Как да съхраним Босилек?

  • 22 878
  • 109
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 001
 Peace Peace Peace Peace Peace Peace
Благодаря ти!

# 46
  • Варна
  • Мнения: 208
Я, темата се е поразмърдала. Да ви се оплача, моят босилек, който го купих от Пикадили в саксийка, кажи - речи изсъхна   Sad Майка ми вика, че почвата му не била хубава... Сега сериозно се замислям за семена.

Иначе за рецептата  за песто - ще ви щракна съдържанието на бурканчето, а също така мисля, че някой в готварските теми беше публикувал - също ще проверя по-късно, че ми е на компа в къщи. И Иван Звездев в едно от  предаванията си беше правил.

http://vkusnoikrasivo.com/recepy/422/%D0%9F%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BE   

Това е рецептата на Иван Звездев от предаването
http://www.bonapeti.tv/recipe_view.php?t=date&id=1701

# 47
  • Мнения: 5 462
Босилека изисква редовно поливане , два пъти на ден ако е на южна тераса примерно .
Във всякаква почва/пръст вирее , не е махнат .Единственото условие е вода и да не е на много сенчесто .Добре е да го поливате рано сутрин и вечер .

# 48
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Я, темата се е поразмърдала. Да ви се оплача, моят босилек, който го купих от Пикадили в саксийка, кажи - речи изсъхна   Sad Майка ми вика, че почвата му не била хубава... Сега сериозно се замислям за семена.

Аз си засадих босилек, люти чушки и копър на семена, нищо не ми покара тази година  ooooh!
Каквото съм прихванала от калемче ми се върза обаче.

# 49
  • Мнения: 5 462
Що така Сиренце ???Много е просто засаждането със семена , къде са ти саксиите ???На какво изложение стоят и кога ги засади ???Добре би било да ги поставиш когато ги засадиш на много слънчево място , а после когато избият да ги преместиш на шарена сянка примерно .

# 50
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Що така Сиренце ???Много е просто засаждането със семена , къде са ти саксиите ???На какво изложение стоят и кога ги засади ???
Южна тераса, поливам всеки ден сутрин, на сянка са, месец мина вече, нищо не е покарало, явно няма и да покара  ooooh!

# 51
  • Мнения: 5 462
Що така Сиренце ???Много е просто засаждането със семена , къде са ти саксиите ???На какво изложение стоят и кога ги засади ???
Южна тераса, поливам всеки ден сутрин, на сянка са, месец мина вече, нищо не е покарало, явно няма и да покара  ooooh!
Аааа ето къде е ключа за бараката .
Добре би било да ги поставиш когато ги засадиш на много слънчево място , а после когато избият да ги преместиш на шарена сянка примерно .

# 52
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Ами аз съм градско чедо  ooooh! Знаех си аз да си купя разсад (специално за лютите чушки), ама не ще сеем. И сега какво да ги хвърлям ли  Tired Ще си купя само разсад на люти чушлета. Копър ако засея пак сега дали ще ми хване на слънце?

# 53
  • Мнения: 5 462
Съвсем ли са изсъхнали ???Поливай ги ударно и ги сложи на слънце ...ако ли не засей на ново.Едно цяло пакетче семена босилек са прекалено много за средно сандъче.аз с едно паетче садя два сезона.Иначе като израсте изникват много сбити стръковете.

# 54
  • София
  • Мнения: 6 269
Моя босилек поникна за 3 дена, но е на сънчевата и топла тераса. Сега е като килимче, почват да се показва втора двойка листенца, ще го разреждам по съвет на майка ми и съм обещала разсад на колегите и родата.
Сиренце, да ти метна няколко клонки и на теб? Simple Smile

# 55
  • Мнения: 155
Сиренце, не е в темата ама това песто с тиквички ми стана интересно  newsm78 Ако не ти е проблем да ми пусеш рецептата, може и на лични Благодаря ти предварително  bouquet

# 56
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Съвсем ли са изсъхнали ???Поливай ги ударно и ги сложи на слънце ...ако ли не засей на ново.Едно цяло пакетче семена босилек са прекалено много за средно сандъче.аз с едно паетче садя два сезона.Иначе като израсте изникват много сбити стръковете.
Ми не са изсъхнали, просто нищо не е покарало  ooooh!
eriana, пиша на лични, че и без това темата я обърнах на спам  Blush

# 57
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Моя босилек поникна за 3 дена, но е на сънчевата и топла тераса. Сега е като килимче, почват да се показва втора двойка листенца, ще го разреждам по съвет на майка ми и съм обещала разсад на колегите и родата.
Сиренце, да ти метна няколко клонки и на теб? Simple Smile
Да, искам, моля  Blush

# 58
  • София
  • Мнения: 6 269
Моя босилек поникна за 3 дена, но е на сънчевата и топла тераса. Сега е като килимче, почват да се показва втора двойка листенца, ще го разреждам по съвет на майка ми и съм обещала разсад на колегите и родата.
Сиренце, да ти метна няколко клонки и на теб? Simple Smile
Да, искам, моля  Blush

Ще ти пиша, като почне разсаждането Simple Smile

# 59
  • Варна
  • Мнения: 208
Сиренце, как си взе калемчето ? Понеже моя босилек съхне от към корена, а нагоре е все още зелен, чудя се ако начупя клонките и ги подържа във вода и после засадя, дали няма да се хване отново.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт