Как да направя 54 броя охлюва? (броила съм ги)

  • 14 150
  • 95
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 443
Пролет е.
Има дъжд.Има и охлюви.
Не се кахърете.

# 46
  • Мнения: 1 437
охлюви  Sick

# 47
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 491
Ах, какъв смях! Наистина- по- забавна тема отдавна не бях чела. И то в готварския  Joy

Обичам охлюви, но обикновено татко ги събира, той е и палачът им, той ги и готви. Обичам салата от сварени и почистени охлюви със зелен лук. Или охлюви с лапад. Или панирани( голяма играчка, но пък са толкова вкусни).

# 48
  • Мнения: 2 821
Тази тема тотално ме отказа да готвя охлюви, за лош късмет на мъжа ми, ...Яла съм, последно наскоро и едвам го преглътнах от лигня Sick...възможно е да не съм улучила добър готвач просто.../ще си остана с виртуалното готвене на тези твари явно Mr. Green/

# 49
  • Мнения: 764
Боже, не мога да повярвам че ще ядете охлюви, а преди това ще свършите всички онези неща като варене, рязане на глави, ще се изхождат...... Sick #Crazy...

# 50
  • Мнения: 4 586
Рязането на глави го е правил само един човек.
Изакването - не ги държим над гърнето, един по един. Затварям ги в една кошница от тел, тия от старите супери, социалистическите. На хладно в гаража. Когато се сетя, ги поливам с лейка градинска, с вода. След ден два са изакани.
Идеята ми беше да ги опека в микровеле, да са готови за храна. При печенето се изпарява много течност, не са така лигави. И мидите са лигави, но ако ги опечете добре, стават като жъртък на яйце - нищо лигаво не остава.

# 51
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 491
Вълчо, убиваш ме бавно  Mr. Green

# 52
  • Мнения: 1 437
Ако се пекат на жар предварително варят ли се  ? Или се мятат живи ................

# 53
  • Мнения: 4 586
Мятат се живи. Само гледай крачето да е нагоре отначало, да не полепва пепел. Той се свива веднага. Ползвай българска маша, или щипка за лед на Цептер. Абе както се пече пипер, същото е. Даже и цвърчащият звук докарват.

# 54
  • Мнения: 1 437
Малеее.......  Ще се задоволя с миди на жар.

# 55
  • Мнения: 7 723
Мятат се живи. Само гледай крачето да е нагоре отначало, да не полепва пепел. Той се свива веднага. Ползвай българска маша, или щипка за лед на Цептер. Абе както се пече пипер, същото е. Даже и цвърчащият звук докарват.
...а за по- сигурно (за да не побегнат с пълна газ, де),
можеш да ги нанижеш на шишчета... Crazy
...при тази манипулация им се изпразва и дебелото черво.
Технологията може успешно да се приложи
и при събирането на голи охлюви... Whistling

Последна редакция: ср, 13 май 2009, 13:49 от Руска

# 56
# 57
  • Мнения: 764
Ааааа.....извинявам се, но самите охлюви издават ли някакъв звук, изразяващ болка или ужас при тяхната подготовка за консумиране.Нещо като лек писък или......незнам....И още нещо, антенките режат ли се и ако се режат кога става това - преди самата смърт или след нея вече?

# 58
  • Мнения: 5 001
Еееее,ма вие съвсем изтрещяхте с тая тема rotfImbo rotfImbo rotfImbo rotfImbo
Ох!....
Охлювите нито издават звук,нито им се режат "антенките",нито се обезглавяват  Mr. Green Mr. Green Mr. Green


Щом за охлювите така реагирате,то как ли ще реагирате при колене на домашно пиле или кокошка или заек(още по-зле,че те викат като деца)....

Охлювите са много полезна храна,защото не се хранят с каквато и да е трева,а само с билки и млади стръкчета....
На хора болни от язва се препоръчват,точно заради слузта,защото слузта обгръща раната и така стомашните сокове не я дразнят и може по-лесно да заздравее....Баща ми е такъв излекуван случай,та затова знам така подробно за тях....

Технологията може успешно да се приложи
и при събирането на голи охлюви... Whistling
Само дето някои от голите охлюви имат отровна слуз и така се пазят,защото нямат черупка  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Последна редакция: ср, 13 май 2009, 16:42 от TheNMaster

# 59
  • Мнения: 1 352
Шушулче, много ти се радвам, че приемаш закачките с чувство за хумор Simple Smile.

А пък темата се првърна в: "Как по-садистично да убиваме охлюви?"

Общи условия

Активация на акаунт