Как да направя 54 броя охлюва? (броила съм ги)

  • 14 171
  • 95
  •   1
Отговори
# 60
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 603
Ааааа.....извинявам се, но самите охлюви издават ли някакъв звук, изразяващ болка или ужас при тяхната подготовка за консумиране.Нещо като лек писък или......незнам....И още нещо, антенките режат ли се и ако се режат кога става това - преди самата смърт или след нея вече?

Аааааа..... извинявам се, но ти направо ме довърши  Joy Честно, попикавам се от смях като ви чета.

# 61
  • Мнения: 5 173
Шушулче, много ти се радвам, че приемаш закачките с чувство за хумор Simple Smile.

А пък темата се првърна в: "Как по-садистично да убиваме охлюви?"
И аз ти се радвам, че успях да се включа в темата за шапчиците, ама коментарът ти за пърженето с черупките, още ме Twisted Evil, а как си ги представях Whistling с цяла хрупкава черууупчицааааааа, ммм.  hahaha

# 62
  • Мнения: 2 786
Шушулче,охлювите ти са станали много добре  Peace
Вълчо , за опичането на охлювите в микровълнето съм скептична  Thinking,дали няма да им се пръсва черупката,както на яйцата ......не знам......а си мисля че ще станат и жилави .....  Thinking
Печенето им на жар силно ме заинтригува,на се ли свиват много ?Че  свити почти няма какво да им се яде.

# 63
  • Мнения: 4 586
Ааааа.....извинявам се, но самите охлюви издават ли някакъв звук, изразяващ болка или ужас при тяхната подготовка за консумиране.Нещо като лек писък или......незнам....И още нещо, антенките режат ли се и ако се режат кога става това - преди самата смърт или след нея вече?
Горките деца на мегаполиса. Кой да им опече врабче в печката, картоф, малко цвекло, или лук във фурната, царевица или яйце в жарта. Наденичка на гребен. То и яйата, счупени в гореща мас цвърчат, сигурно пищи сперматозоидът на петела.
Антенките на охлюва не приемат Булсатком, защо да ги ослепяваме преди готвене?
http://media.snimka.bg/2844/011942763-big.jpg Виждам ви.
Яицето е херметически затворено, затова гърми. А черупката на охлюва е отворена спирала.

# 64
  • Мнения: 2 786
Яицето е херметически затворено, затова гърми. А черупката на охлюва е отворена спирала.
doh.....
Хората са казали - малко да имаш , но навреме да ти дойде ( говоря за себе си  Wink ) .....хич и не помислих за това  ooooh!.....

# 65
  • Мнения: 764
Ааааа.....извинявам се, но самите охлюви издават ли някакъв звук, изразяващ болка или ужас при тяхната подготовка за консумиране.Нещо като лек писък или......незнам....И още нещо, антенките режат ли се и ако се режат кога става това - преди самата смърт или след нея вече?
Горките деца на мегаполиса. Кой да им опече врабче в печката, картоф, малко цвекло, или лук във фурната, царевица или яйце в жарта. Наденичка на гребен. То и яйата, счупени в гореща мас цвърчат, сигурно пищи сперматозоидът на петела.
Антенките на охлюва не приемат Булсатком, защо да ги ослепяваме преди готвене?
http://media.snimka.bg/2844/011942763-big.jpg Виждам ви.
Яицето е херметически затворено, затова гърми. А черупката на охлюва е отворена спирала.

Извинявам се, но се гордея че съм почти от село (малък град - 12 000 жители), имах детство с печена царевица на жарава, палене на гуми на Заговезни (ли беше), изчезване в Балкана до късно вечер или лагер на язовира...ноооо дори и на мен това с охлювите. ми се стори гадничко....А, сетих се, четох в готварския, че едно майче търсеше да си купи петльови гребени да яде, не била яла и тя от малка  Sick  Shocked, та ми дойде на ума, че те са може би на вкус кат охлювите - по-така твърдички и хрупкави.....може би.

# 66
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
Тази тема одухотворено продължава да се развива ... бисер, след бисер ...!  Joy Joy Joy

# 67
  • Мнения: 4 586
Петлювите гребени не са хрупкави. Стават.
Препоръчай и петльови бели бъбреци. Те са по-вкусни и с по-нежна консистенция от мозък.

# 68
  • Мнения: 1 352
А пък ако опитате свински крилца на жарава, няма да съжалявате  Crazy!!!

# 69
  • Мнения: 1 798
А пък ако опитате свински крилца на жарава, няма да съжалявате  Crazy!!!
и пилешка вратна пържола също Joy Joy

Шушулче,охлювите ти са станали много добре.

# 70
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
А пък ако опитате свински крилца на жарава, няма да съжалявате  Crazy!!!
и пилешка вратна пържола също Joy Joy
Аз бих заложила на пилешките бъбреци.  Thinking

# 71
  • Мнения: 5 173
Шушулче,охлювите ти са станали много добре.
Werno li Shocked Hug.
А аз се чудя къде изчезнаха още същата вечер Thinking, сигурно татко  се е скрил някъде и ги е изял сам Joy.

# 72
  • Вече на село
  • Мнения: 569
И аз бях на охлюви тази неделя. Броих до 150 и като видях, че ми остават повече, отколкото съм измила до момента, спрях да броя. Сварих ги със сол, след старателно измиване, в две големи тенджери и ги прибрах в торбички във фризера. Аз самата не ям охлюви, но е чудесно мезе за мъж и приятели, така казват. Не е от най-приятните ми занимания в кухнята, но с годините свикнах. Обикновено ги запържвам леко с масълце. Веднъж правих с ориз така: след изчистване на сварените охлюви, отново ги върнах в черупките и направих като пиле с ориз на фурната с магданоз и гюзум за аромат. Не мога да ви опиша реакцията на любителите на охлюви  smile3501 smile3508

# 73
  • Мнения: 571
 Joy Уникални сте. Ама съм се хилила с глас...

За охлювите сменям им водата като ги кипвам 3 пъти със сол и оцет - така почти не са лигави.
Изчиствам по голямата част, но оставям 5-6 със черупката - (дава цвят и по-различен вкус на супата)
Във супата слагам морковче, лапад, копива и пресен лук с мъничко ориз. Добавям черен пипер и сол на вкус.
Сервирам поръсена с магданоз и лимон.

# 74
  • Мнения: 1 437
А пък ако опитате свински крилца на жарава, няма да съжалявате  Crazy!!!
и пилешка вратна пържола също Joy Joy
Аз бих заложила на пилешките бъбреци.  Thinking
и пилешки крака сготвени на супа  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт