Проблем с намиране на Solcogyn

  • 22 964
  • 69
  •   1
Отговори
  • tardis
  • Мнения: 329
 Не знам дали някой е имал подобен проблем наскоро, но за да продължа едно лечение на ерозио на шийката, ми трябва поне една ампула Солкожин, който не мога да намеря от месец по никакъв начин и ми казват, навсякъде, че е изчерпан по складовете (хм, в същото време лекарката ми е твърдо убедена, че мога да го намеря...  newsm78  и не го заменя с нищо друго....)

Купувам, ако на някого са му останали ампули от предишно лечение.
Иначе не виждам начин...

И приемам всякакви съвети.

# 1
  • Мнения: 647
Не знам дали някой е имал подобен проблем наскоро, но за да продължа едно лечение на ерозио на шийката, ми трябва поне една ампула Солкожин, който не мога да намеря от месец по никакъв начин и ми казват, навсякъде, че е изчерпан по складовете (хм, в същото време лекарката ми е твърдо убедена, че мога да го намеря...  newsm78  и не го заменя с нищо друго....)

Купувам, ако на някого са му останали ампули от предишно лечение.
Иначе не виждам начин...

И приемам всякакви съвети.

ЗДравейте!

Уви, Солкожин наистина няма. Доскоро нямаше и кондилин, но вече отново има - можете да го замените с Кондилин.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 2
  • Мнения: 657
Солкожин има в Турция. Кондилин не върши работа, по думите на АГ.

# 3
  • Мнения: 647
Солкожин има в Турция. Кондилин не върши работа, по думите на АГ.

Бре, не върши! Не бъдете толкова сигурни. Кой разбира повече от лекарства - фармацевтът или лекарят?!

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 4
  • Мнения: 657
Аз съм фармацевт, но си ходя на лекар и слушам тях.Нямам правата на лекар и не искам да ги имам.Съвети не давам, а само приемам пак от лекар.
Точно за разликата солкожин-кондилин съм говорила вчера с аг,който ползва втория препарат и ефект няма.

Последна редакция: сб, 09 май 2009, 18:28 от anitto

# 5
  • Мнения: 3 016
Това наистина е проблем. Преди 5 год имах раничка и моят гинеколог ми беше изписал  Солкожин .Сега ми каза ,че вече го няма в България .Но щом в Турция го има пак е вариант.

# 6
  • tardis
  • Мнения: 329
Благодаря на всички за информацията Peace
Която, всъщност, не звучи добре  ooooh!
Наистина е вариант и да се поръча в чужбина ...
или на някого да му е останал в повече.

# 7
  • Мнения: 647
Аз съм фармацевт, но си ходя на лекар и слушам тях.Нямам правата на лекар и не искам да ги имам.Съвети не давам, а само приемам пак от лекар.
Точно за разликата солкожин-кондилин съм говорила вчера с аг,който ползва втория препарат и ефект няма.

Колега, прочетете си фармакологията и решете сама дали става. Simple Smile Защо сте завършила фармация, като не можете един препарат да прецените? Не забравяйте, че вие трябва да съветвате лекарите за препарарите, а не те вас ..

поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 8
  • Мнения: 657
Аз фармакологията съм я чела.И именно защото съм я чела се опитвам да направя разлика между кондиломи и ерозио.Прав сте ,че само съветваме лекарите, но решение за лечение вземат само те.Ние нямаме и не бива да си преписваме техните права. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 647
Аз фармакологията съм я чела.И именно защото съм я чела се опитвам да направя разлика между кондиломи и ерозио.Прав сте ,че само съветваме лекарите, но решение за лечение вземат само те.Ние нямаме и не бива да си преписваме техните права. Simple Smile

То че има разлика между кондиломи и ерозио- никой не коментира, разбира се. Но че има фармакологично сходство в действието и състава на двата препарата, заради което могат и двата да се ползват при двете състояния, е въпрос на вашата компетентност, както на всеки фармацевт.

Спомнете си за "светата троица" на лечебния процес - лекарят, фармацевтът и медицинската сестра и си спомнете какво правят клиничните фармацевти и дали те или лекарят определят фармакотерапевтичните схеми. Моля ви, ако ви липсва увереност в квалификацията ви, по-добре да наблегнете на нея, а не да твърдите, че лекарите разпореждат терапиите, а фармацевтите само подават през дупката кутийки. Как контролирате лекарите, ако не знаете терапиите, колега?

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 10
  • Мнения: 657
Темата се разводни.Не сме на бойното поле.Не желая да коментирам квалифкацията си и съм достатъчно уверена и знам до къде ми стигат правата.В заключение Солкожин няма да заменя с Кондилин за третиране на ерозио.Поздрави.Лек и усмихнат ден.

Последна редакция: пн, 11 май 2009, 00:34 от anitto

# 11
  • Мнения: 647
Темата се разводни.Не сме на бойното поле.Не желая да коментирам квалифкацията си и съм достатъчно уверена и знам до къде ми стигат правата.В заключение Солкожин няма да заменя с Кондилин за третиране на ерозио.Поздрави.Лек и усмихнат ден,Колега.

Поздрави и на вас!

Вълев

# 12
  • Мнения: 1
Здравейте , аз имам  същия проблем с намирането на Solcogyn  .  Казаха ми че го има в Турция  , преди пет  дена  се връщам от там , но го няма никъде , ако не друго поне се поразходих до там  . Поръчах го в Швейцария нали все пак там се произвежда , от отговора беше че им е изтекъл лиценза и чак след 4 месеца ще им го подновят . Но тук доктора все пак е напълно сигурен ,че го имало аз честно вече нямам идея къде да го търся , обиколих всички аптеки във Варна всички складове но уви .
  Пожелавам ви късмет в намирането .

# 13
  • Мнения: 647
Здравейте , аз имам  същия проблем с намирането на Solcogyn  .  Казаха ми че го има в Турция  , преди пет  дена  се връщам от там , но го няма никъде , ако не друго поне се поразходих до там  . Поръчах го в Швейцария нали все пак там се произвежда , от отговора беше че им е изтекъл лиценза и чак след 4 месеца ще им го подновят . Но тук доктора все пак е напълно сигурен ,че го имало аз честно вече нямам идея къде да го търся , обиколих всички аптеки във Варна всички складове но уви .
  Пожелавам ви късмет в намирането .

Интересно, защо на лекарите, които по никакъв начин не знаят кое го има в аптечната мрежа, щото не им е работа, вярвате, а на аптекарите, дето всеки ден следим кое се появява и кое изчезва от пазара, не вярвате?

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 14
80 лв #Crazy.Тук направо ми замириса на търговийка Mr. Green

# 15
  • Мнения: 3 459
80 лв #Crazy.Тук направо ми замириса на търговийка Mr. Green
Когато аз го купувах (преди една година) за 0,5 мл. платих 30 лв.
Едва ли за една година е скочил толкова драстично?  Tired

# 16
  • Мнения: 4
Здравейте,

благодарение на един човек разбрах, че може да се поръча от една полска аптека - http://www.aquavitae.com.pl/
Опитах да го поръчам online, но нещо не ми приема България като валидна дестинация, за това се обадих на телефона и ми обясниха да им изпратя поръчката си заедно със сканирана рецепта и данни на мейл и те ще върнат инструкции за плащане с кредитна карта или от http://dotpay.pl/
Казаха, че много често се поръчвало Solcogyn от България.
Тази вечер ще си поръчам. Т.к. шиппинга до България е по-скъп от 2 ампули (общо шиппинг и 2 ампули е около 60eur), ако иска някой да поръчам повече и да си поделим шиппинга нека ми пише лично съобщение.

Поздрави,
Мая

P.s. solcogyn няма в Турция

# 17
  • Мнения: 8
zdraveite! na men mi go donesoha ot polsha i mi ostana ednata ampula. ako niakoi iska ste mu ia dam zenata e 50lv. za le4enie edna ampula e dostata4na.

# 18
  • Мнения: 8
zabravih da napisha 4e po prinzip v edna opakovka sa dve ampuli, zatova vi se vijda po-golima zena. zialata opakovka mi izleze 56 euro s dostavkata.

# 19
  • Мнения: 3 016
В Украйна едната ампула струвала 15 лв .

# 20
  • Мнения: 43
здравейте, аз също съм изправена пред този проблем. на мен маисля 4е ми предписаха гел за мазане. на рецептата пише SOLGOGIN - SOL.
 за ерози на мат. ш.
ако някой има или може да ми каже откъде да си го набавя, ще съм мн благодарна. от варна съм, но не е проблем и от др. град...

# 21
  • Мнения: 430
Здравейте момичета отново проблеми със солкожина. Обадих се във Фирмата вносител Булгармед и ми пратиха мейл, че ще го има чак края на февруари. Ако някой има инфо откъде да го вземем нека да пише.

# 22
  • Мнения: 647
Здравейте!

Консултирайте се с вашия лекар и му кажете, че има наличен Кондилин/Condylin солуцио, който в определени случаи може да замести Солкожин-а, но не винаги. Кондилин нямаше у нас в продължение на 2 години.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 23
  • Мнения: 1
zdraveite! na men mi go donesoha ot polsha i mi ostana ednata ampula. ako niakoi iska ste mu ia dam zenata e 50lv. za le4enie edna ampula e dostata4na.
       
zdravei! o6te li ima6 tazi ampula.

# 24
Остана ми 1 шишенце от 0,5 мл. от лекарството. Който се интересува, може да ми пише на A_S@abv.bg

# 25
  • Мнения: 8
zdraveite,
za sajalenie ja dadoh ve4e! mojete da ja namerite v polsha!moga da pitam v koi grad i ste vi pisha!

# 26
  • Мнения: 1 165
Здравейте момичета.В Гърция има Солкожин.Баща ми тези дни пътува,но неговата работа е на 20-30км от границата.Проверил е в една аптека в едно село,но са му казали че те специално го нямат в момента.Обяснили му че по-принцип го има лекарството,но  в по-големите градове.Аз за съжаление нямам познати които живеят в Гърция...до сега иначе да съм го поръчала.Ако някоя има приятели или роднини,живеещи в Гърция можем да си поръчаме и да си го поделим,защото продават по 2 ампули.

# 27
  • София
  • Мнения: 55
Здравейте, момичета   bouquet
И на мен ми предписаха Солкожин. И аз не мога да си го намеря. Съгласна съм с някоя от вас да си поделим двете ампули  Hug
Знам, че го има и в Италия и Румъния.

# 28
  • Мнения: 3 016
Момичета не се залъгвайте с този Солкожин. Начина по който уж изчезва раничката не е изобщо надежден ,защото с мазането се изгаря само горния слой на образувалата се раничка и след време отново рецидивира .Най-добрият метод е чрез лазер.

# 29
  • София
  • Мнения: 55
Някой знае ли със сигурност дали го има в Гърция? Решила съм да отида, защото е невъзможно да го намеря тук - отговорите са едни и същи - няма внос, няма внос...

# 30
  • Мнения: 1
В Гърция го няма. Имам приятелка там и са й казали, че го няма или поне не с това име, а аз друго име незнам.

# 31
  • Мнения: 1
Момичета не се залъгвайте с този Солкожин. Начина по който уж изчезва раничката не е изобщо надежден ,защото с мазането се изгаря само горния слой на образувалата се раничка и след време отново рецидивира .Най-добрият метод е чрез лазер.

Най-добрият начин може и да е с лазер, а какво да правя аз като още не съм раждала и съм едва на 18 ?

# 32
  • Мнения: 3 016
Момичета не се залъгвайте с този Солкожин. Начина по който уж изчезва раничката не е изобщо надежден ,защото с мазането се изгаря само горния слой на образувалата се раничка и след време отново рецидивира .Най-добрият метод е чрез лазер.

Най-добрият начин може и да е с лазер, а какво да правя аз като още не съм раждала и съм едва на 18 ?
Ами точно, това е най-щадящият начин. Аз също искам второ дете и затова няма да се подложа на горене с ток .От мазането с лекарство си взех поука.

# 33
  • Мнения: 0
здравейте, потърсете лекарството под името SOLCOVAGIN, това е същото лекарство, доколкото знам го има в някои от бившите съветски републики, пробвайте и с интернет поръчка, ако може

# 34
  • Мнения: 0
Момичета не се залъгвайте с този Солкожин. Начина по който уж изчезва раничката не е изобщо надежден ,защото с мазането се изгаря само горния слой на образувалата се раничка и след време отново рецидивира .Най-добрият метод е чрез лазер.

Най-добрият начин може и да е с лазер, а какво да правя аз като още не съм раждала и съм едва на 18 ?
Ами точно, това е най-щадящият начин. Аз също искам второ дете и затова няма да се подложа на горене с ток .От мазането с лекарство си взех поука.



********* пишеш, че си си взела поука от мазането с лекарството- за какво става въпрос?

# 35
  • Мнения: 1
Момичета не се залъгвайте с този Солкожин. Начина по който уж изчезва раничката не е изобщо надежден ,защото с мазането се изгаря само горния слой на образувалата се раничка и след време отново рецидивира .Най-добрият метод е чрез лазер.

Най-добрият начин може и да е с лазер, а какво да правя аз като още не съм раждала и съм едва на 18 ?
Ами точно, това е най-щадящият начин. Аз също искам второ дете и затова няма да се подложа на горене с ток .От мазането с лекарство си взех поука.


След като веднъж си раждала, може и да е най-щадящият начин, но на мен лекарката и не само тя, ми казват едно и също, че никак не е добре да се гори с ток. А обяснението за това беше (тук мога и да сбъркам), че при горенето маточната шийка някак си се свива навътре, което вече става проблем при евентуална нова раничка, а както и при бременност. Наистина с лазер отстраняването е много по-бързо, но аз лично няма да се подложа на това, дори и да трябва да търпя още половин година мазане с ВАГОТИЛ.

# 36
  • Мнения: 3 016
Между горенето с лазер и ток няма нищо общо .Дори незнам манипулацията с лазер дали се нарича горене.Лазера го водят като най-щадящият метод също и замразяването, но честно казано незнам къде точно извършват процедурата със замразяването.

********* пишеш, че си си взела поука от мазането с лекарството- за какво става въпрос?

Лекарката ми преди 5 години ме убеждаваше че това било най-новият метод .Сега 5 години по-късно когато отново се появи раничката ми каза горене  с ток ,но при друг лекар ,защото тя не обичала цитирам:,, да и мирише на изгоряло кебапче". Ето защо преди 5 години госпожата ме мажеше със Солкожин. На всяко мазане си плащах  естествено.А аз сега чак разбрах, че лекарството  обгаря само горния слой а навътре клетките продължават да  се развиват в резултат на което при прегледа с колпоскоп се установи силно възпалена шийка и с раничка на два участъка почти ерозио.

# 37
  • Мнения: 1 165
Здравейте момичета. В Гърция го има но в големите градове,а баща ми ходил в малък.В Италия го НЯМА,лично съм търсила.Аз си го намерих в Швейцариа,донесоха ми го от там.Толкова време търся Солцожин и едва наскоро разрах че се произвежда в Швейцарие и си е швейцарско.Излезе ми около 100лв двете ампули,сега ме мажат все още,ако ми остане едната ампула съм съгласна да я дам на някоя от вас в нужда на цената на която ми е излязла на мен.В Полша също го има но е 60 евро без транспорта.

# 38
  • Мнения: 5
Ако на някоя от вас и е останала една ампула моля пишете ми на ЛС Hug

# 39
  • Мнения: 0
Илианка,здравей!Привет и на всички останали!И аз съм изправена пред този проблем с намирането на solcogyn и искренно се надявам да намеря скоро решение-моля ви пишете ми ако някой има или знае от къде мога да си го купя.

# 40
  • Мнения: 0
Илианка обади ми се,може да пием по кафе,в един град живеем

# 41
  • Мнения: 1 165
sisros писах ЛС

# 42
  • Мнения: 0
Здравейте,

Търся  спешно Solcogyn или Solcovagin. Aко на някой му е останало в излишък, моля да ми пише на radina7@abv.bg. Мерси

# 43
  • Мнения: 4
Здтавейте момичета, имам въпрос относно рецептата за поръчка на Solcogyn от чужбина. Имам рецепта само на български, а ми искат рецепта на английски. Какви са изискванията, предполагам, че гинеколожката щеше да използва бланка на английски, ако имаше такава. Моля, който е поръчвал от чужбина да сподели или пише на лични спешно.

# 44
  • Мнения: 1 165
ivito когато аз пращах рецептата в чужбина /Швейцария/ си беше на български език  не са ми я скали на английски или другчужд език.Но не съм гопоръчвала в онлайн аптека,а мой позна ми го купи,но въпреки всичко рцептата беше задължителна и и я пратих по факса в аптеката.

# 45
  • Мнения: 5
На някои ако му се намират излишни ампули Solcogyn, моля да пише на E-mail - miss_love_bg2000@yahoo.com  Hug  Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 19
Na men sashto mi trqbva speshno Solcogyn ,ako nqkoq ima izlishna ampula ili znae ot kade da si go zakupq da pishe na e-mail : ashal.1981@abv.bg

# 47
  • Мнения: 17
Ако някои има или знае как да се намери моля пишете ми на bigdan2@abv.bg цената е без значение. Peace

# 48
  • варна
  • Мнения: 15
И аз търся solcogyn,ако някой има останала ампула,без значение цената,нека ми пише:vilicvete@mail.bg

# 49
  • Мнения: 0
Здравейте,

Имам 2 ампули по  0,5 мл. солкожин.Продавам ги по 45 лв. Ако някой проявява интерес aз съм от Варна и имейла ми е viktoriq_88_traqnova_23@abv.bg

# 50
  • Мнения: 0
Здравейте,

Пиша ви , за да ви кажа , че ампулите вече не са в наличност.

# 51
  • Мнения: 40
Търся Solcogyn, ако някои има излишен - пишете на katerinka@gbg.bg

# 52
  • Мнения: 0
Намира ли се още някоя мадама, която да има останали ампули или там каквото са Солкожин?

# 53
  • Мнения: 0
Продавам една ампула Солкожин ако на някой му трябва

# 54
  • Мнения: 0
ИМА СОЛКОДЖИН (SOLCOGYN) В АПТЕКАТА НА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ, СОФИЯ, ДО МОЛА, ОТ ДЯСНО НА СТАМБОЛИЙСКИ ПОСОКА ЦЕНТЪРА.  Laughing

# 55
  • Мнения: 0
Продавам Solcogyn 2 ампули (0.5мл) по 45лв  - Варна
Ако имате интерес пишете ми на е-мейла.

Последна редакция: ср, 25 май 2011, 12:54 от hephua

# 56
  • Мнения: 15
Здравейте. Преди година ми откриха раничка на шийката на матката. Лекарката ми каза да си намеря Solcolyn sol 0,5. Много трудно си намерих от Германия. Едната ампулка я използвах, но другата остана неотворена. Ако някой я иска да пише.

# 57
  • Мнения: 0
Здравейте,
обиколих цяла Варна, но Солкожин няма никъде, обаче успях да намеря начин да го поръчам директно от фабриката производител в Швейцария. Ако има желаещи може да се комбинираме и да поръчаме заедно, тъй като за сам човек цената с транспорта и рецептата идва непоносима. Ако проявявате интерес, моля свържете се с мен на hristova90@gmail.

# 58
  • Мнения: 0
Здравейте,

Имам 1 ампулa (0,5 мл.) solcogyn. Продавам я за 45 лв. Ако някой проявява интерес aз съм от Варна и имейла ми е viktoriq_88_traqnova_23@abv.bg

# 59
  • Мнения: 647
Здравейте,
обиколих цяла Варна, но Солкожин няма никъде, обаче успях да намеря начин да го поръчам директно от фабриката производител в Швейцария. Ако има желаещи може да се комбинираме и да поръчаме заедно, тъй като за сам човек цената с транспорта и рецептата идва непоносима. Ако проявявате интерес, моля свържете се с мен на hristova90@gmail.

Солкожин има наличен и в момента в България!

поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 60
  • Мнения: 3 279
Да наистина вече го има преди няколко месеца си го купих и е по евтин от преди

# 61
  • Мнения: 1
Здравейте,

Имам 1 ампулa  (0,5 мл.) Solcogyn.Продавам я за 25 лв. Ако някой проявява интерес aз съм от Варна и имейла ми е ral4o87@abv.bg

# 62
  • Мнения: 3 279
Здравейте,

Имам 1 ампулa  (0,5 мл.) Solcogyn.Продавам я за 25 лв. Ако някой проявява интерес aз съм от Варна и имейла ми е ral4o87@abv.bg
Че аз за 2 дадох 23лв #Crazy

# 63
  • Мнения: 0
Здравейте,

Имам 1 ампулa  (0,5 мл.) Solcogyn.Продавам я за 25 лв. Ако някой проявява интерес aз съм от Варна и имейла ми е ral4o87@abv.bg
Че аз за 2 дадох 23лв #Crazy

Е, от къде намери 2 за 23лв? аз за 2 дадох 56лв, а сега ми трчбва още 1   Confused

# 64
  • Мнения: 3 279
От аптека Марешки бяха на тази цена Peace

# 65
  • Мнения: 0
От аптека Марешки бяха на тази цена Peace

А преди колко време си ги купила? Май ще трябва да видя къде има или изобщо дали тук има такава аптека .

# 66
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета!

Преди месец и на мен ми се наложи да търся Солкожин по всички аптеки. Накрая намерих, но бяха 2 ампули в кутия - последната останала. За моя радост от 1 път раничката на шийката изчезна, затова и втората ампула остана неизползвана.

Ще се радвам да мога да помогна на някоя от вас, ако не откривате лекарството в аптеките. Така и така вече е купено, поне да може да се използва от някого, който има нужда от него.
Продавам 1 ампула за 20лв. Казвам се Яна и живея в София. Пишете ми съобщение.  Simple Smile

# 67
  • Мнения: 4
Много време мина, от както ползвах Солкожин и така и не написах какъв беше резултатът - а именно никакъв.
В крайна сметка отидох в Шейново, направиха ми една термокоагулация и с проблема ми се приключи.
Като си помисля, колко мъка беше без резултат, ако знаех, че има и друг начин...

Последна редакция: сб, 22 фев 2014, 01:33 от glimpseMaya

# 68
  • бургас
  • Мнения: 75
Някой от Бургас да знае от колко време няма солкожин по аптеките?

# 69
  • бургас
  • Мнения: 75
Като чета тук отзивите за него,вече не искам да си го купувам.

Общи условия

Активация на акаунт