Първото тримесечие мина вече, НОЕМВРИйки тръпнат да усетят малкото човече

  • 11 723
  • 294
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 60
Мале момичета не мога да смогна да ви изчета. Simple Smile
За имената да споделя и аз, ние сме ги избрали много преди да разберем за бебо. Ако  е момиче ще е Габриела а ако е момче ще Александър. Няма да са кръстени на никои от родителите въпреки че бащите ни са Георги Simple Smile просто не ми харесва това име.
А каква новина научих днес цял ден ходя като на сън. Колежката ми с която работих 2 месеца всеки ден е бременна в седмия месец, а аз не съм забелязала (е тогава тя е била в 5-тия).  Направо съм шокирана и не мога да и се нарадвам. Simple Smile
Хайде оставям ви ,че да полегна малко.Вечерното гадене все още не е отшумяло Sad
Лека нощ на всички и до утре Simple Smile  Hug

# 61
  • Мнения: 97
Момичета - нещо съм се умислила дали се храня пълноценно напоследък . Не мога да погълна повече от няколко вилички салата и толкова от основното. Направо ми се догажда ако преям. опитвам се да се храня с препоръчаните храни за този период на бременноста - в случая риба, но само като ми замирише и бягам надалече. Мислите ли, че мога да попреча на нормалното развитие на бебчо ? Пия си витамините, но не знам дали е достатъчно.

# 62
  • Мнения: 434
Да ви попитам ,тъй като аз първа ФМ не си правих,смятам да си правя само втората ,тогава пак ли може да се направи БХС и точно как се процедира?

А за пълноценното хранене и аз ги имам същите съмнения,то мисля ,че повечето от нас ги имат,просто с това ежедневие едва ли някоя от нас се храни здравословно и пълноценно!По тази причина от вчера започнах да си взимам огромно количество цитруси и поне на закуска да приемам някакви витамини под формата на фреш!

# 63
  • Мнения: 25
Здравейте момичета!
Присъединявам се към  вашата темичка!термина ми още не е уточнен,но е  някъде 1-5 ноември.Това ми е втора бременност .
Bibo,мисля че БХС се прави до към 16 седмица.
Лек и усмихнат ден на всички!

# 64
  • Мнения: 128
Добро утро!

impreza снимай панталончето и полата от Калиопе,за да ги видим,че имам работа в СФ и да знам дали да мина през мола. Hug

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Bibo - не ти е касно 15 - 20г.с. можеш - виж това: http://www.lmpbg.org/downscr.html
Относно здравословното хранене - моля не се шашкайте толкова, учила съм хранене и диететика (завърших УХТ де, а и това работя в лабораторията) и вярвайте ми ако трябва да се храним наистина пълноценно май излиза, че нищо не трябва да ядем, защото по тази логика и плодовете и зеленчуците трябва да ги подлагаме на анализ за пестициди, акарициди, хербициди и бля бля..., а пък млякото има едикакъв си положителен ефект, ама може и отрицателен еди какъв си да има, ох ужас... Crazy
Така че - стремете се да не мислите много и горе долу да се придържате към някакво здравословно меню - плодове, зеленчуци, млечни продукти, месце, просто тялото трябва да си има от всичко - белтъци, въглехидрати, мазнини (по - добре ненаситени разбира се) и витамини и минерали. Не опитвайте така да се каже да се "дозирате", а яжте разнообразно. Айде стига, че се увлякох в лекцията   Blush

Svet - внимавай мамче  Wink

Момичета желая ви хубави усмихнати слънчеви разходки днес.  Nature Sunny smile3539

Последна редакция: сб, 09 май 2009, 09:09 от xelita

# 66
  • София
  • Мнения: 38
здравейте момичета, пак сте изписали много!
аз днес влизам в 16 седмица и тия дни ще ходя на УЗ-да направим проверка за спина бифида и нещо друго беше...
първата бременност усетих дъщеря си в 18 седмица-леко пърхане, като пеперуда.а сега още след 10-седмица го усещам, но не смея да ви споделя.а през последните 2 седмици постоянно потрепва, урааааааа!
при марков ще ходя на 10.06-тогава ще съм 20 седмица.

иначе съм сложила3-4 килца отгоре и в някои дрехи ми е некомфортно.

айде лек ден и хубав уйкенд

# 67
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
loren 21, я си заплюй една дата между 1-5, пък после ще я променим като се утвърди термин.

# 68
  • Мнения: 57
Здравейте момичета Simple Smile
Относно хапването-роднините ми са се погрижили и хапвам домашно овче сирене и домашно кисело мляко и повечко доматки и друго почти не ми се яде, е киви от време на време Simple Smile
Миналата седмица ми се стори че усетих бебчо 2 поредни сутрини, но може и да съм се заблудила-лежах леко на една страна и държах ръката на корема и ми се стори че мърда нещо, ама не съм сигурна ще изчакам още Simple Smile
Хубав и усмихнат ден ви желая, а пък аз ще поработя Simple Smile

# 69
  • Мнения: 65
Здравейте, милички!
Свет, голяма беля е станало. Дано не те боли много, но като знам от изгорено... няма да ти е леко.

Аз като съм легнала усещам някакво трептене, но нали ми е за първи път и не съм сигурна, че е бебчето. Не знам, струва ми се раничко.  Rolling Eyes

За нервите май няма нужда да коментирам - при всички явно положението е зле. Проблема при мен е, че принципно съм ужасно спокоен човек /понякога чак дразня/, а съпруга ми е нервак. Представете си какъв е кошмар у дома, само дето не сме се изтрепали до сега. Е, поне бързо ни минава и след 20 мин - пак  #2gunfire

Освен всичко това съм станала и доста чувствителна. Особено като гледам вип брадър, по 5 лв на вечер заминават за смс-и. Така ме трогват тия каузи и като почна рев, рев, рев  newsm45

Момичета, има ли сред нас /освен мен/ мами студентки? Ако има, моля да споделят какво смятат да правят с ученето. Аз я позакъсах тази година / имах проблеми в работата и едната сесия почти я пропуснах/ и сега съм решила да не се мъча, а да презапиша отново същата година. И без друго бебето ще се роди по време на сесия и ще ми е невъзможно и да чета...
Извинявам се ако съм ви досадила с моите проблеми.

Мила аз съм студентка и да си призная не смятам да се отказвам,наща сесия поне е август и бебо още няма да се е родило,а другата е средата на януари.Ще е трудно ама ще се постарая,не мога да си позволя да прекъсна,изобщо няма да се захвана след това.Една моя колежка в работата прекъсна като забременя и сега изобщо не почна повече

# 70
  • Мнения: 14 654
Добро утро, много сте активни значи, едвам ви изчетох от вчера Simple Smile
За храненето - аз откакто съм брменна не мога да погледна и помириша месо - много ме е гнус, даже и от пилешко. Та май ще бъда на вегетарианска диета както и миналата бременност. Закусвам овесени ядки с кисело мляко, обяд - някакъв сандвич обикновено и вечеря - каквото пригитвя, сега според сезона най-вече пресни картофи и тиквички. Гледам да ям повече сурови плодове и зеленчуци, но плодовете просто ми присядат, не ги обичам.

# 71
  • Мнения: 1 765
Хайде и аз да се разпиша в новата темичка...  bouquet Дано е изпълнена само с хубави вълнения!

Василена, предполагам говориш за "фриз" на стените, който да разделя единия тон от другия... newsm78

Свет, дефламол за изгореното, дано го продават без рецепта...ако си нямаш вкъщи де...дано си се успокоила вече, че представям си как си се изплашила ooooh! Hug

Мария, аз пък се притеснявам, че не мога да ям месо и само ме заплашват, че ще получа анемия, но това можело да се компенсира с червени зеленчуци и плодове. Аз ям каквото ми се яде и което ми е вкусно, боклуци, шоколади и бонбони дори не поглеждам...е, има едни съвсем малки изключения  Blush

Вчера, и аз записах час за ФМ при Димитрова, на 16.06, тогава ще съм в 20 г.с. В понеделник съм при док, да видим отлепването дали е намаляло и дали има някакви шансове плацентата да се е изместила...

Относно това, дали усещаме вече бебоците, и аз имам някакви съмнения, но може и да греша, защото нямам опит, но като че ли вътрешния ми глас ми повтаря, че е бил малкия човек вътре в мен  Heart Eyes

Импреза, покажи какво си си купила, да знам дали да щурмувам и аз Теранова Mr. Green

Слънчеви и приятни почивни дни, момичета   bouquet grinning039

# 72
Здравейте момичета!Много се колебаех дали да ви занимавам но в крайна сметка реших да споделя какво ми се случи.На 6-ти много силно прокарвих и по спешност отидох в 2-ра градска болница,там ме прегледаха и ми казаха че кьрвенето е от матката,но бебето било добре,просто ми е много ниска плацентата.Предписаха ми магнерич,витамин Ц и нош па и ми казаха да пазя леглото иначе ще ме вкарат е болница.Много ме е страх за бебчето,сега продьлжавам да кьрвя леко,но крьвта е много тьмна.Стискайте палци всичко да е наред Praynig!impreza  при доц.Томова прегледа е 100 лева,аз се записах за 11.06

# 73
  • Мнения: 1 765
Цветето, не се тревожи, пий лекарствата и пълен покой, ставане само до тоалетна и банята с по-хладка вода. Аз също бях така, но май овладяхме положението. Мен, доктора ме предупреди, че ако е тъмна кръв няма причина да се притеснявам, важното е да не е ярка...Стискам палци, пази се и всичко ще е наред  Hug

П.П В коя седмица си, аз ще пия магнезий след 16 г.с, тогава вече щял да работи....каквото и да означава... newsm78

# 74
  • Мнения: 421
Здравейте, момичета.
Клемче, аз сега пия Магнерот (то е като Магнерич - магнезии) и Папаверин. И на мен ми казаха, че имам леки контракции, макар че аз не ги усещам. Понякога като лежа по гръб и усещам, че коремът ми се втвърдява. В болницата ми казаха, че това били контракции. Казаха ми също да не си пипам корема, да не седя дълго седнала, да неправя резки движения, понеже това  предизвиквало контракции.
cve_teto никакво мърдане от леглото. Важното е, че бебчо е добре.
При нас в момента се провежда Ловеч Фест и ми е едно такова сдухано, че неможах да отида на сношния концерт. Слушах Моранди от терасата. Имах късмет, че вятъра духаше в посока към нашия блок та се чуваше горе долу.

Общи условия

Активация на акаунт