Как да направя 54 броя охлюва? (броила съм ги)

  • 14 151
  • 95
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 173
Здравейте.
Надбрах си охлювчета и реших, че тр да опитам какво представляват.
Открих старата тема, но ме посъветваха да пусна нова.
Охлювите са сложени в мрежа и се чистят.
Честно казано, клоня към панираните, но ми е трудно да определя как и какво им се чисти.
Прочетох, че преди да се сварят тр да им се почистят коремите, ама къде са им коремите Thinking? Също им се махало някакъв плъзгач Thinking.
Не прочетох колко мин трябва да се варят.
Ще се радвам да ме открехнете откъм анатамоята на охлювите и откъм рецепти за приготвянето им, че охлюви - бол Hug.

# 1
  • Мнения: 77
Здравей, охлюви съм приготвяла няколко пъти, но винаги последователсността при мен е следната: 1. Оставям ги за 24 часа да се изходт..Simple Smile 2. Кипвам вода и слагам 1 супена лъжица сол. 3. Пусам охлювите да плъзнат из мивката. 4. Когато са се показали максимално ги топвам във врялата вода и ги оставям да се варят (около 20 мин.) - внимавай от слиузта кипи. След това ги вадя от черупкие с една вилица или с игла и им почиствам коремите - те изглеждат тъмно зелени или кафяви - по това ще ги познаеш.. а след това варианти много: панирани, сготвени с ориз или каквото друго си избереш.. и още нещо: 54 охлюва са малко, освен, ако не готвиш за 2 души. Дано съм ти била полезна! Поздрави!  chef

# 2
  • Мнения: 5 173
Благодаря, но защо си мислих, че се панират заедно с черупките Thinking?
Някой с други предложения?

# 3
  • Мнения: 27 524
Благодаря, но защо си мислих, че се панират заедно с черупките Thinking?

Свекърва ми така малтретира охлюви, ужасно ми е жал да попариш живо същество, ама кой ме пита  Tired

Тя казва, че се яде само стъбълцето долу, крачето. Него изрязваш. Черупката и съдържимото в нея се хвърля.

Тук обаче продават охлюви и са цели, сам си ги измъкваш от черупките, но мисля, че са морски, а не от сухоземните.

В нета като чукнеш на охлюви има много рецепти  Peace

Охлюви в масълце
Мноого рецепти за охлюви...
Охлюви пане
Охлюви плакия

... и т.н. има много  Peace

# 4
  • Мнения: 5 173
Благодаря, но защо си мислих, че се панират заедно с черупките Thinking?
Свекърва ми така малтретира охлюви, ужасно ми е жал да попариш живо същество, ама кой ме пита  Tired
И на мен ми е жал, обмислям как да ги убия преди да ги топна във водата.
Благодаря за рецептите  bouquet

# 5
  • Под звездите
  • Мнения: 1 304
Бащами много готви охлюви и знам,че като се сложат да се варят във водата слага и оцет.След това ги вади от черупките и чисти.Един от вариантите който той прави е изпържени с пресен лук и яйца.

# 6
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Благодаря, но защо си мислих, че се панират заедно с черупките Thinking?
Свекърва ми така малтретира охлюви, ужасно ми е жал да попариш живо същество, ама кой ме пита  Tired
И на мен ми е жал, обмислям как да ги убия преди да ги топна във водата.
Благодаря за рецептите  bouquet
Joy Joy Joy Joy Joy Joy

Шушу , това е гениална мисъл....ще ме умориш от смях....целта на това живо сваряване е крачето да остане възможно най-изпънато.....ох , смях ме е...няма друга смърт за охлюва - тази е най-хуманната , колкото и да ни е жал , послето е мнооого вкусно...Премий , след като ги почистиш от червата с много оцет и сода , за да падне лигата. Бон апети.

# 7
  • Мнения: 5 173
Измислих го, бе!
Оставих ги  да се покажат, резнах им главите и бързо във врялата вода, обаче, някои не искаха да се покажат и ги мушнах необезглавени Tired.
Сега чакам да се наврят и започвам да ги поря bowuu

# 8
  • Мнения: 2 382
Леле, как се колят 54 охлюва..........
Ох, много се смях.
Включвам се само, за да кажа, че панирани са превъзходни, панират се без черупките, но никога не съм ги приготвяла лично.

# 9
  • Мнения: 411
ядох преди около 15 год.една супа от охльови,бяха с 4ерупките,не исках да я опитам ,заЩото си мислех 4е Ще е голяма гадост,но беШе превъзходна.
казаха ми 4е ги държат 48 4аса да се изходят след това ги премиват в няколко солени води за да се махне лигавото и след това ги готвят.

аз ли4но съм правила сварени ,после леко запържени и след това с4укан 4есън и магданоз.
сина ми много ги харесваШе като малък,не устискваШе да ги сложа на масата "охльо бохльо пълзи,пълзи аммммм" и за майка му понякога не оставаШе ако коли4еството е било по малко.но от тогава не съм готвила,трябва да се поразтърся за някой друг след валеж

# 10
  • Мнения: 1 352
С един куршум между рогите нищо няма да усетят!

# 11
  • Мнения: 5 173
Всъщност, 46 обезглавени bowuu.
Ама май ще ги правя утре, мн лигави, бе, чак ми се гади сега Confounded. Също, доколкото разбрах, им се оставя само тази част, на която пълзят, нали?

# 12
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Плъзгача се яде - да !
 hahaha   46 глави и очи се търкаляха в краката ти ....безззззжалостна палачка Joy

# 13
  • Мнения: 4 586
Хуманният начин за убиване е бялата смърт - във фризера. От там - във врящата вода.
Неизаканите охлюви са по-вкусни от изаканите. Вероятно от тревите, които са в тях.
В някои райони на страната варят супа само от черупките. Нанизват ги на връвка и през
зимата ги ползват - втора, трета употреба. Даже си ги дават по съседски, за малко - за една супа и после ги връщат.

п.п. Не мога да повярвам, че някой е клал охлюви, т.е. рязал им е главите.

# 14
  • Мнения: 27 524
п.п. Не мога да повярвам, че някой е клал охлюви, т.е. рязал им е главите.

И аз  #Crazy

# 15
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Извинете ме, но се посмях hahaha...
Може ли някой да ми обясни точно докъде е главата на охлюва Crazy, щото те си имат само крак.

По темата - оставят се поне 24 часа, мият се под обилна вода със сол, оставят се да плъзнат и бух! във врящата вода /хуманно, нехуманно, шшшт, да не чуе Бриджит Бардо Whistling/.
После най-вкусни са на яхния с ориз, с мнооого пресен лук и джоджен, червено пиперче...мммммм, имам едно пакетче във фризера, ще взема да ги сготвя утре.
И панирани са много вкусни, но малко тежичка храна са...

Вълкът с дългия ник, мдамммм, рециклирали са, така да се каже, навремето черупките, ама са ги пълнели с оризец, не са били чак таквиз будали гола чорба с черупки да варят Laughing.

Апропо, яхнията с ориз е най-вкусна с цели охлюви, барабар с черупките - кеф е после да си извадиш охлювчето от черупката, естествено коремчето се откъсва и изхвърля де...

# 16
  • Мнения: 4 586
Най вкусни са зимните охлюви, но само веднъж съм намирал.
Както са запечатани и се мятат във врялата вода. Разпечатват се сами.

# 17
  • Мнения: 27 524
Ох, стига подробности, ега ти зверовете сме  Cry

# 18
  • Мнения: 5 173
Добре, ами, явно като не съм ги измила добре с 6-7 води ги мих като 1-та беше със сол, сега, сварени пак ли да ги плакна по съшия начин? Само в солена вода?
Ох, свива ми се стомахът, като се сетя какъв гаден вид имаха. Sick

# 19
  • Мнения: 503
Добре, ами, явно като не съм ги измила добре с 6-7 води ги мих като 1-та беше със сол, сега, сварени пак ли да ги плакна по съшия начин? Само в солена вода?
Ох, свива ми се стомахът, като се сетя какъв гаден вид имаха. Sick
И така никаква сол поне в началото!Така се разлигавят ,че нямат измиване.Вечерта охлювите се слагат в голяма бутилка от минерална вода като се пробиват няколко дупки в горната част на шишето.Предварително се посипват с няколко лъжици брашно.Така по добре се изчистват от горчивите треви , които са пасли.На другия ден се измиват само с течаща вода ,повтарям без сол и се пускат в тенджера с кипнала вода пак без сол.Започват да се отпенват с решетъчна лъжица като в началото излиза само лигата  Grinning а после и други гадорийки.Варят се около 1 час,като вече може да се прибави сол,даф. лист, черен пипер, 1-2 с.л вино,девесил.
Изваждат се ,почистват се от крайното чревце.Булъона се запазва , прецежда и се готвят било на чорба или на яхнийка с ориз и пресен лук.
Всяка пролет моичкия ме затрупва с цели кофи охлюви #Crazy и смея да твърдя съм станала екперт във варенето и готвенето им. Grinning
Ако нещо ви интересува свиркайте Laughing

Последна редакция: нд, 03 май 2009, 22:40 от ива

# 20
  • Мнения: 5 173
Добри съвети, ама що ги даваш едва сега? Crossing Arms
Охлювите са врели 30-40 мин, извадени са от черупките и са ужасно лигави. Какво да ги правя? (ще ги панирам, да, ама са ми лигави)
Крайната цел е да ги опитам, така че вариант да ги изхвърля не съществува Peace.

# 21
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
Измислих го, бе!
Оставих ги  да се покажат, резнах им главите и бързо във врялата вода, обаче, някои не искаха да се покажат и ги мушнах необезглавени Tired.
Сега чакам да се наврят и започвам да ги поря bowuu
А стига бе!  Shocked Shocked Shocked

# 22
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
писах ти , че аз вече изчистеното краче го претривам с оцет и сода - ако лигата е много направи го няколко пъти и претриването със сол помага, но не очаквай , че съвсем ще спре...лигльовци са все пак...макар и обезглавени....ох , боже не мога да спра смеха...сори...
Ние ги предпочитаме главно панирани , понякога и с ориз. Оставям ги след обилното измиване задължително да пренощуват в хладилника - стягат си и се обработват по-лесно. За панирането - правя паста от разбито яйце и брашно + сол и чер пипер. Изсипвам охлювските втвърдени крачета и с лъжица гребвам панирано краче и пускам в сгорещено олио - суперски са...

# 23
  • Мнения: 6 443
Ти като им "рязна" главите какво им остана да се яде?  hahaha
И аз да питам-как разбра до къде са им главите? newsm78

# 24
  • Мнения: 5 173
Миг незабравим , да верно ooooh!. Така ще процедирам.

А главите им са отпред, к са им рогата, елементарно, Уотсън bowuu Mr. Green.
Иначе, и моите ме чакат в хладилника.

# 25
  • Мнения: 6 443

А главите им са отпред, к са им рогата, елементарно, Уотсън bowuu Mr. Green.

Да де,но до къде?  Mr. Green

# 26
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Направо като прочетох охлюв и  Sick. Това е най-омразното ми нещо. Sick

# 27
  • Мнения: 1 312
Ако някога съм мислела да готвя охлюви /досега не съм/, то след тази тема въобще не бих се осмелила.
Егати галимацията и лиготията за едното ядене ooooh!

# 28
  • Мнения: 5 173
Направо като прочетох охлюв и  Sick. Това е най-омразното ми нещо. Sick
И аз така мислих за жабите, (имам фобия от тях), ама знаеш ли колко са вкусни бутовете им, мм  chef. Обаче, не ми казаха какво ям, докато не ги изядох.
Пате, около 1 см, но не съм мерила с линийка, на око.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 3 745

Изваждат се ,почистват се от крайното чревце.
Всяка пролет моичкия ме затрупва с цели кофи охлюви #Crazy и смея да твърдя съм станала екперт във варенето и готвенето им. Grinning
Ако нещо ви интересува свиркайте Laughing


Явно няма да ни стане ясно без фото урок. Къде се бърка, аджеба, за това чревце? Останалите процедури вече съм ги научила теоретично.

Моя опит с охлювите се свежда до приготвянето има на яхнийка, но бяха почистени и замразени. Мъжът ми по моя молба ми ги донесе преди доста години и напомни като ги сготвя да му изпържа, за всеки случай, 3-4 яйца, та да не останел съвсем капо. Ми, хубаво...след известно време намерих аз една разкошна рецепта от списание (с два вида - зелени и червени чушки, пресен лук, чесън, малко ориз, пресни домати съвсем на края се добавяха на кубчета, и зелени подправки), приготвих ги, вечеряхме. Всичко протече гладко и перфектно, докато голямата ми уста не се изпусна  ooooh!, след няколко часа да попита мъжа ми, как се е отразило лапането на охлюви.  Преди да си довърша въпроса той беше пред тоалетната чиния. Мислил, че месцето е от накълцани пилешки воденички. На мен все още ми е смешно, като се сетя  Joy и неумението ми да си ги почистя ме спира, но отново бих сътворила нещо с тези гадинки, защото са ми вкусни. Пък може и детето да ги оцени.

Последна редакция: пн, 04 май 2009, 01:51 от AlexaS

# 30
  • Мнения: 17
Процедурата по миенето и варето е обяснена мн. хубаво от ива, само мога да добавя, че добре свареният охлюв се вади лесно от черупката с едно леко подръпване на вилицата и само още нещо аз махам всичко в черно което се идърпа т.е. вътре в черупката
 (повечето е това което е навитото вътре). Така ги приготвям аз преди да пристъпя към готвенето им.
Свеки ги готви с черупките на лучена яхния  Sick е не ги кусвам щом не съм ги мила аз и чистила.
По въпроса за "заспалите" охлюви през зимата - можете да си ги приспите на есен в кашонче и да ги оставите в мазата на хладно и вече когато решите през зимата ги събуждате с малко водичка ги напръсквате изчаквате да видите колко от тях са живи, защото има и такива които са се гътнали милите и после вече по познатата процедура.

# 31
  • Мнения: 4 586
Алекса, чревцето е вътре, т.е. в черупката. Като извадиш сварения охлюв от черупката, то вече е отвън. Няма какво да му бъркаш. Не е като пиле примерно.
Използвай си маникюрите.
Зимните охлюви са идеално изчистени, никакво ако не е останало в тях, а мъртвите плуват като коркови тапи над водата, излявям ги с метална цедилка.
Това с кашона е добра идея, аз изкорених 4 квадрата здравец за една кофа охлюви.

# 32
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Леле, посмях се с някои постове, но много гадно звучи. Никога не бих хапнала охлюви, а сега като разбрах и каква галимация е приготвянето им, не бих се и осмелила да се заема.

# 33
  • Мнения: 5 173
Ето ги. Имат неопределен вкус, но ми е гадно като зн какво лапам и Sick http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11998036

# 34
  • Мнения: 4 586
Нямат грешка. Нямат мазнини, нямат холестерол, какво искаш?
Яж със сух хляб и наливай биричка. Като за пръв път добре си се справила.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Ето ги. Имат неопределен вкус, но ми е гадно като зн какво лапам и Sick http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11998036

Изглеждат вкусни.  newsm78 Ама толкоз зор за едното ядене, по-добре другия път ги пусни хайванчетата.  Laughing

# 36
  • Мнения: 5 173
Повярвай, така ще направя.

# 37
# 38
  • Мнения: 4 586
Да използвам темата, някой пробвал ли е в микровълновата?

# 39
  • Мнения: 1 352
Да използвам темата, някой пробвал ли е в микровълновата?

Какво, да морим охлюви ли?

# 40
  • Мнения: 7 723
 
Да използвам темата, някой пробвал ли е в микровълновата?
Шушулчето сигурно няма грил в микровълновата.
Иначе съм сигурна, че щеше там да ги изпука Crazy Joy

# 41
  • Мнения: 4 586
Ами пекал съм ги на жарта на бърбекюто, пекал съм ги на жар от дърва, на тиферич. Черупката почернява тук там и като го праснеш в един камък, се разпада. По не са лигави като сварените и са по-вкусни. Като печени миди на тенекия.
А защо не и в микровелето. Ако аз бях охлюв, би ми било все едно дали във фурната, или във вряща вода ще свърша. Поне няма да се удавя с вряла вода. Според мен е по-хуманно във фурната.

# 42
  • Мнения: 1 117
ох, аз се извинявам, че не по темата, но много се посмях, за което искрено ви благодаря  Joy

# 43
  • Мнения: 6 443
ох, аз се извинявам, че не по темата, но много се посмях, за което искрено ви благодаря  Joy
Не си само ти. hahaha

Вълчо,аз се опитах да си ги представя на грил в МВ и се замислих-със или без черупките ще ги набучиш?
Или искаш само да ги измориш там и после да вадиш от черупките?
 Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 5 173
Да използвам темата, някой пробвал ли е в микровълновата?
Шушулчето сигурно няма грил в микровълновата.
Иначе съм сигурна, че щеше там да ги изпука Crazy Joy
Имам, имам, ама що не дава идеи, когато питах?

# 45
  • Мнения: 6 443
Пролет е.
Има дъжд.Има и охлюви.
Не се кахърете.

# 46
  • Мнения: 1 437
охлюви  Sick

# 47
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
Ах, какъв смях! Наистина- по- забавна тема отдавна не бях чела. И то в готварския  Joy

Обичам охлюви, но обикновено татко ги събира, той е и палачът им, той ги и готви. Обичам салата от сварени и почистени охлюви със зелен лук. Или охлюви с лапад. Или панирани( голяма играчка, но пък са толкова вкусни).

# 48
  • Мнения: 2 821
Тази тема тотално ме отказа да готвя охлюви, за лош късмет на мъжа ми, ...Яла съм, последно наскоро и едвам го преглътнах от лигня Sick...възможно е да не съм улучила добър готвач просто.../ще си остана с виртуалното готвене на тези твари явно Mr. Green/

# 49
  • Мнения: 764
Боже, не мога да повярвам че ще ядете охлюви, а преди това ще свършите всички онези неща като варене, рязане на глави, ще се изхождат...... Sick #Crazy...

# 50
  • Мнения: 4 586
Рязането на глави го е правил само един човек.
Изакването - не ги държим над гърнето, един по един. Затварям ги в една кошница от тел, тия от старите супери, социалистическите. На хладно в гаража. Когато се сетя, ги поливам с лейка градинска, с вода. След ден два са изакани.
Идеята ми беше да ги опека в микровеле, да са готови за храна. При печенето се изпарява много течност, не са така лигави. И мидите са лигави, но ако ги опечете добре, стават като жъртък на яйце - нищо лигаво не остава.

# 51
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
Вълчо, убиваш ме бавно  Mr. Green

# 52
  • Мнения: 1 437
Ако се пекат на жар предварително варят ли се  ? Или се мятат живи ................

# 53
  • Мнения: 4 586
Мятат се живи. Само гледай крачето да е нагоре отначало, да не полепва пепел. Той се свива веднага. Ползвай българска маша, или щипка за лед на Цептер. Абе както се пече пипер, същото е. Даже и цвърчащият звук докарват.

# 54
  • Мнения: 1 437
Малеее.......  Ще се задоволя с миди на жар.

# 55
  • Мнения: 7 723
Мятат се живи. Само гледай крачето да е нагоре отначало, да не полепва пепел. Той се свива веднага. Ползвай българска маша, или щипка за лед на Цептер. Абе както се пече пипер, същото е. Даже и цвърчащият звук докарват.
...а за по- сигурно (за да не побегнат с пълна газ, де),
можеш да ги нанижеш на шишчета... Crazy
...при тази манипулация им се изпразва и дебелото черво.
Технологията може успешно да се приложи
и при събирането на голи охлюви... Whistling

Последна редакция: ср, 13 май 2009, 13:49 от Руска

# 56
# 57
  • Мнения: 764
Ааааа.....извинявам се, но самите охлюви издават ли някакъв звук, изразяващ болка или ужас при тяхната подготовка за консумиране.Нещо като лек писък или......незнам....И още нещо, антенките режат ли се и ако се режат кога става това - преди самата смърт или след нея вече?

# 58
  • Мнения: 5 001
Еееее,ма вие съвсем изтрещяхте с тая тема rotfImbo rotfImbo rotfImbo rotfImbo
Ох!....
Охлювите нито издават звук,нито им се режат "антенките",нито се обезглавяват  Mr. Green Mr. Green Mr. Green


Щом за охлювите така реагирате,то как ли ще реагирате при колене на домашно пиле или кокошка или заек(още по-зле,че те викат като деца)....

Охлювите са много полезна храна,защото не се хранят с каквато и да е трева,а само с билки и млади стръкчета....
На хора болни от язва се препоръчват,точно заради слузта,защото слузта обгръща раната и така стомашните сокове не я дразнят и може по-лесно да заздравее....Баща ми е такъв излекуван случай,та затова знам така подробно за тях....

Технологията може успешно да се приложи
и при събирането на голи охлюви... Whistling
Само дето някои от голите охлюви имат отровна слуз и така се пазят,защото нямат черупка  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Последна редакция: ср, 13 май 2009, 16:42 от TheNMaster

# 59
  • Мнения: 1 352
Шушулче, много ти се радвам, че приемаш закачките с чувство за хумор Simple Smile.

А пък темата се првърна в: "Как по-садистично да убиваме охлюви?"

# 60
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
Ааааа.....извинявам се, но самите охлюви издават ли някакъв звук, изразяващ болка или ужас при тяхната подготовка за консумиране.Нещо като лек писък или......незнам....И още нещо, антенките режат ли се и ако се режат кога става това - преди самата смърт или след нея вече?

Аааааа..... извинявам се, но ти направо ме довърши  Joy Честно, попикавам се от смях като ви чета.

# 61
  • Мнения: 5 173
Шушулче, много ти се радвам, че приемаш закачките с чувство за хумор Simple Smile.

А пък темата се првърна в: "Как по-садистично да убиваме охлюви?"
И аз ти се радвам, че успях да се включа в темата за шапчиците, ама коментарът ти за пърженето с черупките, още ме Twisted Evil, а как си ги представях Whistling с цяла хрупкава черууупчицааааааа, ммм.  hahaha

# 62
  • Мнения: 2 779
Шушулче,охлювите ти са станали много добре  Peace
Вълчо , за опичането на охлювите в микровълнето съм скептична  Thinking,дали няма да им се пръсва черупката,както на яйцата ......не знам......а си мисля че ще станат и жилави .....  Thinking
Печенето им на жар силно ме заинтригува,на се ли свиват много ?Че  свити почти няма какво да им се яде.

# 63
  • Мнения: 4 586
Ааааа.....извинявам се, но самите охлюви издават ли някакъв звук, изразяващ болка или ужас при тяхната подготовка за консумиране.Нещо като лек писък или......незнам....И още нещо, антенките режат ли се и ако се режат кога става това - преди самата смърт или след нея вече?
Горките деца на мегаполиса. Кой да им опече врабче в печката, картоф, малко цвекло, или лук във фурната, царевица или яйце в жарта. Наденичка на гребен. То и яйата, счупени в гореща мас цвърчат, сигурно пищи сперматозоидът на петела.
Антенките на охлюва не приемат Булсатком, защо да ги ослепяваме преди готвене?
http://media.snimka.bg/2844/011942763-big.jpg Виждам ви.
Яицето е херметически затворено, затова гърми. А черупката на охлюва е отворена спирала.

# 64
  • Мнения: 2 779
Яицето е херметически затворено, затова гърми. А черупката на охлюва е отворена спирала.
doh.....
Хората са казали - малко да имаш , но навреме да ти дойде ( говоря за себе си  Wink ) .....хич и не помислих за това  ooooh!.....

# 65
  • Мнения: 764
Ааааа.....извинявам се, но самите охлюви издават ли някакъв звук, изразяващ болка или ужас при тяхната подготовка за консумиране.Нещо като лек писък или......незнам....И още нещо, антенките режат ли се и ако се режат кога става това - преди самата смърт или след нея вече?
Горките деца на мегаполиса. Кой да им опече врабче в печката, картоф, малко цвекло, или лук във фурната, царевица или яйце в жарта. Наденичка на гребен. То и яйата, счупени в гореща мас цвърчат, сигурно пищи сперматозоидът на петела.
Антенките на охлюва не приемат Булсатком, защо да ги ослепяваме преди готвене?
http://media.snimka.bg/2844/011942763-big.jpg Виждам ви.
Яицето е херметически затворено, затова гърми. А черупката на охлюва е отворена спирала.

Извинявам се, но се гордея че съм почти от село (малък град - 12 000 жители), имах детство с печена царевица на жарава, палене на гуми на Заговезни (ли беше), изчезване в Балкана до късно вечер или лагер на язовира...ноооо дори и на мен това с охлювите. ми се стори гадничко....А, сетих се, четох в готварския, че едно майче търсеше да си купи петльови гребени да яде, не била яла и тя от малка  Sick  Shocked, та ми дойде на ума, че те са може би на вкус кат охлювите - по-така твърдички и хрупкави.....може би.

# 66
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
Тази тема одухотворено продължава да се развива ... бисер, след бисер ...!  Joy Joy Joy

# 67
  • Мнения: 4 586
Петлювите гребени не са хрупкави. Стават.
Препоръчай и петльови бели бъбреци. Те са по-вкусни и с по-нежна консистенция от мозък.

# 68
  • Мнения: 1 352
А пък ако опитате свински крилца на жарава, няма да съжалявате  Crazy!!!

# 69
  • Мнения: 1 798
А пък ако опитате свински крилца на жарава, няма да съжалявате  Crazy!!!
и пилешка вратна пържола също Joy Joy

Шушулче,охлювите ти са станали много добре.

# 70
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
А пък ако опитате свински крилца на жарава, няма да съжалявате  Crazy!!!
и пилешка вратна пържола също Joy Joy
Аз бих заложила на пилешките бъбреци.  Thinking

# 71
  • Мнения: 5 173
Шушулче,охлювите ти са станали много добре.
Werno li Shocked Hug.
А аз се чудя къде изчезнаха още същата вечер Thinking, сигурно татко  се е скрил някъде и ги е изял сам Joy.

# 72
  • Вече на село
  • Мнения: 569
И аз бях на охлюви тази неделя. Броих до 150 и като видях, че ми остават повече, отколкото съм измила до момента, спрях да броя. Сварих ги със сол, след старателно измиване, в две големи тенджери и ги прибрах в торбички във фризера. Аз самата не ям охлюви, но е чудесно мезе за мъж и приятели, така казват. Не е от най-приятните ми занимания в кухнята, но с годините свикнах. Обикновено ги запържвам леко с масълце. Веднъж правих с ориз така: след изчистване на сварените охлюви, отново ги върнах в черупките и направих като пиле с ориз на фурната с магданоз и гюзум за аромат. Не мога да ви опиша реакцията на любителите на охлюви  smile3501 smile3508

# 73
  • Мнения: 571
 Joy Уникални сте. Ама съм се хилила с глас...

За охлювите сменям им водата като ги кипвам 3 пъти със сол и оцет - така почти не са лигави.
Изчиствам по голямата част, но оставям 5-6 със черупката - (дава цвят и по-различен вкус на супата)
Във супата слагам морковче, лапад, копива и пресен лук с мъничко ориз. Добавям черен пипер и сол на вкус.
Сервирам поръсена с магданоз и лимон.

# 74
  • Мнения: 1 437
А пък ако опитате свински крилца на жарава, няма да съжалявате  Crazy!!!
и пилешка вратна пържола също Joy Joy
Аз бих заложила на пилешките бъбреци.  Thinking
и пилешки крака сготвени на супа  Laughing

# 75
  • Мнения: 673
И на мен ми е много жал да убивам охлювите на котлона и заради това карам майка ми да ги свари. После аз овкусявам чорбата с лук, лапад, магданоз и люта чушка, но охлювите ядем целите, само черупката махаме.
Обожавам всякакви "гадости": бъбреци, супа от кокоши крака, шкембета, далаци, охлюви, пачи...

# 76
  • Мнения: 5 173
Добре де, аз като ги порих след сваряването, стомасите им бяха пълни, а повече от 24 часа ги бях оставила да се чистят. Вие колко ги оставяте? Като се сетя какви бяха зелени и Sick

# 77
  • Мнения: 6 443
Добре де, аз като ги порих след сваряването, стомасите им бяха пълни, а повече от 24 часа ги бях оставила да се чистят. Вие колко ги оставяте? Като се сетя какви бяха зелени и Sick
Какво толкова,нали е трева  Mr. Green
По-добре не ги пори,а се наслаждавай на вкуса. Grinning

# 78
  • Мнения: 5 173
Ако се излъжа да направя пак... след 487807648780709898909704540878040 милиона години.

# 79
  • Мнения: 428
Добре де, аз като ги порих след сваряването, стомасите им бяха пълни, а повече от 24 часа ги бях оставила да се чистят. Вие колко ги оставяте? Като се сетя какви бяха зелени и Sick
Икономична работа - мезето си върви със салатата! Mr. Green Laughing
Шушулче, благодаря ти от сърце за веселата тема!  bouquet

# 80
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 516
Шушулче чудесно ти изглеждат охлювите,бравос!А за тревите не се притеснявай-много са полезни.Майка ми,като дете ме гони да ми дава да ям изпражнения на охлюви,за да ми лекува гастрита.Имах късмет,че не ме хвана.Знам,че успешно лекуват язва.
Единствен път хапнах охлюви,защото приятелката ми ме излъга,че са китайски гъби с ориз.Имаше да ми връща жеста,защото я подлъгах  и изплюска бая скариди на салата-детинщини Grinning

# 81
  • София
  • Мнения: 2 508
Лелеее, ще умра от смях! Гледам я тая тема всеки ден, и колкото и да ми беше гадно, сега ми се доядоха! ooooh! Joy

# 82
  • Мнения: 483
Хора, хора Joy
Това за рязането на главите и пищенето на охлювите ме разби hahaha
дядо ми ми готвеше много често- най-често съм ги яла на жар. Още помня как цвъртят на жарта, след като ставаха готови, ги чистеше и лапахме.
Помня, че някаква яхния беше направил веднъж.
Не бяха лигави изобщо,не мога да кажа, че ми беше най-любимото месо. Не беше лошо де.
Сега не знам дали бих хапнала, много ме е гнус от слуз Sick

# 83
  • Мнения: 2 779
Аз не разбирам за каква слуз говорите  Thinking,ако са приготвени добре ,слуз няма.....
Най добрия вариант / за яко гнусливите/ е да намерите кой да ви ги сготви  Mr. Green
Аз чакам да завали дъжд......за да си хапна  eat
Спомням си един ден при баба на село ....бяхме събрали 2 торби с охлюви ....тя като ги видя,без малко да припадне-изхвърли ги  Thinking,ние бяхме ей така  Shocked,защото вкъщи винаги са се хапвали с кеф .....
Сега ако съберем повече през пролетния сезон си ги прибираме във фризера...и си хапваме на зима с ориз ,поради липса на пресен лук и чесън .....
Много искам да ги опитам на жар- разправяте много вкусни ставали .....дано успеем тази година.
Инак ....с темата .....голям хилеж  Joy

# 84
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
Чувала съм, че някои правят и кюфтета от охлюви, но лично аз никога не съм опитвала.  Confused

# 85
  • Мнения: 6 443
Чувала съм, че някои правят и кюфтета от охлюви, но лично аз никога не съм опитвала.  Confused
Бре,колко охлюви трябва да се уморят за кюфтенца? ?  newsm78

# 86
  • Мнения: 5 173
Чувала съм, че някои правят и кюфтета от охлюви, но лично аз никога не съм опитвала.  Confused
Бре,колко охлюви трябва да се уморят за кюфтенца? ?  newsm78
От 54 охлюва излезнаха има-няма 2 шепи панирани, прави си сметка колко ще трябват.

# 87
  • Мнения: 6 443
Чувала съм, че някои правят и кюфтета от охлюви, но лично аз никога не съм опитвала.  Confused
Бре,колко охлюви трябва да се уморят за кюфтенца? ?  newsm78
От 54 охлюва излезнаха има-няма 2 шепи панирани, прави си сметка колко ще трябват.
Точно това имах предвид. Peace
Обожавам охлювчета и сигурно щр трябват около 540,за да се нахранят всички с кюфтенца Crazy

Последна редакция: сб, 16 май 2009, 00:16 от Грозното Пате

# 88
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
Обожавам охлювчета и сигурно щр трябват около 540,за да се нахранят всички с кюфтенца Crazy
За хората на село това едва ли би представлявало проблем.  Laughing
Сега се сещам, че едни комшии на село също бяха споделили за въпросните кюфтета. Спомням си само, че охлювчетата, след като се сварят минават през машинката за месо.  Crazy Предполагам, че се подправят по стандартния начин, както е и при обикновенните кюфтета.  Rolling Eyes

# 89
  • Мнения: 764
Добре де, аз като ги порих след сваряването, стомасите им бяха пълни, а повече от 24 часа ги бях оставила да се чистят. Вие колко ги оставяте? Като се сетя какви бяха зелени и Sick
Аха, значи все пак не са могли да се изакат, може би щото не си ги сложила под желязна щайга, както те посъветва Вълчо.Сега като си мисля, аз ако реша да чистя охлюви някога, може би ще накарам мъжа ми да пробва с нокътя на кутрето си, ама той пък така си го пази.... Confused

# 90
  • Мнения: 5 173
Сложих ги в 1 оградено, сенчесто местенце, с тревичка и редовно ги поливах да не се чувстват некомфортно Flutter и да не се стресират, че после аз ще тр да ям стресирани охлюви Rolling Eyes.

# 91
  • Мнения: 4 586
Сложих ги в 1 оградено, сенчесто местенце, с тревичка и редовно ги
Шушулче, голяма си скица. За да се изчистят, трябва да гладуват.  Да могат да акат, но да не могат да пасат.

# 92
  • София
  • Мнения: 2 508
 rotfImao rotfImbo rotfImao

Ше уморите охлювите от глад!! Shocked #2gunfire

# 93
  • Мнения: 4 586
  В нещо такова ги държа, но с капак от тел.  Каква тревичка, какви 5 лева. Слагам ги на две трупчета и ги поливам с лейка отвреме навреме.
Във фермите за охлюви ги хранят с бракувани плодове и зеленчуци от кооперативния пазар.
Изобщо не умират от глад. Ако е сушаво лятото, изтрайват по месец капсоловани.
Освен това са съвършенни хермафродити. Когато се харесат два, могат да правят каквото си поискат. Представяте ли си един охлюв да оргазми едновременно и като мъжки, и като женски. А двата едновременно? Ох, ах, йес!

# 94
  • София
  • Мнения: 2 508
 Sick

Пак ми стана гадно.

# 95
  • Мнения: 764
От какво по-точно, заради акането или заради намеците за секс между животни?

Общи условия

Активация на акаунт