Как да съхраним Босилек?

  • 22 945
  • 109
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 229
Ех в Бургас щом има разсад от босилек,що пък във Варна да няма.Аз сях днес разсад,че първите ми семенца не поникноха ,ама аз ги сях направо на земята.Зимата изсушените листенца ги правя на чай-още имам от миналата година сухи защото набрах 10-15 големи стръка ,а пък рецептата за пестото не можах да я намеря.
Тази година  само да стане -ще правя песто.
А от първия магданоз вече направих 2 бурканчета магданозено песто.

# 76
  • Мнения: 901
аз го съхранявам ето така Босилек в зехтин

# 77
  • Варна
  • Мнения: 208
marabu този начи на съхранение задължително ще го опитам. Но на есен  Grinning
Аз си купих разсад от пазара. Обаче се оказа, че пръстта ми е свършила и тия дни не се сещам от каде по пътя ми мога да си купя  Thinking Ако го бучна в градинката дали ще стане. Там не е шарена сянката - или пече или е сянка.

# 78
  • София
  • Мнения: 6 293
marabu този начи на съхранение задължително ще го опитам. Но на есен  Grinning
Аз си купих разсад от пазара. Обаче се оказа, че пръстта ми е свършила и тия дни не се сещам от каде по пътя ми мога да си купя  Thinking Ако го бучна в градинката дали ще стане. Там не е шарена сянката - или пече или е сянка.

Че защо да не стане?! Нашите на село в градината си засяват и си става.

# 79
  • Мнения: 2 755
Ще правя песто, че е време да подкастрям растението, но за какво го ползвате, освен за заливка на доматена салата?

# 80
  • Мнения: 155
Слагам го и като приготвям ястия с домати. Правя и ризото с песто, риба, марината за пилешко месо.

# 81
  • София
  • Мнения: 3 759
Момичета може ли някой да ми помогне с това:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=419040.msg12107461#msg12107461
 Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 82
  • Бургас
  • Мнения: 1 280
Аз също съм фен на салата Капрезе с пресен босилек, иначе не я признавам! Crossing Arms
Всяка година сея босилек, този сезон една съседка ме чу, че се тюхкам, че не мога да намеря семена и ми даде от нейните.
Много слабо излезе-3-4 стръка, но с редовно пощипване става работата, продължава да расте. Забелязах, че едното стръкче съм го недовидяла и е цъфнало. Оставих го да засъхне и семенцата ги обрах. Вчера садих новата посявка, дано се хване. Балкона ми е източен и сутрин е много слънчево, само знам, че босилека не обича да му вее, като почнат ветровете ще го прибера в стаята.

# 83
  • София
  • Мнения: 15 509
Как го ядете тоя босилек  Sick? Онзи ден ми препоръчаха да си сложа на салата с домати и моцарела, ми не съм яла по неприятно нещо.Мирише ми на гробища - на мента, на тамян, ми гадно ми е.

# 84
  • Мнения: 5 001
Как го ядете тоя босилек  Sick? Онзи ден ми препоръчаха да си сложа на салата с домати и моцарела, ми не съм яла по неприятно нещо.Мирише ми на гробища - на мента, на тамян, ми гадно ми е.
Тайне( Hug),а песто Дженовезе яла ли си? Харесва ли ти?(леко мазнато към сирене(нашето си...) или моцарела

Има хора,които не харесват директния вкус на босилека,но пестото се харесва,защото има и подправки ..Не е само босилек....

# 85
  • София
  • Мнения: 6 293
Как го ядете тоя босилек  Sick? Онзи ден ми препоръчаха да си сложа на салата с домати и моцарела, ми не съм яла по неприятно нещо.Мирише ми на гробища - на мента, на тамян, ми гадно ми е.

Обожавам миризмата на босилека Simple SmileSimple SmileSimple Smile Както и мента (особено за пиене  Crazy ).  Аз не мога да смегна да си направя песто все още, но започнах да си суша листенца за зимата Simple Smile

# 86
  • Бургас
  • Мнения: 1 280
О, решила съм и песто да си спретна,само да поникне в достатъчни количества.  chef
Наистина е специфичен аромата му,но нали знаеш-всеки си има предпочитания,като не го харесваш,не си слагай .

# 87
  • Мнения: 5 001
О, решила съм и песто да си спретна,само да поникне в достатъчни количества.  chef
Наистина е специфичен аромата му,но нали знаеш-всеки си има предпочитания,като не го харесваш,не си слагай .
Купи си от пазара...Продават...За пестото ти трябва само една връзка(по-едричка)...Има един сорт,който има повече листа...Много е хубав...

# 88
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И аз да попитам нещо,
една баба ми донесе един голям стрък босилек,
но листата му имаха отвратителен вкус, иначе си мирише нормално.
Стар ли е бил.? Само младите листа ли се използват?

Иии, в Метро продават някакъв вносен 3 и нещо пакета/пресен.
По различен ли е като вкусови качества?

# 89
  • София
  • Мнения: 3 759
На мен много ми хареса миризмата на босилека.Напомня ми миризмата на домати както са си на клончето/като дете много обичах да се завирам в градината на чичо и да му бера най едрите домати  Mr. Green/
песто не съм пробвала ама дресинга свърши за 5 дни и сета мисля и аз да си насадя да си имам

Общи условия

Активация на акаунт