С ИЗПЕПЕЛЕНИ,НО НЕ И ПРИМЕРЕНИ СЪРЦА...

  • 11 955
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 80
Момичета с вас съм!  Hug
Аз Слава на Бог, гушкам моите близнаци, но ... моят брат блинзк го няма до мен  Confused искам веднъж за винаги, ние българските майки да заслужим едно по-достойно отношение, майка ми е акушерка, и също ме нахока, като ми каза по телефона, след като в реанимация имаше проблем:"ти какво искаш, лесно майка не се става, ще траеш, когато дойде колежката тогава!!!" и ми трясна телефона, аз правех кръвоизлив, който се замаза, просто никой не си беше направил труда да ми изпразни торбичката на катетъра и тя се пръсваше...ама няма да спамя темата...та няма да ви съжалявам, от това полза няма, полза има от протегната ръка, а не от лицемерно съжаление!

# 16
  • София
  • Мнения: 796
С вас съм! Peace Не съм преживяла такава трагедия, не съм и от Бургас, но ..... Cry  Само кажете с какво мога да помогна. И аз вярвам, че заедно можем! #Cussing out

# 17
  • Мнения: 319
Нарочно сложих линкове и в други теми.
Смятам, че това е проблем, който засяга не само нас – които сме го преживяли, засяга всички и по-скоро тези, които тепърва предстои да минат през бременността и раждането. Идеята е да няма повече пострадали и не само в Бургас, но и в цяла България.

# 18
  • София
  • Мнения: 796
Нарочно сложих линкове и в други теми.
Смятам, че това е проблем, който засяга не само нас – които сме го преживяли, засяга всички и по-скоро тези, които тепърва предстои да минат през бременността и раждането. Идеята е да няма повече пострадали и не само в Бургас, но и в цяла България.
Правилно! Peace

# 19
  • Мнения: 1 144
Мила К, позволих си да прочета твоята история. Искрено ти съчувствам и те подкрепям! Както и всички момичета, преживели такава тежка загуба поради лекарска грешка или небрежност. Знам, че думите са напълно излишни, но съм готова да ви подкрепя както мога.

За сравнение с лекарите, които описвате, искам да кажа, че дължа живота на втория си син на лекарка, която след като установи, че тоновете се губят, рискува и ми направи спешно секцио без да прави запис на тонове, макар че по закон това се изисква "за доказателство". Тоест, тя си рискува името и работата, за да спаси детето ми. Винаги ще й бъда безкрайно благодарна. В същото време, главният лекар на същата болница й каза да запише тоновете (разговорът се водеше пред мен), за да се застрахова, но тя му каза: Няма време за това, ще изпуснем бебето, действам на свой риск. Това за мен е истински лекар - да постави живота на пациента пред своя интерес. Жалко, че такива са малко. Но за да не се петни тяхното име, трябва да се изхвърлят от тази професия боклуците, по чиято вина загиват невинни дечица.

# 20
  • Мнения: 2 401
Тука съм.   Peace

# 21
# 22
  • Мнения: 95
Tъжна мама Случайно попаднах на видеото ти и едва сега разбрах за ужасяващата ти история...... До скоро ти беше сред редиците на ноемврийки 2009.... Аз... исках да ти пиша... Но незнам какво да ти кажа... Това е не само ужасно, това е нечовешко, това е .... Тези лекари трябва да ги убият! С камъни! Само линч... Тук няма правосъдие..... Подкрепям напълно теб и всички мами, претърпели загуби, заради лекари - некадърници!!!!

Ти си най - силната жена, която съм "срещала" ( макар и индиректно) в живота си!!!!

Пожелавам ти скоро да изживееш най- голямото щастие на света..... От сърце ти го желая! Нека всички жени в тази тема бъдат най- щастливите и усмихнати!!!!

Покланям се пред силата ви...

От едно 22 годишно момиче, разплакано от една жестока съдба!!!!

# 23
  • Мнения: 319
Незнайно защо, когато става дума да плюем по форумите сме много активни, но когато става дума за реални действия - всички мистериозно замлъкват и изчезват...
Днес изпратих писмо до министъра на здравеопазването. Писмото е отворено, но все още отговор няма...
Ще изчакам приличното време от 10 дни и тогава такава патардия ще вдигна по възможно най-много медии, че свят ще им се завие и на министри и на министърчета.
Ако трябва сама ще се боря, но ще се боря докрай.

# 24
  • София
  • Мнения: 12 554
Незнайно защо, когато става дума да плюем по форумите сме много активни, но когато става дума за реални действия - всички мистериозно замлъкват и изчезват...
Днес изпратих писмо до министъра на здравеопазването. Писмото е отворено, но все още отговор няма...
Ще изчакам приличното време от 10 дни и тогава такава патардия ще вдигна по възможно най-много медии, че свят ще им се завие и на министри и на министърчета.
Ако трябва сама ще се боря, но ще се боря докрай.

Невена, с каквото мога ще се опитам да ти помогна. Пиши ми ЛС, когато стане време за медии  Mr. Green

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 364
Слава Богу, не съм преживяла подобни трагедии, но това се дължи изцяло на късмета ми и благосклонността на съдбата. Но имах възможност да видя и преживея низкия търгашески манталитет на нашите "лекари". И как живота на майката и нероденото и дете се измерва в пари и "избори на екипи". Повдига ми се.
Не знам с какво мога да помогна, но съм насреща. Мога да разкажа на какво съм била свидетел и какво преживях самата аз в "Майчин дом"- София, когато бях бременна и раждах.

# 26
  • Мнения: 425
МИЛА ТЪЖНА МАМА,

АЗ КАТО СЕ ЖАЛВАХ ПРЕД МЗ , НАПРАВИХА ФИКТИВНА ПРОВЕРКА, КОЯТО СЕГА ОЩЕ Я НИЩЯ, 1,5 Г. ooooh!,
Д-Р4ЕТАТА СИ ПЛАЩАТ ЗА ТОВА НА МЗ, ТРЪГНАХ ПО ПЪТЯ ИМ И РАЗБРАХ 4Е НИЩО НЕ Е ПРОВЕРЯВАНО, РАЗБРАХ ГО ОТ ПОВЪРХНОСТНИЯТ ИМ ОТГОВОР,ЕСТЕСТВЕНО ОНЕВИНЯВАЩ Д-РА...НО АЗ ДОКАЗВАМ БАВНО,НО СЛАВНО 4Е Е ПОДПРАВИЛ КАРТОНА МИ ЗА ДА СЕ ОНЕВИНИ...С ЕКСПЕРТИЗИ НА ПРОКУРОРА Peace

# 27
  • Мнения: 160
Тъжна мама,ако с нещо конкретно мога да ти помогна-насреща съм,само ми кажи какво трябва да направя ,за да помогна и ще го направя!!!
Аз все още обмислям няколко варианта ,по които да действам-за общата кауза.А конкретно за моя случай,аз си действам и искам да ви споделя нещо.Предизвиквайки проверка и разследване по моя случай бях много скептична...мислех,че поредният държавен чиновник ще ме разкара на бързо.Но аз попаднах на един уникален държавен чиновник от много рядка порода,които са на изчезване.Тази порода се казва Човешка и той е Човек с много голямо"Ч".Той работи неуморно по моя случай /и не само по моя/,и освен всичко това ми вдъхна много кураж с добросъвестността си,с всеотдайността си,с професионализма си и с човещината си...Направо още не мога да повярвам,че има и такива хора,след зверовете на които попаднах в болницата!
Така ,че мили момичета,струва си да се борим,колкото и да не ви се вярва-УСЪДЕНИ ЛЕКАРИ ИМА.Незнам дали виновните при мен ще получат присъди,незнам и дали ще се стигне до дело-знам само ,че си струва да опитам,че има смисъл и най-важното,че така мога да помогна порочната практика да бъде прекъсната.Пак казвам УСЪДЕНИ ЛЕКАРИ ИМА,друг е въпроса колко смешни са присъдите им,но закона е тъкъв...На мен лично би ми било достатъчно и това да видя срещу имената им-ВИНОВЕН!
Аз лично продължавам своята борба,колкото и да ми се отразява зле психически,аз ще се боря,защото го дължа на Сиянна и на всички онези дечица,които ще се раждат след нея!!!
Както ви казах обмислям няколко варианта,по които всички заедно да реагираме и да кажем НЕ на мафията в бели престилки!Когато получа отговорите,които очаквам ще ви информирам и ще разчитам на подкрепата ви!
Очаквам и предложения от вас!!!

# 28
  • Мнения: 918
Момичета и аз съм с вас. Peace
Не съм загубила дете, но за сметка на това всеки ден бера плодовете на лошото лечение на докторите през годините.Ние сме асоциация на родители с болни дечица от муковисцидоза.Нашите дечица бавно и мъчително умират,поради нехайството и немарливостта на докторите и пълното нехайство и безхаберие.

# 29
  • Мнения: 319
Моето мнение е, че не докторите са виновни - системата ги е направила такива.
ТРЯБВА ДА БЪДЕ ПРОМЕНЕНА ЦЯЛАТА СИСТЕМА НА ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО.

Общи условия

Активация на акаунт