeeding,защото от всичко друго се сърдеше и викаше с пълно гърло.Искам да питам мамите дето бебоците спят при тях и цокат през ноща,редувате ли гърдите или цяла нощ само от едната си цока бебчо.Нашто креватче е плътно лепнато за спалнята и сме махнали решетките,та може да се каже че беба спи при мен.Ама трябва да я въртя нея за да сменям гърдите,или както ме светна Ани (Параход) да прехвърлям другата гърда (ама така много ме боли).
 Ние си купихме кухненския робот дето го рекламират по Телешопа - Робошев.Той също пасира,меси тесто,прави крем супа,мели месо,абе всичко.Но аз на беба нали не и пасирам та за нея не съм го ползвала.А и май за сокоизтисквачка не става.
 Аз много отдавна още като взех решение,че повече няма да пиша там си изтрих албума със мойте снимки.Останаха тези от общите разходки,ама тях не съм си и помисляла да пипам.
 За авокадото щях да ви казвам,но виждам че Ани ме е изпреварила  Hug!
 Нелка,в нас също пода е студен и аз мислех някакво детско килимче да взема,та бебка да си лази по него.Ама понеже засега тя няма такива амбиции,та още не съм взела нищо.Целувки на малката "калпазанка",отдавна не съм я виждала,сигурно много е пораснала!
 Аз също отдавна държа Весето над легена,но урина неможах да и взема така.С една ръка държа нея,с другата стерилното контейнерче,тя се върти,изплъзва се и аз се отказах.Накрая я събух,залепих и това специалното пликче и я оставих босичка,много бързо се изпишка и бяхме готови.Наште изследвания са добре,та доки си замълча за захранването.
 Имам снимки от вчера,но ще помоля Капучино (извинявай мила,но не ти знам името) да ми каже парола и един кратък инструктаж как да ги кача Hug!
 Хайде лек ден,времето е страхотно!Аз ще отскоча малко с децата до селото на мйка ми и следобяд пак съм на линия!

# 396
  • Мнения: 253
Здравейте момичета, днес дали ще има среща? Още не съм прочела всичко, ама след малко се връщам да дочитам.А сега да ви кажа

СТИГА ВЕЧЕ С ТЕЗИ СНИМКИ В СНИМКА.БГ.
СИГУРНА СЪМ, ЧЕ НИКОЙ НЕ ГИ Е ТРИЛ, ЗАЩОТО ОТ ТАМ ЗА ТЕМИТЕ НИ ПОЛЗВАХ ДОСТА КАРТИНКИ, КОИТО ВСЕ ОЩЕ СЕ ЗАРЕЖДАТ.
А И АВАТАРА МИ Е ОТ ТАМ, А МИСЛЯ ВСИЧКИ ГО ВИЖДАТ!
ЯВНО ПРОБЛЕМА Е В САМИТЕ СНИМКА.БГ И ПОНЕЖЕ НИЕ СМЕ МАЛКО НАПРЕГНАТИ ВЗЕХМЕ ДА СЕ ОБВИНЯВАМЕ.
МОЛЯ НЕДЕЙТЕ ПОВЕЧЕ ДА СПОМЕНАВАТЕ ОБИДНИ ДУМИ.
НИКОЙ НЕ Е ВИНОВЕН. МИР  Peace

# 397
  • Мнения: 13
Добро утро!

Моето животинче тази сутрин каза първата си дума. Приготвила му бях половин бурканче с пюренце. Изяде го и започна да се бунтува, да вика и накрая обидено каза "Айде беее!" Simple Smile

 trixy, браво на Рая! Моя още само се опитва да пълзи, но до успех не е стигнал. Simple Smile Обаче ако успее със сигурност ще го пускам на земята, че иначе ще пада голямо падане. Simple Smile

nevidimata    bouquet Голям майтап ще е ако накрая се окаже просто някакъв проблем на самия сайт. Simple Smile Ще се окаже, че всички сме за психото заради параноята. Simple Smile

# 398
  • Мнения: 253
Капучинко, много ме разсмя с тази параноя, ама мен ако питаш това е!

Съни, Йо също спи при мен, още не съм махнала решетка на кревата, че той е малко странен и за това директно в моето ложе, поне си имам сигурна преграда срещу изпадане на бебе  Laughing
Иначе кърмя от двете гърди. В началото аз се въртях около бебка, но от доста време просто леко се извъртам така, че да й предложа и другата и вече съм свикнала нямам проблем. Не знам дали това ти е обяснила Параход, но и аз може да ти покажа някой ден като се видим Simple Smile

Алис, благодаря за комплимента, но не съм особено добра в темоправенето. Embarassed А и колажи определено несъм правила до сега. Rolling Eyes

# 399
  • Мнения: 678
Добро утро дами  Hug
За килимчетата - много успешна работа вършат едни гумирани пъзели. АЗ лично купих от Кауфланд. Става като килимче 1 кв.м. Струваше 17 лв., ако се не лъжа. Достатъчно изолира от пода, меко е и същевременно лесно за почистване. Като пораснат е голямо забавление с частите.
За масажа - отдавна не правя, той си е достатъчно активен, за да се масажира сам  Laughing А и имам лоши асоциации като чуя масаж - поне за него.
Нелка бързо да оздравява малката калпазанка  Praynig Както казах на другите мами, Цеци взе лош пример от нея  Laughing Направо не ти завиждам как се справяш, но дано нещата се поуспокоят  Peace

# 400
  • Мнения: 899
Добро утро! Привет на нововключилите се - Дени Иванова, Джиджи, Кристофер, Ел Магнифико (снощи пропуснах да ви поздравя)
Трикс, браво на Раичка, че е толкова подвижна и пълзи добре. Оттук нататък ще става все по-топло и едва ли ще има проблем от студенината на пода. Но да не те подведа, аз съм малко хардлайнер по отношение на естествените неща  Simple Smile. Ако те притеснява бъркането навсякъде или ти е трудно непрекъснато да я наглеждаш къде отива и да я завръщаш, може да си вземете кошара за игра. Но така пък ще й ограничиш движението и вроденото любопитство.  Thinking Може би е добър компромис да я оставяш да пълзи в стаята, в която си ти, а когато имаш нещо да свършиш да я поставяш в кошара. За обезопасяване има куп предпазители за ръбове, врати, чекмеджета, шкафове......ти сигурно знаеш  Simple Smile. Бързо оздравяване  Hug
Съни, аз въртя бебето, т.е. прехвърлям го от двете си страни, за да редувам гърдите, но пък кърмя най-много 2 пъти в леглото.
Невидимке, не за колажи, говорех за оформление. Веднъж беше украсила и подредила и допълнила инфото чудесно, още помня.

Да, килимчетата-пъзел са чудесни, и аз се обзаведох с такова, но по-скоро съм го имала предвид за игра. Винаги може да намериш добра идея , това им е хубавото на форумите.

Приятни разходки и почивки. Лек път на Гери и Сев. Ние отиваме на зонален турнир на баткото по баскетбол. Ако спечелят отиват на републиканско. Стискайте ни палци  newsm18

# 401
  • Пловдив
  • Мнения: 33
Съни, Милен отдавна спи при мен. И ние сме махнали решетката на детското легло и е допряно до голямото, но там откарва само първия сън от около два часа. После си го премятам от едната и от другата страна и само така успявам и аз да се наспя горе долу.
Но при кризата от предните дни ми отказваше и да суче вечер и сериозно се бях притеснила, но снощи слава богу всичко пак беше постарому.

Айде писна.

# 402
  • Мнения: 4 296
alliss3, мерси! И аз имах някакви такива спомени.
Съни, аз давам само от едната, но тя не яде много през нощта. По-точно, не суче ефективно.
Манянка, страхотна идея ми даде! Аз обикалях да търся някакво меко, детско килимче за игра, но няма. Още днес ще купя един гумиран пъзел, ууу супер. Разбира се, тя е още далеч от пълзенето... но това не е пречка да си стои на земята, мож пък да прояви желание.  Laughing

# 403
  • Мнения: 253
Тази сутрин кумичката ми роди второто си момченце. Много съм щастлива. Черпя всички ви за тяхно здраве.



# 404
  • София
  • Мнения: 278
Качих най после клипчето с нашия пълзеш  Laughing
Ето гооооо http://vbox7.com/play:17008529

Общи условия

Активация на акаунт