Фирми за почистване

  • 211 934
  • 375
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 11 188
От Рефлекс-М и аз не съм очарована. На пръв поглед изглеждаха точни - дойдоха на оглед, взеха поръчката, дадоха приблизителна цена според състоянието и размерите на имота.
Оставих ги да почистят почти празен апартамент (не след ремонт; в нормално състояние, просто прашасал от неизползване дълго време) и се върнах в уречения час.
Не бяха изчакали да приема обекта, а си бяха натоварили инструментите, готови да отпрашат с колата. Аз обаче имах забележки и ги върнах обратно. Забих пръст във всяко неизчистено място и трябваше да довършат работата, макар и с неохота.
После получих устно! една цена по-висока от предварително съобщената, без разбивка на услугите, без касова бележка, без какъвто и да било документ. Платих я поради липса на избор (чистенето вече бе извършено), но когато попитах за разбивка по дейности и квадратури, започна шикалкавеното. Помолих тази информация да ми бъде изпратена на имейла, което уж поеха ангажимент да стане.
Никога не получих такъв имейл.

Следващия път вече ползвах услугите на друга фирма.

# 241
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Kато цяло мислех да не пиша за така прехвалените Рефлекс М, но все пак реших да споделя. Виканхме ги за почистване след ремонт на празен апартамент - единствено и най-мръсно бяха дограмите и прозорците, всичко останало беше оставено от майсторите в много приличен вид, дори за мое учудване. Тристаен апартамент с една баня с тоалетна и мокро помещение, около 100кв.м.
Дойдоха на оглед, дадоха ми бомбастична цена (над 600лв) за всичко, щели да работят 8 човека цял ден. Мисилхме доста и се съгласихме. Дойдоха навреме, разтовариха уреди и препарати и започнаха. Върнахме се вечерта, когато те също като при Параход, вече бяха натоварили нещата. Върнах ги да доизчистят банята, 2 врати и няколко заметени ъгъла. Не бяха почистили и добре плочките в кухнята. Когато в последствие вече оглеждах съвсем най-дребните детайли видях и още доста други пропуски (ъгли на первази на пода, външната врата, касите на вътрешните врати...). И аз не получих разбивка на цената, нито касова бележка или какъвто и да е документ за услугата.

Копирам си мнението от тема, която пуснах, специално за абонаментно почистване. Надявам се, ако някой може да съдейства (с актуална информация):
Цитат
И двамата с ММ имаме много натоварено ежедневие с динамични и отговорни позиции и не смогваме с домакинските задължения. Когато случайно не сме заети и уикендите с различни задачи и ангажименти и не пътуваме, стоически се самопринуждаваме да чистим апартамента, а буквално сме скапани и искаме само и единствено почивка... Искам да наема фирма, която да идва веднъж седмично да почиства по зададените от мен критерии. Искам обаче да не се налага да присъствам при самото почистване, а само да посрещна и изпратя след това персонала. Не виждам смисъл да седя просто в апартамента докато някой прави нещо, искам да използвам това време за други неща. Гледах сайта на Доместина, но така и не разбрах трябва ли задължително да присъствам? Някой ползвал ли е техните услуги? Също така не ми харесаха интервалите на чистене - или от 8.30 до 12.30 или от 13.30 до 17.30, ако не ме лъже паметта. 8.30 е твърде рано за мен, а до 17.30 - твърде късно...
Ако има някой, в подобна ситуация и ползващ услугите на фирма, нека ми пише!

ПС: Обмислях и наемането на жена за тази дейност, но все се притеснявам да не изчезнат някакви неща от жилището...

# 242
  • Мнения: 1 356
Че то за тия пари една жена за една седмица щеше да го изчисти перфектно, стига да не е необходимо да се ползват специални технически средтва. Освен това е бил и празен. Чета и недоумявам просто за майстори, фирми, несвършена работа...

# 243
  • Пловдив
  • Мнения: 23 792

Копирам си мнението от тема, която пуснах, специално за абонаментно почистване. Надявам се, ако някой може да съдейства (с актуална информация):
Цитат
И двамата с ММ имаме много натоварено ежедневие с динамични и отговорни позиции и не смогваме с домакинските задължения. Когато случайно не сме заети и уикендите с различни задачи и ангажименти и не пътуваме, стоически се самопринуждаваме да чистим апартамента, а буквално сме скапани и искаме само и единствено почивка... Искам да наема фирма, която да идва веднъж седмично да почиства по зададените от мен критерии. Искам обаче да не се налага да присъствам при самото почистване, а само да посрещна и изпратя след това персонала. Не виждам смисъл да седя просто в апартамента докато някой прави нещо, искам да използвам това време за други неща. Гледах сайта на Доместина, но така и не разбрах трябва ли задължително да присъствам? Някой ползвал ли е техните услуги? Също така не ми харесаха интервалите на чистене - или от 8.30 до 12.30 или от 13.30 до 17.30, ако не ме лъже паметта. 8.30 е твърде рано за мен, а до 17.30 - твърде късно...
Ако има някой, в подобна ситуация и ползващ услугите на фирма, нека ми пише!

ПС: Обмислях и наемането на жена за тази дейност, но все се притеснявам да не изчезнат някакви неща от жилището...
Не се изисква задължително да присъстваш. Аз съм ползвала услугите на Доместина, доволна съм. При тях не е точно правило, но някак се насърчава при резервацията да се използва все една и съща "домакиня" (така наричат в сайта си жените, които идват да чистят). След като веднъж си и казала какво искаш не виждам причина да стоиш.

# 244
  • София
  • Мнения: 4 192
И на мен ми е непонятно за 600 лева колко работа трябва да се свърши...

# 245
  • Мнения: 11 188
Тяхното е и доста висока цена спрямо другите на пазара, макар те също да не работят за сините ни очи. За "изблизване" на същата квадратура след основен ремонт платих 400 лв. на друга фирма (2 дни работа), а на Рефлекс - 270 (или 280, не помня вече, то мина време, а както казах документ нямам Simple Smile) за 40 кв. м.

Т.е. не само калпава услуга и на черно, но и скъпа.

# 246
  • София
  • Мнения: 1 555
Здравейте, искам та похваля тази фирма:
http://www.sofiaclean.bg/
Останах наистина очарована. Почистиха основно апартамента, като не за първи път се възползвам от такъв вид услуга. Основно викам фирма за почистването на прозорци, дограми, външни щори, пране на мебели и килими. При тази фирма /освен изброеното в предходното изречение/ всичко беше детайлно почистено включително фурната, микровълновата, осветителни тела, врати, стени , тавани и т.н. Работят с професионална техника и качествени материали. Дойдоха в девет и приключиха в пет. Дано съм била полезна.

# 247
  • Мнения: 17
Здравейте и от мен! Някой ползва ли фирма за почистване на абонамент? С три деца съм и напоследък ми става все по-трудно: работа,  чистене, готвене... та се замислям да ползвам услугите на такава фирма!

# 248
  • София
  • Мнения: 452
Здравейте,
Абсолютно съм изумена относно написаното по - горе от 4udomira Shocked Shocked Shocked
Ползвам услугите на Reflex-M от няколко години и за основно почистване, и след ремонт, и за пране на матраци. Никога, абсолютно никога не са действали непрофесионално.
Много ми е странно това, което пишете. Все едно не става въпрос за една и съща фирма. Особено поста на Чудомира...

Няколко пъти вече ползвам услугите на Рефлекс-М...
Нямам никакви забележки към работата им...
И двамата шефове, с които аз комуникирам са много коректни и когато съм имала конкретни изисквания са откликвали много бързо и акуратно.

Гея, Нана77, от известно време препрочитам тази тема. Пренебрегнах отрицателните мнения за Рефлекс М най-вече заради възторжените ти думи.

Обаче сега и аз ще ви изумя. Оказа се, че хората с отрицателното мнение също са прави.
Първо, не е коректно надписът за цени без ДДС да е най-отдолу - защо ли не е най-отгоре?!... По закон на крайните потребители трябва да се предлагат и цените с включено ДДС (вж. ЗДДС и ЗЗП). А в сайта няма!
Второ, попитах г-н Любомиров обща оферта ли се дава или разбита по отделни позиции, той ми отговори "обща". Толкова за добрите търговски практики.

Сега - за моя контакт с Рефлекс М.
При обаждането ми господинът отсреща любезно се представи - Иван Любомиров, и дойде съгласно уговорката ни. Нищо не измери, въпреки че обиколи жилището, само се интересуваше от желанията ми и разговаряхме за какво може и какво - не. Тръгна си, като обеща, че "най-късно до утре на обяд" ще се обади с конкретната оферта. Е, изобщо не се обади. Толкова за "абсолютно никога не са действали непрофесионално".

И, момичета, за да не останете с впечатление, че съм влязла в конфликт с него или за прекомерни претенции, описвам нещата, които исках да почистят Рефлекс М. Най-общо: след обикновен ремонт съм, но паркетите и коридорните настилки съм почистила от големите мръсотии. Останали са тук-таме изцапани с латекс первази на паркетите, натрупан прахоляк по ъглите, мръсни прозорци и захабена от латекс и фасаген мозайка в коридори, балкони, килер; имам малко дървена ламперия и няколко врати с естествен фладер, на места изцапани с латекс; само 1 легло, 3 шкафа и 2 гардероба за избърсване от прах отвън и с мебелочистител; кухненското помещение е абсолютно чисто и празно, както и една празна стая с лакиран паркет. Освен това съм разкарала извън къщата всички дрехи и посуда, за да не пречат. Тоест спестявам времето за внимателно разместване, заобикаляне, няма вдигане на тежести и опасност за чупене и т.н.

Та такива ми ти работи. Утре почвам да звъня на други похвалени тук фирми. И моля да не попада под съмнение казаното само заради броя на постингите ми - това, че са малко на брой, не означава, че съм трол. Вярвам, че админите ще го потвърдят.


Последна редакция: пт, 04 ное 2016, 00:11 от iv6

# 249
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Не се изисква задължително да присъстваш. Аз съм ползвала услугите на Доместина, доволна съм. При тях не е точно правило, но някак се насърчава при резервацията да се използва все една и съща "домакиня" (така наричат в сайта си жените, които идват да чистят). След като веднъж си и казала какво искаш не виждам причина да стоиш.

Опитах се да "резервирам" домакиня, но се оказа, че за събота и неделя не мога да го направя. Датите и часовете бяха неактивни и в сиво в графика за избор и нямаше как да ги селектирам. Писах им мейл и ми отговориха следното (цитирам директно):
Цитат
Към момента възможностите за посещение през събота и неделя са ограничени. Работим по това да увеличим опциите, но не бих могла да кажа с абсолютна точност кога точно ще се случи. Очаквам до 2 седмици да имаме решението.

Разбира се, през това време, имате възможност да използвате услугата през делничните дни.
Аз ако имах как да ходя в работно време да отключвам/заключвам и т.н. - щях и сама да се занимавам с чистенето...

# 250
  • Пловдив
  • Мнения: 23 792
Аз държах да е през седмицата, не съм имала подобен проблем.

# 251
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Останах неприятно изненадана, че Доместина вече не предлагат еднократно почистване. Може само и единствено да платиш и поръчаш абонамент от 4 почиствания.  Shocked Ами, ако не ги харесам още на първото почистване?  Thinking Crossing Arms

# 252
  • Пловдив
  • Мнения: 23 792
Останах неприятно изненадана, че Доместина вече не предлагат еднократно почистване. Може само и единствено да платиш и поръчаш абонамент от 4 почиствания.  Shocked Ами, ако не ги харесам още на първото почистване?  Thinking Crossing Arms
Shocked Е... почват да се излагат. Според мен защото не им стига персонал.

# 253
  • Мнения: 17
Да ви разкажа за моите магьосници!!! След дълго проучване и разпитване избрах Рефлекс М. Няма да скрия, че ме грабна и офертата им за безплатно основно почистване, при абонамент!! Момичета.. тези хора са невероятни! Не мога да си позная къщата! Изпраха.. не направо подмениха ъгловия ми диван. Килима... все едно е нов, такива цветове излязоха! Прозорците не са светили така, от както бяха нови!!! Въздуха вкъщи се смени... дори ММ призна, че сме взели правилното решение. Simple Smile Дано да продължат така и с ежеседмичното почистване ( че нали всичко е по БГ у нас), но за сега това са най-мъдро изхарчените ни пари. Ще ви държа в течение как се справят  Simple Smile

# 254
  • Мнения: 11 188
Ама, разбира се, че ще ви изчистят безплатно срещу реклама пред широка онлайн аудитория!
Нали установихме, че работят изцяло в сивата икономика  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт