Банята,10та тема

  • 71 114
  • 527
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 4 397
Calypso Много ми харесва първия вариант в бежавото много меко и приятно. С мъж ми гледахме подобна комбинация за нашата баня  Peace

# 76
  • София
  • Мнения: 794
mamanin, браво за труда, страхотна си  Hug
Сега и някой да сложи линка на първа страница... Simple Smile

# 77
  • Мнения: 269
 Embarassed
Aми така или иначе минах през тази подготовка.... Simple Smile и реших да споделя, за да спестя време на тези, на които предстои... Ей така за обща култура по темата и основа за вземане на решения и разсъждения Simple Smile

# 78
  • София
  • Мнения: 45
mamanin, и от мен едно Браво! Разгледах цялата презентация, макар че имах проблеми с някои от редовете (застъпват се). Не знам защо излиза така при мен.
   smile3501

# 79
  • Мнения: 1 675
mamanin, браво за труда, страхотна си  Hug
Сега и някой да сложи линка на първа страница... Simple Smile

мамин,много полезно,много време си загубила ,за да бъдеш полезна на доста хора!Оценявам го!   bouquet
Не може да се редактира първия пост вече,във следващата тема вече ще бъде включен линка.  Peace

# 80
  • Мнения: 269
Напред съм, добре че е темичката Laughing.
За душа - много ми се иска да има преграда, но е толкова тясно, че май няма да може. Едиснвено искам да  отделя душа от мивката, защто сега е до нея и огледалото( над мивката) е вечно мокро.
Вратата ще я измеря довечера, и ще кажа със сигурност размера. А и се отваря навън, в грешка съм.
За бойлера - ще помисля и над този вариант. Май ще е най-добре.

Сега разгледах по-добре и ето малко разсъждения за допълване на твоите Simple Smile:
(е не знам как да направя вратата да се отваря навън Simple Smile)

Вариант за отделяне (преграждане)  на душа може да стане така



но едната страна би била само ок. 60 см при минимум 75 см (според разни стандарти), така че едва ли ще е удобно Simple Smile

Ето иначе и др. разновидност на твоя проект 1 - тоалетната е под ъгъл - така ще има възможност за преграда между душа и нея (аз даже ексцентрично сложих кабина 800х800, за да видиш как е Simple Smile Тук обаче трябва да се провери влизането в банята дали ще е ОК (кабината ще стесни “прохода“), но при евентуална възможност за преместване на вратата вдясно може да си стане супер Simple Smile, а и тогава кабината може и да е по-голяма 850х850



Или пък без кабината, а само с преградка:



ама пак да кажа, че не съм никакъв специалист и всичко трябва да си се сметне хубаво Simple Smile

# 81
  • Мнения: 269
mamanin, и от мен едно Браво! Разгледах цялата презентация, макар че имах проблеми с някои от редовете (застъпват се). Не знам защо излиза така при мен.
   smile3501

Ами не знам за редовете ...  newsm78, при мен е ОК, ама може да прави мизерии файла... Ако някой се сеща др. начин за “публикуване“ и усъвършенстване, да казва Simple Smile


мамин,много полезно,много време си загубила ,за да бъдеш полезна на доста хора!Оценявам го!   bouquet
Не може да се редактира първия пост вече,във следващата тема вече ще бъде включен линка.  Peace


Ами аз затова, защото наистина много време ми отне образоването по темата за банята, а и толкова много научих от вас момичета   bouquet и ако мога да спестя това на следващите преди поредния бано-ремонтен сезон, наистина ще съм радостна, щастлива и доволна Simple Smile
(пък и още не съм отишла на  съответния лекар да проверя нямам ли някакви отклонения или напр. мания за планиране и прекрояване на санитарни помещения  Laughing и затуй ....)

# 82
  • Мнения: 672
mamanin , ти не спиш ли?!?
БЛГОДАРЯ за отделенето време и внимание! Hug Hug Hug Hug Hug

Има една подробност в проекта. Не мога сменя мястото на вратата. Тя се пада от тяснта страна ( от 1.20, а не 1,80 м)
. Вратата я мерих- 70см с касата е, но ще сменя. Предполагам е някакъв стандартен размер и новата пак ще е такава.

# 83
  • Мнения: 269
mamanin , ти не спиш ли?!?
БЛГОДАРЯ за отделенето време и внимание! Hug Hug Hug Hug Hug

Има една подробност в проекта. Не мога сменя мястото на вратата. Тя се пада от тяснта страна ( от 1.20, а не 1,80 м)
. Вратата я мерих- 70см с касата е, но ще сменя. Предполагам е някакъв стандартен размер и новата пак ще е такава.

Децата са малко болни и бдях Sad та затова късния час....
Аха, не бях разбрала за вратата - сигурно заради часа Simple Smile
Сещам се и още един вариант на теория, но не знам от водопроводна гледна точка дали е изпълним – трябва да се мести тоалетната по-далеч и си има някакви изисквания за наклона на канала и под. Но иначе ще си се обособи душово пространство Simple Smile


# 84
  • Мнения: 672
Тук обаче няма ка да се влиза в банята.
Мисля, че варианти 1 и 3 от горните предложения ще ми свършат работа! Идеални са ( само трябва да си сложа врата на правилното място Wink)


Дано децата са вече по-добре. Бързо да оздравяват!

# 85
  • Мнения: 269
Mислех, че вратата се отваря навън Simple Smile

# 86
  • Мнения: 672
Да. На вън е, но не мога да си представя да отворя вратата и вместо мято за влизане в помещението, да има мивка. Между мивката и WC e  около 30см, а това място е недостаъчно за минаване.
Голяма теснотия. Close

# 87
  • Мнения: 269
ох, права си, май трябва да се наспя Simple Smile

# 88
  • Мнения: 178
diemma, ето едно предложение и от мен. Банята, която ползвам в момента е подобна и е мн. удобна! http://media.snimka.bg/3006/012266758-big.jpg
Поздравления за mamanin за положения труд   bouquet

# 89
  • Мнения: 672
sofiq-ns  Hug
А с какви рамери е душ кабината?

Общи условия

Активация на акаунт