Много Майски бебчета са тука, а темата по шевовете се пука! N 40

  • 16 285
  • 282
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 68
момичета обещавам, че довечера след последното хранене в 11 ще ви пиша подробности от тук. Hug

# 61
  • София
  • Мнения: 5 247
Честит Имен Ден на малкия ГОГО на Ели! Да ти е жив и здрав и да ви носи само радости
Честит имен ден на Гери и на всички именяци! Щастие и пак щастие за всички!

Зайче! Колко сте сладки! И така си приличат...много мили снимчици! Благодарим ти за споделеното и в отглеждането на двете кукли! Все така да си щастлива мама! Успех и пак чакаме да споделяш!

Делиана! Честито и от мен! Много вълнуващо е вече да си мама! Желая бързо възстановяване и здраве и на двама ви!

Момичета,...... моят термин наближава и вече всеки миг се ослушвам....да видим моята история каква ще бъде..... newsm78

# 62
  • Мнения: 2 829
Лоранхол, бебето при теб ли е? Ако да-слагай бебето да суче възможно по-често и да седи колкото си поиска. Понякога новородните имат нужда да сучат по 30-40 минути от гърда. Бебето е възможно най-добрата помпа за кърма.
Иначе са ти казали правилно-топли компреси преди кърмене/цедене, студени след. Масажирай нежно гърдата преди това, опитай също да се отпуснеш, да не се притесняваш, мисли положително. Ако можеш съблечи бебето-контакта кожа в кожа много помага на кърменето.

# 63
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Отношението на персонала в Окръжна Пловдив е много добро към всички родилки. Постоянно минават - да дезинфекцират, да нагледат бебетата, да сипят водичка или дадат мляко, ако си поискаш ...
Сутрин и вечер има визитация за бебетата и майките. Пак сутрин и вечер правят тоалет и промивка на майките, които имат външни шевове.
Не съм уговаряла лекар и не съм платила нито стотинка за раждането и престоя. Към мен си имаха някакво специално отношение, защото се разнесе бързо какво съм направила и все някоя жена било то санитарка, сестра или лекарка наминаваше да си поговорим.
Това, което ми направи впечатление беше, че се държат отзивчиво и добре и с останалите момичета. Помагат определено. Ако не ме боляха толкова матката, шевовете и гърдите, а бебето си спеше кротко в кошарката, щях да го пиша хотелска почивка направо.

# 64
  • Мнения: 265
Честити рожбички на Лоранхол, Деси Горанова, краси, Немирница, Айла, Мария Киара, Ваня 1975 и Делиана!    bouquet  bouquet  bouquet дано не съм пропуснала някой  Blush
Да растат здрави и послушни за радост на мама и тати!

Честит имен ден на всички малки и големи! Да си носят името със здраве и късметът да е на тяхна страна!

Зайо, кукличките са много сладки! И как си приличат!
Сиска, стискам палци да се включиш с хубави новини. Убедена съм че всичко с теб и бебка е наред  Peace Не може то така по телефона да ти поставят диагноза  Crazy
Бейлис, страхотна организация с раждането на Ема  Laughing Браво! И много добре изглеждаш на изписването!

Големината на корема не е гаранция за това колко е голямо бебето  Peace

В предната тема ама докато ви изчета  Wink някой спомена, че ще заложи на миенето на прозорци, за да предизвика раждането. Поне при мен не помагааа  Tired А така ми се иска вечеее.

Лека вечер засега

# 65
  • Мнения: 826
Дендри и аз ходих онзи ден до Окръжна и леко се разочаровах от отношението , ама да си вършат работата пък другото ще го преглътна.  Hug
Слава, благодаря ти за подкрепата и мнението. И аз два пъти вече ходя и съм положително впечатлена от отношението. Внимателни са и определено си вършат работата. Е, явно д-р Братоева е малко по-голям темерут и не се съобразява от свръхчувствителността на бременлийките. В общи линии си съставих мнение, чрез съфорумки и чрез темата за Окръжна, че самата докторка е малко по-отсечена и крайна в думите си... и отказвам да се притеснявам вече. Simple Smile
Като цяло съм доволна и щастлива от избора си на болница и 100% ще раждам там.
С близък термин сме, може и да се засечем. Wink

# 66
  • София
  • Мнения: 6 206
Дендри, пропуснах преди да ти кажа и аз - не се връзвай на такива хъмкания и недомлъвки!! Вече са ти казали - първо, не е извън норма размерът, и второ, кой знае как е измерила!! Малко остана, продължавай в същия дух, много си ми свежа!!  Hug

# 67
  • Мнения: 626
С близък термин сме, може и да се засечем. Wink

А дано тъкмо ще е по-забавно и да е по-рано че вече нямам търпение  Crazy

# 68
  • Мнения: 83
Здравейте мамчета  Hug
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ НОСЕЩИ ИМЕТО НА СВ.ГЕОРГИ,ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ И МНОГО,МНОГО ЩАСТЛИВИ!
И аз като някой мами съм в края на термина си и последно като ходих при док. се разбрахме ,ако след празниците не съм родила да отида да видим какво ще става.Тази вечер му звъннах да видя кога ще му е по-удобно,а той ме извика да ме прегледа. От прегледа стана ясно че раждане скоро няма да има,понеже нямам никакво разкритие и никакви болки и каза утре да постъпя в МД да ме наблюдава! Даже каза да си помисля и за вариант секцио,така че моля ви да ми стискате палци всичко да стане нормално  Praynig
На всички с предстоящо раждане успех,а аз при първа възможност ще пиша  Peace
Лека вечер на всички  Heart Eyes

# 69
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Мамчета днес като ходихме на разходка с Еви минахме и през бебшкия магазин за памперси и др. нейни принадлежности та този магазин се намира до болницата където родих ,а сега и Деляна!Тати и Евка стояха долу и се разкарваха а аз отскочих да я видя-милата беше много изтощена още не беше спала но в името на това което има каза че се чувства перфектно!Раждането е продължило около 3 часа и бебко е бил с 3 пъти овъртяна пъпна връв около вратлето и накрая са искали да го вадят с форцепс но слава богу им се е разминало.Малкия Митко е голям сладур през цялото време спинкаше-душичка малка   ylinfant Мама Диди сега се бори и с кърменето има температура и буци ,но аз и казах че варианта за спасение е само цедене и кърмене колкото и да е болезнено няма начин и аз бях така 5 дни с температура и буци но сега вече всичко е наред  newsm10.Ами това е за сега с новините приятна вечер на всички и много  Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed на тези които ще се запътват към болница тази вечер или утре! Hug Hug Hug

# 70
  • Мнения: 4 872
майчета случи ми се нещо ужасн Cryо нещо ми стана с регистрацията и сега немога да си вляза в профила. наложи се да си направя нов за да мога пак да пиша. направо толкова се ядосах чак главата ме боли. като натисна да ми пратят нов линк за да си активирам отново стария профил на пощата и ми пращат празен  smile3511 нямам думи просто  newsm45

# 71
  • Мнения: 30
Здравейте мацки wavey
Малко съм изостанала с четенето но вие ще ми простите Praynig

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ИМЕНЯЦИ И ТЕХНИТЕ РОДНИНИ!

На всички новоизлюпени мами ЧЕСТИТО!

А на останалите ДРЪЖТЕ СЕ МАЛКО ОСТАНА!

Надявам се вече да чета редовно. Сега и татенцето си е в къщи и е малко по трудно, защото не върви аз да си чета форума а той да тъпее (гледа бебо) hahaha

Качих няколко снимки във албумчето ни. Заьо големи са красавици бебките bowuu Ако може и аз да се включа като кандидат свекърва Joy

Glum беше писала за някакъв крем за разранени зърна, ако не се лъжа newsm78 Пусни пак именцето, че положението е смарангясано #Crazy

  bouquet  bouquet  bouquet

# 72
  • Мнения: 79
Ради миличка, на мен ми подариха Лансинох и от майките тук разбрах, че е много хубав и определено имало ефект  Wink

# 73
  • Мнения: 21
Добър вечер.
Честит имен ден на всички празнуващи!!!
Момичета благодаря за пожеланията за малкото ми съкровище.
Честито и на всички нови мами,аз нямам никакво време да седна на компа.Ние се кърмим успешно,само дето малкия е голям гладник и само търси цица  Mr. Green
Утре чакаме педито да дойде.
Хайде оставям ви,дано имам време да пиша пак.
Успех на всички,ето малко снимки на Жожо http://www.snimka.bg/album.php?album_id=343090&pid=12065624

# 74
  • Мнения: 336
Привет Мацки!!!

Честито на всички обебили се мами! Първо да са ви живи, здрави и спокойни бебоците, а и вие да сте здрави и енергични за да се гледате и и да им се радвате.

Когато имам повече време ще пиша как се развиха при нас нещата, но сега съм на зор с пустото кърмене. Зърната ми са на працал (въпреки лансиноха) след като послушах съвет за често слагане на гърда, когато още не беше тръгнала. След големи екшъни с отпушването на каналите кърмата дойде, но сега пък е много. Тече като фонтан. Велизар суче колкото суче, после се изцеждам и след 2 часа гърдите пак са препълнени, а малкия спи и хич и не отлепва да засуче след толкова кратко време. Слагам компреси, масажирам, цедя, давам гърда, а те все се пълнят и болят, а и температура вдигам. Помагайте, кой с каквото може.

Благодаря предварително!!!

Общи условия

Активация на акаунт