Зехтин при колики?

  • 21 222
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 955
Ето от тук прочетох и аз за захтина: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=216131
Ивайли беше на 2 месеца като започнах да му давам и постепенно отшумяха коликите за около 2 седм. Както вече писах не знам дали помогна зехтина или просто минаха от самосебе си.
Зехтина по-вреден ли ви се струва от капките за колики?! Аз със сигурност не бих дала нещо на детето си ако се съмнявам, че ще му навреди. Точно за това писах, че предварително се консултирах с лекар. Но в крайна сметка всеки сам си преценя.

Последна редакция: пт, 01 май 2009, 19:32 от Ellle

# 16
  • Мнения: 2 334
За първи път чувам за такова нещо но аз лично не бих дала такова нещо на детето си .

# 17
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 942
На сина ми коликите бяха точно една седмица и той джентълменски гледаше да не ни безпокои много - само сумтеше в леглото си. Но дъщеря ми имаше доста продължителни и силни колики. Нито носене на ръце помогна, нито капки, нито нищо. Мое лично мнение е, че капките са по-скоро за успокояване на родителите. Thinking Единственото, което свърши работа бе съвет, даден ми от наша близка, която сега е шеф на неонатологията на Токуда. Та тя ме посъветва бебето да спи по корем или просто да лежи върху гърдите на татко си. Равномерното дишане е своеобразен масаж за коремчето му, освен това от допира коремчето се затопля. Само трябва главичката му да е извита настрани, но то така или иначе само си я намества. Върху гърдите на майката става по-трудно, тъй като все пак там повърхността не е равна и няма как бебето да "прилепне" плътно. А и когато майката е с по-едър бюст си е направо невъзможно. Другото, което помагаше, когато таткото не бе на разположение е затоплената кърпа, която поставях на коремчето - вече са ти описали как става това.
За зехтин - незнам, не съм чувала. Което не значи, че няма такова нещо разбира се. Лично аз да си кажа право не бих рискувала. Не ми се струва редно да се дава зехтин на толкова малко бебенце. Thinking
За повиването - от познати знам, че върши някаква работа, но трябва някой който вече го е правил да ти покаже как точно се повива детето. Аз по принцип съм категорично против повиването без значение дали става дума за бабешкото или за това от правилата на Крап. Naughty Лично мнение.

# 18
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Препоръчаха ми го и на мен този метод - при нас като че ли не подейства, но педи каза, че няма и да навреди...

# 19
  • Мнения: 4 303
Ами не знам, аз не бих дала на детето си. Зехтинът е тежък за стомахчето на толкова малко бебе, а въвеждането се препоръчва да е след осмия месец. 
Но моите деца не са имали такива колики, та е отделен въпросът до колко мога да давам въобще съвет.  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 2 013
Не съм чувала подобно нещо,но и не бих давала.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз също съм чувала за зехтина, но не го приложих при моето бебе , а се доверих на капките и много търпение

# 22
  • Мнения: 1 740
За първи път чувам за такова нещо, но аз лично не бих дала  детето си .

# 23
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Ами когато след баня мажат бебетата с преварен зехтин, да не би като си смучат пръстчетата след това да не им попада в стомахчетата? Наскоро се замислих, че всичките ми познати, които са мазали след баня вместо с бебешко олио с преварен зехтин, почти не са се оплаквали от колики.

# 24
  • Мнения: 2 015
Чух за зехтина, след като на моя му отшумяха коликите, но знам, че много помагал Thinking.

# 25
  • София
  • Мнения: 30 253
loli_b , Колийф капки ли са и от БГ ли ги купи??

# 26
  • Мнения: 3 621
loli_b , Колийф капки ли са и от БГ ли ги купи??
Не съм loli_b, но мога да ти отговоря на въпроса, да капки са. Има ги във всяка аптека, цената им е между 29 и 31 лв /поне аз за толкова ги намерих/ , при моя син нито те, нито Инфакола помогнаха, нито Саб симплекса.
Малкия все още има колики. В момента давам капки Биогайа, мога да кажа че коликите не са така силни, но си ги има
Вечер когато са му най-силни правя масаж с мехлема Бейбинос

# 27
  • пак там
  • Мнения: 2 885
loli_b , Колийф капки ли са и от БГ ли ги купи??

Казват се Colief, наистина ги има във всяка аптека. Но и при нас нищо от лекарствата - от българския и чуждия пазар - не помогна. Вече почти нищо не давам, отказах се... Гушкаме се и се разнасяме из апартамента и си ревем двамцата в един глас. Simple Smile Ефектът е същият - с лекарства или без. Явно трябва да си го израсте детето.

# 28
  • Мнения: 1 900
Не съм го чувала и не бих дала зехтин на толкова малко бебе. При нас помогнаха в някаква степен капките Baby Cucciolo.

# 29
  • Мнения: 2 171
А???Човек има винаги какво да научи #CrazyИ по-странни неща съм чувала-като например възглавничка от костилки на череши,която се слагала върху коремчето на бебето  Stop

И кое му е странното Rolling Eyes newsm78?

http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.ba.ca05.05.03.(de-mt … 11.03.05)/1414876

Явно в Германия са странни птици, щом използват такива възглавнички, че и по магазините ги продават Whistling

http://www.moetobebe.net/novforumm/index.php?topic=2401.0, пък ги и подарявали Shocked

На мен лично даването на зехтин ми звучи по-шокиращо от затоплянето на коремчето с възглавничка от черешови костилки Peace.





Общи условия

Активация на акаунт