Първото тримесечие мина вече, НОЕМВРИйки тръпнат да усетят малкото човече

  • 11 699
  • 294
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 128
Антония и аз имам същите терзания Sad Днес даже ми казаха ,че ще ме преместят от салона за обслужване на клиенти и ми е едно тъпо,защото съм свикнала да работя в диначна среда и много ще ми липсва.А и сигурно като се върна /живот и здраве/ пак няма да съм там .

# 46
  • Мнения: 421
Аз си записах час за д-р Димитрова за втората ФМ за края на Юни, тогава ще съм в 19 седмица.
И аз днес си запазих час за Доц. Димитрова за 30.06.
Момичета, за да сте по-спокойни в работата си вземете белажка от гинеколога, че сте бременни и по този начин ще сте защитени.

# 47
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Ето ме и мен тук.
Добре дошли на новите мами!
Отивам да чета старата тема  Laughing

# 48
  • Мнения: 1 014
Аз преди час паднах много жестоко с вряща тенджера супа и горящ газов котлон  newsm45. Сега съм с изгорена ръка и натъртен крак. Доста се изплаших това чудо да не гръмне. Сега не смея да излезна на терасата да почистя. Ще чакам мъжът ми да се върне. Доста се изплаших, разбира се не за себе си. Само незная как стана всичко това  no

# 49
  • Мнения: 257
Олеее *Svet*,как стана тази беля?Много ли се изгори?Не се притеснявай,ако не те боли много,че да не си навредиш повече! Hug

# 50
  • Мнения: 128
Аз преди час паднах много жестоко с вряща тенджера супа и горящ газов котлон  newsm45. Сега съм с изгорена ръка и натъртен крак. Доста се изплаших това чудо да не гръмне. Сега не смея да излезна на терасата да почистя. Ще чакам мъжът ми да се върне. Доста се изплаших, разбира се не за себе си. Само незная как стана всичко това  no
Белите стават бързо,имала си да патиш.Гледай бебчо да  е добре.

# 51
  • Мнения: 246
*Svet*  Hug Миличката , не се притеснявай излишно,дано да не те боли много  Hug
nana5kova    на мен също ми трябва рокля,по същия повод.Вчера ходих да меря в един индийски магазин-положението беше трагично  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Определено ако се появя с такава рокля никой няма да забележи коремчето ми-деколтетата бяха ОГРОООООМНИ!И сега се чудя от къде ли ще си намеря рокля,взех да обмислям поръчков вариант.А за дрешките за бременни-освен ленен панталон, две туники и блузка,които са ми подарък-нищо не съм си купила,мисля другата седмица да си купя дънки Simple Smile

# 52
  • Мнения: 97
*Svet* - за изгореното веднага се намажи с белтък от яйце - веднага ще ти облекчи

# 53
  • Мнения: 18
Изгореното може да се намаже с мед - много помага.
да ви кажа, онзи ден видях в тера нова и калиопа ленени поли и панталони с много широк ластик от трико, по 30 лв. забърсах по 1- доста са удобни.
някой има ли представа каква е цената на фм при томова?

# 54
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Дивиана, да те вписвам ли в списъка?

Хрисси, аз съм си мислила за детска вариант не с тапети,  а само с ... а сега как се казваше ... не цокъл, не бордюр. Ами като се сетя ще пиша. И евентуално под него малко по-тъмен цвят, над него по-светъл. В сайта, който е показала Мария Крумова го има като идеи.

Ей, така ви завиждам за усещането на бебето. Аз само лежа по гръб и се ослушвам, обаче никой  Crazy

# 55
  • Мнения: 21
Здравейте, милички!
Свет, голяма беля е станало. Дано не те боли много, но като знам от изгорено... няма да ти е леко.

Аз като съм легнала усещам някакво трептене, но нали ми е за първи път и не съм сигурна, че е бебчето. Не знам, струва ми се раничко.  Rolling Eyes

За нервите май няма нужда да коментирам - при всички явно положението е зле. Проблема при мен е, че принципно съм ужасно спокоен човек /понякога чак дразня/, а съпруга ми е нервак. Представете си какъв е кошмар у дома, само дето не сме се изтрепали до сега. Е, поне бързо ни минава и след 20 мин - пак  #2gunfire

Освен всичко това съм станала и доста чувствителна. Особено като гледам вип брадър, по 5 лв на вечер заминават за смс-и. Така ме трогват тия каузи и като почна рев, рев, рев  newsm45

Момичета, има ли сред нас /освен мен/ мами студентки? Ако има, моля да споделят какво смятат да правят с ученето. Аз я позакъсах тази година / имах проблеми в работата и едната сесия почти я пропуснах/ и сега съм решила да не се мъча, а да презапиша отново същата година. И без друго бебето ще се роди по време на сесия и ще ми е невъзможно и да чета...
Извинявам се ако съм ви досадила с моите проблеми.

# 56
  • Мнения: 3
Здравейте от мен и тук!отбивам се само да се запиша и ще се приготвям за лягане че с мъжа чистехме колата/нямам доверие на автомивки откакто ни орезилиха тапицерията на старата/ и нещо май се изморих та ще си легна по рано. Лека нощ момичета

# 57
  • София
  • Мнения: 1 262
Свет, успокой се! Притеснението за случката е по-вредно от самата случка  Hug

Стейси, аз не съм студентка, но моят съвет е да се опиташ да си вземеш изпитите, а не да презаписваш. В първите 6 месеца бебчетата са доста спокойни и спят основно, което ще ти дава възможността да учиш. След това стават все по-будни, времето ще се оправи и по цял ден ще сте навън и въобще няма да имаш време за учене. След като трябва да ги вземеш тия изпити, по-добре го направи рано, а не късно. Познавам много майки, които са отложили ученето за след бебето и така и не завършиха образованията си.

Иве, пиши бе мацко! Надявам се да се сърдиш, а да не е станало нещо с бебето. Поне затова се разпиши да се успокоим, че просто не ни харесваш такива разговорливи на тема храни  Mr. Green

Антония, дали ще се върнеш на работа в голяма степен зависи от фирмата, за която работиш. Че защита от закона имаш е ясно и не могат да те пипнат по време на бременност и докато детето ти не навърши 3 год. Длъжни са да те върнат на същата позиция (формално) при същите условия. Ако фирмата е скапана обаче, все ще намерят начин да ти стъжнят живота. Дано да са свестни работодателите ти  Hug

Василена, разбирам те за опасенията ти и за жалост съм склонна да се съглася напълно с теб  Hug Винаги има недоволни, неразбрали, подозрителни за чуждите добри намерения "приятелки". Правилно си решила  Hug

За слънчеви бани гледам си говорите  Laughing Аз ще ходя на море, ама на самотен остров, че ще ме е срам да се съблека с това туловище. Иначе ще съм облечена през цялото време. Няма нужда от инфаркти по плажа заради мен-тюлена  Laughing

До после   bouquet

П.С. sunshine_uk къде зачезна? Надявам се всичко с теб да е наред, ти си основоположника на темата ни Hug

# 58
  • Мнения: 1 351
Свет , само споко момиче и бебо да е ок- болките ако не са силни и се траят-  добре. Дано да е така - стискам ти палци.
      Аз пък като чистих терасата с прахусмокачката /остъклена е , да не ме помислите за хахо/ и свеки сложила един буркан с туршия под масата ама аз нали не се навеждам като прахусмокирам да не се натоварва кръстът ми и бутнах буркана , спука се . Та познайте какво стана - хвърчат чушки , моркови , стъкла , отворих си доста работа, на всичкото тогоре и полях със саламура от туршия колата на съседа / от чучура/ - абе бременна работа. Confused
Tess, и моята работа е свързана с обикаляне по учреждения и понеже едва ли ще ми отстъпят място по опашките щото съм си и дебеличка и бременна, и предпочетох да съм в болничент.е. в къщи .
Относно бебо -  и азусещам нещо като трептене и гъдел под пъпа, всички казват че не е възможно да е бебето , защото е рано , ама аз си мисля - защо пък не ? Ако ни е по- чувствителна матката , както и всички жени са различни .
Май много взех да разсъждавам ! newsm78
Днес ходих на ЖК и доки ми каза , че имам лека контракция - пия ношпа за сега и фолиева киселина . Каза че ще ми предпише по - нататък  и магнерич - някоя мама пие ли нещо такова ? И най- вежното , кистите са изчезнали- останала е само една / 2 см./ , а бяха три по 4 см., та много се радвам , ама не смея да ви почерпя че ще хукнем по сред нощ по магазините. Joy

# 59
  • Мнения: 21
Креми, не знам дали обясних добре за ученето.
В момента съм втора година и идеята ми е и догодина да съм втора, а не да прекъсвам. Не мога да запиша трета без да съм взела всички изпити от тази и си мисля точно тях да си изчистя докато бебчето е малко. С две думи няма да прекъсна, но и няма да продължа - ще повтарям годината. Иначе трябва да се подложа на голям зор идните 2-3 месеца, а мисля да си го спестя.

Общи условия

Активация на акаунт