Ти какво сготви? Снимай, покажи!? - 39-а тема

  • 77 394
  • 649
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 7 420


    Е Селма   и Labrex   откакто прочетох коментарите за Наташовите сладки "ушки"
   нямам покой.Сега доволни ли сте? Аз и домашните да-а-а-а! И благодаря newsm51 много моми
   чета. За сведение още са топли, а то от лакомия се изгорих и страдам  smile3514.

                               
            За тези "ушки"(не знаех,че са ушки,честно казано) разбрах от една много мила рускиня Наташа,затова и ги кръстих "наташови сладки".
             Не ги харесах 100-процентово,макар че моите мъже с удоволствие ги изядоха още същата вечер.Ще се опитам пак да ги направя,може да ги харесам повече,знам ли...... Thinking  Simple Smile
            Радвам се,че във вашия дом се приеха с радост! Hug

# 601
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160

Тази вечер пиле с картофки и обикновена салата от домати и краставици,която не съм снимала  Grinning

# 602
  • Мнения: 277
Ето и аз да се запиша днес с доста обикновенни неща, но вкусни

картофки с чесън и копър
пържен зелен боб
малко импровизирано гнездо
и от онзи ден един кекс, не помня на кого беше рецептата за мъфини с нутела, аз го опекох обаче в една форма

# 603
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 743
Роца, как правиш пърленките за тези сандвичи? Гледам, че хем са съвсем тънички, хем са еластични. Rolling Eyes
Natia, хитрувам аз  Laughing - това са мексикански тортили, които купувам готови. От мен е само пълнежът.   Peace

Днес на обед ни бяха на гости свекърите. Менюто (извинявам се за тъмните снимки, но точно докато обядвахме, се изви буря, та осветлението ми е малко кът  Grinning):
- салата от смес от млади листа, боровинки и запечено прясно козе сирене

- телешко печено, картофи с розмарин на фурна и моркови Виши:

- индивидуални чийзкейкчета с кисело мляко, рикота и бисквити от оризови пуканки (нещо не ми стегна добре, май желатинът му беше малко):

Лека вечер, кулинарки!   bouquet

# 604
  • Мнения: 7 420
sladunka_medunka,страшно ми хареса втората ти торта! newsm10

# 605
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Пак изкушения, пак страхотни неща и бременилските ми мартинки не издържат на моменти  Blush Няма да се предавам обаче.  Mr. Green

Мама много ни правеше такива сладки от тесто с извара и като малки ни бяха любимите, ние им казвахме барбарони. Тя като руска възпитаничка и живяла доста време в Русия явно от там я е донесла рецептата. Иначе оформлението на Лабрекс гледам е като на популярните корекомки. С няколко думи речено - приядоха ми  се!

Sun., тези картофки са невероятни, а за кюфтаците на Гелева думи нямам, покапах се.

От мен за няколко дена беше следното:

Погача за кръщенето:



Спагети с пилешко филе:



Кекс с Фанта:



Яхнийка от тиквички:



и последно днешната закуска - топли сандвичи изненадка

# 606
  • Мнения: 2 126
Лабрекс,благодаря ти много за отзивчивостта.Аз имах горе долу нещо наум около рецепатта и ти го затвърди Hug На български тези сладки са известни като "Корекомки" мисля и съм ги виждала в "гответе с мен" Peace

# 607
  • Brussels
  • Мнения: 160
Много вкусни ястия сте приготвили!  chef Hug
Днес се заиграх в кухнята, ето резултата
:

Тцацики ( киселото мляко и чесъна ги сферирах) Crazy



Печено пиле, пресни картофки и свежа салата.



# 608
  • Мнения: 1 461
Наде аз ако съм няма да посмея да ги пипна тези ястия толкова красиво поднесени

# 609
  • Brussels
  • Мнения: 160
Карчита, много благодаря за комплимента. Hug  bouquet
Кулинарията ми е голямата страст!
Heart Eyes

# 610
  • София
  • Мнения: 7 957
Извинете за забавените реакции, ама преди време тука се развиваше сериал около две тиквички, та се питах дал ги сготвиха вече или още се умува и до коя серия се стигна.

То щото аз си падам по сериалите, ама на тоя не му хванах началото и само така окомерно го засекох.  Laughing

# 611
  • Мнения: 679
Здравейте! От мен едно обикновено 1 - пиле с картофи, че мъжът ми много обича.  Crazy
2 -  hahaha Спираловидни толумбичкиJoy ; 3 - Бине - суфле.




Тук е моментът да попитам с какъв шприц правите толумбичките, за да стават големи и дебели? Аз ги правих с пластмасов на Fackelmann /продават ги в Билла/ и станаха тъъънички-тънички... Laughing
Аз пък как го написах! Simple Smile Не, че има значение дали е пластмасов. Накрайниците ми са малки. Това исках да кажа. Някакви по-големи ли ползвате или с някакъв специален шприц? Аз ползвах тази рецепта на Пеп-чо, но ми стана рядка сместа, не стана гъста като за еклери. Предполагам, че е от яйцата. Сложих 4, но големички с двойни жълтъци... Пеп-чо, моля произнеси се. Simple Smile

Лека вечер ви желая и весел празник утре!

Последна редакция: сб, 23 май 2009, 23:00 от dixi

# 612
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 498
Махнах снимката и питанката за да не препълвам темата с ненужни неща.

      Дес, погледни в темата в която сме на страница 18. Там е рецептата на Селма за
      Наташовите курабийки  под № 266.
      У дома ги изядоха за отрицателно време и поръчаха  още една доза.

# 613
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
оо харесах си яхнията с тиквички

# 614
  • Мнения: 623
nordina,може ли рецептата за патладжанените пици     chef
marulka_s,страхотна питка Peace
dixi,искам у вас  eat  Praynig
Наде,много ефектни ястия.......а по тези чинии направо съм луда  smile3535.......и Диди има подобни Crazy   ...имаше ли узо към салатата? - любима комбинация ми е Heart Eyes

днес снимах само това - макаронен зоопарк с класиката - домати,чесън, босилек, зехтин - омете се до шушка от малките хуни Simple Smile

Последна редакция: сб, 23 май 2009, 23:40 от didibu

Общи условия

Активация на акаунт