Как да съхраним Босилек?

  • 22 889
  • 109
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 001
Сиренце, как си взе калемчето ? Понеже моя босилек съхне от към корена, а нагоре е все още зелен, чудя се ако начупя клонките и ги подържа във вода и после засадя, дали няма да се хване отново.  newsm78
Не става така....
Босилек се хваща (захваща) или от семе или от разсад...

Последна редакция: пт, 05 юни 2009, 15:01 от TheNMaster

# 61
  • Countryside
  • Мнения: 11 637
Сиренце, как си взе калемчето ? Понеже моя босилек съхне от към корена, а нагоре е все още зелен, чудя се ако начупя клонките и ги подържа във вода и после засадя, дали няма да се хване отново.  newsm78
Босилек не съм завъждала от калемче, то е тревисто и едногодишно. Завъждала съм от храсталаци:  розмарин от клонка, маслина също. От костилки съм прихващала, само от семе не, пфуй  Confused

# 62
  • Варна
  • Мнения: 208
Сиренце, как си взе калемчето ? Понеже моя босилек съхне от към корена, а нагоре е все още зелен, чудя се ако начупя клонките и ги подържа във вода и после засадя, дали няма да се хване отново.  newsm78
Не става така....
Босилек се хваща захваща или от семе или от разсад...

Хмх, тъкмо някаква надежда се беше прокраднала в мен  Wink Значи ще си купувам семена.

Малко тъп въпрос и идея, ама все пак да питам! Искате ли да си направим нещо като сборник от рецепти в които се полза босилек? Знаем за някои тривиални рецепти, в които се ползва, но от друга страна това не е типична подправка за нашата страна и може да има нещо интересно, което да открием или някой да сподели.

# 63
  • Мнения: 5 001
Купи си разсад от пазара...Сега продават,че е сезона на разсадите...По-бързо и лесно ще се захванат и лютите чушки и босилека...

# 64
  • Countryside
  • Мнения: 11 637
Купи си разсад от пазара...Сега продават,че е сезона на разсадите...По-бързо и лесно ще се захванат и лютите чушки и босилека...
Аха, така ще направя, само копъра ми е мъка, че е от на свекървата, един специален анасонов, искаше ми се да го прихвана  Confused

# 65
  • Мнения: 5 001
Колко време е минало откакто си го засяла и не е поникнал?

# 66
  • Countryside
  • Мнения: 11 637
Колко време е минало откакто си го засяла и не е поникнал?
1месец  Rolling Eyes понеже ги ситуирах на сянка

# 67
  • Мнения: 5 001
Сложи на слънце и леко полей....Ако има оцеляло някое семенце ще поникне... Hug Hug Hug

# 68
  • Варна
  • Мнения: 208
А в нашия град дали ще има?
Markrit, гледам че сме от един градл Имаш ли представа дали и къде мога да намеря тук?

# 69
  • Мнения: 5 001
А в нашия град дали ще има?
Markrit, гледам че сме от един градл Имаш ли представа дали и къде мога да намеря тук?
Провери на Колхозния пазар.... Hug
Аз съм Варненка,нищо,че живея в София  Mr. Green

# 70
  • Варна
  • Мнения: 208
А в нашия град дали ще има?
Markrit, гледам че сме от един градл Имаш ли представа дали и къде мога да намеря тук?
Провери на Колхозния пазар.... Hug
Аз съм Варненка,нищо,че живея в София  Mr. Green

Да де, ама ние сме малко забутаци тук, и като че ли при нас е малко нетрадиционна тази подправка и се съмнявам някой да си я отглежда, камо ли да продава разсад.  Confused Е, след работа ще проверя де  Mr. Green   Стига и пазара да е все още там, че едни мълви се носят .....

# 71
  • Мнения: 5 001
Нищо де....по пазарите има босилек разсад!!! Явно,че хората са запонали да се интересуват и от болилека...Има различни видове даже....Едролист,има един с по-дребни листенца,има и един с червени листа.....
Аз си купих миналата седмица...

# 72
  • Варна
  • Мнения: 208
А кой е най-удачен за кухнята и чайчетата. И аз четох, че има различни видове, но от кой да си взема за готварски цели  Mr. Green

# 73
  • Countryside
  • Мнения: 11 637
Нищо де....по пазарите има босилек разсад!!! Явно,че хората са запонали да се интересуват и от болилека...Има различни видове даже....Едролист,има един с по-дребни листенца,има и един с червени листа.....
Аз си купих миналата седмица...
От Женския ли?

# 74
  • Мнения: 5 001
Нищо де....по пазарите има босилек разсад!!! Явно,че хората са запонали да се интересуват и от болилека...Има различни видове даже....Едролист,има един с по-дребни листенца,има и един с червени листа.....
Аз си купих миналата седмица...
От Женския ли?
Да,от Женския....Пълно е с всякакви разсади...

А кой е най-удачен за кухнята и чайчетата. И аз четох, че има различни видове, но от кой да си взема за готварски цели  Mr. Green
Аз си взех от зеленичкия...Все едно дали с едри листа или с нормални....


Миналата година си посях в едно сандъче и много ми хареса да си имам на балкона.Стана като кошница,...Много красиво стои...Пък и комарите гони....Есента си го изсуших и съхранявах в книжен плик..Използвах за пици,спагети с кайма и за чай(кат' ме пипна кашлицата)...

Общи условия

Активация на акаунт